Kliatba z temnôt

• Česko Kletba z temnot (viac)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiálny text distribútora)

brasek

Sklamanie! Ďalší tuctový snímok, ktorý sa zaoberá témou ktorá bola x-krát a omnoho lepšie spracovaná. Bez napätia a atmosféry, mrazí ma akurát z nudy. ()

petronela86

Jedna hvězda za to, že vymítání vzal do ruky taky konečně někdo jinej než flanďák, druhá hvězda za mého milovaného Matisyaha, který se doufám bude dál držet hudby, protože ta je v jeho podání na rozdíl od herectví 100% košer :) Jinak tedy snímek, na kterej do příštího šabatu rozhodně zapomenu. ()

ludovit14

Dánsky rež. Ole Bornedal ma s filmom Kliatba z temnôt veľmi milo prekvapil-vskutku veľmi slušný horor,priam po každej stránke. Čo sa týka tohoto žánru určite za daný rok najmilšie prekvapenie,pričom treba vyzdvihnúť aj fakt,že rozpočet $14miliónov nebol bohvieaký.POZOR je tu,,únoskyňa’’detí:ABIZÚ!:Poučenie:neotvárať truhlice z nápisom hebrejským-nemusí to dopadnúť dobre.HOD:75%.Posledných 15 minút som si dokonale vychutnával,ktorý som si pustil 4 krát! PS:dúfam,že sa dočkáme ďalšieho pokračovania na ktoré by sa dalo určite dobre nadviazať-pričom koniec potom priam volá! ()

kolodej1

celkem vydařený film. Samozřejmě, že se nejednalo o nic extrémně nového a překvapivého, všechno už to bylo, ale v rámci žánru vymítacích filmů tohle pro mě byl nadprůměr. Docela se mi líbily použité efekty, herecky byl snímek dobře obsazený, pár opravdu vydařených a silných momentů by se taky našlo, spád film taky měl dobrý. Jisté rezervy bych viděl v budování napětí, v atmosféře, která mohla být ještě lepší. Nicméně, celkově to hodnotím jako vydařené a dávám 70% ()

bulawaio

6/10. Slušná duchařina, která notoricky podle zavedené šablony směřuje do svého cíle. Občasnému divákovi hororu může přinést pěknou podívanou, nám ostatním to zapadne spíše do průměru. Opět připomínám, že je hrozivá škoda bát se vybočit z průměru a pokusit se o originální či alternativní závěr. Vždyť horor je žánr flexibilní a rozhodně nemusí mít vždy kladné finále. ()

Jenn

To dítě mě (jako většina dětí) strašně rozčilovalo, kdyby mi takovej fracek propíchnul ruku vidličkou, proletěl by se voknem. Každopádně to nebylo vůbec špatný, scéna s můrama byla kouzelně krásná, škoda toho stupidního konce (ah ty konce). ()

Kudeat

Sem fanoušek hororových filmů s tématikou duchařství, posedlosti, satanismu a vymítání démonů. Viděl sem tucty filmů na toto téma a musím říct, že tohle je jasný propadák! Ze začátku mě naprosto uchvátil text "Podle skutečné události" .. Říkal sem si "Fajn, uvidíme co z toho bude".. ! SPOILER ! Začalo to neúspěšným dance performance babičky v obýváku, následovalo chrupkání můr jako jednohubek, zvracení novorozeňat a vylamování zubů zubařům (paradoxní, že?) a nakonec završení slavným příchodem liliputánské židovky, která, krom toho, že vypadala jako po dovolené v Osvětimi a následném koupání ve vodách Tajemné komnaty, se tajně schovávala v útrobách hlavního hrdiny.. Jo docela sranda, škoda že je to taková trapná *cenzura* *cenzura* ()

johnnie78

Váhám mezi tři a čtyři, budu hodnej a dám čtyři. Je to sice bůhvíkolikátá variace na ohrané téma (dítě posedlé démonem) ale řemeslně velmi slušně zpracovaná, když se na konci objeví strašák tak nebudí výbuchy smíchu jako v jiných filmech, a dobře udělaný je i závěr. ()

Ace.A.T.L.

