Vikingovia - Série 6

(séria)
všetky plagáty
Írsko / Kanada, (2019–2020), 15 h 16 min (Minutáž: 44–51 min)

Na začátku závěrečné řady je Bjorn králem Kattegatu, Ivar se skrývá v Rusku a Lagertha plánuje mírumilovný odchod do ústraní venkovské farmy. (Netflix)

CinemaRanger

Jsem docela rád, že seriál skončil. Poslední dvě série byly slabé a přešlapovaly na místě. Stejně tak je to i s touto závěrečnou řadou, která je ale o trochu lepší, protože má několik opravdu výtečných epizod a těch nudných je tentokrát méně. Důstojně se rozloučíme s několika hlavními hrdiny a pár momentů je nezapomenutelných. I tak jen za lepší 3 hvězdy. ()

Helo

Slabota a úpadek. Máloco dává smysl, je to nudný, zajímavý postavy (Ubbe) naprosto dějově pohřbený a nakonec to zachraňujou a na 3* vytahujou aspoň poslední 4 epizody, kdy se přestane řešit nesmyslný Rusko a děj se zase na chvíli vrátí do Anglie. Aspoň že ty rozloučení s postavama jsou povětšinou pěkně zpracovaný... Tohle si však synové Ragnara nezasloužili. ()

sofiapetra

U všech Ódinů, tohle provést mému oblíbenému seriálu! První půlka šesté série už bylo jedno zklamání za druhým, ale co Michael Hirst předvedl v závěrečných deseti dílech, to už je za všemi hranicemi žánru, logiky i slušnosti. A to ještě ani nehovořím o tom, jak předčasně se předtím zbavil všech silných a zajímavých postav. Ale co provedl se zbývajícími - jak idiotsky a zcela mimo jejich charakter, je nechal umřít, to bylo naprosto nepochopitelné. Navíc ten až zločinný děj, který by se v klidu vešel do dvou dílů, útrpně a nudně natahovali až do té naplánované dvacítky. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie a za Bjorna a Flokiho, jinak bych se vážně tentokrát nezdráhala dát Odpad. ()

NinadeL

Zajímavým směrem se vydala 6. série. První díly byly slabší, pak se to zase vcelku vyrovnalo. Příhody z Heptarchie nahradil Kyjev, kupodivu byl čas i na návrat na Island, rozloučili jsme se s Lagerthou... Je hezké vnímat, že by to mohlo pokračovat do nekonečna, objevitelské cesty na západ, Grónsko, nové zážitky na Hedvábné cestě na východě. Uvidíme, zda současná omezení nezruší plánované pokračování Vikings: Valhalla. ()

Cheeter

Šestá série už byla podle přespočetná. Už toho bylo moc. Poměrně očekávané převraty a neustálé vraždy. Navíc, pokud se seriál držel legend a nějaké historické linky, tak teď to šlo totálně do kopru. Na jedné straně postavy, které plní úlohu jiných a na druhé ty, které by měly být nositeli těch událostí. Prostě trochu postavené na hlavu. ()

• Když začnou vojáci zasypávat mrtvé důstojníky v jámě, tak jeden z nich se hýbe. (Duoscop)
  • Ve scéně, kde se Alfred (Ferdia Walsh-Peelo) modlí, je vidět gotické okno, které je typické až pro vrcholný středověk, tedy pozdější dobu. (Cheeter)