Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Foox

Ukočírovat mývala, strom a zelenou typanku v jednom filmu… klobouk dolů. Kupodivu nejvíce Strážci Galaxie stojí právě na jednotlivých interakcí hrdinů mezi sebou, kdoby to byl řekl. Jediné v čem kulhají je hrozně prostý a předvídatelný příběh, jinak totálně masakrují všechny zrakové a sluchové vjemy, plus pořádně šlapou po bránici. ()

Allien.9

"No a co, že je to víc než 11 %?! Co je to vůbec za argument!" Že by se Marvel snažil napravit si u mě touhle zábavnou mimozemskou taškařicí reputaci? Jen tak dál a možná bude odpuštěno. Český dabing navíc docela ujde, takže v tomhle směru taky spokojenost. EDIT: Tak já vám nevím. Asi jsem měla v kině nezvykle dobrou náladu, protože na opětovné zhlédnutí jsou "Strážci galaxie" naprostý průměr, který vyzdvihují jen Peter Quill (takový můj menší komiksový crush) a Grootova smrt (hups, spoiler). Názor bohužel neměním ani po dalších zhlédnutích, tzn. akce je pořád dobrá, ale humor už mi nepřijde tak vtipný a místy mám chuť přetáčet, což se mi poslední dobou děje snad u všech nových Marvelovek (kromě "X-Menů"). 3,5*. ()

Mi Nü-Chai

Příliš mnoho patosu, celkově film nedrží nijak zvlášť pohromadě, je příliš dlouhý a předvídatelný až běda, ale bavil náramně. Pouze mne nemile překvapila krotkost, zejména v kombinaci se jménem režiséra. Ovšem jako vtipný nenáročný snímek se spoustou CGI a nezbytnou dřendou přátelství (TM) je to použitelné velice velmi; vlastně se mi Guardians of Galaxy líbili víc, než vychvalovaní Avengers. A Rocket je kurevsky boží. ()

misterz

Pre mňa jedna z najlepších marveloviek. Snímok sa dá asi najlepšie vystihnúť pár slovami - jedna veľká zábava, pričom úvod a koniec sú emotívne silné. Aj keď dejová linka miestami skĺzavala do typického žánrového klišé, bavil som sa od začiatku do konca. Hlavné postavy sú charakterovo výrazné, preto si k nim divák hneď vytvorí vzťah a tak ich príbeh potom prežíva o to intenzívnejšie. Máme tu sympatického, sukničkárskeho zlodejíčka, navonok drsnú, ale vo vnútri citlivú bojovníčku, obávaného siláka a čudného humanoida, ktorý vie povedať iba jednu vetu. Mňa ale dostal hlavne Rocket - výborný ťah od tvorcov, táto milá postavička dodáva humor aj tam, kde by ste ho nečakali. O trikovej a vizuálnej stránke sa ani nemá zmysel baviť, štandardne perfektné. Už sa teším na dvojku, dúfam, že Groot vyrastie :). 87/100 ()

HAL

Je to lepší než většina produkce Marvelu, ale to jednak není zrovna zásadně velká pochvala, a jednak to z většiny stojí jen na partě hlavních antihrdinů, ničem jiném. Vidět to někdy podruhé nemusím, ale každopádně je to pJsou to nové Star Wars tak maximálně ve stylu jaký předvedl Riddick: Kronika temna - až na to že toto je pro desetileté děti (nepřekvapivě, leč bohužel) a většinou se to nebere vážně (bohudík). Navzdory originálnímu vesmíru a většímu ironickému sebeshazování je to ale pořád standardní Marvelovka - úplně stejně zapomenutelné, bez jakýchkoli záporných postav, s nesmrtelnými hrdiny, a s akcí která ze všeho nejvíc připomíná animáky. Víc než akce a povrchně načrtnutý vesmír jsou tu zajímavé ty postavy a obyčejné dialogy mezi nimi - Firefly nesahají po kotníky, ale alespoň jsou vtipné, v rámci mezí bizarní, a přitom dost vzdálené trapnosti Thora dalších. rvní Marvelovka u které bych mohl chtít pokračování - kdyby se drželo ve stejné, samostatně stojícím vesmíru a udrželo si stejný nadsazený styl (byť to místy působilo dost křečovitě a nuceně). Jenže to se nestane, samozřejmě, v dalším díle se bude jistě prohánět i Iron Man s Hulkem, a mýval se samopalem bude běhat po Zemi a bojovat proti tomu zoufale směšnému Thanosovi aby zachránil matičku USA. A po závěrečných titulcích tam přijde i Luke Skywalker. /// Tak podruhé jsem si to přecejen dal, kupodivu jsem na film zpětně myslel v mnohem pozitivnějším světle než hned po projekci... a viděl jsem ho rozhodně ne naposledy. Jak si na ně člověk zvykne tak postavy fungují výborně, Chris Pratt a jeho banda misfits je jako Indiana Jones ve vesmíru, a jediné co je tu pořád mimo je záporák. A ten naštěstí nemá moc prostoru. 9/10 ()

