Kráľ Aethelwulf so svojou anglosaskou armádou chce v noci zaútočiť na mesto York, ktorého sa zmocnili Vikingovia. Cez nechránené staré rímske hradby sa môže dostať priamo do centra mesta a oslobodiť ho. Kráľ Harald sa vracia do svojej vlasti spolu s Astrid, z ktorej chce urobiť svoju novú kráľovnú. Lenže Astrid sa jeho zámery nepáčia a dáva to jasne najavo. Bjorn pokračuje v plavbe so svojou flotilou k Stredozemnému moru, keď sa nečakane ocitne pred ťažkým rozhodnutím. Floki sa doplavil k pevnine podobnej Islandu, skúma krajinu starých bohov a hľadá zmysel života. (TV JOJ)

Loki_Six

"I know you're a cripple, Boneless. But let me tell you something. Your deformity means that the gods favor you especially. I've always known that. I always look for people who are born different. Because that's the true sign. You are a very special person. Nobody else here is like you. You are destined for great things." ()

Arkanoid

Harald je spokojný vo svojom kráľovstve a Astrid hrá svoju rolu. Ivar má druhý zážitok s nahou ženou. Tejto ale dovolí len vyzliecť sa, sadnúť si naňho povedať mu pár pekných vecí, za ktoré jej dá slobodu a rozjíma ešte hodiny. Bjorn má s Halfdanom bratskú debatu. Obaja Aethewulfovi synovia idú do boja. Angličania sa prebúrajú cez niektoré staré múry Yorku, ktorý zvrchu vyzerá ako bludisko. Dokonalá chaotická bojová zóna. Vďaka bitke v Yorku je epizóda značne lepšia ako predošlé dve. Ivar nachystal pasce, zrazu zatvorenie útočiacej jednotky pre lepšie mierenie šípov a nastraženie kolov, na ktoré niektorí padali. Chybami boli: nenosenie prilby pri významných vojakokoch (Athewulf aj synovia; biskup) a biskup v pohode bojouje bez štítu a nekryje sa pred šípmi, ktoré ho božím zázrakom míňajú. Dočkáme sa divokého Hvitserka užávajúceho si šerm a zabíjanie, trochu rozváženejšieho Ubbeho a krvavého, na nepriateľov kričiaceho Ivara, pred ktorým sa trasú. Ubbe chce po víťazstve uzavrieť mier a farmárčiť, Ivar nie a varuje ho. Ide teda potajme s Hvitserkom zjednať mier s Angličanmi, netuší však, aké mu pripravia poníženie. Väčšie je už len to od Ivara za rozhodnutie ísť domov. Epizóda, kde bol medzi bratov vsadený ďalší kol a Floki zase nedával zmysel, jedine radosť scenáristov dopriať mu v začiatku série koniec, po akom snáď túžil. ()

KoRner

Výborná časť. Som rád, že po slabej štvrtej sérii tu je opäť potenciál. Bitka bola parádna, karty sú rozdané. Na jednej strane hrôzubudiaci Ivar s bratmi, na druhej kráľ Aethelwulf s krvilačným biskupom presvedčeným o vlastnej nezraniteľnosti. Zatiaľ ma však nebaví Flokiho mystická cesta, neskôr snáď tomu dajú nejaký ten zmysel. ()

paddy35

Tak Vikingové dopadli jako Hra o Trůny. tolik slabomyslných a bezduchých blbostí jsem viděl leda v nějakém béčkovém akčňáku. Neznám jediný důvod, proč postaví jednají tak jak jednají a navíc se to vůbec nehodí k jejich charakteru, který jim seriál vlastně sebral, takže je nerozeznáte od jiných postav. A Floki, to je prostě katastrofa, doufám, že brzo umře, abych se na ty jeho fanatické výlevy nemusel dále dívat. Nevím, co tvůrci touhle sérií zamýšleli, ale zatím absolutně nechápu jakýkoliv její význam. Druhá věc. Opakující se schéma. Nejdřív Ragnar vs. Eckbert. Teď pro změnu jeho synové vs. Aethelwulf (či jak se to píše). To už tu jednou bylo. Seriál se tak snaží sázet na osvědčenou metodu z prvních sérií, bohužel vůbec nefunguje tak jak by měla a nepomáhá ani "epická" bitva okořeněná více efekty. tímhle Vikingové díru do světa neudělali a ani neudělají. ()

Frajer42

Spoilery! Po nemastném a neslaném úvodním dvojdílu se nám dějové linky přeci jen trošku vykrystalizovaly a karty byly rozdány. Ubemu se pyj proměnil ve frndu a zženštil nám chlapec jeden ušatý. Beznohý naopak svůj pyj objevil, když konečně našel svojí orientaci v nadržených baculkách. Angličané ukázali, že i prasata jdoucí na porážku mají více rozumu. Jejich retardované konání přeci jen kvalitu dílu trošku srazilo. Do příště by si to žádalo skon kreténa Flokiho. Jeho linka je prozatím maximálně otravná. Těším se na další díl. Spokojenost. ()

• Když Ivar (Alex Høgh Andersen) sedí u vozu, tak odhodí jednu ze dvou sekerek směrem k Angličanům, ale po několika záběrech ji má zase v ruce. (Doomcourier)