Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

poz3n

Filmařsky práce na výbornou, skvělý Radcliffe, do poloviny filmu jsem byl nadšenej, potom zákonitě došlo na klasický hororový vyústění, který mi už tolik netankovalo, ale musim říct, že jsem měl kolikrát skoro už v kalhotech... Sám bych si to doma v noci rozhodně nepustil. ()

anais

S citem pro béčkovou klasiku a poetiku E.A.Poea zpracovaný horor, u kterého potěší logo Hammer na začátku a poctivě vygradované lekací scény. Trochu zklame unylý Radcliffe trochu televizní inscenování. V celku příjemné překvapení, ale vyprchá z paměti vyprchá rychle. ()

honajz

Mám rád duchařské historky ze zapadlých koutů Anglie. Z českých se mi třeba hodně líbil Travis, i když pan scenárista zatajil autora předlohy. Žena v černém vlastně nenabízí nic nového pod sluncem, ale celé je to pečlivě stavěné - všechny ty detaily ve výpravě, dekoracích, rekvizitách, člověk má hned pocit, že je u toho, že sám prochází vesničkou, starým domem... Tím je tento film hodně zajímavý a dobře udělaný. Dokonce jsem si až později všiml, že hlavního hrdinu hraje Harry Potter, hrál moc dobře. Kamera zde kouzlí, každý záběr, každá pointa scény jsou vypiplané, moc se mi to líbilo. (Knihu jsem nečetl, měl bych?) ()

eraserhead666

Studio Hammer se nezapře, ani starý klasický tradiční duchařský příběh, jehož je film adaptací. Ono to docela funguje, atmosféru to má, dům je perfektní, okolí uchvacující, dáma v černém opravdu strašidelná. Během filmu mě napadla jedna až filosofující otázka: Je laciná lekačka, která opravdu funguje, pořád lacinou lekačkou? Lekaček tam je hojně a většina z nich funguje, i když některé z nich čekáte. Všechno to docela dobře jede, na současné poměry velmi slušná dávka horroru, celé to ale trochu zabije ten závěr, ten mi přišel trochu takový.... no kýčovitý.... asi..... 3,5* ()

hansel97

Skvělý film! Nejsem zrovna hororově zběhlý, takže se leknu skoro všeho, tudíž pro mě v tomhle ohledu film fungoval skvěle. Základem vylekání je člověka je podle mě 100% zvukový efekt a vzhledem k tomu, že mě tu nejvíc vyděsilo, když z trubky vypadlo hlasitě bahno, je evidentní, že to fungovalo. Moc se mi líbil konec, kde si nejprve člověk myslí, že otec se synem srážku s vlakem přežili a nakonec zjistíme, že jsou ve světě mrtvých. Kromě Dainiela bych vypíchl Janet McTeer, které se mi v roli ženy, skrze kterou mluví mrtví velmi líbila. Zítra se kouknu na pokračování, ale pochybuju, že se tomuhle vyrovná. ()

Ivoshek

Strašidelné. Místy velmi strašidelné. Výborný Rarcliffe. Atmosféra opuštěného domu v Anglii na konci 19. století tu funguje výborně. Jsou tu dvě až tři lekačky, u kterých by mohly slabší osoby dostat infarkt. Celkově nadprůměr. ()

SOLOM.

Jelikož jsem dnes viděl původní snímek, musel jsem si prostě pustit pro srovnání i tento remake. Bohužel přestože je tato ještě relativní novinka mnohými vychvalována, v mých očích byla prostě o třídu horší a to ve všem. To však neznamená, že by dílo Jamese Watkinse nestálo za pozornost. Především pak fandové Daniela Radcliffa by si to neměli nechat ujít. Mě naštěstí celá ta série „H.Pottera“ minula – protože jsem usoudil po půlhodině prvního dílu, že tenhle „Potrat“ je vážně jen pro děcka, načeš jsem to vypnul a dále už nic neviděl, takže jsem si vůči němu ještě nestačil udělat předsudky. Bohužel ani on ani zbytek herců mi moc nesedl (oproti původnímu filmu, kde herci excelovali), což vidím i jako hlavní příčinu toho, proč je remake slabší. Podobné pocity jsem měl i ze samotného prostředí (tentokrát tu hráli prim digi efekty), což se mi rovněž moc nelíbilo. To platí jak pro okolí domu, tak i jeho vnitřek. Zatímco originál si mě získal svou vybudovanou mysteriózní atmosférou a onou „nepřístupností“ více objasnit celé tajemství místa v bažinách i samotné Ženy v černém, tak tady se nám to tvůrci snažili nabídnout přímo na stříbrném podnose. Což byla samozřejmě přijatelná volba, zvláště když první polovina filmu byla s atmosférou dost na štíru. Naštěstí se Watkins stačil zavčasu vzpamatovat a přitvrdil. To platí jak úmrtí dětí (kterých tu bylo k vidění dost), tak i následných „útoků“ samotné Ženy v černém. Konečně se naplno rozjela ona toužebně očekávaná mrazivá atmosféra a dokonce se objevili i náznaky napětí. ()