Satan

Soap opera, která i když vypadá dobře, nudí v akčních scénách a naopak baví v těch konverzačních. Tým je složen skvěle a díky skvělému timingu a dostatečným individualitám jede film kupředu. Škoda opět jednorázového záporáka. [Přesná stopáž: 121 min] ()

liskam

A proč by vlastně né....? Za mě 85% Už teď se těším na druhý díl!:-) (tak tohle byl můj první komentář ihned po filmu. Nedostatečný jak pro mě, tak pro vás. Nebyl jsem si jist, co vlastně budu psát a kam komentář bude směřovat.) Je trochu divné, že u takovéhle vesmírné blbovinky musím přemýšlet co za komentář vlastně napíšu.... Ale čím více nad tím přemýšlím tím méně mi film připomíná bobovinku/vesmírnou jednohubku. Spíše v něm začínám cítit počátek velice chytře rozpracované vesmírné ságy, která rozhodně nebude dělat druhé housle "Star Wars a nebo Star Trek vesmírům." Všechny postavy nám byli moc pěkně představeny a je naprosto jasné, že se s dalšímy díli budou hlouběji rozvíjet. Jsou natolik pohodové/příjemné, že málokterý divák/divačka by se nedokázal s některou z nich ztotožnit a nebo jí alespoň fandit. Na filmu je také opravdu hodně znát, že na něm pracoval Marvel. Přeci jen, tohle studio toho má za sebou za posledních 10 let tolik, že by bylo trestuhodné, když by film s takovýmhle potenciálem odflákli. A přestože se můžou Strážci Galaxie zdát proti "Star Wars" malincí a nemají tak kolosální výpravu. věřím, že to byl záměr a vše "mega" nás čeká v budoucnu. Musím také zmínit režii a hudbu, z mého pohledu parádní práce. Takže, po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na 90% a plných 5 sluncí. ()

mzss1

|80%| Shlédnuto v kině s českým dabingem. Dabing se povedl, nnavíc nemám nic proti dabingu, tak toto asi není třeba řešit. No a co mám říci k filmu ? Nová Marvelovka se teda rozhodně povedla. Jsem velký fanda a milovník novodobých filmů od Marvela, a sice: Iron Man, Thor, Captain America, Avengers atd - toto je série, která furt pokračuje a já jsem natěšenější z dalších a dalších pokračování těchto filmů. Tento snímek Strážci Galaxie je oproti mým jmenovaným filmům určitý rozdíl. Balancování mezi 4 a 5 hvězdy jsem nakonec překonal, protože si to tento film zaslouží. Je to odlehčeně pojato. Má to spoustu vtipných hlášek, hromadu perfektně natočené a velkolepé akce. A i nápadů je zde dost. Dalo se to využít ještě víc, ale to dostane určitě šanci v pokračování. Herecké obsazení, respektive tým, který tvořil v této superhrdinské sestavě se povedl. Všichni mě bavili. Paradoxně mi zezačátku moc neseděl hlavní hrdina kterého hrál Chris Pratt. Ale nakonec jsem si k němu určitý vztah získal. Hudba byla normální, ale dala se poslouchat. Těžko to dále popisovat. Má to odlišnější styl než jsem byl zvyklý. Rozhodně jsem spokojen. Odnesl jsem si velmi solidní zážitek. Vůbec to nenudilo a ty dvě hodky utekly opravdu rychle. Tot vše. !!!!! DNE 1.5.2017: No, po druhém a třetím shlédnutí musím snížit z 5* na 4*. Sice se jedná o vydařenou marvelovku, ale přesto tyto komixovky nějakým způsobem musím odlišovat. Přesto je to super podívaná. 80%. ()

