Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Heroine odpad!

To, v čem je problém, rozhodně nejsou herci. Problém je, že se někdo rozhodl překopat mytologii, předžvýkat předlohu představě o "dnešním divákovi", a předložit nám (doslova) Bohapustou oslavu člověčenství. "čas Bohů skončil, přichází čas člověka". Radši se nad tím ani nezamýšlet! Vizuálně vůbec není špatný, celkem slušně obsazený film, který mně jako nadšence do starého Souboje Titánů uráží. ()

anatheman

Dle mého názoru lepší než "jednička", ale, že by to bylo na čtyři hvězdy, se rozhodně říct nedá. Stále tu máme hrůzostrašný scénář s ještě více hrůzostrašnějšími dialogy. Vskutku unikátní perličky - Andromeda jakožto královna polyteisticky založených Řeků neví, kdo je to Héfaistos. Opravdu nevysvětlitelně zvláštní. Hlavní kanonádu facepalmů ovšem přináší rozhovory v samotném konci filmu. Za všechny budu jmenovat opět scénu s Andromedou, která ve stanu po závěrečné bitvě workoholicky přemýšlí o jakýchsi strategických krocích, zatímco za ní přijde Perseus, následně si dají polibek plný vášní a on od ní po pěti sekundách odejde... To je romantika par excelence. No nic. Hněv Titánů je asi lepší díky skutečnosti, že se zkrátka nejedná o předělávku původního díla, jako to bylo v případě "jedničky". Možná mám lepší dojmy i kvůli tomu, že už jsem věděl, do čeho jdu. Neesonův "irský" Zeus již nezněl tak neuvěřitelně. Z Fiennesova Háda již není astmatik, ale solidní temná postava... Sam byl již v pohodě v prvním díle, proto nemá cenu se k němu dále vyjadřovat. Velice mě potěšila Rosamund Pike, která je vskutku až aristokraticky nádherná. Nighy se Héfaista ujal velmi, řekněme, originálně. No a z Lily James, kterou mám rád od časů Downtonu, mám také příjemné pocity. :-) Film jako takový nenudí a po vizuální stránce funguje skvěle. Takže se jedná o příjemnou tříhvězdičkovou jednohubku. ()

Rathalos

Fantasy filmy z cias bohov mam strasne rad a tento film nie je vynimkou,atmosfericka a vizualne dobre zvladnuta zalezitost s dobrym hereckym obsadenim,ktora ma zaujala...:-) ()

Wopat

První polovina spíše připomínala předčítání rodokmenu Kronova pokolení. "Bratře!" "Bratře!" "Otče!" "Synu!" "Bratře mého otce!" "Synu bratra mého otce!" a pořád dokola... Tohle přece zná každé malé dítě, kdo s kým tenkrát na Olympu. Koho to zajímá? Nebýt pěkné vizuální stránky, tak bych hodně litoval, že jsem do toho kina vůbec lezl. Takhle lituju jenom trochu. ()

Zoidlord

Předem musím podotknout, že jsem neprošel amputací antické historie (Souboj titánů 2010), které se podrobila většina lidí, co šli na tenhle film. Já jsem viděl Souboj titánů z roku 81... pak dlouho nic... a pak tohle. Nutno podotknout, že jsem byl připraven na to, že Hollywood vystaví příběh inspirovaný antickou historií... ale na tenhle film jsem připraven nebyl. Když opomenu klasickou hollywoodskou šablonu (On jí prostě musel dát tu pusu, co?!), tak film utrpěl především na střihu (opakuji: opomeňme americký scénář). Abych jen nehaněl, musim uznat, že jako akčňák to byla docela normální podívaná - ale já prostě furt čekal něco víc... P.S.: Z toho, co jsem slyšel, dokáže být Sam Worthington stejně hyperemotivní při umírání manželky i otce. P.P.S.: Když Perseovi jeho milá povila dítě, když stihla ve Hněvu umřít?! Děkuji za odpověď... ()