claudel

Párkrát jsem se lekl, párkrát mi doslova přejel mráz po zádech, ale po jistých očekáváních mírně posmutněle konstatuji, že literární předloha se mi líbila více. Film se předlohy drží jen v základní linii, něco přidal, něco ubral. Hlavně podle mě trochu zbytečně dramatizuje utrpení vesničanů a manželky C. Hindse. Knížka, i když nebyla příliš strašidelná, na mě dýchla tou spravnou atmosférou mlhavého Londýna a anglického venkova a konec byl naprosto bravurně zvládnutý. Takže mi zbývá završit trojboj divadelním představením Na Fidlovačce. ()

ARI50

Nuda bohužel, žádná skvělá atmosféra příběhu, žádné pěkné překvapení a strach nebo zajímavost hororu vůbec bohužel a Daniel se tady nehodí slabé a hodně. ()

JASON_X

Vizuálně strhující duchařský příběh ze staré dobré Anglie... vlastně ne až tak úplně dobré. Moje pátá hvězda je za výpravu, interiéry i exteriéry, zkrátka za extrémně přitažlivou pohlednost. Stará kamenná vesnice blízko mořského pobřeží s uzavřenými a pochmurnými obyvateli, kteří skrývají jedno tíživé a zlověstné tajemství... Kus země, který se za přílivu stává ostrovem, na něm popínavými rostlinami porostlý viktoriánský dům, ve kterém i kolem něhož se to hemží přízraky zemřelých, z nichž někteří za odlivu vylézají z bahnité břečky jako nějací příšerní kabalističtí homunkulové (tak rád bych někdy na takovém místě žil!)... Z Londýna přijíždí osudem ztýraný těžkomyslný mladý vdovec, aby se ujal pátrání po jisté poslední vůli. Ale ono pátrání se brzy obrátí úplně nečekaným směrem... Daniel Radclife podal zajímavý výkon, snad jednou vyzraje z obrýleného šprta Pottera také tak úspěšně, jako vyzrál uslzený poseroutka Frodo ve vraždícího šílence v Maniacovi. Několik více nebo méně působivých lekaček, mrtvé dětičky, šílení, pološílení, nebo zachmuření venkované, mlhavé a deštivé počasí... Jen ten konec bych udělal mnohem víc tragický a citově vypjatý, aby citlivější jedinci propadali skličující beznaději a sahali po jedu, břitvě, provazu či revolveru... Ale jinak zasloužený plný počet. Jsem zvědavý na televizní originál z roku 1989! - Den poté: Nové zpracování předčilo televizní originál ve všech směrech. ()

Beastmaster4

Až na zajímavé prostředí venkova a osamělého ostrovního domu a hodně povedené, strach nahánějící staré interiéry, nenabízí tenhle horor nic nového pod sluncem. Daniel Radcliffe tu nezahrál moc dobře a jeho dětský vzhled mi k roli otce a právníka taky vůbec nesedí. Navíc mi přijde, že absolutně neumí dávat najevo emoce a vžít se do podobných rolí. Tam kde by jinému bušilo srdce a byl politý potem, se Daniel jen tak prochází a aby se neřeklo, je na oko vyplašený. Tím dle mého film hodně utrpěl. Zachycení architektury a dekorací anglického venkova je to jediné, co jsem pak ve filmu opravdu obdivoval. Venkovský styl ovlivněný přírodou, interiéry plné obrazů, kovaného železa, vyřezávaného dřeva, rustikálního nábytku. Stěny zdobené tapetami s květinovými, historickými aj. vzory. Místnosti plné křesel, pohovek aj. polorozpadlého starožitného nábytku s akcenty mosazi aj. kovů. Dřevěné truhlice, porcelánové ozdoby, železné svícny, ozdobné lustry aj. aj. dobové drobnosti a detaily odkazující na ležérní venkovský anglický styl. Více jsem se tedy bál oněch natahovacích boxovacích, bubnujících a jinak hrajících hraček, než samotných duchařských scén. Díky Radcliffeovi ztratily tyhle scény na efektu. Zakončení a závěrečný pohled ženy v černém do očí diváka už jen potvrdil můj fádní dojem z celého příběhu. Mohl to být jeden z nejlepších hororů, kdyby jinak celkem sympatický Radcliffe zahrál tak, jak se na tenhle žánr sluší. ()

