Ubbeho posádka začíná na moři strádat. Ivar s Hvitserkem přicházejí do Kattegatu, kde je přijmou jen velmi chladně. Ivar si pak ale uvědomí něco důležitého. (Netflix)

Arkanoid

Ivar s Hvitserkom sa vracajú do Kattegatu, kde sú privítaní vrelými ováciami. Harald ich z politických dôvodov upevnenia si moci nechá žiť v Kattegate a všetci zabudnú na Ivarovo zlo a Hvitserkovu nedbalosť po Ivarovom komickom kúsku. Epizóda je ale našťastie hĺbavá, Ivar, Hvitserk aj Harald rozjímajú o svojom ďalšom napredovaní v živote. Ubbe s partiou na šírom mori zasa vyzerá ako z novely Julesa Vernea. Málo pitnej vody a málo jedla, zem v nedohľadne a prvá obeť, ktorú v slow motion s Otherem spoločne hádžu do mora. Kamera sa hýbe spolu s Ivarom, keď opitý kráča (?) po svojej izbe, pričom si spomína na posledné chvíle s otcom a tiež kráča s Hvitserkom vstupujúceho do dažďa po noci s bohyňou mladosti, kedy si uvedomí, že dokáže byť šťastný. Skutočne zaujímavá epizóda, čo sa týka Kattegatu, nedostali sme však zatiaľ žiadnu akciu. ()

Frajer42

Spoilery! V rámci druhé poloviny poslední série rozhodně doposud nejutahanější a nejuzívanější epizoda, ve které se nic nestalo a pokud ji snad nedopatřením přeskočíte, tak se obávám, že vlastně o nic nepřijdete. 44 minut sledujeme neustále se opakující dialogy a nově spoustu monologů a přemítání o tom, co kdo v životě dokázal a jestli si zaslouží místo ve Valhale. Jakýmsi zpestřením je až závěrečná minuta, která dává tušit, že nás nějaká ta akce ještě přeci jen čeká. Do Anglie se rád znovu podívám. Moc dobře, že touto sérií končíme. Už žalostně schází nápady a drajv. [50 %] ()

Eliott odpad!

Vůbec se nedivím, že zde zbylo již jen 140 hodnotitelů oproti ostatním epizodám a sériím, které mají minimálně 5x tolik. Co za nelogickou břečku se ze seriálu stalo, to se snad ani nedá vyjádřit slovy. Jasně! Ivar s Hitsverkem si řeknou, že půjdou a vydají se na milost lidem které milionkrát zradili a všichni je nenávidí a i přesto přežijí, neboť nikdo z ublížených rodin si nenárokuje spravedlnost. To o čem mluvil král Harald je pravda a vidím to jako jediné pozitivum celé epizody. Ubbe dál pokračuje v hladovění a tak zklamal fanoušky a je nadále k ničemu. ()

johnsnow

Tak tento krát hodnotenie pod 60 celkom chápem, fakt tu sledujeme akurát utrpenie na lodi ktoré je úplne bez emócii (pohreb nejakého neznámeho mladíka, to fakt nie je reason na smútenie a súcitenie). Avšak Ivar sa rozhodne znovu začať reid na Anglicko, takže som dumal dobre, že sa tam vrátime, avšak neviem či je dobrý nápad podjebávať Alfréda keď nepodniká nijaké kroky proti nim (pokiaľ nám to v ďalšom dieli nejako superrýchlo nepredhodia) ()