Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Ruut

Nikde jinde neuvidíte tak promakaný strašidelný dům jako zde. Skvěle vypadají i exteriéry – všudypřítomná mlha, zpustlý hřbitov, močály. Dokonalá deprese! Dosahovat v dnešní době pocitu hrůzy přeřvaným zvukem ve vypjatých scénách je ale hrozně málo. Obrovská škoda promarněné příležitosti. Ten film měl na to, aby se stal kultem. ----- edit: Četl jsem knihu, viděl obě její filmové převyprávění = Kdyby se spojila atmosféra strašidelného domu z filmu z roku 2012 + závěr knihy a v něm popsaná podoba hrdinky + nápad s nahráváním z verze z roku 1989, je z toho dokonalá duchařina, nejlepší duchařina... ()

-OverLord-

Není Harry Potter jako Harry Potter, a tady to platí dvojnásob. Konečně si Daniel zahrál roli, která mu skvěle padne a nemusí přitom máchat dřevěnou tyčkou. Ale k věci.. Musím říct, že v poslední době mě moje vždy oblíbená hororová scéna příjemně překvapuje každým novým kouskem. Nejenže je The Woman in Black výborným hororem po všech stránkách, ale i docela slušně natočenou oldschloolovkou. Temná atmosféra, která skoro vystupovala z plátna pohltila hned v úvodních titulcích a film se ve stejném duchu nesl až do konce. Scénář byl neprůstřelnej, aspoň co jsem se všiml. Stále jsem čekal, co novýho přijde a vždycky jsem byl příjemně překvapenej. Divnej pocit a husina se stupňovala každou minutou a vyústila až do - i když jasnýho - ale přesto šokujícího konce. Jako velký plus považuju absenci hektolitrů krve a usekanejch hlav, jednoduše duchařina jak má bejt. A jsem fakt rád, že hlavní postava nepronesla ani jednou za film klišovitou větu: "What do you want??!!". Jinak Arthur vcelku kliďas. ()

S.Quentin QUALE

Na rovinu - první hororová povinnost roku 2012 mě zklamala. 19. století, starej barák, i ten Radcliffe, všecko to má našlápnutý pěkně, ale úplně tomu chybí drive. O atmosférickou scénu to občas zakopne, ale je toho jako šafránu, navíc celé mě to nechalo vesměs klidným. Bohužel nemůžu jinak, ale horor bez efektu má ode mě max. 3*. 65% ()

Allien.9

Tohle že je ta slavná "Žena v černém"? Nudná fantasmagorie s prkenným Radcliffem, který 1) neumí hrát a za 2) pořád vypadá, jako by mu bylo maximálně dvacet? Nebýt *muhehehe* konce, nedám ani ty 2*. Od režiséra silně znepokojivého "Jezera smrti" (****) jsem čekala nepředstavitelně víc. ()

misterz

Tak toto bol atmosferický horor so všetkou parádou. Jedna z mojich najlepších "ducharín", ktoré som kedy videl. Príbeh bol možno jednoduchší a v podstate banálny, ale dovoľujem si tvrdiť, že v tomto prípade to nebolo až tak dôležité, pretože pozornosť diváka pútalo niečo iné, ako len zaujímavý dej. Atmosféra strachu by sa dala miestami krájať, tak bola hustá, hororový fanúšik ju určite ocení. Keď si to porovnám napr. s Wanovou preceňovanou zlátaninou V zajatí démonov (2013), tak sa mi chce smiať. Wan nedosiahol ani stotinu toho čo Watkins, a aj napriek tomu to ľudia zhltli. Dodnes neviem pochopiť prečo. Aj preto si myslím, že by si tento film zaslúžil lepšie hodnotenie, pretože určite nie je horší. Tiež sa mi páčilo prostredie spolu s dobou, v ktorej sa príbeh odohrával, myslím, že to istou mierou prispelo k celkovej skvelej atmosfére. Čo sa týka konca, bol som nadmieru spokojný. Na prvý pohľad by sa síce mohlo zdať, že bol predvídateľný, ale to je naozaj iba prvý dojem. Film odporúčam všetkými desiatimi, Radclifffovi sa pomaličky darí búrať image chlapca od Potterovcov a ide si svojou vlastnou cestičkou za úspechom. ()

