Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Nuala

Naprosto úžasný film z dílny Tima Burtona. Nádherná hudba i texty (Danny Elfman), krásná vizuální stránka a hluboký příběh. ()

HappySmile

Velmi originální příběh o tom jak když dva dělají totéž, není to totéž. Film vyniká opravdu jedinečnou animací, která není určená dětem, ale dospělým se bude určitě líbit. Písničky mě sice moc nezaujaly, ale je jich tu tak akorát a nezdržují děj, spíše jej posouvají dál. Prostě velmi podařené dílko. ()

Hees

Nie som úplne spokojný nevesta ma bavila viac.Všetko sa deje tak rýchlo pretože tento film má veľmi malú stopáž a preto nenecháva priestor aby ši človek uvedomil,že príbeh je krásny.A tak rýchlo ako sa začne tak sa aj končí.Bavilo ma to ale úplne spokojný teda nie som. ()

Aljak

Nezvyčajné, svojim spôsobom výnimočné... Šancu som tomu dal, ale aj tak tomu Burtonovmu štýlu som akosi stále neprišiel na chuť. Je mi ľúto dať Odpad, tak aspoň jedna hviezdička za originalitu a druhá za pesničky. ()

Vyhy

Bohužel jsem viděl první Mrtvou nevěstu, což je kvalitní počin, s kterým není jednoduché soupeřit. Cením práci s loutkami, líbí se mi i myšlenka příběhu, ale zpracování mi nesedlo. A trochu mi vadily písně, které byly na denním pořádku snad co tři minuty. ()

dezorz

klasika uchylnej babkovej animacie. tazko verit, ze svojho casu bol film v distribucii len na slovensku (v ceach nie) a ze sme nan vo velkom kine boli piati divaci. morbidny, ale len tak kaurat, detom sa to presne takto paci. ostatne, euro rozpravky nie su o nic menej morbidne, len su menej aktualne vymyslene. mame sa este co ucit. (teda, zabudol som na skandinaviu, tu vybrat pred zatvorku, severske rozpravky su jedne z najlepsich) ()

marcek

O tom, ze je to jeden z nejlepsich animovanych filmu na svete asi psat nemusim. O tom, ze ma tenhle film jeden z nejlepsich soundtracku vubec od skveleho Dannyho Elfmana. Proc vubec teda tenhle komentar pisu?? Asi proto, ze si to proste zaslouzi. Bohuzel nevim jak cesti distributori DVDcka prisli na nazev Ukradene Vanoce TIMA BURTONA. Je to jako byste napsali nazev filmu Spielbergovo Tranformers, ale beru to. Proste a jasne nadherny snimek, ktery vsechny zaujme od uvodni pisne "This is Halloween" az po zaverecne titulky. Smekam klobouk a vztycuji palec ()

bogomira

Moc pěkná blbinka, která je zřejmě mohem víc dílem Dannyho Elfmana než Tima Burtona. Elfmanova muzika je prapodivná a zajímavá a moc rád bych ji slyšel samostatně. Celkově je to pro mě tak na úrovni Mrtvý nevěsty, což znamená dost dobrý. ()

MrPierc

Hezky animované, bizarní a muzikální. Mě to ale nebavilo, protože muzikál mi kazil příběh, který nebyl nijak originální - chvílemi chaotický. Nápady na strašení a vzezření zrůd je velmi zábavné a originální. ()

Mefistofelle

To, co může na první pohled vypadat jako pohádka pro EMO děcka, je ve skutečnosti vtipný a zábavný animáč. Potěší styl animace, postavičky i výborná hudba Dannyho Elfmana, roztomilý příběh a zejména originalita. ()

joker.george

Škoda, že jsem film neviděl před několika lety, kdy pro mě některé svátky měly to zvláštní a neopakovatelné dětské kouzlo. Pak by se mohly Ukradené Vánoce stát něčím podobným, jako pro mě byl Polární expres. ()

Streeper

Z každé strany jsem na to slyšela samou chválu, že jsem asi měla až příliš velká očekávání, takže jsem nyní zklamaná. Tvorbu Tima Burtona miluju, ať už je tam zapletený jako režisér, scénáristka nebo v tomto případě autor povídky, podle které to bylo natočené. Burton je z toho cítit na sto honů, líbí se mi námět, který si krásně pohrává s dvěma důležitými svátky v roce, ale příběhově je to hodně slabé. Příběh je nejslabší stránkou na celém filmu, což je smůla, protože to má být tou nejdůležitější stránkou. Nudila jsem se, písně nejsou chytlavé, takže ani ty mě nijak neoslovili. Přesto hodnotím zlatou střední cestou hlavně kvůli námětu a skvělému zpracování. Ale Koralina se režisérovi povedla o dost lépe. ()

ad

Burtonova imaginace nezná mezí... Tento filmeček vám nic převratného neřekne a ani neukáže, jen je tak krásně atmosférický a ulítlý, že nemá (svým způsobem) obdoby... Hudba je perfektní (zaplaťpánbůh, na ní stojí podstatná část kouzla filmu) a romance mezi kostlivcem Jackem a hadrovou panenkou Sally funguje též na výbornou!! Konečně pořádný neokoukaný film na vánoce :) ()

baaaja

Nic jiného jsem od Tima Burtona ani nečekala, hororoví animáci, to je prostě jeho obor a vybral si dobře, jde mu to :) vždycky má všechno promyšlené do puntíku a tohle je další jeho filmek, který se nijak nevnucuje, prostě samovolně, nenásilně působí na diváka a ten konečný efekt se už dostaví sám. Krásné městečko a jeho postavičky jsou vážně originální a navíc každou chvilku nějaký lehký vtípek a všeříkající hudba...moc se mi to líbilo :) ()

Crawler-D

Skvělá, výstižná a morbidní parodie na Vánoce i jejich zkomercializovaný a zcukernaťelý facelifting za pomoci hrůzného Halloweenu. Hlavní doménou je, kromě grafického zpracování plastelínových figurek a okolního světa, velmi chytlavá a procítěná hudba a postavy, které navzdory své děsivosti mohou být příjemnými společníky v předvečer dušiček. Tim Burton tímto ukázal, jak se dívá na svět kolem a převrací zažité zvyklosti. ()

ifa

K tomuto filmu řeknu pouze jedno slovo- skvělé. Chvály bylo napsáno a řečeno již dost, tak proč se opakovat. ()

zuzinka2

Netradiční (a velmi dobře zpracované) pojetí temné pohádky ( a současně muzikálu). Jednotlivé postavy jsou skvělé, dostlala mě hlavně Sally jak si oddělovala a zase přišívala své končetiny nebo Jack a jeho snaha předělat Halloweenské město na Vánoční. Silné čtyři hvězdičky. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)