Ivar prchá Hedvábnou stezkou a upadá do zajetí. Bjorn získá kattegatský trůn, ale Lagertha oznámí, že odejde na venkov. (Netflix)

PaTeXx

Takový dost průměrný průměr na to, že se jedná o první díl. Z Olega zatím nemám žádný respekt a nevyvolává ve mně žádné emoce, čili se pravděpodobně bude jednat o postavu, která půjde s Ivarem bojovat o Kattegat a "překvapivě" umře. Jsem benevolentní, protože je to pořád ta úvodní epizoda, ale příště už takovou nudu budu hodnotit jinak. ()

Frajer42

Spoilery! Naprosto klasický úvodní díl, který už tu byl v rámci tohoto seriálu tisíckrát. Následuje tedy reorganizace sil v Kattegatu. Na trůn usedla už asi 15. postava. Nechybí ani představení nového království. Ivar vstal z popela a našel si nového kamaráda v Rusku. Všichni už tedy tušíme, co se nabízí jako finále minimálně poloviny série. Co se tedy týče vývoje nebo překvápek, tak je tento díl docela slabota a vůbec celkově začal v tomto ohledu seriál stagnovat. Stále ovšem můžeme obdivovat krásný svět seveřanů, velmi sympatické postavy a jejich půvabné zvyky, jako je třeba ocejchování zrádců a ponechání jich na pospas divočině. Také jste si všimli, že už v seriálu nejsou prakticky žádné kočky? Ty které stály za hřích jsou buď mrtvé nebo v horším případě staré. ()

0verseer

Tradičný povinný úvod, ktorý v podstate ničím neprekvapil. Kattegat má nového kráľa a otázkou len ostáva ako dlho sa Bjorn na tróne udrží. Ivar spoznáva nového spojenca na východe. Prelet nad Kyjevom asi najzapamätiahodnejší okamih epizódy, napriek tomu, že šlo doslova a do písmena o šialený úlet. Mnoho postáv nemá čo ponúknuť a na môj vkus už príliš dlho presluhujú. Zdá sa, že Hirst prepásol správny moment v poslednej bitke o Kattegat, keď mohol elegentne ich zbytočné osudy ukončiť... ()

LachtanShows

Já si k Vikingům kdysi nacházel cestu poněkud trnitě a trvalo mi, než jsem jim podlehnul takovým způsobem, že jsem je dohnal až k poslední epizodě. Nyní už bez debat patří mezi moje seriálové oblíbence a věřím, že poslední příchozí série na tom nic nezmění. Možná i naopak. Nový záporák se mi prozatím zamlouvá. ()

johnsnow

Rozbeh klasicky pomalší, ale potenciál tam je kurevský. Ono návšteva kyjevskej Rusi vyzerá super a náš kriplík si našiel nového spojenca (som zvedavý koľkokrát ho ojebe), Lagertha pochováva meč a ja som sklamaný lebo chcem aby zdechla a takto je mimo ohrozenia (ale možno ho vykope).  Bjorn ako kráľ je v prdeli že či je dobrý alebo nie. No a to je tak všetko. P.S. 1 Som rád, že Flokiho vypustili a možno aj mimo kameru chcípol, čož by mi nevadilo lebo ako som ho mal rád, tak ho teraz neznášam. P.S. 2 Ten balón si mohli odpustiť. ()