Vančura

Dementní a dějově dokonale předvídatelná sračka, která je: 1) naprostým znásilněním snad vší možné viktoriánské estetiky, 2) dokonalým dokladem toho, že podle pokleslé předlohy nemůže vzniknout dobrý film, 3) a konečně i dalším příkladem toho, že horor je pravděpodobně nejpokleslejší současný žánr. Ten film je dějově nesnesitelně statický, emočně plochý, postavený na debilních lekačkách, skrz naskrz prolezlý jak vizuálními, tak scenáristickými klišé poslední doby (obraz je navíc v některých scénách tak tmavý, že při sledování v televizi za denního dne je vidět úplné hovno), a samotné postavy jsou fádní a zcela nezajímavé (Radcliffovi navíc už nikdo do smrti neodpáře Pottera, a tak by se měl po mém soudu na hraní vysrat a někam navždy zalézt, když svůj ksicht v dětství navždy spojil s tak výraznou rolí). Ač nejsem příznivec hororů, mám pocit, že jsem takových filmů musel vidět snad milion - a proto soudím, že se Žena v černém trefí do vkusu jen prostoduchým fandům žánru, kterým těch pár lekaček a bubáků bude stačit ke štěstí. Osobně od kvalitního filmu očekávám přece jen trochu víc. ()

Goldbeater

Ačkoli jsem si předem stáhl původní TV verzi, do kina jsem na Ženu v černém zavítal bez jejího zhlédnutí. Je to asi stejně jedno, v blízké době bude následovat. No a naštěstí tenhle horor naplnil většinu mých očekávání a byl ještě strašidelnější, než jsem čekal. Potěšilo mě, že konečně Hammer studio udělalo po dlouhé době nějaký kvalitnější snímek. S obsazením jsem neměl problém. Daniel Radcliffe hrál velice dobře, ačkoli jsem se nemohl ubránit pocitu, že na roli zodpovědného otce je příliš mladý (22 let), což se dá přehlédnout. Ve vedlejší roli se objevil sympaťák Ciarán Hinds, kterého mám moc rád. No a jakmile se děj filmu přesune do opuštěného domu na ostrově, začíná absolutně lekavá podívaná. Nevadí, že ty lekačky jsou postavené na zvuku a tmě, efekt to udělá tak i tak. Jediné, co si tvůrci možná mohli odpustit, je ten kontroverzní konec, ale nemá cenu kvůli němu snižovat hodnocení či si nějak stěžovat. Bavil jsem se skvěle. ()

mzss1

No, hodnocení je tu velké, ale mě film tak nějak extra nesedl. Celkově nebyl zas tak špatnej, chvílemi nuda, pak to začalo být správně strašidelné a mělo to ke konci filmu aspon už nějaký smysl. Konec - nevím jak vyjádřit, trošku jsem v rozpacích. Daniel Radcliffe zde předvádí celkem slušný herecký výkon, ale nic mimořádného to není. Celkem mě bavila i postava Ciarána Hindse. Škoda, že film nebyl více nápaditější a lehce nabitý nějakou akcí, která by stála za podívání. Takže u mě hodnocení : 44% = ** ()

kingik

Talentovaný Daniel Radcliffe urputně bojuje s "harrypotterovským" prokletím a šel na to mazaně. Zahrál si hlavní roli právníka z 19. století ve staromódním hororu o tajemné ženě v černém, jejíž prokletí za ztracené dítě se sneslo na celou vesnici, do které on přijíždí. Působivost anglického venkova, obehnaném hustou mlhou a neprostupnými močály, je zdatně vylíčena, avšak strašidelnost domu, do kterého zavítám, byla tak bídně využita, až je to neodpustitelné. Jestli mě mělo vyděsit rozhoupané houpací křeslo, nebo zlověstně se tvářící hračky na klíček, pak se to zcela minulo účinkem, nehledě na to, že takovéto typy hororů už mám dávno za sebou. A docela se divím, že to distribuce vypustila do kin. Jsem přesvědčený, že hrát v tom o něco méně známější herec než je Radcliffe, skončilo by to nemilosrdně na zaprášeném dvd někde na benzínce. Co mně nejvíce vadilo, byla nepřehlednost, s jakou byl tento film natočen. Opravdu jsem v mnoha scénách nevěděl, o co pořádně jde, kolikrát jsem si musel vydedukovat, co po mně režisér chce. Dokonce chtěl, abych projevil něco, jako zájem o některé vedlejší postavy. Jenže jejich zkratkovité, a opět zhusta nepřehledné představení (se ctí vyvázl pouze Ciarán Hinds) mělo za následek, že jsem si užil pouze scény, kde byl výborně hrající Radcliffe sám a bloudil s lucernou nebo sekerou v ruce zpustlým domem. Bez obav, sekeru nepoužil, neboť se jedná o horor s nízkou věkovou přístupností a nějakých drsnějších scén se pochopitelně nedočkáme. Pokud tedy mezi drsné scény nepočítáte holčičku, která vypije louh a z úst jí vyteče krev, anebo mrtvého chlapce vytaženého z močálu, ve kterém se už delší dobu "rochnil". Navíc vesnice sice před příjezdem hlavního hrdiny zřejmě projevovala jisté obavy nad Zlem obcházejícím mokřiny, ale nic moc podstatného se tam nedělo, skoro pohoda. Zajímavé tedy bylo, že jenom, co tam vlezl Radcliffe, začalo všechny obyvatele a jejich děti potkávat neštěstí v podobě nevysvětlitelných úmrtí. Místo neúspěšných pokusů mě vylekat jsem se několikrát zasmál, ale přesně čemu, to si už nevzpomenu. Jo, názvu Úhoří Mokřiny jsem se zasmál, to fakt psalo a taky nepříliš přesvědčivé figuríně mrtvolky chlapce vytažené z močálu, která svojí evidentní umělostí dost zlehčovala vážnost scény. Hlavně jsem se pobavil nad tím, jak suchým trailerem je tento film opatřen, a nakonec se z toho vyvrbil opravdu suchý horor, který byl koukatelný jen kvůli dobře zahrané hlavní postavě, a ani nevadil její mladistvý vzhled, přestože Radcliffe hrál, vedle právníka, také otce. Velmi mě mrzelo, jak režisér v podstatě zahodil šanci na jeden z nejděsivějších hororů roku, místo něj natočil jen obyčejný horor s několika primitivně ohranými lekačkami, navíc dalo práci se v ději zorientovat. Ještě jsem myslel, že na mě tvůrci vybalí nějakou závěrečnou šokující pointu, kdy vyjde najevo, že je hlavní hrdina třeba po smrti, ale to nepřišlo, ačkoliv přece jen jsem nebyl tak vedle se svým úsudkem. Návštěvu kina za účelem tohoto filmu moc nedoporučuji, i když je technicky a výpravou na vysoké úrovni. Ve výhodě budou hlavně ti diváci, kteří hororům moc nedají, a pak po návratu z kina se budou bát jít bez rozsvícení do ledničky, aby na ně odtud náhodou nevybafla žena v černém. Jistě by se vyděsili víc, než u tohoto filmu. A režisér po svém předchozím exploitationu neuvěřitelně vyměkl. 40% () (menej) (viac)

