Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

kolikkulda

Jako muž, nechci vůbec hanit. Publikum je jasné a vlastně film je fajn, trošku to hodit do pohádkového příběhu a je to úplně fajn a pro všechny. Toto je pohádka pro dospělé, co hledají něco co není... Asi chápu celý hype, ale přesně jako Barbie, je to jen pozlátko. Takže nohy na zem a jednou to bude na ČT po OVM. Možná spoiler: Jen doufám, že není v tom 🤣 ()

Mukade

kinda ingenious - prvá tretina (či pola?), za 5**............. posledná štvrtina za 2** či menej, proste somarina na konci a čím bližšie ku koncu, tým väčšia - nedokázali si tam s tým poradiť ()

DeJiF

Jistě jistě, vím, co jsem řekl v recenzi na Oppenheimera, ale byl jsem ukecán a inu musím říct, že mě Barbie příjemně, ale i nepříjemně překvapila. Respektive z počátku mě překvapila a to svojí neskutečnou podivností, která je předpokládám tvůrčí záměr. Zprvu jsem čekal, že se bude zápletka vyvíjet směrem "navrácení chutě do života a oživení snů dívky, co si dříve hrála s Barbie panenkami", postupně se však začalo vyjasňovat o co tu skutečně kráčí. Když se Barbie vypraví do reálného světa, je na plátně líčen jako toxicky maskulinní patriarchátem zválcovaná společnost nebo tak nějak (s tím, že svět Barbie je přesný opak). Patriarchát se ovšem nakonec dostane i do Barbie světa, z čehož je Barbie zničena a rozhodne se vše změnit sprostou lstivostí na Keny a svými intrikami je nakonec poštve proti sobě a opět nastolí matriarchát. Tato část filmu mě přivedla do fáze úzkosti, na co se to sakra dívám a kladl jsem si otázku, zda tohle je celá zpráva filmu. A já s obrovskou úlevou na konci filmu zjistil, že ne! Do hájee, ale tak moc jsem se bál, do čeho se to sakra Ryan Gosling uvrtal a furt jsem přemýšlel, jestli tohle je ten Kenův příběh, který chtěl odvyprávět, ale naštěstí ne! Závěr celého filmu, totiž ve finále zahazuje tento konflikt mezi patriarchátem a matriarchátem, mezi muži a ženami, i když stále upozorňuje na jisté problémy, se kterými se potýkají ženy, ale zároveň neopomíná do jisté míry vyjádřit pochopení pro postavu nešťastného Kena a ostatních Kenů. Myšlenka za tím vyjádřená tedy skutečně usiluje o rovnost (aspoň doufám, pokud budu vyveden z omylu, budu muset asi leccos přehodnotit). Celé mě to nakonec relativně přesvědčilo o tom, že se nejedná o nějakou levnou propagandu a i když je závěrečná myšlenka poněkud kostrbatě vyjádřená, je tam, což celému předchozímu dění dává nálepku do výšin přehnané satiry a celému filmu místo odpadu tak uděluji tři hvězdy. Kdybych pak kromě příběhu měl ohodnotit ty věci okolo, tak jistě herci, kteří jsou vesměs dobří a někdy i hudba byla relativně výrazná. No co na to říct, je to sakra divný film, ale není vyloženě odpudivý. ()

marden

Do určité chvíle si film dělal tak nějak srandu z patriarchátu i feminismu, ale v druhé půlce přitlačili na pilu a výlev deprimované matky bylo pořádné šlápnutí na brzdu zábavy. Musíme ale brát, že film (snad) nechce abychom ho brali úplně vážně, a můžeme si užít poměrně slušnou dávku vtipů. Margot baví, ale je to Ryan Gosling, který se postaral o většinu srandy a muzikálové číslo, které je vrcholem Barbie. ()

VaLLiK

Přes název dospělý film pro dospělé. Pubescenti ani generace X nechápe. Ten,kdo už má "odžito" se zasměje,nicméně pokud bude v sále s náctiletými, bude ve výrazné menšině. Film mě velice příjemně překvapil. Doporučuji všem. ()

nudlis odpad!

No ty vole! Dvě hodiny v hajzlu a nic z toho. No nebudu to rozpitvávat, nestojí to za to. Nejlepší z celýho filmu byla scéna na začátku s rozbíjením panenek. Zbytek je už jen snůška zbytečnejch žvástů a reklama na Mattel, Chevrolet a růžovou barvu. A naopak tam překvapivě chyběj buzny, transky nebo nějaký TO. Celkově jde o obří nafouknutej růžovej pšouk. P.S.: Fakt se vyrábí bělošská Vyžraná Barbie? ()

OLAFtrueLOVE

Barbie je fajn překombinovaná komedie, která cílí na stupidní témata a ani je neumí vyřešit. Zesložitěně řečeno: humoristicky dobrá anekdota, ale bude-li jedinec dosti hlasitě a nediegeticky vizualizovat problematiku s bodem existence rovným Aldenově teorii disproporční mutability, dojde ke sumarizaci problému a vlivem apropriace se fóma invazivně rozšíří, což ve mne indikuje nitropusid. Anebo jednoduše: IMHO celkem fajn film, ale štve mě co řeší a ještě víc jak to uchopil. ()

Ammit odpad!

