Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Mictian

59 % je moc, já bych to tipoval tak na 45%. Hrůza to byla! Opět Hollywood ukázal že umí ohromit vizuální stránkou, ale opět se zapomíná na děj a postavy, které se chovají podle mě až trapně. Některé jejich rozhodnutí a rádoby "chytré keci" jsem absolutně nepochopil. Prostě tento film je znovu jenom pro ty co zajímají efekty, bohužel. ()

Zombiepod

Akčný hrdina modernej éry sa vrhá do boja proti gréckym bohom. Oproti jednotke značný krôčik vpred. Digitálne úchvatný vizuálny orgazmus napumpovaný neprestajnou akciou, v ktorom by sa mohlo však trochu menej "hollywoodsky" hláškovať, pretože také niečo nemá vo filme tohto druhu čo hľadať. Stále mi nejde do hlavy, prečo si tvorcovia myslia, že keď to dokonalo vyzerá, môžu scenár hodiť do koša a venovať sa len efektom. Takto sa nám bohužial zasa dostal LEN ďalší parádny fantasy blockbuster s tupými dialógmi, ktoré netreba ani počúvať, príbehu bez hlbšej myšlienky či akejkoľvek pointy a tak ďalej. Ale priznám sa, že v Hneve Titanov mi to až tak nevadilo. Posledná polhodina mi priam vyrazila dych, najlepší final battle za posledné roky. Sklamaný som bol však najmä pri úlohe Andromedy - Pike zle vybratá, ešte horšie napísaná a tým pádom absolútne zbytočná. Ale nuda to rozhodne nebola. /65%/ ()

Lilien

bezduchá hlúpa akcia na ktorú zabudnem tak rýchlo ako na predošlú časť....starý zlatý Súboj Titánov...ten je veru honejší ()

beso74

A je to tu, tešil som sa na to cele týždne, ba aj mesiace a bublina praskla... Dej je zlepencom rôznych, viac či menej úspešne prepojených scén (nie stále je ten úspech hmatateľný), kde je divákovi ponúknuté panoptikum gréckych bohov a polobohov, zredukovaných len na tu silnejšiu a zároveň škaredšiu polovičku (žiadna Afrodita, Héra, Athena či Artemis). Pre mňa ústredné hrdinské duo vôbec nefunguje a v prípade Poseidonovho syna Agenora je to podá mňa, nech sa Toby Kebbell nehnevá, šľapnutie poriadne vedľa. navyše celá premisa je postavená na logike 5 ročného decka (samozrejme toho, čo ešte nemá skúsenosti s videohrami), BTW ak je niekto smrteľný a neskutočne nebezpečný, načo ho držať vo väzení a rovno sa ho nezbaviť??? Hmm, ach ta grécká demokracia, kde nás (a hlavne ich) to dostala... Najhoršie fantasy za posledných 15 rokov, ktoré som videl. ()

TommyDiamond

Já věděl, že na tuto mýtickou podívanou nemám chodit do kina. Zbytečně bych vyhodil peníze. Efekty a vizuální stránka byli na velmi dobré úrovni. Jenže obsahem a provedením mě dvakrát neuchvátil. Je to asi na podobné vlně jako před dvěma roky Souboj titánů. Čekal jsem hodně a pak byl zklamán. Prostě i když technologie hodně pokročila, nic nepřekoná klasiku z roku 1981 (Souboj titánů). Rád se na něj občas kouknu a jen tak mě neomrzí. Ale Hněv titánů je tak na jedno kouknutí a dost. Celkově 50% ()

Chuppa

O chlup lepší než první díl. Slabinou je chatrný příběh. Nutno dodat, že Wortington už má lepší účes a hraje trochu líp. Efekty jsou ale úžasné. Potvory vypadají neuvěřitelně reálně a Kronos! No to byla prostě bomba! ()

jadran90

Bill Nighy musel být pěkně naštvaný, když mu už podruhé zabili Krakena. Po bídné jedničce, která vyústila v hněv titánů i diváků, přichází o maličko vydařenější druhý díl počítačové hry. Po trapném pedantském intru přichází překvapivě dobrá část s chimérou. Pak to jde s kvalitou na dlouho dolů, aby se mohla zvednout v dlouhém finále. Veškerá snaha scénáristů udělat z filmu víc než náhodně poslepované popravy příšer vychází opět naprázdno. Putování do pekla je pěkně k vzteku, s čímž nic neudělá zpackaný minotauros. Vztah Perseus-syn mě neskutečně rušil a to nemluvím o neexistujícím sbližování s Andromedou. Bojové scény jsou nepřehledné a kameramani u toho nejspíš tančili zumbu. Přesto to bylo zábavnější než první díl. Velkolepé finále, ve kterém všechno hoří, přece jenom zaujme. Worthington s delšími vlasy působil přece jenom líp. Jeho kolegyně Pike dostala charakter okopírovaný od éterické Gemmy Arterton, podobný byl i herecký výkon. Mladíky ovšem válcuje starší garda. Liam Neeson bez světelného meče, ale s s žezlem, Ralph Fiennes bez hůlky, ale s nosem. ()

kyLuke

A to jsem si myslel že po potupném souboji nechá Sam Wortinghton roli Persea plavat a začne se věnovat peckám typu Avatar.Tam mu role seděla.V téhle nabušené akci ne. ()