Snorlax

Celý film jsem si říkala, že je divné, že se to nedochůdče Radcliffe nebojí, že ho baba v černém závoji uhrane. Barvy tlumené až téměř do černobíla, občasné zaječení a baba v rohu, kolem se promenuje trpaslíček a nejděsivěji z celého filmu působí jeho zarytý pohled. ()

sochoking

'' Kedˇ je žena v čiernom videná, dieťa zomrie. Už veľa detí zomrelo.'' a ja nechápem, prečo nepokapali tie decká, čo sedeli v rade za mnou, pretože mi pili krv svojim neuveriteľným hukotom, vreskotom, džavotom a šuchotom! Poznámka pre neveriacich! : Na hodinách, ktoré ukazujú 3pm je napísané Martin Wilkinson , takže mi nepíšte do pošty, že kedy a kde a ako je to možné, že som to už videl !!! ()

Šakal

Něco mi říká, že např. takový A. Aja by z toho dokázal vyždímat MNOHEM více. Hned od úvodních minut sice přichází slibné navnazení, ale cca po 30min jakoby se snímek začal ocitat v začarovaném kruhu. Čekáte přitvrzení a jednoznačný tah na branku a ono (bohužel) stále zůstává u lehkého „pobrnkávání“, tu s lepším, tu s horším úspěchem. Přičemž diváka to hraní (si) na schovávanou začíná s postupujícím časem unavovat (téměř nudit), zvlášť, když za to čekání nepřichází (dostatečná) odměna. Na druhou stranu, ne vše bylo tak špatné (D. Radcliffe, dokonale vyobrazená atmosféra anglické vesničky 19. st., stejně jako samotný nápad s přílivem a odlivem) a kdyby pro nic jiného, tak body u mě sbírá tento snímek min za fakt, že ve mně probudil zvědavost o TV originál z roku 1989. Uvidíme…..p.s. a tak pouze zamrzí (dvojnásob) skutečnost, že když rozdávali inteligenci a nápad, scénáristka Jane Goldman měla zrovna dovolenou…. ()

hladass

Tak jsem si říkal, že by už měl Hammer vyprodukovat nějakou pecku a i když nemám remaky z principu rád, mé naděje se tak nějak upínaly k Woman in Black (i po naprostém zklamání z Let Me In)... A jakožto vždy byly mé naděje hodně rychle zmařeny... Jediné, co mě na Woman in Black vysloveně nesralo byly záběry na okolí vesnice a Eel Marsh House... Jinak pro mě Woman in Black představuje klasického zástupce novodobých remaků, které si z původních (často naprosto dokonalých) filmů vezmou základní dějovou línii a vše ostatní, co dělalo původní film tak výjimečným zcela zničí... Stejně jako v tomto případě... Obrovské množství naprosto zbytečných scén, prvoplánované a laciné lekačky, primitivní digitální efekty a samozřejmě zcela nevkusná (i když minimální) porce krve... Na druhou stranu je fakt, že se Watkinsovi sem tam podařilo vyvolat poměrně slušnou atmosféru, kterou zcela nestrašidelná žena v černém rozhodně nepodpořila (zlatý původní film) a i když jsem z toho měl obavy, Radcliffe svoji roli zvládl (i když jsem ze začátku pořád čekal, kdy vytáhne čarodějnickou hůlku)... Za mě je tenhle remake opět a zase naprosto zbytečný film, u kterého jsem promrhal hodinu a půl svého života... Už nikdy víc... ()

