Ivar sa vyhlási za boha. Takáto udalosť sa nemôže zaobísť bez obetovania ľudského života a Ivar sa chystá obetovať Lagerthu. Kráľ Harald a jeho vojská sa vydali dobyť kráľovstvo Wessex. Mladý kráľ Alfred si uvedomuje, že práve nastala jeho životná chvíľa a postaví sa do čela svojej armády. S pomocou vojsk Ubbeho a Björna má veľké šance na úspech. Medzitým Floki na Islande bojuje s ďalšími problémami, ktoré má so svojimi susedmi a osadníkmi, s ktorými osídľuje neznámu krajinu. Kruh pomsty sa zrejme nikdy neskončí. (TV JOJ)

Necrotongue

Já se teda klidně přiznám, vůbec netuším, jaký měli tvůrci pro natočení této epizody důvod. Vidím to jako zbytečnou ztrátu času (svého), místo toho jsem mohl radši sledovat něco, co má pořádné tempo, i takový závod slimáků na šedesát metrů by mě asi bavil víc. Fakt nevím, co s tím, nestalo se nic podstatného, nudil jsem se přímo zvěrsky a hvězdičku ode mě dostal ten borec s kýblem benzínu, pěkně tu vatru rozfofroval. ()

Arkanoid

„Your chariot lies as broken as your legs.“ Flokimu sa zjaví v poslednej epizóde mŕtva, a tak teraz preberá moc. Ubbe je dobrým učiteľom Alfreda v odstránení strachu. Po tejto epizóde už žiadne scény so Seerom. Ivarov charakter už nebaví, keďže ho tvorcovia vyvinuli nepríliš vyvojovým spôsobom, ale jeho dni vyzerajú byť už spočítané. Keď sa teraz dáva priestor podvodníkovi Magnusovi, niečo je zle. ()

Trevor

Tentokrát vyššie hodnotenie pre pľuvanec do Ivarovej tváre a vďaka spečateniu osudu starca, ktorý naplnil kto iný ako samotný Ivar. Nový imidž Alfreda k nemu jednoducho nesedí, Magnus v seriály je stratou času, Bjorn proti všetkým ako stále, Alfreda celý život ovláda mamka ktorá sa však zo seriálu vytratí, okolo jedného Vikinga stojí takmer 30 Sasských vojakov a následne osamotený kráľ trénuje s Ubbem. Hvitserk by mohol byť tým, ktorý nakoniec ukončí narastajúce Ivarovo šialenstvo.Príbeh okolo Flokiho družiny na Islande je najhoršou časťou seriálu v doterajšom priebehu. ()

BROKEN_

Pro předchozí epizodě, která byla slabá, kde scenárista nevěděl jakým směrem se má vydat, tak tady naprosto bezchybně řeší situace. Hodnocení 63%? Nechápu, mně se tahle epizoda hodně líbila. Ivare sakra měl jsem rád, ale už si mně hodně znechutil, býval si lepší. Flokiho rozhovor s Torunn byl perfektní. Magnus ať jde k čertu. Ostříhaný Alfred se mi líbí. Už se těším na bitvu! ()

Eliott

Trochu jsem byl zklamaný, že Ivar nechtěl opravdu obětovat svého bratra (takže oběť byla dost trapná a sledoval jsem ji naprosto bez emocí), ale druhá polovina série se vyvinula už podstatně lépe. Dokonce i Flokiho dobrodružství mne začíná zajímat. Dávám 3 hvězdy, ale pořád je to teda slabota. Vše zajímavého se odehrává nyní pouze v Anglii. Hitsersk se chová naprosto nepochopitelně a Ivar se asi zbláznil. ()