Lagertha a Ragnarovi synové si ve světě, jímž otřásají nové hrozby, nenadálé zrady a krvavé boje o moc, odhodlaně razí vlastní cestu. (Netflix)

VanTom

Ragnarovi ambiciózní synové nenechali od začátku nikoho na pochybách, že seriál utáhnou levou zadní, bratrovražedná válka okořeněná pomstou plus vladařskými / dobyvatelskými choutkami na sebe nenechala dlouho čekat a bitva o Kattegat započala. WTF africké intermezzo skončilo dříve, než začalo, za nejkratší konec provazu tak tahal Floki se svými mesiášskými ambicemi. Jinak musím opětovně vyzdvihnout skutečně majestátní a působivou výpravu. Druhá polovina série mě nicméně chytla mnohem méně, kvůli rozmáchlému záběru v hrdinech, místech i čase působila dramaturgicky hodně roztěkaně, nesouvisle, důležité události, smrti či 180° zvraty odbyla jednou krátkou scénou a zase rychle dál, k někomu dalšímu někam jinam klidně za pár týdnů. 80% + 60% ()

kenkaku

5a.série: ** série vesele pokračuje dál a začíná vybírat všechny neduhy co si jen umíte představit. Recyklují se zde nápady (křesťan mezi pohany), děj se tříští na uměle vyrobené linky (asi aby nebyla nuda), které jsou úplně zbytečné a díky tomu se celkem solidně "odflakují". Nejhorší na tom je, že jsou mi z poloviny ukradené. Nejen protože mě výsledek nezajímá (prakticky cokoliv okolo Anglie nebo vypatlance Flokyho), ale protože ubírají čas tomu na čem záleží a točí se pořád v kruhu. "Ovar Boning-less" něco řekne a za minutu to zase odvolá, chová se jako labilní psycho a přesto ho ostatní následují... Nebo ten náboženský exot se vzhledem (a sestřihem) německého pornoherce. A ten schizofrenní závěr? Ten mě doslova vytočil... 5b.série: * seriál si sáhl na dno... Nejenže se 80% času jen žvaní, ale dokonce se žvaní i o ničem. Přeskočit některé epizody vůbec nevadí. Linie okolo vypatlance Flokyho je maximálně otravná a zbytečná. "psycho-Ovar" je chová jako totální magor a je protivný jako nikdy dřív. Hoblina Lagerta je jen zoufalá loutka a stínem toho co byla v předchozích řadách. Seriál už nenabízí naprosto nic zajímavého (a dle konce řady nenabídne ani další šestá řada) i přes solidní čistu v postavách příběhu. ()

Ratemus

Další umělé natahována telenovela, která se dá odvyprávět v polovičním počtu epizod. První půlka byla mnohem lepší než druhá, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že seriál už nemá směr a stojí na místě... otravných linek přibylo a oblíbené postavy začaly nudit a otravovat a počet zbytečných postav se také zvedl...suma sumárum, průměr ()

Trevor

Niektoré epizódy v tejto sérii som doslova pretrpel, avšak záver dojem z nej zachránil aspoň na 3 *. Príbeh okolo Flokiho je bohužiaľ príliš nezáživný, Björn Železný bok predvádza stereotypné rozhodnutia, dej v Anglicku tiež trochu zaostal za mojim očakávaním a tak seriál nad vodou držali Hvitserk a najmä nevyspitateľný Ivar. ()

Eliott

První polovina série a to 1-11 díl je témeř až ztráta času kterou, kterou bych hodnotil něco mezi 0-25% a druhá polovina sice začíná také otřesně (12-20), ale v několika epizodách vyniká. Je neuvěřitelné jak nevyvážené jsou jednotlivé epizody. V jednom díle bych nejraději dal odpad a pak je tu jedna epizoda, kdy váhám neudělit-li 5 hvězd. Ve výsledku dávám 1 hvězdu , jelikož jsem naprosto znechucený, nelogičnostmi a nesympatičností hlavních postav, ale kdybych měl hodnotit jednotlivé dějové linky, tak Flokiho dobroudružství bych hodnotil Odpadem (jeho části přitížily celé sérii) a zbytek postav už se nějak plácal jako ryba na souši a přátelili se a nenáviděli jak se jim to hodilo, neboť si odpouštěli všemožné zrady a vraždy a nebo na ně úplně zapomínali. Také výsledek toho všeho nebyl vždy nic moc. Sám nevím jestli budu chtít na další sérii s takovou koukat. 20-30%. PS: Oázou v tomhle zoufalství je epizoda Co se děje v jeskyni, kdy Ubbe prokáže svoji vysokou hodnotu pro seriál. ()

• Kostel v Sherborne je postaven v gotickém stylu, tedy ve stylu, který se užíval až o několik století později, než se odehrává samotný děj. (Cheeter)
  • Poté, co Euphemius (Albano Jerónimo) pozve vikingy na hostinu, ochutnají vikingové ananas. To ale není možné, protože ananasy pochází z Ameriky. První ananas přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus v roce 1493 – tedy o několik století později, než se odehrává děj seriálu. (Rollo_Tomasi)
  • Když Ivar (Alex Høgh Andersen) sedí u vozu, tak odhodí jednu ze dvou sekerek směrem k Angličanům, ale po několika záběrech ji má zase v ruce. (Doomcourier)