InJo

Na dnešní dobu, která je bohužel zahlcená impotentními a sterilními (přestože většinou velmi krvavými a brutálními) horory (ať už původními nebo různými remaky), je Watkinsova ŽENA V ČERNÉM sympatickým žánrovým příspěvkem, jemuž jde více o styl než o co nejnechutněji ztvárněná úmrtí. Gotické horory se v současnosti točí minimálně a tenhle se určitě řadí k těm lepším. Výtvařně je film náramně vypiplaný - interiéry starodávného sídla i jeho okolí v podobě zrádných mokřin jsou pastvou pro oči. Hlavně díky tomu je atmosféra správně temná a ponurá a s přibývajícími minutami je čím dál tím hutnější. A přestože se děj odvíjí vesměs předvídatelně, gradace funguje nadprůměrně k sympaticky dvojznačnému závěru. Vyloženě strašidelný je snímek jen na pár místech, což mi ale vadí míň než to, že některé lekačky jsou laciné a zbytečné. Celkově jsem si to ale užil o něco víc než televizní verzi z roku 1989. 70 % ()

gilmore_girl

Ponura sediva atmosfera je fajn, ale jinak je film strasne jednoduchy a predvidatelny. Tedy az na samotny konec, to klobouk dolu! Na lekacky a ducharinky si moc nepotrpim, vlastne me hlavne zajimalo, jak si s tim Radciffe poradil. Sice porad vypada jako skolak, ale dokazal, ze umi zahrat i bez jizvy na cele a bryli na nose. Jen tak dal. ()

IQ Tiqe

Duchařina, která lidem jako já, kteří mají rádi racionální věci, nemusí sednout, nicméně v rámci žánru do sebe vše zapadne, a byť zůstává jedna nejasnost, nakonec je vše -pro mě překvapivě- racionální. Dějově je to jednodušší. Najde se minimálně 5 lekaček, velký plus je, že nejsou čitelné sto let předem, jak často bývá. # [viděno: kino] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4 ()

Jordan

watkins ostal v žánrových vodách hororu, no zmenil prístup a štýl a rozhodol sa vyskúšať si námetovo i formálne odlišnú typ hororu: starosvetský duchársky príbeh z viktoriánskeho anglicka založený na postupnom budovaní atmosféry, na pomaly plynúcom jednoduchom deji a stavaní ponurého sveta mysticizmu; radcliffe je v pohode, hinds je super, výprava a scénografia sú príjemne dôsledné a niektoré efekty efektné, no nie je to až také účinné, ako mohlo byť, na druhej strane je to po všetkých stránkach skromné a netúži to diváka ohurovať, hrá sa na svojom strašidelnom old-schoolovom piesočku, občas si vypožičia prvoplánové ľakačky, aby naozaj vzbudilo efekt strachu, lebo nebyť ich, mrazenie sa dostaví len v miernejšej podobe; dôsledné, no nie až tak silné, hlavne, ak tu máme The others, Shinning, Paranormal activity, Poltergeistov, 1408, Sirotinec a iné, výrazne strašidelnejšie počiny na tom istom ihrisku; ()

Tsuki

Slabší čtyři hvězdičky. Na jednu stranu jsem byla ráda za Radcliffa, který se zhostil své role téměř na výbornou a rozhodně by v něm už jen málokdo viděl starého Harryho Pottera (chci tím říct, že svou roli hrál naštěstí odlišným způsobem). Na druhou stranu jsem ale čekala větši originalitu. Ve výsledku mi to přišlo jako klasická duchařská lekačka typu "děsivá hudba z hrací skříňky, odpudivé panenky, stíny a odraz mrtvé ženy v okně." Konec byl sice trošku překvapivý, protože jsem z nějakého důvodu čekala ((spoiler)), že Kippsova snaha bude odměněna a mrtvou duši si usmíří, ale bohužel, zrazená "žena v černém" to viděla jinak. Ten konec to ale stejně moc nespravil a originalitou se to bohužel nevyrovnalo takovým kouskům jako je film Ti druzí. ~(3,5)~ ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)