Bylo to fajn. Nebylo to "přetuněný" a tak to působilo pořád tak nějak jakoby reálně a možně. A to přesně na mě zapůsobilo. Hodně scén bylo předvídatelných, ale i tak působily fajn. Celkově film nemá nic novýho co nabídnout, aby předběhnul ostatní filmy stejný tématiky, ale řadím ho spíš na horní příčku toho průměru. Rozhodně mě to bavilo. Za mě hodně silný 3* a DOPORUČUJU ()

JimWalker007

Tomuto snímku by sa dalo vyčítať veľa - pomalší rozbeh, plagiátorstvo (Exorcista), alebo uponáhľané vymetanie na záver. Tieto nedostatky však vyvažuje civilnosť, súčasnosť, ktorá na počudovanie neškodí, ale skôr umocňuje atmosféru zápasu s démonom. Plusom sú aj akustické ľakačky a výkony mladých dievčat, ktoré skvele zahrali sesterskú dvojicu. Nepríjemný pocit ma opustil až pár minút po opustení kina, takže tie štyri slabšie hviezdičky s prižmúrením oka dám. A v žiadnom prípade neotváram žiadne starožitné škatule či krabičky... ()

tixi

Chvíľami dobrý a chvíľami zas nudný horor ale bolo tam viacej toho dobrého.To dievča by si zaslúžilo za svoj výkon oscara jej sestra jej perfektne sekundovala no rodičia by si za ten výkon zaslúžili kopanec do z...u.Taký zlatý stred 60% ()

Lonna

tak přesně tohle je můj šálek kávy. Duchařina, lekačky, husí kůže po celém těle. Ve spojení s dětma o to děsivější a myšlenka, že je to podle skut. události? Paráda. Na tohle jsem čekala dlouho :) ()

jarmil8

Pramálo děsivý a co do obsahu zcela průměrný horor. Celé je to však (ne)příjemně nasnímané a výběr herců, hlavně těch dětských, je vynikající. Natasha Calis si v ničem nezadá s podobně přirozenou Lindou Blair z "Vymítače". ()

Zevluska

posledních pár let mi přijde že oni ty horrory nějak dělat zapomněli.... absolutně předvídatelný děj a moje kamarádka, která je největší strašpytel v okolí byla zklamaná, že se ani nestihla začít pořádně bát. Obřad s Hopkinsonem byl teda temnější a horrorovější... všechno bylo takový jednoduchý, rychlý, nemastný, neslaný (smíření a uvěření rodičů že v jejich dítku je démon, vymítání rychlostí blesku...)....zato děj se pořádně vlekl (první polovina filmu). Těšila jsem se konečně po dlouhé době na horror v kině a jsem zklamaná. Nicméně doma na dvd takhle v neděli večer před spaním, proč ne. ()

Kimble

Co je vlastně klíč k dobrému hororu? Vkus, očekávání a s tím spojené požadavky na filmové umění jsou velmi individuální záležitost, proto také ta subžánrová diverzita. Pokládám si však otázku jestli stále existují styčné body, které se dají považovat za jakási paradigmata definující žánr jako takový. Nezaměňuji tyto pravidla s obecně platnými pravdami, jelikož bych se obloukem vrátil k subjektivnímu očekávání, jen z jiného úhlu. Určit v dnešní postmoderní společnosti pevná pravidla je tedy těžké, pojem žánr je spíše relativní. Přeci jen si ale troufám tvrdit, že to co si pod pojmem horor představíme (a vymítačské či duchařské filmy spojuje s obecnou definicí hororu více než třeba slashery nebo splattery) je strach, děs, úzkost vycházející z pečlivě budované atmosféry. Problém Kletby z temnot je, že ani jedna z těchto složek není na uspokojivé úrovni, natož aby se prostupovali ve vzájemné symbióze. Sterilní šedá prázdnota a střihy na precizně komponované plíživé rotující záběry, které si pravděpodobně kladou za cíl prohloubit napětí a bezútěšný pocit nejistoty, vytvářejí dojem sterilního, prázdného a šedého filmu. Že jsem napsal nesmysl? Ale vůbec ne, vyjmenované vlastnosti mají sloužit filmu, nikoliv sami sobě. Mají být účelné a postřehnutelné až tím jaké pocity v nás vyvolávají. Zde pouze plní funkci způsobu namísto prostředku. Dalo by se to snad nazvat "Jak je důležité míti režii". Velké režiséry dělá právě ta komplexnost a dynamika způsobu vyprávění příběhu, to je podle mne ten um, talent, jenž můžete pouze brousit. Stejná komplexnost je potřeba i u scénáristy. Jestliže Woody Allen s nadsázkou říká, že u komedie musíte být na konci šestkrát vtipnější než na jejím začátku, tak tvrdím, že zde je potřeba diváka napínat, prohlubovat nejistotu a strach spojený se zvědavostí, co bude dál. Umožnit mu vžít se do situace a nechat se pohltit. Kletba z temnot se namísto toho táhne, špatnou režii podkopává ještě mizernější scénář, trpící právě tou nesoudržností a křečovitou epizodností, připomínající marvelovské komiksy, kdy jednotlivá okénka sice posouvají příběh dál, ale zkratkovitě a povrchně. U komiksu jsem schopen na tuhle hru přistoupit, u podobně laděného snímku nikoliv. Postupem času je navíc izolepa čím dál tím silnější a rozmělňuje námět skoro až do parodie sebe sama, čemuž napomáhá i výrazně haprující logika uvnitř fikčního světa. Klíčová je rovněž uchopitelnost zla, zabraňující zapojení divákovi fantazie do děje. Hmotná povaha dybbuka má pak do děsivosti hodně daleko. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony. Expozice neklade vysoké nároky a herci nemají moc co zkazit a ani později není situace nějak neúnosná, zato překlopení do finální třetiny působí jako pěst na oko: přepálené emoce, gradující závěrečnou scénou vymítání, při které jsem si připadal jak v jiříkově vidění popřípadě na koncertu židovského DJ. Pomyslný prapor třímá alespoň ďáblem posedlá představitelka hlavní role._____________ V úvodu jsem se rozepsal o povaze hororu a jak jej vnímám já. Záměrem bylo, abych si mohl odpovědět jestli je tento snímek dobrý jako horor, nikoliv opírat se o výše uvedené teze z hlediska hodnocení filmu obecně. Kdybych to měl ovšem shrnout, tak tento snímek nenaplnil očekávání žánrové zábavy, tudíž jako horor zklamal. To bych nazval zklamáním pouze částečně, kdyby tvůrci nabídli něco nad rámec. Bohužel sázka na jednu kartu byla tentokrát sázka na černého petra a pár světlých okamžiků tu bídu nezachrání. _____ Pozn.: Jsem sám, kdo měl po celou dobu promítání neodbytný pocit, že slyší Čelisti? () (menej) (viac)