MeanWhile

Atmosféra prostředí "bažinaté" Velké Británie je naprosto úžasná, dodává filmu správné grády, které správný a trochu serióznější horor potřebuje. Strach provází během zjevů Ženy v černém kdekoho, bohužel se ale nekoná nějaký super světový scénář. Mě je osobně líto že si Radcliffa spoustu lidí pamatuje jenom jako Pottera (samozřejmě to chápu), ale je škoda nevědět že má i nějaké jiné role (nebo filmy), jako je například tento. Film je na stupni strachu a hororu docela na výši a celkově se na čtyři hvězdy určitě hodí. --- Knihu jsem četl až po shlédnutí filmu. Jednoduché shrnutí, knižní a filmový scénář jsou v některých pasážích hodně odlišné děje, doporučuji jak film shlédnout, tak knihu přečíst. ()

luka4615

Komorní horor, který primárně těží z dusivé atmosférické opony. Film disponuje skvělými momenty a je zasazen do pochmurného prostředí vesničky z devatenáctého století, v němž více vyniknou a zefektivní se všechny hororové prvky. Snímek nicméně sráží podivné finále, které mi přišlo lehce absurdní a do hororového tempa které snímek The Woman in Black nasadil, mě osobně vůbec nesedlo.. „I believe the most rational mind can play tricks in the dark.“ ()

Morholt

A ono to jde postaru a né že né. Na co vymýšlet nové příběhy, když tu máme ty staré osvědčené. Jen je potřeba vědět, co s nima. A to Watkins zjevně ví. Co se žánru týče, tak pro mě je to za poslední roky jasná jednička. Po celou dobu, od začátku až do konce, jsem měl zneklidňující pocit, který kolísal od drobné husí kůže k regulérnímu strachu, který ještě umocňovaly správně načasované lekačky. No a takřka na samém závěru jsem odskočil od obrazovky. Tak jsem se vyděsil. Jediné, čeho jsem se obával, byl závěr, ale i ten nakonec dopadl k mé plné spokojenosti. Co se Radcilffa týče, tak je fakt, že zprvu jsem měl trošku problém. Pořád je to ještě kluk, nicméně pokud bude pokračovat v podobném projevu, tak se té nálepky Harryho Pottera zbaví velmi rychle. 90% ()

MonaSax

Krásně ponůré, strašidelné a divné až je to nepříjemné. Angličani to prostě umí, mají na to skvělé prostředí. Na začátku mi trochu lezl Harry Potter do hlavy, ale pak už to bylo dobrý. Dokonce jsem se i lekla, konrétně při scéně u okna, jak se Dan vidí a je tam i někdo jiný. Konec byl vskutku neobvyklý byla jsem příjemně překvapená a to jsem ocenila a k hodnocená přibyla ještě jedna hvězda. Souhlasím s CBD a podívám se na Jezero smrti :-) ()

Sawy

Poctivá duchařina, možná až moc. Žena v černém neusiluje o originalitu, je spíše řemeslně výborně zvládnutým žánrovým cvičením v zažitých hororových schématech, které v rámci možností funguje, jak má, ale nikdy se divákovi vyloženě nedostane pod kůži. A hlavně jej nevyděsí. Protože lekačky, při kterých zvuk vyletí do závratných výšin, nemůžou zakrýt fakt, že celý film směřuje trochu odnikud nikam a ačkoliv je atmosféra strašidelného domu vytvořena zdařile, celkově se prostě není moc čeho bát. Ucházející žánrovka, nic víc, nic míň. 60 % ()

Lucasion

Žena v černém byla docela dobrý horor. Řekl bych nadprůměrný. Hodně mi to připomínalo Ospalou díru od Burtona. Hlavně prostředím a dobou ve kterém se to celé odehrává. Ani jsem netušil, že Radcliffe něco natočil před Horns a po Harrym. Je vidět, že mu to docela hraje. Jeho roli otčíma mu docela věřím. Film dělá skvělé napětí a lekačky. Žádná krev, žádné zbytečné cavyky. Jedná se tu čistě o strach z neznáma. Samotná zlá postava je svým mlčenlivých postojem už sama děsivá. I když jsem na film koukal v noci, tak jsem byl spíš unavený, než aby mě film vyděsil. (Možná to někdy na doporučení zkusím se sluchátkama) Ale jako horor se určitě zařadí k těm lepším, protože atmosféra je fakt dobrá a příběh taky není špatný. Závěr je zajímavý a správně hororový. (70 %) ()

Katullka

Nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale ten Harry Potter! ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)