Kráľ Harald zaútočí na Wessex, ale Angličania ho zaženú aj s vojskom späť do Yorku. Kráľ Alfred oslavuje svoje prvé veľké víťazstvo. Zároveň dodržiava svoju časť dohody a zmluvne daruje lojálnym Severanom východné anglické územia, na ktorých sa kedysi rozkladalo kráľovstvo East Anglia a ktoré im svojho času prisľúbil kráľ Eckbert. Ubbe je nadšený, Bjorn však jeho nadšenie ani zďaleka nezdieľa a hodlá Anglicko opustiť. Nosí v hlave ďaleko ambicióznejší plán, v ktorom by získal späť Kattegat s jeho kráľovskou korunou. Ivar sa v Kattegate dozvedá o neúspechu kráľa Haralda a naznačuje, že sa do Anglicka vydá sám. Konečne by si mohol s Alfredom zahrať šachovú partiu, tentoraz na bojovom poli. (TV JOJ)

Arkanoid

Hvitserkov budhizmus môže byť úplne odveci. Ktovie, či sa na neho nadviaže v budúcich epizódach. V tejto epizóde je mu venovaného príliš málo priestoru na to, aby po ňom bola pomenovaná celá epizóda. Bjorn sa nudí a ide za Haraldom, Ubbe ostáva farmárčiť. Alfred upadá do bezvedomia a Judith sa odhodlá ku radikálnemu kroku. Ivar nebaví, Floki len veľmi málo. ()

Frajer42

Spoilery!Pro tvůrce musí být vždy těžké nějak důstojně navázat na peckoidní díl, kterým ten předchozí neoddiskutovatelně byl. Podle mého nejvíce odborného názoru se to tentokrát docela povedlo. Dle očekávání se celý díl jen a pouze povídalo, až na další poměrně překvapivou redukci postav. Nicméně na rozdíl od dvou ukecaných omylů před bitvou, se to celé tentokrát dalo poslouchat. Výsledek bitvy s sebou přinesl mimo jiné i reorganizaci sil a nová spojenectví. Jsem docela napjatý, co nám přinesou další díly. Tvůrci rozepsali opravdu hodně příběhů na hodně frontách. A do toho se nám zamotal i Buddha. ()

Necrotongue

Možná to tak podle některých mých komentářů nevypadá, ale jsem v podstatě tolerantní člověk, je mi vlastně jedno, v co kdo věří, pokud se mě nesnaží za každou cenu přesvědčit o své pravdě, je mi jedno, kdo s kým spí, pokud se na to nemusím dívat, ale s vývojem děje v šestnácté epizodě mám fakt problém. Na to, že se občas nechá nějaký seveřan pokřtít, jsem si už zvykl, ale už se jede i v budhismu? Jasně, příště se jistě někdo vrhne i na islám, už se moc "těším". ()

Illithune

Děj se konečně poslední dvě epizody někam hýbe, nicméně ta Hvitserkova linka... Ptám se proč. Je tohle vůbec třeba? Já si myslím, že seriál má sám o sobě dobrý potenciál, kteří autoři poslední dobou spíše kazí přesně těmito zbytečnostmi, které zde nemají co dělat. Dále bych vytkl nelogické a emocionálně prazvláštní chování Gunnhild. Posuďte sami, nechci zde sepisovat spoilery. Každopádně určitě silnější tři hvězdy, než u prvních 4 dílů druhé poloviny série. ()

Trevor

Nepochopiteľnou pre mňa zostáva pozícia Magnusa, ku ktorej sa dostal iba vďaka tomu, že tvrdí že je synom Ragnara a všetci to berú ako samozrejmosť a ihneď sa stáva takmer Haraldovým pobočníkom. Ako vždy ďalšia žena podľahne čaru Bjorna železného boka. Rovnako nepravdepodobné by bolo spojenie síl Bjorna a Haralda. Osud Alfrédovho brata by anglická šľachta a cirkev tiež nenechali bez povšimnutia, uvidíme ako sa zachová samotný Alfréd. ()