Kliatba z temnôt

• Česko Kletba z temnot (viac)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiálny text distribútora)

zeromen

Mám rád filmy podle skutečných událostí a zvlášť horory, a tento k ním zaručeně bude patřit i když k němu mám pár výhrad. ()

Mesmeric

Open the Magic Box and see what´s inside.....a pak že je všude antisemitismus. Vždyť i ten hodný, švarný žiďák obětoval kvůli holčičce život. Sice asi nečekal, že skončí na předním skle náklaďáku, ale nedá se nic dělat. Nic naplat, velmi dobře propracovaný horor s malou holčičkou, páč z nich jde největší strach, víme? Za mě 4 hvězdy ()

Da_reba

No ja teda niesom hororový znalec ani prehnaný fanúšik ale musím uznať že toto je jednoznačne jeden z najstrašidelnejších filmov čo som videl! Zaujímavé bolo že miesto obvyklej katolíckej cirkvy tu bola obec židovská. Jediné čo môžem vytknúť je tá maximálne nesympatická herečka v úlohe matky. Videl som to hneď po Ouij-i a podľa mna to je o 2/3 lepšie. 80% ()

MartinSTFC

Když není na co lepšího koukat, rozhodně neurazí. Nic extra ale nečekejte. To stejné po milionté první. Lidi to snad už ani nemůže bavit, pořád jen duchové a vymítání a pořád dokola. Navíc bez jakéhokoliv originálního nápadu. Bubák v truhle byl dobrý nápad, mohl být zvládnutý ale mnohem lépe. Jako fanoušek hororů hodnotím nadprůměrně, více, než si film zaslouží. Ale já mám vymítání všech druhů rád, takže za to jedna hvězda navíc. Mimochodem, výborný výkon Natashi Callis. ()

AmunRa

Nudný a průměrný vymítačský horor recykluje všechna již stokrát omletá klišé. To by ani tak nevadilo, kdyby se režisérovi podařilo navodit alespoň nějakou atmosféru. Jedna hvězdička výborně hrající Natashe Calis, která ve 13 letech strčila do kapsy všechny dospělé herce a druhá hvězdička za neotřelého židovského démona. ()

90125

Relativne vzato, ako-tak kupitelny exorcisticky hororik. Novinka jedina by bola, ze krestanstvo tu bolo nahradene zidovskou vierou. Inak to vsetko bezi v zabehanych kolajach. Ak si odmyslime vsetko toto klise, treba povedat, ze film funguje celkom slusne. Zvlast herci, na cele s mladou Natashou Calis, su velmi dobri. Tiez rezisersky je to solidne poskladane. A aj ked sa ziadna velka hroza nekona, hlavne vdaka velmi dobrej kamere sa akasi atmosfera nekludu vytvorit podarila. Co mi vadilo boli zlahka neprirodzene reakcie postav po niekolkych abnormalnych situaciach (vidlicka v ruke, viac ako neobycajna smrt ucitelky, dcera sediaca v miestosti plnej obrovskych motylov...). Akoby sa nic nestalo, ideme dalej. Pri tych srackach, co sa dnes nakrucaju je toto stale velmi slusny nadpriemer. Nakoniec davam aj tretiu hviezdu, za odvedenu filmarsku profesionalitu. 61 % ()

Baroque

tak už aj židia majú svojho exorcistu. pritom pre toho, kto pozná talmud a starý zákon to bude skôr na smiech. atď., atď., atď. a okolo nejaká tá omáčka. určite sa na to dá dívať. ale stále len druhá liga. ()

Peddro

Hned na začátku jsem to chtěl vypnout, protože je holčička nástrojem vegetariánské propagandy. Proč si neodpustí? Odporné, ale příběh skřínky mě zajímá takže budu koukat dál... ()

Bragi66

Patří k tomu lepšímu, co o strašidelných domech (s vymítačskou omáčkou) bylo natočeno, ale je fakt, že většina filmů tohoto žánru jsou slaboduché vyprávěnky otravující předvídatelnými lekačkami. Tady se ale dá pár kladných bodů připočítat za atmosféru a dekorace. Alespoň že ten sklépek nebyl nakonec jen blbá kotelna jako jinde. ()

brano921

taky zlaty hororovy priemer i ked začiatok bol dost nudny...ale potom sa to troška rozbehlo videl som to v kine ale keby to pozeram doma hodnotenie by bolo asi ešte horšie pretože zvukove efekty v hororoch robia to najviac a v kine je to proste na efekty top. ()

Jumper636

shlédnuto v kině: Nemám ve zvyku číst o filmech nebo koukat na jejich trailery předem. Jestli se podle něčeho rozhodnu, tak je to režisér, doporučení nebo zdejší hodnocení. Mimochodem, když jsem šel na tento film (v současnosti hodnocený na 64%) očekával jsem něco průměrného, možná trošku nadprůměrného. Takže děkuji zdejším kritikům, protože na bázi tohoto hodnocení, jsem byl o to víc příjemně překvapen a o to víc jsem si užíval tu pecku do hlavy. O realnosti vzhledem k tomu, že je to "podle skutečné události" nemluvím. Jakákoli kniha nebo film inspirovaný skutečným příběhem je ve výsledku hodně pozměněn, protože je jen "inspirovaný". U jiných žánrů (krimi, drama, akční) je např. více nebo méně zúčastněných či mrtvých postav, více či méně faktických skutečností a okolností. A zde, protože je to horor je více vizuálních efektů, než tomu mohlo být v reálu... Což mi absolutně nevadí =) ! Hodně se mi taky líbilo! Obsazení a to konkrétně dvou mladých hereček, které hrály sestry a jejich otce. Obzvlášť potom epický výkon mladší z nich! Viděl jsem stovky hororů. Tenhle spadá do mých TOP 10. Nic mi na tom nevadilo. Nejslabší článek byla asi herečka - matka. Jinak dynamický, kreativní, dokonce tomu chybí špatná vlastnost hororů a to je extrémní předvídatelnost. Tenhle film hodnotím jako nejlepší horor za poslední léta vedle "Chaty v lesích", "Rec", "La Cara Oculta", "Stáhni mě do pekla", "The loved ones", "Grave Encounters", "Paranormal Activity" Pro mě je to 95% ()

Investman

Já nevím jak vy, ale já už jsem nějak přesycen tímto tématem, jinak se na to kouká celkem dobře, lekačky ok, výkony super! Ale už je to furt to samé, začalo to Vymítačem, pokračovalo Emily přes Obřad a teď toto dílo... Už to chce něco jiného! ()