Člověk by řek', že na nestárnoucí panenku vyberou někoho, komu po stodvacátémprvním botoxu nesjíždí obličej... Nebo že se alespoň drahá Margot nechá před filmováním pořádně napíchat kdečím, když už make-up nestačí na zakrývání kruhů pod očima z koksu a vrásek z chlastu. No jó, Holyvůd... ()

J.CTORN

Smím li být upřímný tak na film jsem šel jen kvůli Goslingovi (herec mého srdce a ano, je driving time) každopádně film mě překvapil. Dobře si utahuje z feminismu a patriarchátu, přičemž musíme počítat že když na ději dělala žena že to bude spíš z pohledu feminismu, ale i tak. Mě sice tyhle radikální témata někdy dost vadí ale tady to bylo dobře rozpracované a hlavně vtipně a sebeparodicky. Humor naprosto fungoval no a Ryan si to kradl celé pro sebe, kámo ten borec je legenda, jako tohle jsem nečekal i když jsem tak od něj čekal dost, no a ten závěr mě taky bolelo stejně jako Kena u srdíčka. Film je fajn jen mě možná štval konec kdy se snažili být až moc najednou vážní a sebeuvědomělí což nehraje do karet tomu, když se snažili aby to působilo sebeparodicky, no nevadí, těch posledních 20 minut jsem nějak tak vydržel ale i tak, fajn film a když na to půjdete kvůli Ryanovi, chybu neuděláte! 7/10 ()

MoziMedve

Proč je ten film tak finančně úspěšný? Vím, že nejsem cílová skupina, nerozumím tomu, co je na tomto filmu tak skvělé. Řekněme, že film obsahuje pár zajímavých vtipů a gagů, ale úpřimně ty se vám zunujou po prvních 20ti minutách a co tam pak zbyde? Moc ne. Vedlejší dějová línie s Kenem byla OK, ale co se děje kolem Barbie mi bylo úpřimně absolutně ukradeno. U filmu jsem pár krát usnul a konec jsem už přeskakoval. Žádná z postav mě nezajímala a nezískala si moje sympatie, náklonnost ale ani nenávist nic. Na konci filmu jsem k němu cítil leda nudu ale nic jiného. Stěží bych hledal co v tom filmu stojí za shlédnutí co jste neviděli v traileru nebo v klipu od Barbie Girl od Aqui (písnička se mimochodem neobjevila, ledaže bych ji zrovna prospal EDIT: Písnička je tam úplně na konci pod titulkami). Jediný co cítím je smutek nad neodvratitelnou várkou kopii, pokračování a prequelů když vemu v potaz že samotná Barbie sama o sobě moc dobrá není. ()

Metuje

Film jsem pouštěl s naprosto prázdnou hlavou, maximálně s pár náznaky, že se jedná o feministickou agitku. Ztřeštěný začátek mě naprosto upoutal a hned se mi film zalíbil. Hudba, kulisy i naznačená zápletka mě lákaly, až zhruba do poloviny filmu. Jakmile se vydalo vedení Mattela do BarbieLandu, přišlo mi, že film jako by ztratil dech. Samotný souboj Kenů a Barbies mě nepřijde vhodný, vzhledem k tomu, že nahrává právě kritikům feminismu. Druhá polovina a zejména poslední třetina filmu je prostě podle mě moc "na sílu" a velmi obtížně předává myšlenku divákům. Tím hůř, že cílovou skupinou jsou především dospívající dívky, které dle mého názoru nemohou pochopit všechny vzkazy, které se tvůrci snažili předat. Těšil jsem se na důvtipnou satiru konzervativních jedinců, místo toho jim Greta a spol. trochu nahráli. ()

rezor

Barbie mohl být skvělej muzikál, kvalitní herci, pořádná výprava, herci co uměli zpívat, producenti měli dobrej hudební styl, který do filmu vtiskli, zároveň měl film nakročeno i k fajn satiře. Navíc Margot a Gosling se ke své roli hodili perfektně. Mělo to i správný "švunk", ale tvůrci se rozhodli, že spadnou do moderní všednosti feminismu a je to škoda, protože to mohl být minimálně dobrej film. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování