Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmysom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.   Problém však nastane, ked si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka - figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošíjne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahkáúloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a našej partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy… (Saturn)

TheSpearCZ

Na jednu stranu je to opět povedená Pixarovka, která se mezi těmi posledními určitě neztratí, na té druhé mě to ale vůbec nechytlo, jak mělo a jako fanoušek této série musím uznat, že tenhle poslední díl je jednoduše tím nejslabším, hezký konec chtě nechtě. Lepší 3* ()

bozka10

Toy story je animak,ktoreho diely nestracaju ani po tolkych pokracovania vôbec nic,dieta,dospelý,každý sa musí baviť,ja som sa skvele zabavil znovu. ()

Chilly00

Toy Story, můj nejoblíbenější animák, ani po čtvrté nezklamal. Opět je děj poháněný především záchranou jedné z hraček, tentokrát Forkyho (v češtině přeložené jako Vidlík :-)) ze spárů jiných "zlých" hraček. Nejedná se o nový přístup v rámci příběhů toy story, ale člověk se naopak rychle cítí jako doma - ve společnosti známých postav z předešlých dílů a podobné koncepce příběhu. Příběh ani na sekundu nenudí a lecjaký současný "akčňák" by mu mohl závidět jeho spád a dynamiku. Je to podívaná, jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří ocení vtípky a leckdy docela překvapivé, v uvozovkách, hororové odbočky (vypreparování woodyho diktafonu :-)) Příběh nelpí na nostalgii z předešlých dílů, například mnohem méně než i tak výborná trojka, a nastiňuje další možný vývoj toy story univerza. Ano, trojka byla mnohem větší emocionální jízda, já jsem ale ráda, že jsem tentokrát nemusela tolik brečet :-) Toy story je pro mě legenda. ()

Sydonai

Je až k nevíře, jak Pixar dokáže pokaždé překonat sám sebe. Na jednu stranu jsem rád, že se bude tvůrčí tým věnovat už více originální tvorbě, ale na druhou stranu nechat tenhle poklad na papíře by byla velká škoda. Nejlepší díl Příběhu hraček je zde a vyždímá z Vás tolik emocí, že si budete připadat zneužiti. Od počátku až do samého konce zábavná, krásně zanimovaná podívaná, která chytne a nepustí. 100% ()

CaptainCzech

Série Toy story patří mezi moje nejoblíbenější pohádky vůbec a rozhodně mezi TOP trilogie a i po všech těch letech se na to moc rád podívám znovu. Proto jsem byl šťastný když se ukázalo že bude čtyřka, ale když jsem se zamyslel, začal jsem se spíš obávat, jelikož navázat na epické zakončení trojky je těžký. Co k tomu tedy říct? Film je dobrý, ale na kvality původní trilogie rozhodně nemá a to hned z několika důvodů. Nemá žádný pořádný příběh, jediné o co tu vlastně jde je že Woody asi tak 5x zkouší zachránit Forkyho (který mě jako nová postava nezaujal), pokud by se to stáhlo tak na 3x bylo by to mnohonásobně lepší. Kromě Woodyho a Pastýřky ze starý party nikdo nedostal prostor, jen lehce nad ostatními byl Buzz, ale jinak mi přišlo že tam nikdo z původních ani nebyl. Bohužel na tento úkor tam bylo několik nových postav a ty nedokázali moc zaujmout (Káče a Zajda byli dobrý jenom v plánování ukradení klíče, Kaboom mě prostě nebral a ani ta malá policajtka). ''Záporák'' Gabby se nechytá na taková esa jako byl Sid, Zlatokop nebo Méďa už jen proto že vlastně ani není tak záporná postava ale zoufalá. Každopádně musím vyzdvihnout občas hororovou atmosféru (hlavně břichomluvecká loutka Benson je jasná), Love Story mezi Woodym a Pastýřkou, humor a poselství které chce film předat (pro mě to je že člověk by se měl rozhodovat podle srdce a pomáhat druhým). I když jsem tu film víc kritizoval než chválil pořád je to dobrý pokoukání a nostalgie dupe na plné obrátky. Jelikož mám ty postavy hodně rád tak i přes mírné zklamání jsem si to užil, ale bohužel nepustím si ho s chutí jako předešlé díly, 4 hvězdy. Na závěr musím dodat že Woody se tu ukázal jako tak velký dobrák až je to hlupák. Film finančně uspěl a tak doufám, že pětka mi v budoucnu zlepší chuť. ()

helloween93

Emocionální terno, Pixar operuje ve svém světě hraček a vytváří nové konflikty, tentokrát především loajalita k dítěti x nezávislost hračky a závěr v podobě Woodyho zásadního rozhodnutí ukazuje, že má tahle klasická série Pixaru stále co nabídnout, i po více než 20 letech od prvního dílu. A po komediální stránce jsem byl spokojen taky, pravidelné dávky humoru servírovali dva plyšáci z pouťové střelnice a kaskadér Duke Kaboom s hlasem Keanu Reevese. 4* ()

