Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

kingik

Co je to Reprodrozd? Reprodrozd, to je taková holka, co se moc nelíčí a preferuje styl "Vstanu & Jdu". S Kapitolem je to jako se současnou českou vládou. Také nesnese žádnou demokracii a přitom bezostyšně své nijaké zřízení za demokracii vydává. Vláda se má, lid chřadne, ale nevzdoruje. To naopak hlavní hrdinka Katniss Everdeen je plná vzdoru a s Babišem, pardon, s prezidentem Snowem už nehodlá hrát Hladové hy. Dala se na odboj a má plnou podporu 12 krajů, včetně toho třináctého, obestřeného záhadou. Zní vám to jako utopie? Nikoliv, tohle pokračování v sobě nese určitou myšlenku, jak bojovat s totalitním systémem, i když je to pořád jen film pro teen publikum. V tomhle dílu se skutečně dalších Hladových her nedočkáme. Katniss odložila luk, šípy a toulec a je z ní tak nějak neurotická nána. Aby taky ne, když její milý Peeta padl do rukou nepřítele a prostřednictvím obrazovky pronáší zmanipulované bláboly. Je třeba jednat dřív, než bude pozdě. Svržení Kapitolu nabývá na reálném rozměru, když se Katniss stává mladou dívkou, která vstala v čele odboje za definitivní nezávislost. Je totiž pověřena sjednocením všech krajů, což je náročný a zodpovědný úkol. Akorát problém je v tom, že Katniss na tom není zrovna psychicky nejlépe, má krámy, tedy ve filmu o tom není zmínka, ale já jsem tak usoudil z těch jejích častých výkyvů v chování a neurotických reakcí na každou píčovinu. Vidíte, za vším hledejte píču. Svět se zkrátka točí kolem pičí. Podle toho, co píšu, se může zdát, že hlavní hrdinku vnímám negativně, ale kde by film byl, kdyby nebylo Jennifer Lawrence. Jako jediná film táhne, i přes absenci většího tempa a citelně nízký obsah akční složky. Film jí tentokrát nedovolí být plně stylovou ani plakátově hezkou. Většinu času je navlečena v asexuálním mundúru a maskéři se vybodli na její sexy líčení z dřívějška. Dá rozum, že když je hlavní představitelka letní typ a oči má zapadlé jak "japončík", tak ji nelze nechat nenalíčenou. Není divu, že tímto nevyrovnaným make-upem a záhadnými "teleportacemi" ze vzdáleného místa na druhé vzdálené místo, to pak vypadá jakoby ve filmu hrála trojroli. Můžete se sami přesvědčit, že jen tak nekecám, protože množství neuhlídaného technického střihu v jednotlivých přechodech a v návaznosti ze scény do scény, je poměrně citelné a nepřehlédnutelné. Jennifer je i přesto, že je ve třetím pokračování za hezkou cca sedm minut, než podělaný negr navrhne, aby se tohle její líčení dále nedoporučovalo, zkrátka vynikající. Podle něj prý vypadala na 35 let, on podle mě vypadal jak z pavilonu opic v brněnské Zoo. Jennifer jsem propral důkladně a je herecky skvěle disponovaná. Sluší se dodat, že to její zásluhou má film určitý rytmus a dokáže být velmi zdatná, i když se film zakecá, což tentokrát není výjimkou. Nic moc pozitivního se však nedá prohlásit o hercích kolem ní. Snaží se jen Woody Harrelson, také Elizabeth Banks, částečně na malém prostoru zaujme Donald Sutherland, překvapí Josh Hutcherson. Oproti nim se příliš nepředvedl zesnulý Philip S.Hoffman, jemuž je film věnován, velmi otravným hercem je Liam Hemsworth, a to má bráchu takového charismatika, a naprosto tragická a na vrácení Oscara zralá, nepohledná Julianne Moore. Líbil se mně vizuál. Pěkně provedené byly sekvence za denního světla a povedly se rovněž noční sekvence, které měly svoji drastičnost i napětí. Film shledávám originálním. Oproti předchozímu dílu, ubylo stupidity a na povrch se vydralo solidní drama originálně bojující s utlačovatelským systémem a s nástroji moci jako takovými. Nezbývá než dodat, že série je v dobrých režijních rukou. Jen tak dál, pane Francisi Lawrenci. Těším se, jak to bude s osudy Katniss a spol. dál. Vše z pochopitelných (komerčních) důvodů zůstalo dějově nedokončené a tedy velmi otevřené. 90% () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Sice to kopíruje knížku, ale popravdě ani v ní se toho v první části moc nedělo. Připomíná mi to situaci s 1. částí posledního dvojdílu Pottera, i když v tom jsem si časem taky našel svoje. Chybí akce. Ne, film je koukatelnej, ale jendou mi to asi stačilo. # [monitor, 5.1] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce * | napětí – | pustil bych si znova ** ()

