Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

Little_Sawy

Když bych měl hodnotiť zážitek z filmu tak plnej počet, jelikož Robbie je jako Barbie totálně zlatá, I když myslí na smrť. Gosling v podaní neodolatělného sexy Kena kterej si berě vytúženě celej film pro sebe, vyloženě nesnáším když se ve filmech spíva, ale tady mi to nijak nepřekážalo. Chudinka Barb, vyrastala v Barbielandu, kde je vše dokonalé, a ženy majú prácu a totálně tam vše ovláda ženské pohlaví. Chudáka Kena nikto nebere moc vážně, když to Barb je totálna neortodoxní bohyňě, takže miláček Ken začne zárliť, pretože Barb mu nevěnuje jakkoukoli pozornosť. Divná Barbie, se mi ale líbila o to víc, když jsem ji viděl, nedalo se neubrániť smíchu, když ji jako panneku Barbie šklbali vlasy,pálili vlasy, a celkově jí s toho hrablo v palici. Děj vic nepřezradím, jelikož moc spoilerovatnechcu, takže když bych měl hodnotiť celkovou dĺžku a druhou polovinu filmu tak tomu dávam čtyři hvězdy. ()

Moviekitty

Bláznivě úžasné nebo úžasně bláznivé? Myslím, že tento film měl obojí, včetně docela originální zápletky. Margot Robbie zde byla tak krásná, jaká by "stereotypní Barbie" být měla, a Ryan Gosling na bruslích byl fenomenální. K tom všemu chytlavý soundtrack. Takže pokud si chcete u filmu odpočinout a nevadí Vám růžová, rozhodně doporučuji! ()

Zu.Kr

Vizuálně perfektní, dějově poměrně jednoduchý. Taková bizarní karikatura světa, který ale neexistuje. Margot Robie krásná, Ryan Gosling už méně. Čekala jsem něco růžového a jednoduchého a i přes to feministické pojetí to mé očekávání splnilo. Taková příjemná cukrová vata po které nemáte ulepené všechny prsty:) ()

baron156

Pink is the new black. Už od prvních zpráv o tomto snímku jsem nevěřil, že by se něco tak absurdního mohlo povést a ono jo. Bláznivě pestrobarevný výlet do dokonalého Barbielandu, nadupaný humorem, satirou, „feminismem a patriarchátem“. Margot Robbie a Ryan Gosling se rolí zhostili úžasně, po vizuální stránce nejde nic vytknout. Skvělý růžový kino zážitek. ()

mthosman

Peklo existuje. Jsou to lidé v kině kolem vás, kteří se u tohohle baví. Věc, co ve mně zacloumala vírou v lidstvo, a která - poplatná laciné a instantní kritice kapitalismu, patriarchátu a “systému” - je asi tak subverzní jak nosit v létě krátké rukávy. ()

macisek

Na co jsem se to díval panebože….,pardon ale pokuď nejste bláznivá feministka s velmi špatným vkusem na filmy tak se na tohle rozhodně nedívejte. Margot Robbie a Ryan Gosling jsou proste top značka ale ten film má tak špatný scénář a pointu, že celý film je prostě "něco" co se snaží být "něco víc". Dvě hvězdy a to kvůli Ryanu goslingovi a Margot Robbie, jinak velké zklamání. ()

pencho

Jenom kvůli tomu, že pokud vyloženě tento film nesnášíte, pak nejspíš máte nějaké hluboce zakořeněné misogynní problémy jsem byla připravená na to, že se mi tento film bude líbit. A líbil. Nicméně se jednalo o trošku chaos, o něco, co by teoreticky nemělo moc fungovat, co nebylo nějak extrémně koherentní nebo sledovalo striktně ustanovené vizuální a narativní linie a ve skutečnosti si nejsem moc jistá, zda-li to opravdu nakonec fungovalo nebo ne. To je můj pocit z tohoto filmu, něco co možná a možná ne fungovalo. Každopádně při nejmenším to podalo velice očividně a někdy až moc násilným způsobem (v tom, že to bylo trošku vecpáno a převysvětlováno do děje) ale přesto naprosto důležité poselství o rovností genderových identit. Jak očividné, že to se mi tak líbilo! ()

Isuzu

Jednoducho skvelé, zabávala som sa od začiatku do konca (záverečný vtip ma znovu naplno rozosmial), vezie sa to na vlne nostalgie pre všetkých, ktorí svoje detstvo strávili aj nejaký čas s Barbie (a možno aj nejakým Kenom), zároveň je to chytré a trefne poukazujúce na žiaľ stále pretrvávajúce problémy našej spoločnosti (nie, Barbie nezaručila ženám ružovú budúcnosť, tú si ešte musíme vybojovať samy:). A tú mikinu, čo má Ken na konci chcem :D. Dobrá oddychovka s presahom, zabavia sa ženy, deti a muži, ktorých maskulinita nie je príliš krehká ;). ()

Razz

V súboji Barbie vs Oppenheimer pre mňa jednoznačne druhý menovaný. Barbie nechýba kreatívnosť a inovatívnosť, v konečnom dôsledku je to ale "len" priamočiary film o rodovej rovnosti a stereotypoch, pričom paradoxne neobchádza všetky klišé tejto agendy. Ak je niekto s týmito témami vysporiadaný, dá mu asi málo. Film je veľmi vydarený z výtvarného hľadiska, herecké výkony neohúria, ani neurazia. A nakoniec - celé je to aj tak jedna dvojhodinová reklama na Mattel. Za normálnych okolností tri hviezdy, vzhľadom na náročnosť témy a spôsob vysporiadania sa s ňou (G. Gerwig) jedna hviezda navyše. ()

Cloudy_cz

Na jednu stranu je to celkem pomatená sračka, která si neumí vybrat jaké publikum chce zrovna bavit. Chvíli si připadáte jako absolutní kokot, že jste šli na takovej dětinskej mišmaš ubrečených a absolutně bezmozkovitých feministických názorů opravdu do kina. Režie se vám hrozně přímočarým a jednoduchým způsobem snaží tlačit primitivní společenskou úvahu, o kterou nikdo nestojí. Skoro jako by vás chtěli donutit myslet, ale nějak to nevychází. Film si hraje na něco co není. Cítím se jak oběť nacistické propagandy. Na druhou stranu se ve filmu objevují reference třeba na Kubrickovu Odyseu, Justice league, či kmotra, které jsou mířeny zas na publikum jiné (u některých jsem se i opravdu zasmál). Gosling a Margot Robbie tahají tuhle kompletně všesměrnou náhodnou kopu nápadů celkem s přehledem ale, takže pořád solidní film. ()

Wineology_

Zvláštní, asi to chce podívat se na to znovu, abych pochopil ty reálné pohnutky k tomu natočit takový film. Divně zpracovaná zápletka, kdy někdy to vypadá jako extrémní aktivistická šílenost, a v jiné části se film tváří až skoro jako antiaktivistický. Nevím co si z toho přebrat, a to ani když jsem se hodně snažil si z toho něco odnést. V reále jsem si z toho neodnesl nic, což je škoda. Čekal jsem něco jiného a nesedlo mi to. Škoda. ()

mokki5

3,5 hvězdičky plus narovinu říkám, že je to nejrůžovější film na světě. Postava Barbie je jako puberťačka, která si píše deníček o tom, jak je všechno totálně O.K. a je happy. Dokonce i když pozná realný svět a poznává emoce, které předtím neznala (slzy, slzy a zase slzy) tak je to pořád všechno moc RŮŽOVÉ. Hvězdná camea potěší, až někdy zamrzí, že nedostala o krapet více prostoru. Vlastně je to docelá sympatická (ne)romantická komedie, které ubližuje to, jak se ve všem příšerně tlačí na pilu, a tak jsem se za celou dobu sledování zasmál opravdu jen dvakrát... zbytek je opravdu pro puberťáky. ()

michalkop

Čekal jsem akutní intoxikaci růžovou, bizár na entou a nedostal jsem to. Panikařím jako puberťačka po divoké party, co to nedostala. Vyprávěcí styl v Barbie Landu je ze začátku zajímavý. Ale jakmile se Barbie dostane do reálného světa, jde úroveň dolů a příběh se stává značně banálním. Je značně parodický a značně feministický, aby nakonec i ten feminismus vyzvrátil. Chudák Ken. Ani nemá svůj vlastní domeček. K tomu má zbytečně dlouhou stopáž, která by se dala zastavit v několika momentech a zachránit plytký příběh předtím, aby se stal ještě plytčím a průměrnějším. ()

CHYREN odpad!

Do této chvíle jsem si myslel, že nejdu do kina spáchat intelektuální sebevraždu. Že je nemožné z kina odcházet s bolestným vakuem v mozku. Že bezedná trapnost a ubohost, člověka dokáže pozřít z plátna takovým destruktivně absurdním způsobem. Marně jsem hledal jakýkoliv(!) záchytný bod, který by mne oprostil od pocitu, že tvůrci vykradli mou peněženku, ponížili všechny, všude a v čemkoliv. Musí to být asi stejný pocit produkovat podobný nesmysl, jako nabízet bonbóny u černé dodávky dětem u základní školy. Přísahám, že o generaci mladší lidé, než jsem já se cítili velmi podobně. Nikdy bych nevěřil, že kýč může mít svůj vlastní kýč. Chtěl jsem to vidět na vlastní oči a byla to příliš silná káva, přiznávám. Pokud tohle má reprezentovat cokoliv ze současného světa, ať to shoří v plamenech pekelných. A Bůh s každým, kdo podlehne jakékoliv iluzi o tom, že tohle mělo nějaký smysl - nemělo! Proboha, nemělo...ať si současní multigenderoví pseudofilozofové, nebo nevyhranění ubožáci a nebinární stvůry myslí cokoliv. Už nikdy víc! ()

JJaannee

No co na to říct. Začátek vtipný, říkala jsem si, že to bude celkem mimořádný film, něco, co tu ještě nebylo. Střed už trochu pokulhává, tolik feminismu, nechápu proč a konec nuda, hodně přesvědčování a slziček. Vlastně jsem si říkala, kdo z toho filmu fakt něco pochytil. Já prostě nevím, na mě je to asi moc růžové. ()

ondrejxsima

Když jsem včera odcházel z kina, mísily se ve mně různé emoce. Abych to vzal nějak od začátku. Film je po vizuální stránce neuvěřitelně unikátní a nápaditý. Růžový svět Barbie je něco, co pro gotičky musí být absolutní mordor. Zároveň nám svět ale ukazuje pořádnou dávku postav, které jsou sice absolutními jednodimenzionálními karikaturami, ale to mi popravdě vůbec nevadilo. S hudbou si taktéž tvůrci dali ohromně záležet a popravdě právě hudba bylo možná i to, co bylo na závěrečné fázi tohoto filmu nejlepší, ale to předbíhám. Normálně tohle nerozebírám, ale kulisy v tomto filmu byly prostě dech beroucí. Barbie a hlavně sympaťák Ken si vás nejen svými hereckými výkony prakticky hned získají. No a jak je na tom příběh? První dvě třetiny filmu super. Neuvěřitelně nabušená komedie, u které, i přestože tohle není můj šálek čaje, jsem se chlamal každých pár sekund. Výborně rozjeté postavy, vztahy a příběhy, co by se jenom mohlo podělat? Co se stane, když do povrchnější mírně akční komedie s karikaturními postavami zahrnete extrémně kontroverzní a složité téma? Samozřejmě vznikne problém. To, že se tam autorka snaží na sílu narvat patriarchát, bych ještě, jakožto spíše vtipnou vsuvku, přežil. Ale to, jakým způsobem do díla zahrne feminismus, je z mého úhlu pohledu prostě špatně. Z mého úhlu pohledu říkám hlavně proto, že jsem se o filmu bavil s několika lidmi a těm to problém moc nedělalo, takže hádám, že v tomto budu asi v menšině. V čem tedy problém spočívá. Myšlenka feminismu je o tom, že si mají být ženy a muži rovni. Jak to probíhalo v barbie landu? Po celou dobu tam vládly jenom ženy a muže měly jenom jako takové... ani nevím jak to popsat. Pak tam na chvíli vládli jenom muži, což bylo moc moc špatné, i když to v principu bylo to samé (a to, že autorka všechny muže zobrazila tak hloupě, jak zobrazila, o tom ani nemluvím) Když pak tedy jedna postava (už si nepamatuji jméno) všechny ženy "vyléčila" tím, že jim řekla, jak to ženy mají v reálném světě hrozně těžké, dalo by se očekávat, že to povede k vývinu postav a ke konci se v barbie landu rozhodnou udělat rovnoprávnost mezi muži a ženami. Ne. Po vyléčení to prakticky funguje jako předtím, s výjimkou tedy toho, že muži už mohou být na nejnižších pozicích. Taktéž se mi líbí, jak na začátku měla jedna Barbie hezky proslov o demokracii, takže nedat možnost volby někomu na základě pohlaví je demokracie? Chápu, že se tvůrkyně asi snažila ukázat nesmyslnost patriarchátu, ale to dle mě tím, že ženy na konci a na úplném začátku filmu dělali v podstatě to samé muži, nedělá. Závěr s Barbie dle mě sice nebyl nějak ohromný, ale pro mě osobně dostačující a nevidím v něm problém. Shrnul bych to tím, že Barbie je technicky výborně zvládnutá a skvěle funguje jako komedie, ale v závěru u mnoha postav (s výjimkou těch hlavních) neproběhl žádný vývin a taky složitá témata díky povrchním postavám a samotnému scénáři moc dobře nefungují. Za mě 6/10. ()

