Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (43)

Vikingovia (2013)

Na seriál jsem narazil prakticky náhodou. Jako studenta historie mě zaujal jeho název. První díl si mě okamžitě získal a já se pro seriál nadchnul. V současné době, kdy běží pomalu celý ve stejné době jako GoT, se na něj každý rok těším víc. A to zvlášť teď, když jsem u GoT přečetl knihu a děj se o něj značně odchýlil. Ano, seriál se zakládá na historických událostech, ale nedrží se jich pevně. Potkávají se lidé, kteří se nikdy potkat nemohli. Děj je tak do poslední chvíle pro diváky neznámý. A nečekané zvraty jsou stejné, ne-li lepší, jak už u zmiňovaného GoTu. Od seriálu Řím asi nejlepší historický seriál, které je možné vidět. ()

Season 5 (2017) (S05)

Od páté série jsem nevěděl, co úplně čekat. Ragnar je po smrti a pomstěn. Rozpory mezi bratry byly zajímavé. Nicméně Floki a jeho cesta na Island už takové nebyly. Navíc dění na dvoře Alfréda bylo dost podobné. Návrat Rolla se zdál být dobrým nápadem, ale byla to jenom marná snaha s děj nějak zachránit. Některé epizody, kdyby se vypustili, tak se nic nestalo. Což mě docela mrzí. Seriál se celkově po smrti Ragnara potká se ztrátou, kterou těžko nahrazuje. Možná je proto dobře, že se tvůrci rozhodli, že nás čeká už poslední série. Jenže to je dalších 20 dílů, snad se je podaří udržet tvůrcům v rozumných mezích. ()

Kráľ Rybár (2017) (S05E01)

Pokud jsem to správně pochopil tak první půlka úvodní dvojepizody byla tato první část. Ta mi přišla taková živější, dynamičtější, víc jsem si jí užil. Pokud jsem to pochopil špatně, tak asi komentář budu muset časem změnit. ()

Zem Bohov (2017) (S05E02)

Opět, pokud jsem to správně pochopil, tak nebudu muset měnit komentář, pokud ne, tak asi budu muset. Oproti první části mě tato bavila méně, bylo takové rozvleklé, nebylo se čeho chytit. A to jsem se na Vikingy celý rok těšil. Výsledek prostě nemastný neslaný. ()

Vlasť (2017) (S05E03)

Za mě spokojenost, na rozdíl od prvních dvou dílů se tu objevil potenciál dlouhodobé zápletky. Vztahy se opět po pomstění Ragnara více zkomplikovaly, uvidíme, co z nich jednotliví hrdinové vytěží. ()

Plán (2017) (S05E04)

Skvělá epizoda, jako by to byl jeden z prvních dílů. Teda skoro. Ale já jsem si užil, zvlášť ten závěr mě navnadil na další díl. ()

Zajatec (2017) (S05E05)

Skvěle jsem se bavil, zápletky opravdu gradují. Zprvu těžko pochopitelná Flokiho cesta teď tvoří zajímavou zápletku. Obdobně je tom Bjorn a jeho cesta do Středomoří, ta mě baví víc, než dění na severu. ()

Odkaz (2017) (S05E06)

Až na odeslání vzkazu od Astrid a "nečekaný" Bjornův návrat se vlastně nic zvláštního nestalo. A nebo to bude vidět později, ale to docela pochybuji. ()

Spln (2018) (S05E07)

Hodnocení bylo dost na hraně ***, ale dal jsem **** za tu sámskou princeznu. Jinak dějově docela slabota, i když některé naznačené vztahy mohou zajímavě vyústit. I když se dalo zkrátit. A jsem zvědavý, co bude s Alfrédem, tahle jeho cesta by mohla být zajímavá. ()

Žart (2018) (S05E08)

Bitva to byla pěkná, ale tvůrci promrhali šanci zamíchat kartami a nechat zabít pár protagonistů. To určitě mohli. Takhle si musíme počkat, co z té bitvy vlastně vyvstane. ()

Jednoduchý príbeh (2018) (S05E09)

Nejvíc mě bavila asi část, která se stala v Anglii. Jestli se to tam brzy příběhově nerozjede, tak nevím. Situace s Franky mě moc nepřekvapila, čekal jsem, že se brzo musí objevit. Teda, čekal jsem spíš Rolla. Snad ho brzy také uvidíme. ()

Chvíle spomienok (2018) (S05E10)

Celkově pozitivně hodnotím snahu udělat epizodu nějak jinou, zajímavou, rozbít monotónnost. Jen je škoda, že to bylo trochu jinak, než by se mi zamlouvalo, ale to je vedlejší. Hlavně, několikrát jsem v ději neorientoval. Konečně přišla redukce hlavních postav, ačkoliv mohla přijít už dříve, alespoň částečně. A stejně nic moc neřeší, alespoň nic zásadního. A návrat Rolla, to je také věc, po které jsem dříve volal a teď se jí dočkal. Snad zamíchá kartami, bylo by to potřeba. ()

Odhalenie (2018) (S05E11)

Některá místa byla dost očekávaná. A doufám, že Rollova úloha v seriálu neskončila tím, co jsme viděli. Bylo by to dost trapné. ()

Najšpinajvšia vražda (2018) (S05E12)

Za mě kvalitní epizoda, byť mi přijde, že vývoj místy dokážu předvídat docela dopředu. Na druhou stranu se místy vytvořily menší zápletky a na některé z nich jsem hodně zvědavý, jak se vyvinou. ()

Nový boh (2018) (S05E13)

Něco mě nepřekvapilo vůbec. Něco naopak jo. Díl byl dějem docela nabitý, chybělo mi ale trochu víc pletichaření. A jsem rád, že se na konci objevil starý známý, už jsem ho postrádal. ()

Premárnený okamih (2018) (S05E14)

Zatím nejslabší epizoda. Jejím vynecháním by se děj asi vůbec nezměnil. Snad je to dno, od kterého se tvůrci odrazí. ()

Peklo (2018) (S05E15)

Po minulém dílu vydatné zlepšení. Děj pokračoval zajímavým směrem a pevně doufám, že se přiblížil souboj náboženství. Jenom kdy k vikingům dorazí misionáři. ()

Buddha (2019) (S05E16)

Tak se nám opět trochu pročistil počet postav, ale i tak mi přijde pořád hodně. Došlo k pár "překvapivým" zvratům. Strany se tu mění tak rychle, jako ponožky. A trocha exotiky ala Buddha, to je snad trochu výstřední, ne? ()

Najstrašnejšia vec (2019) (S05E17)

Prvek očekávání střídá prvek zklamání. Tvůrci to mají jako na houpačce, průměrný díl střídá podprůměrný. Děj by se dal stáhnout opravdu do délky půl minutového traileru. Ostatně by na ně stačilo asi koukat. Nebyla by to taková ztráta času a zároveň se člověk doví všechno. ()

Baldur (2019) (S05E18)

Začíná se nám rozehrávat příprava na závěr série, na který jsem nadmíru zvědavý. A snad, podle toho co jsem mohl vidět, to nebude tak zlé, jak by mohlo. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku