Detektívka Black Mass vychádza zo skutočných udalostí, v Bostone, ktorému v sedemdesiatych rokoch viacmenej šéfoval gangster Whitey Bulger. Ten vyrastal s Johnnym Connollym, z ktorého sa stal agent FBI a nezabudli na seba ani v dospelosti. Whitey dával Johnnymu tipy na konkurenciu, ktorú potom on zatváral do väzenia. Policajta povýšili a gangster sa zbavil problémov na ulici. Jedného dňa sa im to ale celé trochu vymklo spod kontroly, keď boli nájdené mŕtvoly. Bulger sa dostal na zoznam desiatich najhľadanejších ľudí FBI... (Continental film)

1mArc0

Jedná sa o celkom solídny kúsok z gangsta prostredia, je už ich toľko, že človek nevie, kedy a ktorý má pozrieť. Môj názor je, že The Godfather (I, II, III) stále dominujú, na predných priečkach s podobnou tématikou. V komentároch, som sa dočítal o hereckom výkonu Johnnyho Deppa. Po zhliadnutí filmu, musím súhlasiť, zatiaľ v jeho kariére, ide o jeho najlepší výkon. Hnusné ako zabil, tú prostitútku. Slovíčko fuck a jeho odvodeniny, sa toľko opakujú vo filme, že už mi z toho šibe. /71%/ ()

TSZ

Standardní a nenápaditý mafiánský snímek o vzletech a pádu jednoho gangstera. Depp hraje po delší době v čemsi, kde se nemusí pitvořit a šklebit jako buzerant, což si náležitě užívá a jeho strohé herectví je na celém snímku asi nejpůsobivější. ()

Oudee33

Johnny umí vytvořit pěknou Deppku jen co je pravda. Mafián v jeho podání je ztělesněním samotného zla. Příběh moc dobře uchopen a rozpracován i když je fakt, že ke konci začíná trochu nudit. Přesto 70% naprosto zasloužených. ()

pushover

Depp nehraje vůbec špatně, možná nejlíp za poslední roky, což platí i pro ostatní zůčastněné, kromě mého oblíbence Joela Edgertona, který občas nepochopitelně přehrává. Bohužel to (ani mistrovská práce maskérů) nezachraňuje, zřejmě vinou scénáře vcelku průměrný a stopáží přepálený film. Za mě vcelku zklamání. ()

Brooks

Depp má po dlhej dobe naozaj šťavnatú rolu a je v nej fantastický. A je aj jediným prvkom filmu, ktorý vyčnieva. Inak mdlé, suchopárne, bez poriadnej hudby a so zbytočne hviezdnym castingom v úlohách, v ktorých nemajú čo predviesť (Bacon, Temple, Sarsgaard a hlavne Cumberbatch). Formálnou štylizáciou a slabým dramatickým ťahom mi Black Mass veľmi pripomína Helgelandov Legend alebo dnes už zabudnutý Blood Ties s Cliveom Owenom v hlavnej úlohe. To boli tiež kúsky s vysokými ambíciami a tiež zapadli. Black Mass čaká pravdepodobne to isté. Zaslúžene. ()

john.h

Film je OK na jedno zkouknutí. Depp je fajn. Edgerton taky dobrý. Zajímavý je, jak Depp je zločinec a psychopat největšího kalibru a jeho bratr váženej politik. Kolikrát si při filmech podobnýho ražení říkám, že kdyby ten zločinec investoval svůj skill do něčeho legálního, možná by vydělal víc prachů a nehrozilo mu vězení. Je to podle mě i naopak a v byznysu či politice bude hodně psychopatů, kteří by byli schopni při dráze zločince i vraždit (a možná někdy i vraždili, aby se dostali tam, kde jsou, kdo ví). Takhle představa mě trochu děsí. ()

markyzgero

black mass jako takovej neni špatnej film. špatnej na něm je jen johnny depp, kterej je zase namaskovanej, protože jinak to už nedělá a neumí. a jak říká abed v the community: nicolas cage...is he good or is he bad? Every actor is something. Robert Downey Jr.? Good. Jim Belushi? Bad. Jean-Claude Van Damme? The good kind of bad. Johnny Depp? The bad kind of good. ()

neo250

Nedokážem si pomôcť, ale tento film nemá žiadne napätie deja, ktorý by si vyžiadal moju pozornosť. Mafiánske kšefty a vysporiadanie svojich účtov s týmto dejom v meste ma neočaril. Možno by to chcelo nejakú akciu a nie bezduchý príbeh. J. Deppovi sa daná rola absolútne nehodila. Možno si to ešte časom rozmyslím a dám 1* ()

Sharles

Johnny je skutočne dobrý, aj keď v tom makeupe vyzerá sotva ako človek. Film je však úplne emotívne prázdny a až na scénu pri stole ani nie moc nápaditý. Má to veľmi podivné tempo a stupňovanie deja. Nemáte s kým súcitiť, keďže všetky postavy sú proste chladnokrvní zmrdi. Niektoré scény zbytočné a rozvláčne. Aspoň, že tie fakty nám to nejako odprednášalo. Veľké sklamanie. ()

Shitonit

OOOUUU YES !!! Pohoda, a takový to parádní mafiádnování co mi tak dlouho chybělo. Žádnej Kmotr.. Jako, kdo chce něco soudit o Kmotrovi, tak ať si nejdřív přečte knížku.. to je KMOTR, film je hodně slabej odvar děje, a taky jak by ne, páč děj je fakt doko a zamotanej, ale musí se to znát s tím co Kmotrovi předcházelo.. a s tím co je v dalších volných dílech... ale to by to někdo jako já musel číst stokrát.... a znát ... ale tohle, není o Kmotrovi, to je totálně něco jinýho, je to lehce stravitelný příběh o přátelství tím jak Ef Bí kurva Ej spolupracovala..spolupracuje s přáteli přátel... Zvláštně fajnovej film. Tečka. ()

Maniik88

Strašne plytký film dokopy o ničom. Bezduché prerozprávanie príbehu jedného gangstra a jeho bandy kumpánov. Vo filme si nikoho neobľúbite, nikomu nefandíte a ostáva vám len žasnúť, aká je FBI tupá, keď toľko rokov ich ochcával jeden skazený fízel. Herci by aj boli, námet tiež ale proste prevedenie je biednučké. ()

Zombiepod

V mojom prípade veľká spokojnosť. Škoda tej priamočiarej dejovej línie, ktorá nie je v podstate ničím iným, ako "iba" jednoduchým príbehom jedného obrovského bostonského gangstra, nakrútená nanajvýš komorne. Má to však všetko, čo podobné filmy potrebujú - skvelých hercov (Depp bezchybný), dobovú atmosféru, ba dokonca neskrývanú brutalitu. Black Mass nie je druhým Scarfacom, ani druhou Carlitovou Cestou (z ktorých si v mnohých scénach neskrývane berie inšpiráciu), no stále je skvelou gangsterkou, ktorá má jednoznačne čo ponúknuť, i keď za cenu slabšieho scenára. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Skvělé obsazení s úžasným Deppem, ale tím to končí. Bez poutavého děje, řešilo se pouze "žalování" jeden na druhého, druhý na čtvrtého. ()

MAAUZ

Ta maska Deppa mě mega srala. Ale jestli byl Jimmy děsivej ve skutečnosti tak jako ve filmu, asi bych ho nechtěl potkat někde na baru. Dobrá gangsterka, nic extra zápletka (logicky - hra podle skutečné události), každopádně se mi líbil styl, jakým byl film natočen. ()

boo-boo

Depp je démon, ale ani to neprekrýva pocit, že sa Black Mass snaží byť viac dokumentom, než drámou. Všetko je to akési odťažité, množstvo pre postavy zásadných vecí sa deje mimo záber a koniec má na diváka mizivý dopad. Škoda, hlavne kvôli Deppovi - počas dialógu pri dverách s Edgertonovou manželkou mi bolo ďaleko nepríjemnejšie, než som ochotný pripustiť. Kiežby bol vo vzduchu jeho comeback k ambicióznejším látkam. ()

papadoce

Film, ktorý ako mnohí jeho "mafiánsky predchodcovia" dopláca na stratu šťavy počas deja po vydarenom úvode. Toto je neduh mnohých gangsteriek. Zmizlo násilie a surovosť a pre zmenu zostala nuda a rozťahanosť. Ono to je vlastne škoda, lebo žáner je to lákavý, ale natočiť skvelú gangstrovku nie je vôbec jednoduché. A nepomohli ani všetky hviezdy holyúdu, ani silená maska na ksichte Džonyho. Proste ak ste fanúšik, pozrite si, ale s novým filmom medzi top 10gangstroviek s ním rozhodne počítať nemusíte. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (viac)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (viac)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)