kingik

Solidně nabušená vesmírná Marvel comics jízda, kterou kazí příslušnost k Disney. Vyspělejší pojetí, které je z mnoha scén cítit, ale přímo přítomno není, šlo téměř úplně stranou. Nástup hlásí cool hrdinové a jejich cool hlášky pro náctilté publikum, kterým snad nějaké to jadrnější slůvko neublíží. Předpokládám však, že cílová skupina diváků nebude znát hudební hity osmdesátých let, které má hlavní postava, překupník a sympaťák Peter Quill zvaný Star-Lord, značně v oblibě, jak dokazuje walkman, který mu dělal společnost před nenadálým výskytem čtveřice přátel, s nimiž utvoří bezva partu. Považte, mít za kamaráda mluvícího mývala, humanoidní strom, sexy bojovnici Gamoru a pomstychtivého Draxe Ničitele, to je docela solidní psycho materiál. I přes povinnou korektnost, to do poloviny vyznělo na sympatickou nablblost, z níž se také postupně ubralo, pak už jen nastoupil jasně čitelný comics film, který má extrémně výbušné finále, ale v podstatě ničím nepřekvapí a ve své kreativnosti postupně ochabne, což byla velká škoda. První hodinu jsem se náramně bavil, režisér James Gunn postupně na plac vrhal celou řadu zajímavých postav, kterých nebylo zrovna málo, takže dalo nějakou práci se v nich zorientovat. Každá z postav kolem Quilla by vydala na nějaký minipříběh, ale tak moc prostoru nešlo jednotlivým postavám dát. Obskurní comics, podle něhož film vznikl, jistě měl ve své tištěné podobě ambici překročit mantinely klasického vesmírného dobrodružství. První dvě třetiny filmu něco takového neustále naznačují, ale nevstoupí se do těch "zakázaných" vod. Po hodině docházely síly i režisérovi, který se blýskne galaktickou bitvou plnou vesmírných korábů, ale od tohoto úseku film přestal překvapovat a až do konce se v něm neudálo nic nad rámec standardního comicsu. Navíc film začal nemile připomínat jakousi hybridní odnož Star Trek a Star Wars. Partička hrdinů byla fajn, vévodil jí herecký objev Chris Pratt, zdatně sekundoval CGI herec mýval Rocket, nášlapnou minou byla Zoe Saldana, jejíž sexy zadek dostal z jejích tělesných partií zdaleka největší prostor, silák Drax a dobrácký strom Groot se rovněž neztratili. Naopak zklamáním byli záporácí, kteří devalvovali comicsovou propracovanost postav svojí jednostrunností a nezajímavým potenciálem. Michael Rooker, který se pohyboval mezi oběma tábory, také nijak chytlavě, ale ani rušivě nepůsobil. Film má dobře nastavené tempo, je technicky zdatný, disponuje okázalou výpravou. Jakmile se divák zorientuje tak nějak v postavách, je míra na pobavení relativně vysoko. Já v takto korektně nastaveném stylu nespatřuji nic extra. Další dobrodružství party si možná i odřeknu. To nejlepší, co film měl, už ze sebe vydal. 60% ()

dr.horrible

Vždy pri takýchto filmoch rozmýšľam, ako by asi reagovali ľudia, keby to videli tak 80-100 rokov dozadu. Asi by ich to pekne zdegenerovalo, právo baviť sa, by som im ale neupieral. A o tom sú Guardiani v prvej rade, o zábave. Na Nolanovky sa mi to nechytá, na doterajší marvelácky vrchol (Winter Soldier; sorry, Maxi) tiež nie, ich hlavnou devízou je práve tá zábava a akcia pre celú rodinu. Vážne témy sú nadhodené minimálne (Tak jo; Intergalaktický rasizmus je večný, a na tom to práve tým rasistickým chudákom vždy stroskotáva, že libido je skrátka silnejšie. Nech mi nehovoria, že by nešukali takú Nebulu, za to že je modrá, by the way..), čo aj deti s tým, že? Zato akcia si príde na svoje v miere vrchovatej, čo ma zas tak nebere. Vlastne rovnaký dôvod, prečo som nedal plnú na Avengerov, že akčné scény boli v prevahe a ja sa pritom nedokážem nenudiť. Tentokrát ma ale dostali farby a muzika. Pestrofarebné finále, mýval, Kevin Bacon, Ain't no Mountain High Enoug, č-č-cherybomb... Proste také milé, malé, megalomanské, multikulti hviezdne vojny, z humornej strany Sily. Na leto ideálne. 90% ()

