Ivar (Alex Hogh Andersen) drvivo víťazí nad kráľovnou Lagerthou a dobyje Kattegat, predovšetkým vďaka vojenskej podpore, ktorú mu poskytol jeho strýko, normanský vojvodca Rollo. Lagertha (Katheryn Winnicková) s Bjornom (Alexander Ludwig) sú na úteku a rozhodujú sa, kam sa vydajú. Biskup Heahmund (Jonathan Rhys Meyers) im navrhne, aby sa s ním vrátili do Anglicka, kde sa veľmi dobre pozná s kráľom Ethelwulfom. Lenže kráľ Ethelwulf je mŕtvy a namiesto neho vládne Alfred (Ferdia Walsh-Peelo), Athelstanov mladučký syn, ktorý musí zabezpečiť obranu ostrovov, pretože útoky severanov neustávajú. (TV JOJ)

Loki_Six

"I remember once hearing a story of a Berserker who, against the odds, went on to live a long angry and frustrated old age. He told his servants to go and collect all of his iron utensils. You know, his pots and pans, his weapons. And carry them up to the top of high cliff and throw them off of it so he could hear for one last time. The noise of battles." ()

Trevor

Stretnutie Rolla s Lagerthov, či vzťah Lagerthy s biskupom Heahmundom opäť potvrdili klesajúcu úroveň seriálu, rovnako tak ako ich útek z Kattegattu. Ivar sa tiež razom mení na neschopného vodcu, naproti tomu konečne sa Wessex a Mercia dokáže ubrániť útokom Vikingov, prirodzene iba tých dánskych. V každom prípade záhadou pre mňa ostáva držanie sa každej a jednej epizódy v červených číslach, pretože niekedy sa seriál približuje svojou "kvalitou" k seriálu Brittania, najmä počas Flokiho tripe na Islande. Zdá sa, že ten ostal na žive iba kvôli jeho obľube u fanúšikov, ale myslím že väčšina by si želala aby radšej padol v dôstojnom boji v predchádzajúcej sérii ako pozerať sa na jeho trápenie v týchto častiach. Inak, ak by človek zrátal jazyky a ****ty čo mala Lagertha v sebe, začali by v Košiciach a končili v Chebe. Seriál sa pomaly začína pohybovať na hrane znesiteľnosti a pri pozeraní tejto séria prvá vyzerá ako pastva pre oči. ()

johnsnow

Rollo využitý asi ako roztrhaný hajzelpapier, pokus o emócie ohľadom Bjorna nulový až smiešny. Pasáže v Anglicku celkom fajn akurát tá bitka mohla mať viac priestoru. Lokiho pasáž nekomentujem. Hej a úplný záver vnáša aspoň štipku nádeje, že ďalší diel môže byť zaujímavý, alebo to bude ešte väčší sranec. A Margreth mal náš kriplík odjebať. ()

Eliott

Seriál začíná být pěkně hloupý a náhodně zpatlaný dohromady. Co tom vůbec dělají ti Frankové a jak se tak rychle začlenili do kolektivu? (k smíchu) Zrady, přetvářka a nově nalezené děti. Skoro jak telenovela. A to jak si Bjorn rozmyslel z ničeho nic zabití Rolla to bylo až k smíchu, i s tou nadmíru trapnou prupovídkou. Dále Rollovi směšné podmínky a k tomu ještě nepochopitelnější jejich akceptování. Dále se ještě ,,geniální Ivar" zachoval jako naprostý pitomec a nechal si opět Bjorna proklouznout. Některé části jsem chtěl dokonce přetáčet. 20% a převážně dávám kredit za konec. ()

Necrotongue

Mám silný pocit, že se tvůrci seriálu dali na klamání tělem. Jedenáctá epizoda mě sice ničím vyloženě nenaštvala, ale nemohlo mi uniknout, jak se v ní naoko neustále něco děje, abych po jejím skončení zjistil, že by se všechno důležité vešlo do deseti minut. Ten chladný severský vzduch má něco do sebe, chudák Rollo ve Frankreichu těžce sešel, chvílemi jsem měl obavy, že upadne na obličej a vydechne naposled, zatímco Lagertha je pořád svižná mladice, které se jen změnila barva vlasů. ()