Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Machrovic

Kdyby prvky komedie a muzikálu byly v opačném poměru dal bych hvězdy čtyry. Příliš velké zklamání z příliš velkého očekávání. // 70% ()

campix

Ukradené vánoce jsou typicky zajímavé a Burtonovsky divné. I kdybych nevěděl kdo snímek produkoval okamžitě bych poznal, že Tim má v tomto prsty. Na rok 93 zajímavá animace,kterou poté dovedl Burton do dokonalosti o 12 let později v Mrtvé nevěstě. Přeci jenom grafika i možnosti se rozvíjí a co bylo super před deseti lety, může být nyní zpracováno lépe. Přesto kouzelné se zajímavým námětem a perfektně zvládnutými hudebními vložkami. ()

dr.fish

Ať chci nebo nechci, je to muzikál o něčem, čemu úplně nerozumím, nemá děj ani zajímavější myšlenku. Mrtvá nevěsta tyhle Vánoce přehrává o dvě hvězdičky. ()

WolfR

Netradiční nekrofilní ujetina. Selickova temná režie krásně hnusných postaviček, Burtonův morbidní a zábavný scénář a Elfmanova hudební genialita na jedné hromadě! 5 hvězd! ()

animaxis

Tim Burton tu odhaluje další část své temné umělecké duše. A Nightmare Before Christmas je dokonalá hudebně, vizuálně, dějově a snad i vším ostatním. Songy jsou velmi chytlavé a mě nejvíce zaujal hned první "This is Halloween". Kostlivec Jack je rozhodně úžasný charakter, ale někdy se mi víc zamlouval charakter Shelly.Dějové zvraty tu jsou taky pořádné a dovoluji si tvrdit že jsou schopny vás i překvapit. A ten konec bych prostě dokonalý. Nic jiného než pět hvězdiček dát ani nemůžu. ()

PADDY

Absolutně fantastické.Nádherný film,skvělý příběh, je to legrační a písnička What's this? by si zasloužila přinejmenším nominaci na oscara za nejlepší song.A to prý Danny Elfman neumí zpívat. ()

Los

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, muzikály nejsou nic pro mě, ale tento film mě dostal i přes svou formu. Vlastně nebýt jí, kdoví, zda bych ho zařadila do svých top. Vynikající hudba (sountrack znám téměř nazpaměť) a velmi vtipný příběh udělali z toho filmu opravdu lahůdku. Velmi doporučuji. 10/10 ()

czejny

Je libo krásně kýčovitá vánoční pohádka s notnou dávkou té nejvánočnější hudby? Pokud toto vše chcete, na Ukradené Vánoce se opravdu nedívejte, neboť Tim Burton je na trochu jinačí druh filmu. Velice oceňuji jednu naši komerční televizi, že umístila tento snímek o Štědrém dnu do svého vysílání, protože kdy jindy bychom si mohli uvědomit, že všechna ta maškaráda kolem tohoto svátku je pouhopouhý výsměch slovu Vánoce v pravém slova smyslu. Díky nehoráznému předvánočnímu shonu již od října zažíváme ukradené Vánoce v poslední době každým rokem. Dětem tento snímek určený zrovna není, ty ať si ještě stále žijí v tom naivním světě, kde pomalu ale jistě Ježíška střídá obtloustlý chlapík v červené kombinéze s Coca Colou v ruce, ale pro dospělé ideální podívaná. Jako muzikál působí snímek velice účinně, poněvadž notové osnovy Dannyho Elfmana opět vytvářejí harmonickou výplň našich hudebních vjemů. Do toho všeho schopnost Tima Burtona vnést i do neživého světa plno emocí, napětí a vtipu. Být doktorem, naordinoval bych tento snímek každý rok povinně jako předvánoční terapii :) ()

wendelin9

Film nás vtrhne do děje hned ze začátků písní This is Helloween a pak už nás nepustí a řítí se snámi neznámo kam.... Geniální a hlavně originální snímek, který určitě patří k nejlepším animákům co sem kdy viděla! ()

3n3my

Vtedy originálne, ale teraz už nie jedinečné a Burtonove pásikavé animáky postupne vychádzajú z módy. U mňa lepšie dopadla Mŕtva nevesta, a to aj s prihliadnutím na 12 ročný rozdiel medzi týmito dvoma dielami. Aj keď muzikály veľmi nemusím, myslím že hudobná stránka Dannyho Elfmana bola na tomto animáku najlepšia (v podvedomí mi ešte stále beží This is Halloween, this is Halloween...). Čiže stále u mňa platí, že Burtonovkám nemôžem prísť na chuť. 75% ()

reky

Po audiovizuální stránce vynikající. Celkově však zatím zůstávám u 4*, možná jsem měl přehnaně vysoká očekávání, která nebyla úplně naplněna. Nejlepší byl stejně doktor :). ()

moviefilm

Celkom príjemný vianočný muzikálik s vynikajúcimi pesničkami a skvelým príbehom. Len tá animácia bola odpudzujúca.Film, ktorý by mal byť kultom to nie je, ale aspoň je to príjemné zatemnenie vianočnej nálady... ()

tom88

Príjemná Burtonovská rozprávka, ktorú síce on sám netočil, ale poznať to moc nie je. Vcelku originálny námet je spracovaný do muzikálu a rozhodne to k sebe pasuje, aj keď by som to prijal aj ako obyčajný animovaný film. Je tu množstvo postáv, ktoré sú veľmi sympatické a majú zaujímavé charaktery. Hudba Dannyho Elfmana je celkom fajn. Film za tak krátku dobu rozhodne nezačne nudiť , ba by som skôr privítal dlhšiu stopáž a menej pesničiek. Vizuál je úžasný podobne ako v Mŕtvej neveste. 75% ()

tomeek

Jako pohádka pro "odrostlejší" je to super, ale pro děti trochu moc morbidní, ostatně myslím, že ani nebylo Burtonovým záměrem, aby byl tento film pro nejmenší. Co je ale pravdou, je řemeslné zpracování loutek. To je hnus :D Animace je perfektní, ale ty loutky jsou tak nesympatické (až na Jacka), že je to až k pláči. Hlavně k ženské hrdince jsem si vůbec nenašel vztah, protože je prostě hnusná :D To Mrtvá nevěsta - to je jiná samice! ()

schutze.san

Kostlivec Jack je pro mě nejromantičtější postava v celé filmové historii! Ukradené vánoce jsem viděl snad víc než 5x a pořád z toho filmu mám na konci husí kůži! TOP 5! ()

vesper001

Má nejoblíbenější noční můra aneb konečně Santovi někdo zatnul tipec. Nekonečně pestrý a kouzelně ponurý svět Burtona a spol., chytlavé songy a ta romantika… nebo znáte něco poetičtějšího, než románek kostlivce a jeho drahé zašívané? I když připouštím, že taková Mrtvá nevěsta je silná konkurence. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)