Tsuki

Od minulého roku mě hrozně štvalo, že jsem nemohla vidět tohle pokračování Hunger Games v kině (odjela jsem do Japonska těsně před premiérou a Japonsko je shodou okolností snad jediná země, kde se premiéra filmu nekonala na podzim 2014, ale byla z nějakého důvodu odložena až o víc než půl roku později - tedy v současné chvíli se stále ještě nekonala). Takže jsem film zhlédla až teď, v letadle společnosti Lufthansa na cestě zpět do ČR. Ale nakonec musím říct, že to až taková škoda nebyla, že jsem nemohla Mockingjay Part 1 vidět na plátně kin. Mám pocit, že oproti druhému dílu tohle pokračování trochu kleslo na kvalitě. Ne že by snad byl film nějak herecky horší, ale samotný děj filmu utrpěl dost tím, že poslední díl byl opět (jak se už v poslední době stalo standardem) rozdělen na dvě části. A tato první část, kde se toho v podstatě moc neděje, nemá zas tak moc co nabídnout. Je to jen taková "předehra" ke konečné akci. Doufám, že nám aspoň poslední film dokáže, že stálo za to na něho čekat. ~(3,4)~ ()

JosefGruber

Tak k tomuhle je i jedna věta úplně zbytečná. Vše na čem byly hladové hry postavené se během 120 minut zřítilo. Krásná příroda je vystřídána vybombardovaným Kosovem, děj plný akce je vystřídán zdlouhavými nudnými rozhovory a celý napínavý děj se změnil v nějakou ideologickou sračku. Dlouho dobu jsem se na toto pokračování těšil až jsem málem po hodině filmu odešel z kina. I těch 50 Kč bylo za tyto prasečí hry moc. 2-3*, 7.12.2014, kino ()

Anderton

Reči ohľadom toho, že HG už od začiatku sprevádzal prehnaný hype niečoho veľkého, čo reálne nemôže dostáť, si nechám až po záverečnej časti, ak ju niekedy uvidím. Takže radšej niečo čisto iba k trojke. Podľa mňa zmena obsahu sérii neuškodila, je to úplne rozdielny film, ako dva minulé, z ktorých druhý pôsobí dojmom remaku prvého. Boli to v podstate športové filmy, teraz sme uprostred zničenej postapo krajiny. Lenže toto postapo je bohužiaľ maximálne tuctové, prechádzame sa iba ruinami a máme zbytočne veľa času rozmýšľať nad samotnou podstatou predlohy. Totiž prečo táto krajina funguje na základe tejto politickej konštelácie a kto čo z toho má, vrátane Snowea. Páči sa mi vyhýbanie sa akčným scénam (pretože aj tak by ma nudili), ktoré tu sú, ale často mimo obraz, prípadne vidíme iba ich následky. HG pôsobí dospelejšie, ako postapo konkurencia, určená čisto iba pre deti do 20 rokov, ale ako vážne sci-fi je to proste vo všetkých ohľadoch priemer. V tejto časti séria pripomína atmosférou Terminator Salvation. ()

Frajer42 odpad!

Netroufám si slovy vyjádřit, jak moc tu Jennifer Lawrence v roli Can't miss Evershot nedovedu vystát. Je to neuvěřitelně hnusná a křečovitě hrající herečka, která ve svých 24 letech má vizáž opuchlé 13 leté šeredné zrůdy. Stejně tak nenávidím celý tento Hunger Games koncept. Klidně se přiznám, že jsem se na snímek koukl především proto, abych mu napálil odpad, protože nic lepšího jsem zkrátka nečekal. Nemohu tedy tvrdit, že bych byl nějak zklamán. Jedná se opravdu o hovadinu korespondující s mými nulovými očekáváními. Veškeré nelogické nesmysly ve stylu, že například vodní elektrárnu napájející celou zlou část populace brání před revolucionáři asi 20 Stormtrooperů se samopálky, si s radostí odpustím. Knihu jsem nečetl a slibuji, že ani číst nebudu, ale v tomhle filmovém zpracováním vidím zkrátka to, že je určené výhradně dětem chystajícím se do první třídy. Docela mě překvapuje, jak je vůbec možné, že si snímek našel oblíbení i u lidí, kteří kreténi zřejmě nejsou. Ze začátku jsem měl velký problém se zorientovat v ději, protože předchozí sračkoidní díl jsem viděl poměrně dávno a jelikož se jednalo o sračku, tak jsem mu nevěnoval větší pozornost. Dobrých úvodních 40 minut se neděje zhola nic. Později se alespoň sem tam střílí. Celkově asi 2 až 3 scénky, jejichž součet stopáží nepřesáhne 7 minut, jsou tedy celkem pěkně natočené a tvoří jedinou snesitelnou část celého tohoto reprodrozdova hovna zabaleného do balicího papíru ze zlata. Další díl si samozřejmě rovněž nenechám ujít. O hodnocení mám jasno prakticky už nyní, ale z důvodů mé hodnoticí etiky s tím počkám. Velmi rád bych se potenciálně nechal příjemně překvapit. ()

