Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

corpsy

Zabudnite na tradičný ´´hammer horror´´. Toho by ste sa načakali. A hlavne v dnešnej dobe. Dostávame len nadpriemernú ducharinu s výbornými strašidelnými scénami, obstojnými hereckými výkonmi a zaujímavým záverom. To, čo robilo štúdio Hammer štúdiom Hammer, ani za mak. Bez nahoty, krvavých scén či lacnej, ale o to pôsobivej štúdiovej výpravy. No možno nabudúce. ()

Skrk

Klišé. Filmu chybí napětí, lekačky nefungovaly a objevovaly se v nejočekávanějších situacích; Radcliffe opět potvrdil, jaký je to herecký mamlas a roli jsem mu nevěřil. Dále provedení mrtvých dětí a digitální úprava "Ženy v černém" je špatná až směšná. Závěr je shit, který podkopává nohy celému příběhu. Jediné, co mi přijde povedené na tomto omylu, je vyobrazení viktoriánské doby, což je dle mého jediné, na čem film staví. P.S. - Hammer by měl už zatraceně něco dělat, pokud nechce zase krachnout; to už jsou dva filmy, které se absolutně nepovedly...nebo je jich víc? ()

zablaga

Všade veľa duchov, no hlavná postava sa nesnaží reagovať realisticky, len je vyľakaná. Prečo ich je tam toľko a podstata je bohužiaľ stratená. Nemám rada filmy bez myšlienky, aj keď majú dobré efekty. Toto už dávno vyšlo z módy ()

Crazer

Ty konce .. ty konce! Proč musí končit ty lepší filmy náběhem na druhý díl?? A stejně, asi to můj mozek nepobral a zanechal hodně otázek. Já bych byl určite nerad, aby bylo nějaké to pokračování, ()

liquido26

Nově vzkříšené studio Hammer se vrátilo k tradici, kterou se proslavili jeho předchůdci v 50. a 60. letech, tedy stará sídla a pořádná atmosféra zahuštěná pořádnou dávkou mlhy. Výborný horor se spoustou nepříjemných lekaček. Ještě pořád mám mrazení v zádech. ()

ConanVJ

Výtečný duchařský horor s opravdu skvělou pochmurnou atmosférou. Doba, do které je děj zasazený, herecké obsazení, zamlžený venkov, opuštěný dům daleko od lidí, který samotný vyvolává stísněné pocity a skvělý soundtrack dělá s tohoto filmu opravdu parádní zážitek. Filmek by si neměl nechat ujít žádný fanda tohoto žánru, protože by to byla opravdu škoda. Za mě 95% :) ()

PauloZ

Od Ženy v černém jsem čekal podstatně víc. Neni to špatná duchařina a ta jedna scéna (nebudu spoilerovat) je fakt velmi povedená a zamrazilo mě solidně. Dobová atmosféra plní účel se vším všudy a celkem nosně podporuje záhadnost a tajuplnost. Na můj vkus je tu ale absence intenzivnější černoty, propracovanějšího děje se zvratem a více lekaček. Nějak jsem se do toho prostě nemohl dostat. Z novovobých duchařin tak u mě stále na plné čáře vede Insidious. Watkinsovo Jezero smrti je podstatně údernější, než tohle lehké tápání ve vodách hororu! ()

salisbury

Zdařilé dílko plné tajemné temnoty pomalu deroucí se nahoru skrz probublávající močál. Samotářský dům v obklopení tajemné hrůzy šílené minulosti je uzavřen přílivem nenávistné bolesti pomalu rozkrývající své nitro. ()

Astaroth12

Jeden s tích lepších žánrových ghost hororov.Pravé temné atmosferické prostredie starého opusteného domu,ktorý je umiestnený ďaleko od obydlí a ktorí skrýva temnú históriu.Neviem či práve D.Radcliff bol hodný tejto úlohy,aj keď bol presvedčivejší ako v Harry Potterovi,lebo sólo mu asi viac vyhovuje.Ale hlavná hviezda bola v podobe C.Hindsa ten to uhral najlepšie,a aj preto dávam lepšie hodnotenie ako som zamýšľal.Aby som sa vrátil k filmu,lakačky boli slabé a predvídateľné a ta puča škriekajúca,čo sa na nič iné nezmohla a lietala tam jak netopier čo dostal besnotu a bola asi tak strašidelná ako yorkshir.A keď sa ma niekto opýta prečo si dal 4* odpoveď znie neviem,tak som to cítil asi tá škriekajúca čierna mamba ma zakliala a mohla by ma ešte raz aby som vyhral v lote. ()

hous.enka

Nadprůměrně strašidelný horor ve výborně zvoleném prostředí bažin, rozlehlého domu, maličké vísky a přilehlého lesíka. Co mi trochu kazí dojem z filmu, je jeho závěr. Myslím, že nebyl šťastně zvolený. A taky jsem postrádala trochu víc "pátrací akce" do historie a hlavně mezi jednotlvé obyvatele. Zkrátka Daniel byl takový... no nepříliš přesvědčivý. Ale protože jde o jeden z lepších hororů, co jsem v poslední době viděla, s klidným svědomím dávám čtyři hvězdičky a pokusím se sehnat i původni verzi. ()