InJo

Velmi rozpačitá a nevyvážená marvelovka. Po výborných trailerech jsem se těšil na uvolněnou jízdu plnou humoru a nadsázky, ale výsledek se pohybuje někde mezi švihlou podvratnou (polo)parodií (po níž jsem toužil) a zcela klasickým patetickým velkofilmem o zachraňování světa/vesmíru, jedoucím podle zažitých (a už trochu únavných) schémat (samozřejmě nechybí "bombastické" akční finále - jsem opravdu zvědavý, jestli někdy nějaká marvelovka vyvrcholí něčím alespoň trochu jiným, než je monumentální akční scéna). A bohužel se obávám, že blíž mají přeci jen k tomu druhému... Přirovnání snímku k prvnímu Abramsovu STAR TREKU je relativně trefné, ovšem ten funguje ve všech rovinách minimálně o třídu lépe - je dravější a hlavně se v něm vážné a odlehčené scény dokonale doplňují a nikterak si navzájem nepřekáží. STRÁŽCI GALAXIE jen stěží někoho nadchnou svou zápletkou či postavou pomstychtivého nemilosrdného hlavního záporáka - obojí je totiž značně tuctové a nevýrazné. Nejvíc však zamrzí, že nejsou nijak zvlášť skvělí ani v pasážích, které jsou čistě humorné (slovní přestřelky titulních hrdinů) a podvratné (časté používání letitých songů ve scénách, do nichž se zdánlivě nehodí). Dialogy občas dost drhnou a jen málokterý z nich je skutečně vtipný a zábavný. Oceňuji, že vlastně celá ta parta má poměrně daleko k tradičním "bezchybným" komiksovým superhrdinům (především těch z řad Marvelu), ale na druhou stranu bych také velice uvítal, kdyby se někteří z nich občas nechovali jako naprostí a otravní idioti... Triky a výprava jsou prvotřídní, ale akce standardní (kontaktní souboje), někdy až úplně rutinní a chaotická (honičky ve vesmírných letounech). 70 % ()

Legas

Skvělý soundtrack, ucházející smysl pro humor a nadějných a pěkně natočených prvních 40 minut. Pak šel celý sympatický koncept do kopru. Ústřední postavy se mezi sebou pošťuchují a dohadují čím dál tím více a stávají se poměrně otravnými, akční scény jsou čím dál více hektické a přeplácané. Já jsem ze staré školy, tisíce nesmyslně poletujících barevných letadýlek v jednom záběru mě vždycky spíš vyděsí, než pobaví. ()

IQ Tiqe

Jako bych se poprvé díval na vtipnější a akčnější verzi Star Wars. Strážci se inspirovali Avengery – ne, nic nekopírujou, ale použili to, co funguje – hlášky, vzájemné špičkování hrdinů, náhlé ukončení chvástavého monologu záporáka a samozřejmě hodně akce a dobrá hudba (i když ta u Avengerů prostě byla výjimečně nosná). Dějově jsem občas lehce tápal, ale zasmál jsem se náramně, myslím, že víc než u Avengerů. A že jsou hrdinové absolutně neznámí není vůbec problém. # Musím zmínit, že poklonu zaslouží autor českých titulků, pohrál si s nimi náramně! # [kino] # příběh *** | hudba **** | humor *** | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu **** ()