Kothy

A je tu další pokračování. Je to jedna velká příprava na finále, jak už to u těchhle rozdělených dílů bývá. Katniss Everdeen se dostává do 13. kraje. Má se stát takzaným Reprodrozdem neboli tváří rebelů a symbolem odporu vůči Capitolu. To se jí samozřejmě ze začátku nechce, ale nakonec svou roli přijme. Válka už je v plném proudu a 12. kraj je zničen. Objevuje se tu spousta starých i nových postav. Jako například Julianne Moore, která hraje prezidentku Alma Coin. Nebo Natalie Dormer, ta představuje režisérku rebelských videí. Samozřejmě tu jsou i staré známé tváře jako Woody Harrelson. Docela vtipnou roli tu má Cetkie Trinket, které samozřejmě vadí kombinézy 13. kraje, protože nemůže nosit své šílené modely. I když se toho vlastně ani moc nestane, špatné to není. Podaří se jim zasadit pěknou ránu do srdce Capitolu. Ostatní kraje se k nim taky přidávají v boji. Prezident Cornelius Snow to nemá jednoduché. Jennifer Lawrence svou roli neohrožené lučištnice zvládla na výbornou. :) Dokonce nám ukázala, že umí i docela hezky zpívat se svou Písní oběšence. A ani jsem si nevšiml digitálního Philipa Seymour Hoffmana. Těším se na další díl. ;) "Ty ses vrátila kvůli kočce?!" ()

Filmmaniak

První polovina posledního dílu Hunger Games nenabízí nic jiného, než neustálé mluvení, přípravu na revoluci, sbírání odvahy a ticho před bouří, zatímco na pořádnou občanskou válku a akci si budeme muset počkat rok, než bude mít premiéru polovina druhá. Vlastně je to spíš takový prequel. Z technického hlediska film přitom není špatně natočený, herci jsou velmi kvalitní a dialogy celkem v pořádku, nicméně je to zoufale neakční a nudné. Většinu času jen čekáte, až se konečně začne něco dít, ale nedočkáte se, protože si to tvůrci šetří do příštího filmu. Celé to navíc vypadá oproti předchozím dvěma dílům podstatně laciněji. Když už nic jiného, tak jste se u předešlých Hunger Games alespoň mohli kochat velkolepostí hrací arény, digitálními triky, nebo alespoň extravagantní barevnou stylizací hlavního města a jeho obyvatel. To u Síly vzdoru nehrozí, většina příběhu se totiž odehrává v podzemním bunkru nebo mezi ruinami, takže snímek je nejen o poznání komornější, ale zároveň nepříliš vizuálně atraktivní. Pro běžného diváka, navíc třeba neznalého předchozích dílů, to je ztráta času. Pro fanoušky či fanynky série zas film slouží pouze jako rozhýbaná ilustrace událostí, které stejně už znají z knižní předlohy. A těm samozřejmě nemá smysl říkat, že nové Hunger Games nestojí za to... ()

DwayneJohnson

To kouzlo, které se mi tam líbilo v prvních dvou dílech, zmizelo, jak mávnutím proutku. Asi mi zde chyběla i aréna a hlavně (ne)chápu rozdělení na dvě části. Tenhle díl mně přišel zkrátka a dobře zbytečně moc dlouhý a abych byl zcela upřímný, tu dnešní trojku jsem si musel setsakramentsky rozmýšlet. Ale nakonec jsem se svým lepším já nechal ukecat a hlavně za „Snowa“, který na rozdíl od Jennifer i na malém prostoru dokázal, že jeho odchod do hereckého důchodu se zatím odkládá na neurčito, to tam dneska s odřenýma ušima dám. A pak už budu jen tiše vyhlížet part two a doufat, že se přece jen povedl o maličký chlup víc…. ()

