Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Klasicky stop motion animovaná pecka s neskutočne dokonalou vyzuálnou stránkou. Hravý, temný a fantáziou ovplývajúci hit, ktorý nikdy nezostarne. ()

PauloZ

Animace dobrá, vizuál taky nebyl špatný, ale celkově mě to nijka zvlášť nevzalo. Částma jsem se nudil. Je to max. na jedno shlédnutí. ()

Kryton

Je to moc krásně uděláno a všechny ty strašidla jsou děsivá a to je možná menší kámen urazu. Ono to jaksi není moc pro děti.Já osobně jsem ani neměl nějakého vánočního ducha z tohoto filmu. Třeba zaverečná scéna u Boogeymana (Bůgiho) je pěkná , ale dost děsivá. Jako dospělý si moc považuji krásné hudby Danyho Elfmana a nádherné loutkové animaci. Tento muzikálový horor je jedno z pozoruhodných děl , u kterých byl Tim Burton. Btw. překlad v dabované verzi Satan Kalous mě opravdu pobavil :-D. ()

Anchi

NBC je víc než pro dítka pohádkou pro ty starší (nejen) děti. Povedl se jak příběh, tak animace, ale hlavně a především - náááádherná hudba Dannyho Elfmana... ()

schizmo

Pro mě naprosto zásadní "pohádka pro dospělé", která dokonale vystihuje mé dětské morbidní chutě, kterým se tenkrát přibližoval vlastně jen kreslený seriál Bubušou v pořadu Studio Rosa :D. Být tohle tohle natočeno už tenkrát, kdy mě ujeté dětské choutky pomalu ale jistě začínaly formovat dost nestandarní hrdinové, možná bych dneska lítal v ulicích s kudlou či sekerou nebo vykopával hroby na hřbitovech :D. Co se ale pokouším říct je to, že tenhle film je přesně to dílo, po kterém mé ujeté srdéčko v dětství tak prahlo - tedy do animovaného filmu nashromážděno dostatečné množství morbidních postav doplněných o značně bizarní atmosféru temného lesa, hřbitovních zdí a jiných nevábných zákoutí. Na druhou stranu mu nechybí vyvažující dávka lidskosti, smysl pro dobro a pro charakter hrdinů či geniální hudba Dannyho Elfmana, na kterou si co týden vzpomenete a budete si ji rádi broukat. Pro mě totální kult a vlajkové loď burtonových animáků!!! ()

Francik

Asi první americké zpracování vánočního tématu, které mě opravdu dostalo. Jsem příznivce loutkové animace a originálních muzikálů. Nemohu jinak, než 95%. ()

Cimr

Ukradené Vánoce by se měly promítat u doktora jako očkování proti trapným americkým melancholickým vánočním slaďákům. Konečně něco zahraničního, na co se dá o Štědrý den koukat. Kterého cynika by například nepotěšila scéna, kdy malé dítko najde v dárečku uříznutou hlavu!:) ()

zdepapepa

Jeden z nejlepších počinů Burtona-Elfmana. Podstatná součást vánočního "triumvirátu" už jen proto, že to je (co já vím) jediný film, který Prima vysílá komplet v originále s titulky. ()

Zayl

Naprosto úžasný animovaný muzikál. Oplývá nádhernou bizarní atmosférou a výtečnou orchestrální hudbou, která se vám zaryje pod kůži. Tady nevládne Santa, vánoční trůn obsadil Jack Skellington. Fantazie zde nemá hranic a je tu krásně vykreslen kontrast mezi umrlým prostředím Halloweenského městečka a kýčovitého města vánoc. Vše je vymyšleno do posledního detailu. ()

pan.Kaplan

Fajn, ale vzhledem k dokonalé Mrtvé nevěstě, která je o třídu výše, nemůžu dát plné hodnocení. Nic to ale nemění na tom, že je to prima zábava. ()

Rosana

Postavičky byly výborné (až na hlavní hrdinku, která i byla vysoce nesympatická, ale to je možná proto, že je podobná Veronice), nápad taky bezva, ale děj byl vysoce nudný a zpívací vstupy naprosto nechutné! ()

MartinezZ

Tomuhle jsem se dlouho, koukám 8 let, vyhýbal, protože cokoliv od Burtona nijak zvlášť nemusím (ať už to točil nebo vymýšlel). Z části jsem tak byl překvapen, z části zhnusen. Zajímavý nápad a pěkné výtvarné ztvárnění, které ovšem tvrdě naráží na skutečnost, že bytostně nesnáším zpěvohry a muzikály. ()

Tayen

Může se Tim Burton někdy nepovést? A co, když když k němu přidáte hudebního hračičku Dannyho Elfmana? Barevná strašidelná (jak jinak) a bizardní hříčka s ne jedním, ale všemi charaktery vybočujícím z normálu (co byste v městečku Haloween taky čekali že?) mně nenechala na pochybách, že ta hodinka a čtvrt nebude promarněná. A taky, že nebyla. To, co mně však zaručeně dostalo byl "Satan Kalous". ()

Tommass95

Jeden z těch lepších animáků, těch 5, ale hlavně díky tomu, že jsem to viděl o Vánocích a byl jsem v takové euforii, uvidíme, jaký bude můj názor po 2. projekci. Nicméně určitě to stojí za shlédnutí. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)