Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Bezmenny

Muzikál o strašidlách, pod velením kostlivca, ktorý sa začne nudiť a tak sa rozhodne ukradnúť Vianoce? Úplne super. Burtonovská animácia, jeho pesničky...všetko ako má a malo byť.... So, what´s this? .... ()

Shredder

Prave tie tolko vychvalovane pesnicky som nemohol vystat. Bizarny Jackov svet si ma vobec neziskal a neskutocne nudny dej ma zabijal. Videl som to raz a myslim ze tak skoro sa k tomu zas nevratim. ()

Mysho

Burtonovka do posledného hlasu . Dej už videný , očakávaný o hodne vylepšil muzikálový doprovod filmu a k tomu úchvatný soundtrack . ()

nerow

Pro někoho asi průměrná rozprávka, ze které si odnese pěkný hudební doprovod. A pro někoho dílo, které si při každé projekci užívá ve všech směrech. A do té druhé skupiny patřím i já. Pro mě tento film znamená trochu víc, než jakýkoliv jiný film. Nejdřív je The Nightmare Before Chrismas a teprve pak jsou ostatní filmy. Není měsíce, abych si tuto stop-motion klasiku nepromítl. A forma stop-motion je to co dělá toto dílo tak vyjímečným. Při každé sekundě je úplně cítit práce lidí co tvořili tento skvost. Vše je naprosto detailně propracované a vše do sebe zapadá. A to vše je umocněné hudbou Dannyho Elfmana. Je to jeden z nosných pilířů a bez tohoto pilíře by to nikdy nemělo takové kouzlo. Dále je nutno pochválit Tima Burtona za scénář a Henry Selicka za vedení všech lidí, kteří za ty roky na tomto projektu udělali obrovský kus práce. Práce, která se jen tak nevidí. Vlastně ve své době první projekt stop-motion v takovém rozsahu. Jestli má něco někdy překonat The Nightmare Before Christmas tak to určitě bude jiný stop-motion animák. Od dob TNBC jich vzniklo mnoho a spousta se jich kvalitou i přiblížilo. Je vidět, že forma stop-motion je výborná forma pro určitý druh příběhů a takové příběhy dokáže o 100% lépe podat, než kterákoliv jiná. Kdo viděl na BluRay s anglickým TrueHD 7.1 zvukem a je vybaven dobrou televizí / ozvučením tak to je další věc, která vše umocní. Ale tak to je u všech filmů. Nedávno Disney vydal promo 3D BluRay disk, kde se objevilo spousta 3D materiálů. Mezi oněmi promo 3D videi byla i jedna scéna z TNBC ve 3D. Nádhera. Doufám, že to je předzvěst. že v budoucnu vyjde The Nightmare Before Christmas i na 3D BluRay. 110% ()

giaruj

Bezpochyby najlepší mix bábkovej animácie a muzikálu. Bábkam a ich jednotlivým svetom niet čo vytknúť. krajina Halloween, krajina Vianoc, ľudský svet sú perfektne vybudované s citom pre detail. Osobné sympatie si získala bábika Sally:-) ()

denulik

Bolo by to dokonalé, nebyť tých otravných pesničiek. Ak by sa vypustili a celé by sa to skrátilo na polhodinový večerníček pre dospelých nemala by som námiekty. Tak mi aj tých 70 minút prišlo natiahnutých až až. ()

Lavinia

Vidím až po mnoha letech a vcelku mi to přišlo únavné. Zejména styl Tima Burtona, všechny ty pitvorné parodie na jedno brdo, kterými nás pak leta zásoboval. ()

Scraffy

Animácia pekná, nápad s mestečkami fajn, atmosféra tiež, ale nejako mi ten príbeh neprišiel moc dobrý. Možno to bude aj tým, že neznášam muzikály a tu je pesnička každú 3 minútu. A to ešte aj také moc otravné. Čakal som omnoho viac od niečoho, čo je považované skoro ako kultové dielo. Začínam si myslieť, že to má také dobré hodnotenia len kvôli tomu, že sú tam roztomilé strašidielka. Nad 3 hviezdy nemôžem ísť. ()

celticek

Burtonův temný styl mi vyhovuje. Bohužel tato látka je vážně mířená na potěr. Animace a atmosféra klasicky výborná, i celá atmosféra. Nadprůměr. ()

Zdenda

Další výborná věc z dílny Tima. Fakt dobrej příběh a hlavně skvělá muzika, stojí za zhlédnutí. Jo a mimochodem toliko originality se jen tak nevidí... ()

pepino

Skvělé a milé přiblížení Vánoc a Halloweenu v podání postaviček z dílny Tima Burtona. Super hudba, super strašidla- najdete tu snad všechny které si zamanete..od drakuly, přes vlkodlaka až po jakéhosi "děsivého" klauna na jednokole. Fakt pěknej film pro celou rodinu.... ()

Hawkeye666

Nádherne udělaný, pěkně temný muzikál z hezkými písničkami a úžasně mile-úchylnými postavičkami. Zdálo se mi to spíš pro odrostlejší děti (díval jsem se na to z dvěma z mích synovců. Michal (10 let) se bavil, ale Martin (4) mi u toho zaspal, což udělal i při Mrtvé Nevěstě, takže s něho asi velký fanoušek Burtona nebude). Jinak, kdybych Mrtvou Nevěstu neviděl, určitě bych dal 5*. ()

tereza.s

Opravdu netradiční pojetí Vánoc. No a proč ne. Když se na to koukáte o Vánocích, určitě oceníte(stejně jako já), že nevidíte ty bohaté americké dětičky, jak ráno letí ke stromečku a se zuřivostí lva se vrhají na nové plastové hračky. Místo toho se koukáte na krásně tajemný, křivý svět Tima Burtona v magických barvách. žádný tlustý Santa, ale kostlivý Jack.... Ani nevíte, jak příjemná změna tento film pro mě je.... A animace? Leckterý animátor od pixaru se určitě už šel zahrabat. ()

Benisippo

Dnes již kultovní věc od Tima Burtona. Podle mě nejlepší spojení Burtona s Elfmanem. Nechápu, proč se Burton neujal i režie, počítám, že Selickovi stejně moc prostoru nedal. Viděl jsem i se slovenským dabingem, který je podle mě velice povedený. O to více lituji toho, že český dabing není. Ale stejně originál je originál. A ten je dokonalý!Jasnějších 5* snad ani nemůže být. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)