Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Redlum

Kombinace Burton & Elfman proste nemuze dopadnout nikdy spatne! Dukazem budiz tento muzikal, ktery si zamilujete. Uzasne vizualne zpracovane, s dokonalou hudbou a s originalnim pribehem. Zacinam shanet soundtrack:) ()

Freemind

Tim Burton mi začíná trochu lézt krkem. Jako tvůrce je sice neskutečně originální, ale po shlédnutí jeho kompletní kinematografie zjistíte, že se některé prvky až příliš často opakují - a jak vidno, Buerton to drobí nejen do svých filmů, ale "oplodňuje" taky Selicka. To, co vás bavilo pětkrát, popatnácté už trochu ztrácí šťávu. Ukradené vánoce tak pro mne mohou být jednou z posledních kapek - nejen pro vizuální zpracování, které jsme viděli v mnoha jiných obměnách třeba v peklíčku Beetlejuice, ale také proto, že tento film byl masivně vykraden při produkci Mrtvé nevěsty (pes duch/pes kostlivec, hnijící a rozpadající se hlavní ženská postava atd.). Jinak je to samozřejmě velmi hezky napsané i provedené, aranže písniček jsou hravé a živelné (i když Danny Elfman opět nebyl schopen napsat jedinou chytlavou melodii). Ještě jednou - ze slušnosti - dávám vysoké hodnocení, příště už to srazím na dno. P.S. Štve mě taky ta oživovací reklamní kampaň, která se vezla na vlně zájmu o Mrtvou nevěstu. Máš to zapotřebí, Time? ()

Tirion

Osobitost námětu a rukopis dvojice Elfman-Burton je prostě nezaměnitelný. Velmi neotřelé téma, krásná morbidní atmosféra. Co víc si přát? :-) ()

BloodyVamp

Tak tohle je klenot. Jeden z nejbizarnějších filmů, co jsem viděl. Hlavní úlohy zde hraje Elfmanův podmanivý soundtrack (vynikající muzikálová čísla) a také jeho hlas (namluvil kostlivce Jacka), a Tim Burton, který přišel s takovou smrští bizarních až uchylných nápadů, že zůstává rozum stát. Navíc je tu vynikající práce s loutkami a výtvarná stránka. Takový film přijde jednou za dekádu. ()

ABLABLABLA

Skvělý animák od Tima Burtona. Písničky byly dobré, ale některé tam být přece jen nemusely. Byly navíc a akorát se u nich člověk nudil, zvláště když byly moc dlouhé. Jinak zajímavé pojetí jiných Vánoc, než je známe z většiny amerických filmů. Pobavilo mě, když místo Santa Klause tři koledníci dovedli velikonočního králíčka :D Ale kdybych měla být upřímná Mrtvá nevěsta je lepší, a proto 4 hvězdičky. Jinak vychrtlé postavičky opět výborné, jak je pro Burtona typické. P.S. Neuvěříte ale kamarádka mi dovezla z NY tašku s motivy tohoto snímku:) ()

Lulu13

Burtonove pochmúrne svety sú pre mňa presne to pravé orechové! Originálny dej, šialené postavy, výborná animácia a toto všetko dokorenené skvelou hudbou robí z Nightmare Before Christmas jedno z jeho najelpších diel. ()

blackrain

Tima Burton je buď šílenec a nebo je geniální. Ovšem, ta hranice mezi šílenstvím a geniálností se dá jen těžko rozpoznat, protože je strašně tenká. Tenhle hororový příběh je velmi hravý a originální. Je tu plno dokonale vychytaných maličkostí a detailů. Nenudila jsem se ani na chvilku. ()

kaylin

Viděl jsem tenhle film dvakrát a musím říct, že poprvé se mi líbil hodně, ale už jsem si tolik nepamatoval proč. Podruhé už se mi tolik nelíbil. Animačně je to skvělé, hudebně je to povedené, ale dějově mě to prostě nedostalo. Asi jsem si k tomu měl udělat vztah ještě jako mladší. To kouzlo to má, ale po mnoha filmech od Burtona a jedné výstavě, už je toho prostě moc. ()

Kreeki

Čekal jsem sice lehce víc od příběhu, ale ten tady není to hlavní, tohle není tolik přehlídka umění Henryho Selicka jako Dannyho Elfmana, ten si zaslouží opravdu hlubokou poklonu. ()

K.I.N.G.

Kultovní claymation muzikál, který je mnohem lepší, než nápadně podobná Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Skvělá a věčná vánočně-halloweenská klasika. 85% ()

movieband

Díky závěrečné písničce (http://www.youtube.com/watch?v=Ayqs72lnTLI) si mě tenhle film získal. Je skvěle zpracovaný a dokonale černohumorný. Líbilo se mi zpracování, atmosféra, vtip, děj byl sice předvídatelný, ale díky zpracování byl parádní. Mě se tenhle film moc líbil a proto to vidím na plný počet, i když se to tak ze začátku nezdálo. ()

Damiel

Tim Burton má morbiditu rád už od dětství, přímo ji zbožňuje a alespoň její odstín nacpe do každého svého filmu. Temné tóny ale dokáže podat tak sugestivním způsobem, že člověk skáče nadšením. U Ukradených Vánoc určitě. Nekonvenční postavičky doslova hltáte a nevíte, kterou si oblíbit dřív. Propracovaný příběh, plný kreativních hříček a gagů a kořeněný pořádnou dávkou černého humoru, má sice vizuální podobu snímku pro děti, ty by z něj ale mohly mít opravdu zlé sny. Už jen pro ty „perverzní“ dárky, které Jack naděluje. Hodinka a čtvrt děje nemá hluchou sekundu. Z temného světa umrlců, kteří zatemní předvánoční kouzlo, pak tryská krásná muzikálová hudba Dannyho Elfmana, která zjemňuje morbidní příchuť a dává Ukradeným Vánocům punc geniality. ()

charlie.x

Před prvním shlédnutím tohoto filmu jsem byl vůči němu skeptický a nevěřil jsem, že by jsem se na něj rád podíval znova. Bohudík se na tento skvost dívám pořád a nemůžu říct, že by mě začínal nudit. Pro mě nejlepší animák 90.let, který i v dnešní době, kdy jdou do kin filmy od PIXARU (neříkám, že by se mi nelíbily), má stále divákovi co nabídnout, od skvěle vytvořených postaviček, po krásnou hudbu Dannyho Elfmana, která se jen tak nevymaže z paměti. Pro mě jasných ***** ()

PogoJoe

What's This? What's this? Rozkošně ztvárněnou kostřičku Jacka už nudí každoroční rutina přípravy Halloweenu, při kterém je nejlepší a náhodně se zatoulá do "Christmas Town", z kterého je nadšen a vidí v něm vítanou změnu. Nechá unést Santu a Vánoce budou tentokrát trošku jinak... Originálně vtipně a bezva vizuálně ztvárněná animovaná pohádka s fajn chytlavými písničkami, která mě bavila. A poučení? Jako obvykle - když se nudíte, chce to jen pořádnou ženskou :-) ()

Hamaradža

Krásny farebný vizuálny kolotoč, perfekcionisticky vyladený, so zdravou jednohubkovou stopážou a hlavne ako vždy Burtonovsky k zulíbání. Roztomilá hračka, osobne pre mňa o niečo bližšia ako Timova nevesta. A Jack je strašné hovado :) ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)