Jordan

James Gunn a GotG nesklamali, už dávno som sa na žiaden film netešil tak dlho a tak veľmi a nenaplnil moje očakávania tak dokonale (dokonca ich prekonal): úchvatný vizuál, strhujúca akcia, dokonalá výprava, skvelý humor, správna dávka pátosu (vždy odľahčeného) a hrdinstva (vždy stiahnutého k zemi), charaktery, ktoré som si hneď zamiloval a musím uznať, že i keď Avengerov mám strašne rád, tak Gunn s Guardianmi im natrhli prdel vo veľkom štýle (lebo dosahujú minimálne takú istú úroveň a pre mňa osobne v niečom ich ešte aj prekonávajú - predsa len, možno má Whedon fanúšikovsky viac napozerané, Gunn, ktorý štartoval v Trome, je béčkar srdcom, a to mu ostalo a to mne je bližšie); Navyše ako fanúšik sci-fi vždy ocením, keď stretnem originálny nápad, alebo nápad originálne a neotrelo podaný a v tomto filme som si ich pár našiel, rovnako ako pár pekných odkazov (filmových, komixových aj iných intertextových), kostýmy, masky, scény - všetko pekne temné, no zároveň hravé... skrátka - to, čo dosiahli Avengeri Strážcovia prekonávajú s ľahkosťou a hravosťou a nepotrebujú na to predprípravu ďalšieho tuctu filmov. Už teraz sa teším na dvojku! Pre mňa osobne tohtoročný (nielen letný a nielen blockbusterový) hollywoodsky vrchol. Soundtrack musím mať! (V multiplexe a v 3D je to naozaj fajnšmekerská záleitosť.) Tiež nechápem sťažnosti niektorých, že chýbal poriadny záporák, lebo Ronan (za zadkom s Thanatom) je darthwaderovsky diabolský, vizuálne temný a mocný, má dvoch solídnych poskokov - Nebula a (zabudol som ako sa volal) Djimon Hounsou, nsavyše tu je modrý Rooker ako šéf ničiteľov, ktorí im idú tiež po krku a to, že sú "outlaws" ich robí nepriateľov systému... čo sa týka rozloženia síl, tak mi to pripomína kríženca medzi Piatym elementom a Serenity; ()

HoneyBunny

Z marvelovských filmů rozhodně nejoriginálnější a nejspektakulárnější. Díky skvělé chemii mezi ústřední pětkou a zajímavě načrtnutému (byť matoucímu) světu jsem se dobře bavila. Jen je škoda, že film není tak bláznivý a anarchistický, jak se zdálo z prvních ukázek. Chvílemi vidíte a cítíte, jak úžasný a dechberoucí by tenhle kousek mohl být, to když spustí nějaká pecka z Awesome mix, vol. 1 a to, co vidíte na plátně se spojí s hudbou v něco skvělého - obzvášt závěrečné minuty filmu jsou super. Možná si ale té sázky na jistotu, co se týče příběhu (hon za nebezpečnou věcičkou) a nudného záporáka, v té vizuální smršti ani nevšimnete. Nedivila bych se, barevné sexy mimozemšťanky, vesmírné bitky a rozkošní Rocket Raccoon (chci ho domů!) a Groot odvádějí pozornost znamenitě. Doufám, že se Marvel v druhém díle víc odváže, ale i přesto uznávám, že jim sázka na Guardians of the Galaxy vyšla znamenitě. PS: Pletu se, ale není tohle první marvelovka, kde opravdu umírají lidé ve velkém? ()

Tsuki

Upřímně, na to, jak je tenhle film obecně hodnocený, mě docela zklamal. Hvězdičku navíc přidávám pouze za Groota a za hudební výběr. Groot jako jedna z mála postav aspoň pobavil, zbytek byl pro mě nezajímavý, nudný nebo trapný. Styl humoru mi tam obecně moc nesedl a navíc jsem se poměrně rychle začala nudit, což umocňovalo i to množství bojových vesmírných scén ve stylu Star Wars. Čekala jsem od toho zábavnou marvelovskou oddychovku, ale místo toho jsem u některých scén začala usínat a nešlo mi do hlavy, jak se tam ty postavy vůbec spojily v přátelé. Tenhle film na mě zkrátka nezapůsobil. ~(2,7)~ ()