Kryton

Průměr s celkem dobrou atmosférou a pár klasických lekaček také působí dobře. Filmu pomáhá zasazení do období bez facebooku, mobilů a satelitů. Filmu však škodí, že jde bezvládně dopředu. Zápletka i vlastní příběh je hodně průhledná. Ke konci jsem měl dojem, že film získal dvojitou stopáž. Čekat se na konec vyplatí. Daniel Radcliffe se tváří pořád stejně a moc jsem mu roli otce nevěřil. ()

schizmo

Vyčpělý slepenec několika známějších a povedenějších hororů (atmosféra a styčné body např. s Kruhem) s velmi předvídatelným dějem a prvoplánovitými lekačkami, to vše sázející na odrostlého Redcliffa, který byl použitelný maximálně pro potřeby Harryho Pottera. Velká ztráta času. ()

EastWicka

Viktoriánský horor par excellence. Brrr. Já věděla, že se na to nemám dívat sama - a už vůbec né v noci. Natož pak o noci, kdy čarodějnice lítaj kolem oken. Jako by nestačili pomstychtiví zlovolní oslizlí duchové. A co teď jako budu dělat? ()

Krissty

Harrymu Potterovi zmizela jizva a v nejtěžších chvílích ho ani nenapadlo vytáhnout hůlku.. A taky vypadal na otce trošku mladě, ale za to v podstatě nemůže :) Jinak Radcliffe předvedl fantastický herecký výkon. Po celou dobu jsem seděla bez hnutí a sem tam jsem sebou cukla, když na mě vyletěl havran nebo obličej :D Celé to bylo založeno především na atmosféře a hudbě, která mě vždycky varovala ve špatnou chvíli, což bylo dobře! :) Příběh bych super, ačkoliv se celý po rozuzlení "vyřešil" tak nějak klasicky a očekávaně :) Co mě dostalo nejvíc byl určitě závěr.. Poslední scéna na vlakovém nádraží pro mě byla velkým překvapením. A poslední záběry filmu, ty byly perfektní a nádherné!!! ()

