Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Styxos

Z filmu, kterému jsem se nějakým způsobem neustále vyhýbal, se nakonec vyklubala pohádka, kterou si od nynějška budu pouštět o každých Vánocích. Jsem zvědav na další Selickův počin. Snad to nezvoře, když na něj nedohlíží velký bratr ()

jenik71

Rukopis Tima Burtona je nezpochybnitelný a nezaměnitelný. I zde je tedy vizuální stránka filmu dokonalá. Ani příběh nijak nepokulhává. Nepochybně to chce také špetku kuráže, do takového tématu se vůbec pouštět. Hudba rovněž není špatná, ale mnohem více si ji vychutnají zdatní angličtináři... "Mrtvá nevěsta" se mi ale přece jen líbila víc. ()

MissyRock

Burton je pán. Burton je král. Miluji jeho zvrhlé představy o nadpřirozených bytostech, o pohádkách, o Vánocích. Ukradené Vánoce jsou vždycky jediný dáreček, který každoročně naděluji sama sobě. Nikdy nezklame, nikdy neomrzí. Ten soudtrack, ta roztomilá a milá Sally, jež si denně přišívá ruce nebo nohy, ten šarmantní kostlivec Jack, který se vydává za Santu (Satana) Kalouse. A všechny ty dětičky... Umíte si představit děsivější Vánoce? :) ()

Aberforth

Originalita sama o sebe, úžasný príbeh, odohrávajúci sa v mestečku, kde sa život každého obyvateľa krúži len okolo sviatku Haloweenu a to všetko vystihuje skvela hudba, hlavne úvodná pesnička. Najviac sa mi páčila scéna ako hlavný hrdina spieval na cintoríne a scény s dámou ktorá stále len utekala. Odporúčam každému kto sa chce predvianočný večer báť. ()

giovanni3

Zajímavá muzikálová pohádka, kde dominuje vynikající animace a grafika. Děj není špatný, ale vadí mi zde právě ta muzikálová zpěvná část filmu. Dávám jen 3z5 . ()

sedm.1

Jde o úplně něco jiného,než co nabízí dnešní animované filmy,nicméně,jak po technické,tak hlavně po dějové stránce určitě o nic horšího.Ba naopak.Nápaditý příběh doplňuje výborná hudba,o zdařilé a vtipné scény není nouze ani na moment.Ukradené vánoce si nejspíš nenajdou cestu ke každému a ani moc diváků si nebudou hledat cestu k nim,o pohodový zážitek jde micméně každopádně. ()

Opsha

Přiznám se že se při sledování dostavilo lehké zklamání: jinak bych to hodnotil ve dvanácti letech, a jinak teď. Navíc mě mrzí těžce nijaký konec a nedořešená linie Dr. Finkelsteina (kdo viděl bonusy ví jak měl film dopadnout původně- a upřímně fungovalo by to lépe). Ale nikdy bych neřekl že si budu titulní písničku dětského (!) animovaného (!!) loutkového (!!!) filmu broukat ještě několik týdnů po shlédnutí. P.S. Štve mě jak si tenhle film vzala v poslední době emácká mládež (skoro bych řekl verbež), tenhle osud bych nepřál ani Majoru Maisnerovi. ()

Ploutev

Řeknu to jednoduše, ABSOLUTNĚ nechápu co tenhle film dělá v top 200. Proč má tak dobré hodnocení? Už Burtonova CORPSE BRIDE byla slabá, tak jsem čekal, že tohle bude lepší, ale kde nic tu nic. Pár opravdu hezky udělaných obludných "xichtů" , ani solidní atmosféra to nezachrání. Horor to není ani z části. Komedie? NE! Nezasmál jsem se ani jednou, snad možná malý úsměv na tvaři se dvakrát objevil. Ano muzikál to je! Ale to já od filmu nepožaduju. Asi tyhle Burtonovské animáky nejsou pro mne. Přestovšechno chápu, že se to někomu může líbit. Ale 88 procent.....?! ()

Rousse

Vskutku originální "pohádkový" muzikál s vánoční tematikou. V první řadě musím ocenit přístup české televizní stanice, která jej vysílala (nebudu dělat reklamu) - čekala jsem, že jej trapně předabují, tak jak všechny zahraniční filmy. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že to má titulky, které se v písničkách dokonce rýmovaly. A že to byly hodně povedené písničky. Obrovské plus. Jako speciální pedagog musím též ocenit vozík doktora Finkelsteina - ano, myslelo se i na handicapované spoluobčany. Další obrovské plus... No a takhle bych tu mohla sedět a vyjmenovávat hodně dlouho, ale nebudu - mrkněte se na to sami, stojí to za to:-) Dneska jsi mě otrávila naposled, mrcho! ()

fruitbueno

V podstatě bych mohla opakovat svůj komentář u Mrtvé nevěsty TB.. Jacka si tajně toužím vzít za muže, protože je to prostě borec a tiše jsem doufala a držela palce, aby jednou provždy zúčtovali s týpkem jménem Satan Claus... ()

ArdathBay

Geniální tandem Burton a Elfman předvedl bezchybný výkon. První dodal imaginaci, druhý hudbu a slova písní, které jsou nejen vtipné, ale i se rýmují a vůbec to nepůsobí rušivě a to Jacka (hlavní postava) zpívá sám Elfman. Proto za tuto lutkovou deprézi děkuji hlavně jemu. Nejradši mám Dochtora Finkelsteina a jeho drahou doslova polovičku (a neřeknu čeho). Jak je vidět i dva rozdílné světy spolu mohou koexistovat bez nepřátelství a nenávisti. ()

BMAJTZ

Co se pribehu a vseho okolo tyce stoji si po pomerne zdarile stejne jako Mrtva nevesta. Nicmene u Mrtve nevesty jsem se bavil o nevo vice. ()

ZkuKol

Loutková animace je sice hezká, ale příběh mě vůbec nechytil. Písničky jsou hezké, ale jedna jako druhá (možná to byl úmysl, mě to otravovalo). Vtipné mi to nepřišlo vůbec a groteskní gagy byly hluché. Prostě to celé šlo mimo mě a měl jsem problém to dokoukat, zápletka mě nepřekvapila ani nezaujala, romantiku jsem tušil, ale necítil. Ale nemůže se vše líbit všem, že? Holt kult co mě nedostal. Jack z HaloweenTown chce poznat něco jiného, tak pozná Christmas Town a málem zničí vánoce... 30% ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)