Rathalos

Pixar to opat poriadne vypeckoval a ponukol skvely pribeh a nadherny animak,ktory chyti za srdce nielen deti,ale i dospelych a to pisem z vlastnej skusenosti,jednoznacne si to zasluzi plne hodnotenie...:-) ()

Toka

Perfektní navázání a velmi důstojné a dospělé zakončení série. Po druhém dílu pravděpodobně můj další nejoblíbenější. Skvělý humor, skvělé postavy, které nejsou černo-bilé, jako ve trojce. Pastýřka a její nová role je geniální a scénáristicky odlišná od všech postav ostatních z celé série. Bohužel to odnesl Buzz, jehož screen-time je na úrovni vedlejší postavy. ()

Kingjiri

Vzhledem k povedenýmu rozloučení se sérií ve trojce jsem byl ze čtyřky trochu v rozpacích. Po projekci ale musim říct, že byly moje obavy uplně zbytečný, protože si se sequelovym námětem tvůrci poradili s přehledem a zakončili celou Toy Story ještě líp než minule. Soustředit příběh na Woodyho, Pastýřku, Buzze a pár novejch postav mělo svuj důvod, ale přece jen mi scházelo víc prostoru pro ostatní starý známý hrdiny. V tomhle smyslu se kouzlo minulejch dílů trochu vytratilo. Na druhou stranu zase chválim odvahu tvůrců pojmout příběh trochu jinak. Kéž by návraty k úspěšnejm sériím fungovaly aspoň z poloviny tak dobře, jako tentokrát, čtyři hodně silný hvězdy. ()

Torgal

Technicky stále na špici, no po trojke ktorá sériu geniálne uzavrela pôsobí príbeh štvorky ako nastavovaná kaša. Celý film pôsobí ako príliš veľká hra na istotu sľubujúca istý zárobok. Záverečný twist jednej z postáv, keď sa v podstate odvráti chrbtom svojim dlhoročným priateľov ako aj zmyslu existencie hračiek už potom zaváňa rovno kacírstvom. V jednotlivých scénach je to pritom stále vymazlené a hrejivo dojemné, ale kvôli fádnemu centrálnemu príbehu to nefunguje tak dobre ako v minulosti. 7-/10 ()

guri

Toy Story je jedna z mala animovanych serii, kde sa da po 4 dieloch povedat, ze kazda cast je niecim ina a neustale si udrzuje konstatne extra vysoku uroven, co potvrdil aj tento posledny diel. Skvele! ()

Vabr

Čekal jsem dobrou podívanou, protože Příběh hraček je vždy zajímavý a nezklame, ale tohle mě dost naštvalo i zklamalo. Začátek se zdá v pohodě, bohužel dost podobný třetímu dílu, který se mi také líbil, ale ze všech dílů nejmíň, ale od doby, kdy vypadnou z karavanu je to už špatné. Pak se to celé odehrává v jednom nudném maloměstě a nic zajímavého se neděje. Starožitnictví je opravdu nezajímavé a ,,zlouni'' jsou hodně chabí a nakonec jsou asi hodní? Třetí díl měl parádní zlouny, ale tady to působí dost pro mimina a jsou špatní. Štve mě, jak se furt Woody chce vrátit, ale nemůže kvůli něčemu, a takhle to je pořád dokola. A výsledek filmu mě už totálně vytočil. Celé to je takové klišoidní, nudné, nezajímavé, špatné prostředí, nové postavy působí až moc dětsky, trapně a nevtipně a chybí tam ten charakter postav, který vždy měly. Vidlík je v pohodě. Bohužel se bojím toho, že bude i pátý díl a ten mě pravděpodobně zklame, když tohle mě zklamalo. Nechápu tak dobré hodnocení. VYHODOCENÍ: GÁBINKA ()

Hpatrik

Velmi kvalitně napsané pokračování s Pixarovsky okouzlující animací, které rozhodně nezklame. Nicméně po úžasné trojce, která trilogii uzavřela jak nelépe to šlo, mi to připadá už trochu nastavované a cítím v tom (od Disneyho?) kalkul, tedy sázku na jistotu. ()

PetersCZ

Určitě nejslabší díl ságy, ale to při úrovni všech předešlých epizod rozhodně není samo o sobě nic špatného. Čtyřka stále má hodně co nabídnout, asi nejvíce se blíží hraným filmům pro dospělé (komplexní vykreslení záporáka, realistická motivace Woodyho, existencialismus zhmotněný ve Vidlíkovi) a přitom nechybí skvělé gagy a fórky. Nebýt konce, který mě osobně fatálně zasáhl a přijde mi, že nebyl dostatečně opodstatněný ve výstavbě dynamiky vztahů postav (Woody se vysloveně vzpírá starému dobrému "bros before hoes" a kvůli staré lásce opouští nerozlučného parťáka, PROČ?!), dal bych minimálně těch 9/10, ale takhle musím jednu hvězdu ubrat. Shrnuto, čtyřka přijít nemusela, ale přišla a za to jsem jedině rád. ()

