Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

KacHnAop

Povedený animovaný výtvor se skvělými písněmi a krásným hororovým prostředím, za který je zodpovědný nikdo jiný než Tim Burton. Příznivcům Mrtvé nevěsty se Ukradené Vánoce budou líbit. ()

BillieJoe

Tak krásně strašidelné, chytlavá hudba, zvědavý Jack Skellington, který spáchá tu největší krádež všech dob, kterou mu můžou naši romští spoluobčané jen závidět! :-D, a konečně můj oblíbený Boogie Man a vtipné oslovení "Satan Klaus", které dělají tento parádní muzikál (nemám ráda buzikály - "buzi" proto, že některé muzikály jsou svými písněmi opravdu spíš buzerací a děj jen zbytečně natahují) originálním a já se vždy náramně bavím, takže 5* :D ()

icone

Burtonovské, krásne, temné, morbídne, animované, muzikálové dielko. Jednoducho kultová záležitosť, ktorú si ako prvú vybavím pod jeho menom. Jednoduchý dej s jednoznačným poučením, že máme byť šťastný s tým, čo máme a ten, kto chce stále viac a viac sa raz musí popáliť. Rozkošný Jack Skellington, chvíľu usmievavý a chvíľu zlostne sa škľabiaci, si získa každého. Tiež jeho odvážna pozošívaná kamarátka Sally, ktorá ho miluje aj napriek jeho chybám a čaká kedy na to príde. Koniec pekný.. celé pekné :) ()

Grim

...úvodný soundtrack dotvára príjemne strašidelnú atmosféru...príbeh ma zaujal, aj napriek tomu, že rozprávky nepozerávam rád... ()

KeiGe

Tak tímto mě Burton zklamal. To, že se nejedná o Ježíška nýbrž o Santu jsem se smířila už v mnoha předešlých amerických filmech. Měl bezvadný nápad, který provedl alespoň pro mě docela nevšední animací. Měl propůjčené dobré hlasy na pěkné písničky pro povedené postavičky. Trochu humoru tam bylo, ale to je asi tak všechno. Ten bezvadný nápad nevyužil tak, jak měl. Nebavilo mě to. U mě slabučké 3* ()

mullpavel

This is Halloween! This is Halloween! Tim Burton a Danny Elfman ve své velkoleposti! Nekonvenční, vtipné a skvělé. Ano vtipné! A to i přesto, že vás celým filmem provázejí upíři, duchové, kostlivci a čarodějnice. Matematický výpočet Vánoc? Dítě na vodítku? Geniální! ()

Nandemaru

Tenhle kousek se taky moc povedl, byl příjemně krátký, krásně děsivý a v podstatě jsem si ho užil. Úvodní písničku "This is halloween" asi z hlavy taky jen tak nedostanu. Jsou tady ale dvě maličkosti, které mi mírně zkazily výsledný zážitek, který byl jinak určitě byl pětihvězdičkový: Zaprvé to byl skutečný svět, který se mezi pohádkové města hodil asi jako prasátkově růžová k jedovatě zelené, zadruhé pak úplně samoúčelná milostná dějová linie, která měla chabý začátek, klišovité pokračování a nelogický závěr. Každopádně už jenom kvůli animaci se tohle dílko rozhodně vyplatí shlédout. ()

marrrrian

Mám rád ako to vyzerá, ako to znie, ako to hrá a ako to spieva, páči sa mi na tom asi všetko, ale nenašlo si to ku mne cestu tak, ako Corpse Bride. ()

R_Dwarf

Můj neoblíbenější film. Pokaždé, když si ho pustím, tak mě upoutá něco nového, něco, čeho jsem si při předchozím shlédnutí nevšimla. Film má naprosto dokonalou atmosféru, která vás pohltí jíž při jeho zapnutí. Písničky, které vám budou znít pořád v hlavě. Pravda, někdy se trochu táhnou, takže to pak působí, jako že je film daleko delší, přitom má pouhých 76 minut. I přes to, dávám 5*, protože Tim Burton akorát znovu prokázal svoji genialitu. ()

Venceslao90

I přes to, že je stopáž relativně krátká (než udává standard), tak jsem se cca posledních 20 minut docela nudil. Stylově velmi podobná Mrtvá nevěsta mi přišla minimálně o třídu lepší. PS: ty písničky byly celkem dost otravné a akorát brzdily plynulost děje. ()

Mon_Ty

Nádherná hudba, bizardní postavy a dokonalý příběh dělají z tohohle filmu perfektní veledílo. Když jsem ho viděla poprvé neuvědomila jsem si jak velkou myšlenku v sobě má. Nikdo by se neměl motat do věcí, kterým nerozumí. Ikdyž to myslí sebelíp. Platí to jak pro postavičky z Halloweenského městečka, tak pro lidi. Je to krásný film a hrdě prohlašuji, že patří mezi mé nejoblíbenější. ()

Zirael

Krásná neotřelá "pohádka" a zároveň slušný muzikál. Nevím co se mi líbilo víc, jestli chytlavý soundtrack nebo po Burtonovsku zpracované postavičky. Teď jsem si všimla, že byl film natočen v roce 1993... nikdy bych to do něj neřekla, působí líp než většina moderních animovaných filmů. Písničku This Is Halloween považuju za jednu z nejlepších a nejchytlavějších věcí, které kdy zazněly ve filmu. ()

tomino28

Trochu netradiční Vánoce v pojetí Tima Burtona. Tak nějak asi všichni víme, co od něj čekat, ostatně v tomto animovaném muzikálu se nám toho dostává měrou vrchovatou. Co bych ale obzvlášť vyzdvihl je skvělá hudba a písničky, které skvěle dotvářejí už tak poměrně stylovou atmosféru celého animovaného světa. ()

Desmi

"Pohádkám" tohoto typu nejspíš nikdy nepřijdu na chuť. Obludná hovadina, kterou zachraňují snajd jen melodické písničky, což je dost málo. ()

Simba72

Milá vianočná rozprávka s vtipnými a originálnymi postavičkami. Páčilo sa mi spracovanie, ktoré je pre Burtona typické, no vadili mi tam tie pesničky, ktorých bolo na mňa až moc. Dej nebol vôbec zlý, ale nebol ani nejak extra pútavý. 60% ()

Magi90

Nudila jsem se. A to dost. Příběh je nevšední avšak svým způsobem originální, ale strašidla k Vánocům prostě nepatří. Podle mě dost divná kombinace - Halloween/ Christmas. Písničky také nic moc. Hodnotím vizuální efekty ve filmu, protože ty byly hezky propracované. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)