nuG6et

Kdyby film Barbie nevzniknul v době, kdy je každý druhý film ukázkou moderního feminismu, propagací slabých hereček (aktivistek/influencerek) nebo špatně napsaných ženských postav na úkor zesměšňování nebo ponižování mužských postav (často oblíbených nebo ikonických), tak by se jednalo o poměrně zábavný a dobrý film. Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že zrovna tohle není úplně nejlepším příkladem oslavy žen/ženství a bojem pro jejich lepší zítřky. Cesta ničení patriarchátu a opovrhování symbolem mateřství, přes možná komickou mlhu Barbielandu, není zrovna správná volba. Celkově nic zvláštního. Film si neustále podkopává své myšlenky a protiřečí si, když se logika, pár okamžiků vyslovená předtím, aplikuje jednou na Barbie a jednou na Kena. Hlavní zápletka, proč Barbie přichází o svou kouzelnost je velmi jednoduchá a předvídatelná. Vedlejší postavy tomu moc nepomáhají a chovají se spíš trapně - "Antifašistická" dcera a matka stěžující si na "hroznou" situaci a postavení žen ve společnosti. Jakože opravdu - Barbie je politicky výraznější než Oppenheimer. Kdo by to čekal? Asi nikdo. Je zde ale i pár světlých okamžiků - některé odkazy na panenkové zákony/chování a dokonce ani hudební čísla nejsou úplně špatná. Korunu tomu ovšem nasazuje Ryan Gosling jako Ken, který jednoznačně dominuje každé scéně a kvůli kterému dávám o * navíc. ()

vlk++

shlédnuto v Premier Cinemas v Hostivaři s českým dabingem, vysvětlující úvod, pro nás, mě, co jsme si tak úplně s Barbie nehráli, byl fajn, Barbie s Kenem ve "Skutečném světě" - mimochodem, aby byla takto vypálená čeština na ceduli ve filmu, tlačítko ve výtahu, tak to je celkem frajeřina, i když chápu, že je to animace - byli taky celkem fajn a mělo to potenciál, ale druhá půlka filmu z toho nic nevytěžila, Margot Robbie jako Barbie, byla perfektně stereotypní a těžko tomu mohla dát více, Ryan Gosling odehrál vše, co mu scénář dovolil, líbila se mi divná Barbie i další herci se snažili, ale nebylo to dostatečně nablbé, abych se u toho bavil, a že byste vzali děti, tak na to úplně zapomeňte, pokud je nedokážete něčím zaměstnat, případně odpovídat na otázky, co to znamená nebo kdy už to skončí. více než 2* tomu dávat nechci, protože když to ani na plátně v kině nevyzní... o to víc mě překvapuje zdejší hodnocení, t. č. 73 %. asi velmi dobrý marketing. ()

13Maty13

"Když jsem zjistil, že patriarchát není o koních, ztratil jsem zájem."     /// Bizarní, barevná a vtipná satira. Margot a Ryan jsou boží, fakticky úžasní! Občas je toho feminismu fakt dost s občas mi něco ani nepřišlo vtipný. Hudba, kostýmy a kulisy jsou úžasný. Z filmu jsem si odnesl hlavně I'm Just Ken v hlavě, který odtamtud jen tak nedostanu.    / Hodnocení: 8/10. ()

gogo77

5/10 ... ani neviem co mam napisat, nie celkom som pochopil preco je to taka letna bomba ... soundtrack vyborny .... napriek tomu nam to asi malo nieco povedat ... mozno aki sme hlupi a nezalezi nam na podstatnych veciach .... mozno o tom ako stale nie je vo svete rovnopravnost a vsade vsetkym sefuju len muzi ... este aj tomu co sa vlastne paci zenam .... jednoducho neviem ... odchadzal som v rozpakoch ... pacilo sa mi ze obsadili kopec ludi zo serialu Sex Education ... ale viac hodnotit neviem ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování