Uprostřed krize víry, důvěry a moci povstanou bratři proti sobě, věrní mění svůj plášť a objevují se nová spojenectví. (Netflix)

0verseer

Druhá séria mala pár hluchých miest, kvôli ktorým sa mi jej hviezdičkový priemer z jednotlivých epizód zaokrúhlil na 4*, každopádne sú to veľmi silné štyri. Záver série je narozdiel od tej predchádzajúcej totiž omnoho intenzívnejší, v jej priebehu predstavilo sa mnoho nových postáv (chválim Egberta), odohralo sa mnoho bitiek a intríg sa zosnovalo toľko, že by sa za takú porciu nemuseli hanbiť ani samotné Game of Thrones. No prosto som spokojný a hneď sa púšťam do série ďalšej, 8,5/10. ()

Sdoom

Tak po opětovném zhlédnutí 1.série, tentokráte v necenzurované verzi na Netflixu, jsem se odhodlal k sérii druhé a rozhodně nelituju. Scénáristicky o level vejš než první série a i postavy tu jsou zajímavější, hlavně jarl Borg je skvělej. Pěkné 4 hvězdy a tentokrát další série bude bez váhání. (Netflix HD, orig.) ()

jh666

Druhá série Vikingů výrazně zvedla laťku. Jednotlivé díly jsou najednou mnohem zajímavější. Také všechny důležité postavy dostávají další vrstvy, což je dělá mnohem více reálnější. Mnohem zajímavější je dějová linka v Anglii, kde Ragnar konečně potkává někoho sobě rovného v podobě krále Ecberta. A jsem rád, za ten skok v čase, minálně kvůli Bjornovi. Jako dítě jsem ho jako jedinou postavu skutečně nemohl vystát. Teď je mnohem sympatičtější. 90 % ()

DAPDO

Jestliže jsem se v první sérii přiklonil k vyššímu hodnocení, tady to udělám naopak. Popravdě nevím, z čeho tu většina lidí tak uchcává. Druhá série má pomalý tempo, to, na čem by se dalo stavět - bitvy, ty jsou udělaný pořád precizně, ale bylo jich jako šafránu. Hodně mi vadí tři věcy. Za prvý, hodně často jsem se cítil, že sleduju telenovelu, sice dobrou telenovelu, ale pořád telenovelu. Těch vztahových linií je strašně moc. Za druhý, nejzajímavější mi z obou sérií připadají nájezdy, dění ve vesnici mě zase až tak nechytilo. Tady nájezdy na Anglii pořád jsou, ale ruku na srdce, ty počty...To by angličané museli být totální ubožáci, aby si nechali zabrat opakovaně království hrstkou vikingů. Naštěstí se jim to už v posledním případě nepovedlo a hned to vypadalo reálněji. A za třetí, nechápu přínos postavy kněze, ze kterýho se určitě stane obávanej bojovník. Nemám jeho postavu rád a scény s ním mě nudí. Doufám, že ho někdo brzy sejme. Jestliže první série končila dvěma slabými díly, tady to bylo naopak a poslední dva díly byly to nejlepší z celé série, takže doufám, že se v tom bude pokračovat. ()

Yardie

Noooo, teda. Rozhodně lepší než první série. Atmosféra trošku zhoustla, připojilo se více intrik, politiky, klamu, nejasností a rovněž i prostředí. Také háv, resp. počet aktérů se rozrostl, což přidalo trošku na takové mimo TV tvorbě. Po úspěchu první řady nejspíše trošku přitekly penízky. Každopádně parádní série, od začátku do konce jsem to hltal, pořád čekal, co se stane a co se z toho vyklube. Natočili to velmi dobře, mnohdy dosti matoucně, že si člověk nebyl jistý, jak a co je. Paráda! Těším se na další. Howgh! ()

• Ve Wessexském paláci si Ragnar (Travis Fimmel) prohlíží sochy. Na otázku, kdo je vytvořil, mu jeden Sas odpovídá, že obři, kteří tam žili v minulosti. Sasové, kteří přišli do Anglie, skutečně považovali opuštěné pozůstatky rozvinutého římského osídlení - pro ně těžko pochopitelného - za dílo obrů z dávné minulosti. (Merenre)
  • Dle vědecké studie s počítačovou simulací byla mučící technika „Krvavý orel“ proveditelná a neznamenala okamžitou smrt oběti. Zřejmě byla opravdu používána. (Waclav7)
  • Skalní plošina, na níž Ragnar (Travis Fimmel) sedí v závěru epizody, se jmenuje Preikestolen, v překladu "Kazatelna". Nachází se v kraji Rogaland v jihozápadním Norsku a jde o jednu z nejnavštěvovanějších přírodních památek v Norsku. (Barghest)