maddy

Watkinsov predošlý počin Eden Lake (4*) považujem za vynikajúcu adrenalínovú jazdu, ktorá dokonca vyvolala v divákovi aj pár otázok o súčasnej spoločnosti. Tento krát opäť zabŕdol do hororových vôd a zrežíroval remake The Woman In Black, do ktorého som vkladal dosť vysoké očakávania, vzhľadom na to, že sa odohráva v pútavom prostredí strašidelného domu koncom 19.storočia a presne tento typ hororu mám rád. Popravde však takmer väčšina z mojich očakávaní zostala nenaplnená. Tam kde zo zabehnutého konceptu exploitation dokázal pri Eden Lake vyťažiť maximum, čo tento subžáner ponúka, do Woman In Black nepriniesol ani štipku inovácii, len trestuhodne kopíruje zabehnuté a tisíc krát omieľané postupy duchárskych historiek. Čo by na jednej strane až tak nevadilo, ak by do toho zakomponoval správne mrazivú atmosféru a pútavý príbeh. Zlyháva v oboch prípadoch. Predlohu som si ešte nestihol pozrieť, takže neviem, či je to vina pôvodného filmu alebo Watkins takto zmäkol. Vo svojej podstate film nie je zlý, len... prvých 50 minút (pokiaľ nepočítam úvodné 2 minúty) sa v podstate nič hororové nedeje. Príbeh je po väčšinu času zbytočne naťahovaný, keďže jeho smerovanie a rozuzlenie je zrejmé po cca. 20 minútach. Pozornosť tým pádom drží len zaujímavé prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, vrátane dobových rekvizít, kostýmov a pod. Hororovejšie ladená je až záverečná 40 minútovka, z ktorej najviac vyniká 15 minút, ktorých Daniel Redcliff strávi v noci v opustenom dome. Tu však celé dianie stojí len na tom, či na neho divák pristúpi alebo mu bude liezť na nervy. „Strašenie“ je totiž zakaždým postavené na tých najjednoduchších základoch – postava niekam vkročí, pozrie, natiahne sa a duch urobí baf na diváka v sprievode hlasnej hudby. To sa síce využíva pri viacerých hororoch, tu však postupne naberá interval jeden krát za dve minúty. Je až smutné sledovať, že Watkins sa nezmohol na nič iné, nebuduje atmosféru, nevyvoláva zimomriavky, len sa z každého rohu snaží nechať na postavu (resp. diváka) niečo vyskočiť. Odhliadnuc od toho je však pobyt v dome tou najzaujímavejšou časťou filmu. Rozuzlenie filmu ako som už napísal je odhadnuteľné dávno dopredu, navyše sa pri ňom začnú do popredia dostávať otázky s haprujúcou logikou filmu (SPOILER Prečo sa žena v čiernom vlastne zjavuje a v podstate zapríčiňuje smrť detí, ktoré nemajú nič spoločné so smrťou jej potomka? Navyše, keď táto smrť bola len nehoda a nie zámer? / Prečo celý čas v dome straší hlavnú postavu? Ak by sa jej chcela zbaviť tak ju taktiež zabije ako spomínané deti? / Prečo hlavná postava bez problémov vyloví mŕtveho chlapca z močariska, keď predtým to bol pred dedinčanov taký veľký problém? Atď. KONIEC SPOILERU) Jediné čo ma prekvapilo je nie príliš potešujúci samotný záver filmu, ktorý som v tohto druhu príbehu tento krát nečakal. Pútavým tak vo filme ostáva hlavne vďačné prostredie opustenej dedinky plnej hmiel a temný opustený dom na ostrove. Daniel Redcliff zvládol úlohu obstojne a celkom sa mu podarilo vymaniť z „harry potterovskej ságy“, zároveň aj slušne spĺňa úlohu „ťahúňa“ nástročného publika odchovaného na čarodejníckej ságe. Napriek mojej predošlej kritike sa však jedná síce o priemerný, ale neškodný hororík staviaci na lakačkách, ktorý ako jednohubka obstojne poslúži, ale vzápätí vyšumí z hlavy ako lacné šampanské. Watkins, nabudúce chcem viac! CELKOVO: 3* () (menej) (viac)

agentmiky

Velmi povedený hororový snímek.Tyhlety druhy hororů mám radši.Sice se někdy schovám za polštář,obzvláště v tomto filmu,ale je to pořád lepší,než ty litry krve a useknuté hlavy motorovou pilou.Atmosféra byla skvělá a hudba možná ještě lepší.Přesně pasovala k tomu prostředí.Závěr filmu byl velmi nečekaný,ale o to více jsem rád.Angličané ukázali,že umí horory točit stejně tak dobře jako Američani.Daniel Radcliffe může být do budoucna hodně vytěžovaným hercem,protože je pořád ještě mladý.Hodnocení:75% ()

RasputincZ

Watkins umí. Jeho v pořadí druhý film má naprosto skvělou, tísnivou atmosféru a ačkoliv se opírá o žánrová klišé a párkrát dojde na laciné lekačky, diváka to neurazí, ba naopak. Vše šlape jak má, někdo kritizuje průhledný příběh, ale ten mě osobně vůbec nevadil. Watkinsonovi jsem to žral i s navijákem, jediný problém jsem měl s Radcliffem. Snažil se, o tom není pochyb, ale já mu prostě advokáta, který dostal od života pořádnou facku ani vteřinu nevěřil, tvářil se sice 90% filmu jako ublížené dítě, ale myslím, že ačkoliv je bezesporu dobrý herec, na tento typ rolí ještě nevyzrál. V porovnání s Wanovým Insidious považuji za lepší film Ženu v černém. Wan je v současnosti asi jeden z nejlepších režisérů hororů a to potvrdil i v Insidious, ale Watkins si hutnou atmosféru zvládl ukočírovat až do pro mě předvídatelného finále a na rozdíl od Wana sám sebe neparodoval :) viz. můj komentář k filmu Insidious ze dne 29.4.2011 ()

SaNcHeZ_cz

Radcliffe se snaží přesvědčit, že není jen Harry Potter. A celkem se mu to daří. Ačkoliv jeho uvěřitelnost v postavě není úplně stoprocentní, pořád lepší než Robert Pattinson. Žena v černém je lepší průměr. Tedy slušná atmosféra, pár zajímavých momentů a dobrých lekaček, které jednoduše fungují, nicméně ale i nedotažené momenty, pár opravdu nelogických částí a zbytek tak nějak jen do počtu. Pořád je to ovšem lepší, než sledovat posedmé to samé, nebo se potřetí pokusit zaujmout domácím lekacím videem. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)