janekMANIAK

super strávený večer v kině na tomto filmu :) horory nemusím ale tento sem si užil ( bál jsem se a to tam nebylo moc krve). Nejvíc se mi líbilo, že jsem se dozvěděl něco nevého o židovské víře. Mimo jíné i herci hráli exelentně :) Doporučuju ()

montel

Manželé Clyde (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) mají dvě krásné dcery, ale nějak jim to v manželství neklape a tak se rozhodnou, že se rozvedou. Clyde si mezitím našel nové bydlení v krásném rekonstruovaném domě a chystá se dům oběma dcerám ukázat. Cestou zastaví na pouličním výprodeji zboží a mladší z jeho dcer, Em (Natasha Calis) si zde vyhlédne podivnou starou skříňku, kterou si koupí. Doma skříňku otevře a od té doby se začne velmi výrazně měnit její chování. Skříňka je rázem jediná věc, která jí zajímá a nikdo se jí nesmí ani dotknout. Její agresivní chování vyústí v to, že její otec Clyde, začne pátrát po původu této skříňky. Skutečnosti, které zjistí, jsou šokující. Celá rodina musí rázem bojovat se starodávným zlým duchem v těle mladé Em...Je až s podivem jaké filmy se dostanou do kin. Je pravda, že dobrých hororů je málo a tento skutečně není špatný. Navíc lidi se rádi bojí a když se po dlouhé době objeví v kině zajímavý horor, tak ti lidi na to prostě půjdou. Pro hororového fanšmejkra, ale tenhle film nemůže výrazně zabodovat. Posedlost dívky démonem už tu byla tolikrát, navíc v o dost lepším podání, že na film zapomenete dříve než dorazíte domů z kina. Ale na druhou stranu film je správně napínavý, herci jsou slušní a film hezky odsejpá. Škoda jen, že je tak předvídatelný. Slušný průměr. 60% ()

migl

Vymetanie diabla na židovský spôsob, tak to bola "silná" káva,a vraj založené na skutočnej udalosti. Tak či to má naozaj niečo so skutočnou udalosťou ťažko povedať,aj keby áno tak O.Bornedal to poriadne "prikrášlil" po Hollywoodsky. Námet čerpal asi z internetu tak ako otec toho posadnutého dievčatka(ako vyhnať diabla),pri tej scéne som sa neubránil úsmevu Hodne scén vám bude pripomínať že kdesi ste to už videli,nemyslím zažili ale v iných filmoch s touto exorcistickou tématikou. Horor?,ťažko!,pre mňa nuda,nuda... a premárnený potenciál ()