Vikingovia - Season 6 (2019) (séria)

Opona padá (S06E20)

(epizóda)
  • Česko Poslední dějství (viac)

Ubbe se setkává se starým známým a musí rozhodnout o osudu vraha. Alfrédova a Ivarova vojska se střetnou v bitvě a každý z vojevůdců prosí svého boha o sílu. (Netflix)

johnsnow

Priznám sa, že som čakal o niečo epickejší finish, ale i tak som nadmieru spokojný, ako s bitkou, tak s tým ako sa pouzatvárali linky (Hvitserkova príjemne prekvapila) akurát Ivarovu smrť som nečakal a dupľom som nečakal, že ho zabijú tak lacno, ale budiž. Vikingáči, sú za mnou a teraz asi skúsim The Last Kingdom  teda pokiaľ sa k nemu dokopem. PS: úplne posledná scéna Flokiho s Ubbem ma rozosmiala, pretože boli zakrytý podobnými pokrovcami čo mám hore na povale. ()

Arkanoid

Alfred je na druhý deň zázrakom vyliečený z ťažkého zranenia, čo mohlo zahŕňať krvácanie tepny. Odmieta Ivarovu zradnú ponuku mieru. Tu je najväčšou hlúposťou to, že Angličania na seba nechajú strieľať katapultami od nich vzdialenými len 100 metrov. Ďalším nelogickým momentov je púšťanie katapultov do už pomiešaných vojakov oboch strán. Potom je tu Ivar bez plánu, čo sa rozhodne predsa len bojovať na život a na smrť. Hvitserka, ktorý Ivara chcel zabiť, úprimne mrzí, že Ivar sa rozhodol riskovať svoj život. Ivar na oplátku vytvorí snáď svoj najlepší bojový výbuch. Zlatá horúčka si vyžiadala krádež a vraždu a Ubbe rozhodol o bloodeagle. Ten prvý, z druhej série, ostáva ale už navždy neprekonateľný. Epilóg s Flokim je milý, ale veľmi to neprekryje fakt, že aj táto séria mohla mať kvalitu prvých štyroch a nemusela podliezať dobre nastavenú latku. ()

Frajer42

Ale jo, myslím si, že můžeme mluvit o docela přijatelném zakončení tohoto skvělého seriálu, se kterým jsem strávil krásných 8 let. Na všech frontách došlo k uzavření dějových linek. Znovu došlo na několik dojemných odchodů. Bitva v Anglii opět skvělá choregrafie a luxusní kamera. Tohle vikingům vždy šlo, když se někomu neutrhla ruka s přidáváním artových prvků. Kattegat potkal krásně ironický konec. Celkově vzato krásná práce se seriálem a ukončení ve správnou chvíli, kdy už to celé znatelně ztrácelo kouzlo a přestávalo mít co nabídnout. Tak zase třeba někdy... [90 %] ()

BROKEN_

Poslední díl seriálu Vikingů se za mě povedl velice dobře a nemám si na co stěžovat. Bitva byla skvělá, především díky slow motion záběrům, úžasného soundtracku, a PERFEKTNÍHO IVARA! Ten si to ukradl opět pro sebe. Při závěrečné scéně jsem měl úsměv na tváři: '' Pamatuješ si Ragnara? Samozřejmě. Ruší mě při spaní. Pořád se tu zdržuje. Nemůžu se ho zbavit. Chce, abych mu postavil novou loď. Tak mu říkám: Na co ti bude sakra loď? Vždyť si mrtvý!'' :D ()

mirakom

Zpracování závěrečné bitvy nic moc, neustálé pohledy postav na sebe a další smrt zjevením se protivníka před postavou. Ivar už je teda konečně dead a s tím i ta jeho kýčovitost s modrými oči a neustálým opakování Son of Ragnar. To jak dopadl Kattegat, to už ani snad jinak udělat nešlo. No a jinak zakončení ostatních postav se podařilo, hlavně Ubbeho a Flokiho linka byla super. :) Co mě ale zamrzelo je, že jako úplně finální scénu tam nedali záběr na všechny známé zesnule postavy, jak se společně radují ve Valhalle. Jsem ale zvědavý na pokračování Vikings: Valhalla. || 8/10 ()