Dalda

Síla vzdoru, nebo spíše síla vydržet sledovat tu ufňukanou holku, která není spokojená se svým boyfriendem a jejíž obličej ne a ne zmizet ze záběru kamery, až do konce... ()

silentname

"Mockingjay Part 1" je ďalším filmom v "Hunger Games" maratóne a musím povedať, že sa asi pripojím medzi všetkých, ktorí tvrdia, že od tohto filmu začala séria upadať a stalo sa to tým, čo už sme videli miliónkrát. Tak ako vo všetkých ostatných sériách ako sú Divergent, Maze Runner alebo dokonca aj Matrix. Prídeme so svetom fungujúci na veľmi zaujímavej a kreatívnej myšlienke a výsledne sa vždy dostaneme k revolúcii, kde treba zvrhnúť systém a vybudovať niečo iné. A v niektorých sériach to fungovalo ako napríklad pôvodná trilógia Star Wars, no tak ako s jedlom aj vo filme platí, že keď sa niečoho prejeme, tak to začne byť nudné. A práve na tomto podľa mňa tento film začína trošku stroskotávať. Po zaujímavom spoznávaní sveta v minulých dvoch filmoch sa dostávame presne tam, kde sa dostaneme vždy. Musí nastať revolúcia, bude veľký boj a budeme mať hrdinu, ktorý nás povedie. A ak máte radi tento koncept, tak super. Ja som asi chcel trošku viac a minimálne pár zaujímavejších momentov. Ale nechcem tým povedať, že by "Mockingjay Part 1" nemal žiadne dobré scénky alebo postavy. Práveže sú tu momenty, ktoré ma skutočne brali. Scénka, kde Katniss spieva skladbu Drozdajky je podľa mňa super, zosnulý Philip Seymour Hoffman je stále vynikajúci a Julianne Moore ako prezidentka Coin tiež stojí za to. Plus musím priznať, že aj Donald Sutherland je v tomto filme oveľa zaujímavejším ako počas minulých dielov. Dozvieme sa o ňom viac, a niektoré jeho taktické boje sú skutočne veľmi efektné. A tak veľmi si užíva byť padouchom, že mu to aj pristane. Jennifer Lawrence rovnako podáva veľmi dobrý výkon a všetky jej emócie jej verím. Ale na druhú stranu mi ten koncept príbehu veľmi prekáža. Pretože mám pocit, že sme to videli už miliónkrát a je tu len pár nových zaujímavých momentiek, ktoré by som odporúčil. Ostatné je už len klišé, ktoré nájdeme v mnohých iných projektoch. A po minulom vynikajúcom filme je to trošku sklamanie. No vždy sa môžeme zlepšiť, takže uvidíme čo prinesie The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 Hodnotenie: C+ ()

Claw

Film mě doslova šokoval a přibil křížem na hřebík (nebo opačně?), protože se nese alespoň konečně v temném duchu a zpracovává téma již jinak než díly předchozí, které bych zavřel do trezoru na věky věků... :) Tohle docela ušlo, ta temnota byla fajn, kýčovitost klesla o pořádný kus dolů a herecké výkony se mi zdály tak nějak celkově lepší... Film konečně nevykrádá Japonskou genialitu (Battle Royale), ale jde si svou sice trapnou, ale západní cestou... Zatím jsem přečetl jen tu první knížku, která se mi náhodou dost líbila a s filmy se nedá vůbec srovnávat. Možná si jednou přečtu celou sérii... /40%/ ()

eLeR

Doteraz najslabšie, ale neviem prečo sa čudujem, veď aj kniha Drozdajka ma už skoro vôbec nebavila, akoby pani Zuzana varila z vody a oni to rozdelili ešte aj do dvoch častí. Keď som tam videla toho Philipa, tak mi aj smutno bolo. Z dvojky to skĺzlo do priemeru ... a to som ešte ráčila ísť na to do kina, bieda veru. ()

hammer_head

Hunger Games 3 aneb jak se točí reklama. Celou dobu, co jsem na tu zdlouhavou kravinu koukal jsem měl pocit, jako kdybych sledoval dokument o tom, jak důležitá je televize jako masmédium. Ve srovnání s předešlými díly se jednoznačně jedná o nejhorší díl z těch prozatím natočených. Jednotka byla určená a taky si získala snad jen mentálky z pomocný školy a náctiletý facebookáře. Dvojka se postarala o docela milé překvapení (ve srovnání s prvním dílem) v podobě trochu dospělejšího a přijatelnějšího příběhu, ale ta trojka to je opravdu děs. Pokud vynechám své rozhořčení (normálně: nasrání) z toho, že tu kravinu rozdělili na dva díly, jen aby na té sračce (a na mentálkách, kteří jsou ochotni na tohle jít do kina) trhli víc je dalším problémem chlapos ,,hrdinka´´ s ksychtem Lawrencové, která je tak propagovaná i když nikdy nepochopím proč. ()

