Bjorn je vážně zraněný a snaží se sjednotit lid proti ruské invazi. Ubbe se dovídá pravdu o Kjetillově minulosti. (Netflix)

johnsnow

Tak konečne *Bjorn zdechol ale vybrali si na to tak parádny spôsob podania, že som to tvorcom sežral i s navijakom a vôbec my to nevadilo, hej síce nás zase obrali o bitku ale tak nemvadí. Som však zvedavý kam to pôjde ďalej (viem, že to lsedujem dávno po premiére ale úspešne som sa vyhýbal spoilerom) no Islandská linka by mohla smerovať na "USA" a Kategatská buď budeme stále s rusákmi fightiť, alebo sa dostane k slovu opäť Anglicko, hold uvidíme. ()

Kaka

Velkolepý návrat, který nastartoval těžce skomírající šestou sérii, kde chybí charizmatičtější osobnosti a pořádný tah na bránu. King of Kings je tak působivý restart, kde jde k zemi jedna z nejklíčovějších postav celého seriálu a jde k zemi velmi působivě. Zbožné přání všech fandů tohoto epochálního seriálu je si v posledních deseti dílech udržet aspoň částečnou fazónu, kterou chytila "jedenáctka". Snad se to podaří. ()

Ratemus

Neuvěřitelné, že tenhle vyčpělý seriál ještě dokáže nabídnout naprosto luxusní atmosférickou epizodu. Nevěřil bych tomu, nejdříve pohřeb Lagerthy a ted smrt Bjorna, jeho nástup, sjednocení králů a vystrašený ksichty nepřítele byly za doprovodu podmanivé hudby naprosto fantastický. Výborné. Zůstal tam ale vůbec někdo sympatický ještě? ()

ArsenalEagle

Jak hodnotit díl, který se z 90 % skládá z nudy, aby pak poslední minuty byly schopné navodit husinu a alespoň na chvíli připomenout vrcholovou úroveň starších sérií. TÍM KONČÍ VIKINGS a s Bjornem odchází i poslední Ragnarovo charisma. Nezbývá než vložit svou víru v Ubbeho, který se ale nachází v prdeli světa a jeho dějová linka je tak podobně jako ta Flokiho naprosto irelevantní. Skončit seriál tímto dílem, respektive posledními minutami, nemohl bych si stěžovat. Doufám jen, že zbývající desítka dílů završí seriál jakžtakž se ctí a že je snad šestá série tou poslední. Čistě z nostalgie hodnotím jen a pouze poslední desetiminutovku. Long live the King! ()

Eliott odpad!

Množství blbostí začíná být neuvěřitelné a pro mě už skoro neúnosné: Mrtví a nebo alespoň minimálně smrtelně zraněný Harald byl po ihned po bitvě předveden v poutech před Ivara a nakonec v poutech svržen do želáře. Ani smrt, zranění, okovy a nebo fakt že je uprostřed Ruského tábora mu však nezabránilo, vypařit se jako pára nad hrncem. Olaf se dal z ničeho nic na křesťanství. Dále mne rozčílil fakt, že teleportující se plazivec skutečně zabil Bjorna i když byl na druhé straně mapy v jiné bitvě, těsně po tom co absolvoval kurz horolezectví. Pak ještě osada Kjetila co se rozrostla do velikosti Středního města již během pár let, či dokonce měsíců. Hitsverk je dalším zázrakem vyléčení z těžké závislosti (a stal se zase slušným člověkem), který opět zcela nepochopitelně posluhuje člověku kterého nenávidí nejvíce na světě. Král Hakon také nedával smysl a jeho zabití ještě o něco méně. Navíc rozloučení s Bjornem bylo bez emocí, snad s výjimkou rozčilení nad tím, jak je to celé debilní a porážka Rusů neuspokojivá. PS: ještě se vrátím k Bjornovi, to máme vážně věřit že člověk který si střihne bez pomoci dlouhou projížďku na koni a pak do sebe nechá zavrtat 3 šípy a i přesto zvedne meč nad hlavu a dá pokyn k útoku by bezpodmínečně umřel jak potvrdila Brunhilda? ()