SpikeX6

Pro nenáročného diváka naprosto skvělá podívaná plná skvělých efektů. Pokud chcete něco smysluplného, se zápletkou, dějem a vyšším smyslem, tak se na to radši ani nedívejte. Ale pokud fandíte filmům, u kterých není třeba příliš přemýšlet, u kterých si můžete sednout a užívat si nálož nekonečné akce, tak bude potěšeni. Za Hádesovo úžasné procitnutí a odpuštění hvězda navíc. Výsledná 70% ()

VvV14

Já fakt nevím. Jako není to špatný. Efekty paráda, souboje taky ušli, ale v podstatě se nic neděje. Věčně se podceňující Perseus působí spíš směšně. Zato mocný Qui-Gon Jinn (pro neznalce SW Zeus) odhazuje nepřátele silou silnější než kdy dřív. Bohužel nejzajímavější část filmu kde se toto odehrává je posledních 20 minut. ()

alldo.raine

Jedno velké zklamání. Nečekal jsem mnoho, ale doufal jsem, že alespoň herci zahrají, ale ani to se nestalo. Všichni jsou do jednoho špatní a věříte jim to asi jako reklamu na Old spice černochovi na koni. ()

WScully

Volné pokračování předešlého Clash of the Titans se veze prakticky na stejné vlně jako jeho předchůdce. Akce, jednoduchá zápletka, žádný oduševnělý příběh, jen ta hudba je pořád ucházející. Nic extra zajímavého, spíše celková nuda. Nemá cenu se dále vyjadřovat, snad už nebude další pokračování. ()

Pulper

Lepší než starší bratříček, ale žádný zázrak se nekoná. Scénář mizerný, herci slabí a trojice Neeson, Fiennes a Nighy to opravdu nevytrhne. Nebudu komentovat, v čem všem se film rozchází s řeckou mytologií, protože to nemá smysl a bylo by to na slohovou práci. Tady jde vážně jen o akci a triky a co nejjednodušší příběh nezatěžující mozkové buňky. Příjemně mě překvapili kyklopové. Výborné pohyby, cizí jazyk, ojojoj. Drsoni z podsvětí se taky povedli. Jak jsem u Souboje titánů kritizoval podobnost Háda s Luciferem, tak oceňuji nápad s kopím (vrhačem blesků), vidlemi a trojzubcem, Ještě se vyjádřím ke Kronovi. Ohnivý obr ála Lávové monstrum z knižní série Stopy hrůzy? Nevím, nevím. Kdyby nic jiného, nedovedu si představit, jak by TOHLE mohlo být otcem dalších tří bohů, čirou náhodou na první pohled nerozeznatelných od lidí, o jiných nadpozemšťanech nemluvě. Očividně tu byla snaha vyrovnat se Krakenovi. Přesto je to sympatičtější zpodobnění zástupce starší generace bohů než partička osvalených humanoidů z Války bohů. ()

Petus

No bohové mě bavili. Moc. Bohužel jich bylo trochu málo (a ještě se ti troubové začali zabíjet mezi sebou). A toho vcelku nanicovatého zbytku zas nějak příliš. Tenhle bezobsažný pokus o rozbití vlastních úst se teda fakt povedl. A elitní duo Neeson - Fiennes už toho moc zachránit nedokázalo. ()

JohnZ87

Hněv Titánů aneb jak svět přichází o bohy, tak mohl by znít podtitul pokračování remaku Souboje Titánů. Méně výpravné, ale po stránce akce o něco propracovanější než první díl. Dějová linka s Perseovým synem mi přišla naprosto zbytečná a hlavně jsem tvůrcům ten vztah otce se synem moc nevěřil. Trochu zbytečné pokračování ještě zbytečnějšího remaku. Ale přes řadu nedostatků se jedná o mírně nadprůměrnou podívanou, která vám alespoň místy dokáže trochu shodit čelist. Trojku ale už raději ne... i když za pokus by to na druhou stranu možná stálo a třeba by se do třetice konečně opravdu zadařilo. 60% ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)