korbitch22

Potkalo to Herryho Potrata, potkalo to Twajlajt a teď došlo i na Hunger Games.Bohužel tahle série, ač je filmařsky jistým způsobem hodně kvalitní, nemá sílu na to, aby dokázala zabavit rozpůleným dílem, který je opět pouze zbytečným a vykalkulovaným vředem producentů na natáhnutí lidí do kina a vydělání víc žluťáčků.Paradoxní je, že je pro mě jednička jasně nejlepším dílem a má ty vole nejmenší hodnocení.V jedničce fungovali emoce i akce a hrozně moc mě k týhle sérii navnadila.Druhej díl byl pro mě spíš zklamání, sice to byl ke konci docela nášup, ale spíš sem se nudil a byl zklamanej a u tohodle dílu už sem v kině vyloženě skoro chrápal.Scénář je místy příšerně stupidní, ona se nám totiž Cant'miss vrací neustále do 12 okrsku, který byl vybombardován, ale Capitol ani nehne brvou, nikoho kurva nenapadne nechat tam jednotku vojáků, nebo třeba bombu a přichystat past, dokonce je to tak čurácky debilní, že si jde do svýho starýho baráčku, tam si vyzobe v klidu koření z kuchyně a vezme si svoji bundičku a dokonce kocourka.....to sem se plácal ty kundo do čela a musel se smát, jak klesla téhle látce úroveň a tvůrci vědí, že 90% jejich diváků sou vymaštěný nanynky a vopuštený panny, takže serou na inteligenci a dělají z obyčejného diváka doslova kreténa.To si smíchejte s nudnými a někdy trapnými žvásty, které jsou protkané celým filmem, aby je občas proložila tak půl minutová akční sekvence.Místy to má sice působivé scény a možná i dojemné, jako celek je to jen zbytečný a tupý kalkul, který neměl spatřit světlo světa, zničil jméno téhle série a poškodil jí v očích normálních diváku sci-fi. Koukat na jednotku debilů, jak sedí deset minut u vody, papaj papů a zpívají si mi přijde notně idiotské.Kéž by vznikl poslední díl se stopáží 180 minut a mohli sme být spokojení všichni, takhle si zase jen do svých růžových kalhotek cákne banda vypatlanejch holčiček.40%. ()

Chrustyn

Film kráčí ve šlépějích, které naznačil předchozí díl a i přes pár slušných scén, stále velice nudí a nechtěně rozesmává svou naivitou ve vztahových rovinách filmu, které jsou až moc výrazné. ()

heyda

I já se řadím k těm, co nadávají na rozdělení filmu do 2 dílů. Už mi takhle zničili finální dojem z Harryho Pottera, evidentně to samé teď budou pociťovat fanoušci knižní předlohy Hladových her. Když se ale vrátím k filmu, tak tahle část se mi hodně líbila. Úplně bez problému jsem si vystačil i bez arény, bez nějakých výraznějších bojových scén, prostě mě pohltila atmosféra a několik opravdu působivých scén. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený (trochu sice nasraný, že musím na 2. část rok čekat), ale kvůli tomu nebudu přece opomíjet kvality filmu. Dávám maximum, ať to hodnocení tady trošku povyskočí směrem nahoru. https://www.youtube.com/watch?v=14H8OzTzne4 ()

Stanislaus

Asi bych se hodně opakoval, kdybych řekl, že rozdělení posledních dílů do dvou a více částí samotnému filmu ve výsledku více uškodí, a jediným pozitivem jsou pro producenty a distributory více narvané kapsy. Stejně tomu je u první části třetího dílu Hunger Games. Když se to vezme kolem a kolem, tak se tam nic moc nestane. I když je tam hodně akčních scén, tak všechno to působí tak nějak neúplně. Mně osobně se i třetí kniha líbila nejméně, takže jsem neočekával nic extra. Zkrátka jednu pořádnou facku tomu, kdo vymyslel, že bude Mockingjay rozdělený na dva filmy (např. u posledního Harryho Pottera bylo aspoň z čeho čerpat, ale u HG nejsou knižní předlohy tak rozsáhlé). ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)