Whitebeard

Pokračování jak má být. Odpad? Jak proboha někdo mohl dát odpad? Nechápu, hlava mi to nebere. Hodina a půl akce, velice povedené akce. Spokojenost. Jo, hluchý místa by se našly, budiž. Normálně bych dal asi za lepší 4*, ale je třeba vyvážit chytráky, takže za 5*! ()

towstit

Silno rozporuplne. Film mi prisiel akoby mal 3 hodiny a nenudil som sa. O com to svedci? O hustote deja. Clovek ma pocit ze uz idu porazit finalneho bossa a oni stale idu najprv hentam, potom pre tu palicu, potom pre tu dalsiu az clovek prestava verit ze sa k final bosovi aj dostanu. Aj sa dostali, aj to bolo efektne. Pamatne sceny - obri, koniec, bludisko vazenia sa meni. Inak herci fajn, hudba tiez, ale stale nemozem ist vyssie ako na 3. Cisty priemer. Jednotka mi prisla taka vychytanejsia. ()

tomik99

Po kostrbatém prvním díle přichází pokračování, od kterého jsem čekal mnohem více a doufal jsem, že mi pomůže zapomenout na chyby jedničky. I když o jedničce vím, že má spoustu chyb a půlku věcí bych chtěl vidět jinak, vybudoval jsem si k ní zvláštní vztah a i tak se na ní rád divám. V novém filmu je vše o chloupek lepší, bohužel ne zase o tak velký, abych byl úplně nadšený. U filmu jsem se bavil, příběh mi přišel lépe zpracovaný než u jeho předchůdce, přesto to všechno stále působí tak uměle a moc tuctově. K mytologii tvůrci stále vztah nemají - viz. blonďatá Andromeda a umírající bohové. Hádes ve filmu postrádal svoji démoničnost, přesto ji dokázal celkem slušně nahradit Áres, který mi přišel jako nejlepší postava vůbec. Perseus stále nemá žádný charakter, Agenor také moc nezaujme. Přesto jsem se bavil. Dostal jsem sice znovu to, co jsem nechtěl, ale tvůrci to aspoň umí prodat. První polovina filmu se mi zdála ve všech ohledech lepší - jak dialogy, příběh, tak i bitky. Souboj s minotaurem a Kronem téměř nulový, závěrečný polibek úplně mimo mísu, když si postavy k sobě za celý film nevybudovali vztah. Na film se znovu rád podívám i přes všechny jeho vady a zřejmě k němu budu mít podobný vztah jako k jedničce, i když by mohl být nejméně ještě o polovinu lepší. Tvůrci už nám slibují třetí díl, přestanu asi doufat v nápravu a třeba to příště dopadne lépe. ()

papaguy

Lze to nazvat adaptací řecké mytologie? Ne. S mytologií to nemá, kromě jmen bohů a jedné historické postavy, opravdu nic společného. Jedná se o akcí nabušený podprůměrný fantasy film, oděný do poutavých vizuálních efektů (Kronos likvidující svět, se docela povedl - tedy až na tu podivnou nesrozumitelnou hluboce znějící břichomluvou). Ovšem ani sebelepší megaefekty nepřehluší občasné pocity trapnosti, které se (zejména v průběhu finále) dostavovaly. O jediný bez výhrad skutečně kladný filmový zážitek se zasloužil Bill Nighy v roli trochu švihle ztvárněného Hephaestea - božského kováře a tvůrce Tartaru. ()

denisavary

Příjemný film na odreagování...podstatně horší než jeho první část, ale zase to není tak zle, jak jsem si myslela a dát pod 3** mi přijde trošku divný...Scénář se tak trošku nepovedl, ale za to výprava, akce a herecké obsazení bylo skvělé....Liam Neeson se zapisuje to mé topky herců a musím pochválit i dalšího "pána" Ralpha Fiennese. ()

Castielo

Co jsem čekal, to jsem dostal. A vůbec mi to nevadí. Na jednu stranu nudnej děj, nesmyslné dialogy. K výkonům herců se radši nebudu vyjadřovat, protože to už bych musel být sprostej. Na druhou stranu ale bitvy a celková vizuální stránka neskutečnej nářez. Vypnout mozek a kochat se epic bitvama. Ale jen tohle film neutáhne, proto jen 3*. ()

longercz

Nebylo to rozhodně špatné a vůbec mi nevadí, že je příběh jednoduchý, právě naopak. U takového přímočarého akčního dobrodružství to vítám. Každá akční scéna mi ale přišla tak nějak nedotažená, nedomyšlená. No je to obrovská škoda protože jak po vizuální stránce je to vynikající a moc rád jsem se zase setkal se starými známými postavami, bohužel ale jako by někdo z filmu vystříhal vyvrcholení všech hlavních scén a vždycky když si říkáte, jo, tak teď to přijde, tak se scéna zničehonic uzavře bez zakončení, které by si zasloužila. Tak jako tak krásně se na to dívá a s pokračováním, by mi rozhodně udělali radost. ()

Hulk Hogan

Jednička mnohokrát lepší. Naprosto nesmyslný pokračování postrádající jakejkoliv význam. Totální a netolerovatelný zprznění řecký mytologie. A když už se k tomu prznění scénaristi odhodlali tak fakt kvůli takovýhlemu příběhu? Nechápu!!! Dokonce ani jako odpočinkovej akčňák by to neobstálo. Dvě hvězdičky s hooodně odřenejma ušima. ()

NiaWolf odpad!

