Ivar zabije Proroka (John Kavanagh) a zároveň rozhlási, že zmizol. Prorok bol totiž hlasom bohov a Ivar by mohol ľahko upadnúť do nemilosti u tých, ktorí váhajú, či ho majú uctievať ako nového boha. Hvitserkovi je jasné, že Ivar sa musel zbaviť Proroka, pretože veštec o ňom vedel priveľa. Heahmund sa pripravuje na bitku s kráľom Haraldom a v noci ho navštívi Hospodin s víziou. Kráľ Alfréd ešte raz potvrdí severanom, že im vydá zem na východe Anglicka, ak pre neho prelejú krv v boji so severskými dobyvateľmi. Kým sa Harald a jeho muži pripravujú na bitku, dostanú nečakaného hosťa a neskôr aj spojenca. (TV JOJ)

Frajer42

Spoilery! Po dvou předchozích omylech, které nemají ve světě filmů a seriálů moc obdoby, vytáhli tvůrci z rukávu konečně díl, na který se dalo moc hezky koukat. Většina stopáže se točí kolem válečné vřavy, kdy došlo konečně k předesílanému střetu dvou náboženství. Docela si s tím kluci vyhráli. Moc hezky se na to koukalo.Vždy vítám překvapivé úmrtí některé z postav, jen by to ti šulini tvůrci nemuseli popravovat od postav mému srdci nejbližších. Tahle epizoda byla tak zdařená jistě i proto, že byl děj napráskaný akcí, a tak se nedostalo na čuráka Flokiho. Poněkud zvláštní shledávám dějovou linku Ivara, který začal přemýšlet penisem, který nemá a podle toho to vypadá. Lepší 4 kousky. Jen tak dál! ()

Loki_Six

"The Lord came to me last night. He showed me a vision. A vision of hell. And the damned that must endure its fires for all eternity. And I was afraid. In my vision, the Lord, our God spoke to me. He told me that I must renounce my sinful ways once and for all, or I would never see His divine face. I would never hear His divine voice. Only the screams and lamentations of the damned." ()

Eliott

Ok takže bitva i přípravy na ni byly dost dobré, Ale zase tak dementní smrt. To jako fakt, že bishop uprostřed vřavy kde ani jedna strana nestřílí schytá během 10 sekund najednou 4 šípy? Dále Magnus který, žil celý život mezi sasy najednu bravůrně ovládá jazyk seveřanů kteří ho navíc bez okolků přijali a začali mu plně důvěřovat. Nebo moment kdy Ubbe představuje králi Alfrédovi katapult. Proč do seriálu neustále cpou tolik nelogičností? Ale stále v téhle serii hodně nadprůměrné 65% ()

Kaka

Pěkná bitva se zapojením obléhacích zbraní jako příjemný bonus navíc. Sice opět trochu kravsky sestříhaná, plná flashbacků, bez absence mistrně zvládnuté válečné vřavy ala GOT, ovšem řemeslo stále vysoko. Co se stalo s Lagerthou těžko říci, Bishop zmagořel a podle toho to vše dopadlo. Zvláštně zpracovaná postava. ()

0verseer

”For Christ, for Wessex, and for England!” Kvôli tomuto Vikingov napriek všetkým nedostatkom stále ešte pozerám. Určite nešlo o tak impozantnú bitku ako napríklad obliehanie Paríža, napriek tomu musím uznať, že sa tvorcom táto epizoda konečne vydarila na výbornú. Vydarená atmosféra, symbolika, soundtrack aj Alfredova epická záverečná reč. Spoiler: Postava Heahmunda mala určite väčší potenciál a mohla byť napísaná omnoho lepšie, každopádne jeho odchod zo scény bol natočený vskutku majstrovsky... ()