Vojská Ivara a kráľa Haralda sa zoskupujú a mieria ku Kattegatu. Spoločne s nimi cestuje aj anglosaský kňaz Heahmund, ktorý Ivarovi prisľúbil bojovať na jeho strane. Lagertha a Bjorn volajú po mieri a radšej by uprednostnili spoločné výpravy na západ a juh, než aby došlo k  občianskej vojne medzi severskými kráľovstvami. Prikyvne Ivar na ich mierovú ponuku? (TV JOJ)

Frajer42

Spoilery! Souhlasím s tím hegešákem níže. Tomuto dílu zoufale chyběla smrt alespoň jedné z postav. Takhle celý díl, jakkoli hezky se na tři díly očekávanou bitvu, čekalo, vyšuměl trošku do prázdna. Úvod byl lehce slabší, ale do samotné bitvy to byli staří dobří Vikingové. S hodnocením se přikloním spíše ke ošklivějším ale přesto čtyřem hvězdám. Po dvou dílech uplácaných z hoven, se na to opět dalo dívat. Snad jen by už konečně mohlo být vyslyšeno moje přání a být méně kokota Flokiho. Celkem zajímavá postava se obrátila v maximálně otravného kokota, který by už jednou provždy mohl zdechnout. ()

Loki_Six

"We are going to war for the Kingdom of Kattegat. The Kingdom of Kattegat was carved out by my husband Ragnar Lothbrok, and then by me. I am its rightful Queen. What we should be discussing is how we combine our great armies, and direct them out towards new lands, new conquests, new opportunities. What a terrible pity to kill our young men for a piece of land which is already ours." ()

Mazicek

Díl to byl dobrý, ale chyběl tomu nějaký ten „wow moment“. Všechny hlavní postavy přežily, nestalo se tam nic nečekaného. Také mi přijde, že tam scházel nějaký pořádný osobitý soundtrack. Až na pár vyjímek z předchozích epizod (Alfrédova modlitba, atd…). Hudba dělá stašně moc a hlavně v akčních scénách a bitvách, viz. Pán prstenů, Hra o trůny a první řady Vikingů. Wardruna by to pořádně osolila! Všechny scény v seriálu, kde je soundtrack od Wardruny patří k nejlepším. Natočeno to ovšem bylo kvalitně, ale nemůžu ze zbavit pocitu, že tomu pořád něco k dokonalosti a k pěti hvězdičkám chybělo. ()

Arkanoid

Jednanie o mieri bolo zaujímavé, aj roztržka po ňom. Bitka je tiež zaujímavá. Ivar predpokladá potopenie lodí, preto rozdeľuje armádu. Na Hvitserka však čakajú Samis v lese so svojím fúkaním jedovatých šípok a dokonalým bojom proti zmätenej armáde. Hvitserk je v tomto boji znova nepozorný. Namiesto kvalitnej taktiky, ako shield wall, ktorá nebola použitá žiadnou stranou, tu máme maskérmi vytvorenú napoly odseknutú ruku, no bitky aj tak majú svoje napätie. Nezmyslom teda ostáva hlavne Ivarovo nevybratie si miesta boja, keď je známe, že on to robí pred bojom vždy. ()

Jan.Cada1

Tyjo, snad ještě v žádném snímku by se mi nestalo, že bych neměl svého favorita v bitvě, vždycky fandíte jedné straně. Ale v tomto dílu je to jiné - absolutně si nemůžu vybrat, komu "fandit". Na jedné straně Bjorn, na druhé Ivar. Každopádně pojetí bitev už mě pomalu přestává bavit - vždycky je vidět nějaký hrdina, který kosí randomy. Podle mě by to chtělo nějaký epic duel. ()