Po velmi tuctovém prvním dílu přichází tato hnačka, která ještě víc znehodnocuje jméno původního filmu. Ve filmu chybí jakákoliv špetka kvality. Například příběh (spoiler!): Bratr žárlí na svého populárnějšího bratra, a tak se rozhodne postavit se svému otci, který je jen tak btw nejmocnějším bohem. Proto se spojí s otcovým úhlavním nepřítelem, aby zabil svého otce i bratra. Nejdřív dobrého bratra hravě porazí, ale když ten zlý zaútočí na jeho nejbližší, dojde k závěrečnému souboji, ve kterém je zlý bratr hravě poražen. Kde jen jsem to už viděla...že by režisér také viděl film Thor? Ačkoliv Thor i Hněv titánů měli stejný rozpočet, je mezi nimi propastný rozdíl. V Hněvu titánů se nedá koukat téměř na nic. Kostýmy jsou nudné, herci zřejmě dostali málo zaplaceno, protože se nepředřou, dialogy připomínají dětskou besídku, hudba jako by téměř neexistovala a prosředí je k pláči. Navíc je zde spousta logických chyb. Věděli jste např. že nejlépe se před lávou ochráníte tak, že se natřete hlínou? Že na lávové zrůdy nejlépe funguje oheň? Ne? Tak tady se to dozvíte. Film jako by nedokázal ničím oslnit a jen se snažil poskládat Pána prstenu, Thora a řeckou mytologii dohromady. Myslím, že celý film nejlépe vystihuje moment, kdy se Zeus změní v písek a plácne hlavou na rameno Persea :) ()

bararich8

To se dalo čekat. Stupidnější než první díl a po všech stránkách horší. Vlastně jenom monstra byly větší, ale to ničemu nepomůže. Říkat tomu příběh by byla pro příběhy urážka a tak nám zbývá jenom akce a akce akce... ale ani ta nebyla nijak dechberoucí, sem tam pěkný pohyb to ano, ale nic víc. Zbývají akorát velkolepé efekty, ty se opravdu povedly, nicméně film na tom stěží postavíte. S oběma přimhouřenýma očima 3* ()

Broxigar

Plno filmových klišé, nenavazující scény a nestrukturovaný děj. To jsou tři největší z mnoha chyb, kvůli kterým si Hněv Titánů rozhodně nezaslouží lepší hodnocení. Možná kdyby to nenatočil režisér stojící za samými propadáky, mohlo to za něco stát. ()

Kingjiri

první díl jasně ukázal, že tvůrcům půjde (kromě zisku) hlavně o zábavu diváků, nikoliv o snahu zrekapitulovat zásadní mezníky řecký mytologie. Proto moc nechápu, proč se tolik lidí opět pohoršuje nad tim, jak zase byla řecká mytologie zprzněná atd. Žádnej majstrštyk Hněv Titánu fakt neni, ale jde minimálně o slušný pokračování jedničky a BÉČKOVOU zábavu se slabšim příběhem i dialogama. Všechno však vyvažuje pěkně natočená akce, se kterou se opravdu nešetří a několik "áčkovejch" parametrů (rozpočet, pár slušnejch herců a triky). Já se pobavil o trochu míň než minule, ale nemůžu říct, že bych se nějak výrazně nudil nebo snad znechutil, tři silnější hvězdy. ()

Nail

S prominutím co je to za kec "jestli si chtěl akcie tak je pozdě" snad to je jen blbým dabingem, ale co je moc je příliš. Po tomhle se mi těžko hledá více pozitiv....jedna hvězda za efekty... ()

Kissak

Jednoznačně lepší film než Souboj Titánů, svižnější a natočený s větším nadhledem. Jen hudebně i vizuálně občas inspirovaný Pánem prstenů. Jako ovšem mnoho dalších filmů od té doby. ()

AxelWers

Čakal som niečo veľkolepejšie, možno aj viac fantasy, ale najmä bojovnejšie. Efekty síce pekné, ale príbeh príliš jednoduchý a málo napätia. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)