Urukhaj98

Toy Story 4 jsou animované vizuální orgie, kde Pixar předvádí, co všechno se za ty roky od svého vzniku naučil. Především v záběrech na prostředí se zde maže hranice mezi animákem a realitou. Bohužel po příběhové stránce to, navzdory pár dobrým nápadům, už hodně drhne. U trojky se mělo skončit. 6/10 ()

Baron Noktur

Po Toy Story 4 musím vyzdvihnúť kvality tretieho dielu, ktorý sa mi z predchádzajúcej trojice filmov zdal najslabší, nakoľko som tvorcom nedokázal odpustiť takú lacnú pointu v podobe zapotrošeného oka pani Brambúrkovej. V porovnaní so štvorkou musím ale dodatočne oceniť jej celistvosť, príbehovú kompaktnosť, námetovú jednoduchosť a brilantnú dojemnosť. Štvorka nie je zlý film ani náhodou, len je, ako to povedať, no, tak, tak zbytočne prekombinovaný. Pastierku zahadzuje jej pôvodná majiteľka do krabice a odnáša si ju niekto iný. O deväť rokov neskôr Bonnie nastupuje do predškolskej prípravky, kde si vytvorí novú postavu Vidlíka. Ten je pre ňu zrazu najdôležitejšia hračka, no tá to nechápe a snaží sa dostať preč. Woody nájde starožitný obchod, kde si myslí, že môže byť 9 rokov stratená Pastierka, nájde tam ale "zlú" bábiku Gabby, ktorá túži po láske určitého dievčaťa. Woody sa teda nakoniec rozhodne pomôcť aj jej, hoci dovtedy proti sebe bojujú o Vidlíka. Medzitým do hry vstúpi aj samotná pastierka a zamotá dej ešte viac. Vidíte to? Woody, Vidlík, Gabby, Pastierka. Na ostatné postavy neostal čas. Ba čo viac, 9 rokov po trojke sa Jessie a jej kôň, Rex, Brabúrek a ostatní nielenže dostávajú k slovu len sporadicky, film sa radšej orientuje na úplne nové postavy, ktoré slúžia len pre situačný humor. Myslím tým otravnú dvojicu plyšákov z lunaparku, motorkára Dukeho, či ukvičanú policajtku Giggle. Situačný humor je inak to správne slovo, štvorka sa na neho spolieha neporovnateľne viac ako prvé tri diely. Woody zachraňuje Bonnie, Woody zachraňuje Vidlíka a Woody zachraňuje Gabby, Woody opäť stretáva Pastierku. Len čo sa Woody dostane do objektu ako taška, ktorá ho pomaly nesie na určité miesto (väčšinou do bezpečia), vždy z nej utečie a niekoho zachraňuje. Vzhľadom na to, že tentokrát sú objektom až štyri postavy, sa filmu počas takej krátkej doby nedarí využiť potenciál ani jednej z nich poriadne. Mám pocit, že scenár Toy Story 4 je mixom niekoľkých námetov a to ho zráža dole. Film už bohužiaľ nie je tak krásne jednoduchý ako predchádzajúce diely. Snímok síce vlastne len kritizujem, no (tesné) štyri hviezdičky si zaslúži. Aj keď stavia na situačnom humore, v drvivej väčšine je neskutočne zábavný. Aj keď sa filmu nedarí sledovať všetky predstavené postavy, tak každú jednu dokáže spracovať tak, že to diváka dojme. Toy Story 4 má neskutočne dokonalú technickú stránku, nádhernú hudbu a úplne krásne dojemný začiatok i koniec. Nesmiem zabudnúť aj na supervtipné sekvencie počas záverečných tituliek. Toy Story 4 je pekný film, miestami krásny, miestami hlúpy, miestami prekombinovaný a miestami zbytočne prepchaný novými postavami na úkor tých, kvôli ktorým Toy Story vlastne milujeme. PS1: To mám skutočne uveriť, že uvedomelý, rozhodný a inteligentný Buzz sa po jednotke, kedy si uvedomil svoju existenciu, dvojke, v ktorej konečne porazil Zorga a trojke, v ktorej bol Woodymu takou nádhernou morálnou podporou, chová ako magor, keď nepochopí, že Woody tým vnútorným hlasom myslel to, čo mu hovorí jeho srdce, a nie, čo hovorí jeho naprogramovaný hlas po stlačení tlačidla?!! PS2: Prečo sa asi tá najnudnejšia postava série (Pastierka) zrazu stala hlavnou hrdinkou, ktorá prešla kompletnou zmenou osobnosti z tichej bábiky na ženskú variáciu Indiana Jonesa? Vôbec mi to nesedelo a pôsobilo to na mňa troška rušivo. PS3: Možný spoiler!!!!!!. Jedno ale nechápem. Podľa mnohých je štvorka rozlúčka s Toy Story. Ak je to skutočne tak, prečo potom Pixar predstavoval nové postavy a nezameriaval sa na tie už známe, aby dojemný koniec bol skutočne taký dojemný, ešte dojemnejší? () (menej) (viac)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

02.02.2024

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White