Anderton

Ďaľší hollywoodsky/marvelovský vesmír, ktorý sa snaží o našu pozornosť a tým pádom vyžaduje, aby sa dnešný návštevník blokbasterov vyznal v ďaľšej várke postáv, chápal ich motivácie a spoznával ich charaktery. Ja som do cca poslednej tretiny nevedel, ktorá bije, len som si uvedomoval, že sa síce pozerám na x-tú variáciu toho istého, len spracovanú viac s fanúšikovským zápaľom, ako vynúteným štúdiovým kalkulom. Postavy sú sympatické, čo by som podľa traileru nepovedal, spolu im to funguje a s hrdosťou môžu o sebe na konci vyhlásiť, že sú strážcami galaxie. Motív súdržnosti rodiny (a že nie vždy to znamená iba tú pokrvnú) a ťažkosti strát vo svete (galaxii) vojen u mňa bohužiaľ prehlušuje oná neprehľadnosť v ďalšom fikčnom vesmíre, ktorý ma už v podstate nemá prečo v tomto veku zaujímať. Malo to však dobré referencie a nevedel som, ako si uvoľnenejšie spestriť 3 hodiny pauzy cez deň a tak táto jednohubka s množstvom prefabrikovaných sekvencií prišla celkom vhod. Pre fanúšikov komiksu to však môže byť udalosť roka. ()

Frajer42

Od filmu, který se stabilně usídlil v první 300 nejlepších jsem tedy očekával podstatně větší nářez. Minimálně jsem nečekal, že se dočkám pohádky pro nejmenší z nejmenších. Složení hlavních hrdinů mi taktéž úplně nesedlo. Kombinace potkán, strom, vazba, vtipálek a zelená šeredka je jistě velmi originální, ale nijak závratně působivá. Šablonovitost je tu opět monstrózní, jako pyj rovníkového negra, což mi ovšem nevadilo, protože při zhlédnutí podobného snímku s tím člověk prostě musí počítat. Potěšil mě nějaký ten občasný žertík, který se čas od času opravdu povedl, což už tak obvyklé nebývá. Dále byla pěkná závěrečná akcička. Dost mi naopak vadili odfláknutí obyvatelé různých planetek, které se lišili pouze tím, že k jejich obarvení byla použita jiná tempera. Tohle vážně někoho přiměje k přečtení komiksu, který zákonitě musí být ještě o mnoho řádů horší? Koukatelné? Jistě. Když je ovšem pod něčím podepsaný Marvel, tak je to obvykle záruka top kvality. Tento omyl musím pomyslně zaškatulkovat mezi to nejhorší. Chris Pratt? To má být do prdele kdo? Vin Diesel? Ten byl celou dobu kde? Jeho jméno hrdě okupuje čtvrté místečko. Tááááááááááááááákhle velkým obloukem mě to celé minulo. Velmi slabé 2 *. ()

Kothy

Tak tohle byla totální pecka! Podruhé jsem měl možnost vidět to i ve 3D a líbilo se mi to ještě víc. Přesně podle mého očekávání. James Gunn to opravdu zvládl na výbornou. Nová součást marvelovského univerza je na plátně. Místy mi to docela připomínalo Star Wars. Naprosto špičkové efekty. A ta retro hudba se tam až brutálně hodila. Herci byli taky perfektní. Například úžasná Zoe Saldana jako neohrožená válečnice Gamora. Chris Pratt Star-Lorda taky hrál skvěle. Ty jeho pěvecké a taneční vystoupení byly super. Zvláštní pochvalu si zaslouží Bradley Cooper jako Rocket. Ty jeho hlášky byly vážně úžasné. Strčí do kapsy i Tonyho Starka. Groot se mi taky hodně líbil. Vin Diesel měl sice jednoduchý dabing, ale postava byla fakt perfektně udělaná. Drax byl sice jednodušší, ale taky ušel. Mluvil docela srandovním způsobem. Michael Rooker byl jako vůdce Plenitelů Yondu taky skvělý. Jinak bitvy byly taky úchvatné. Hlavně ta závěrečná při obraně Xandaru. Jěště útěk z vězení se mi hodně líbil. Tentokrát se nám představili hned dva záporáci. Thanos, který nám zřejmě ještě zatopí v dalších dílech a pomstychtivý Ronan. Strážci mu pěkně nakopali prdel. Jsem vážně spokojený. I Stan Lee si tam pro sebe zase urval štěk. Ještě Lajka mě docela rozesmála. Mihnul se tu i Sběratel z konce Thora 2. "Co to děláš? Odvádím tvou pozornost." :D A ta retro hudba se tam neuvěřitelně hodila. :) ()

boshke

Marvel. Co dodat. Absence záporáků. Zábava pro všechny. Po (před?) Avengerech rozhodně nejlepší kousek, ale na zadek se z toho člověk neposadí. Chris Pratt perfektní, podobně jako soundtrack... 80% ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)