Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

katuska138

I když má kotlety a i když se opravdu hodně snaží, stejně jsem celou první půlku očekávala, že vytáhne hůlku a někoho přinejmenším zakleje. Potom už jsem začala mít jiné starosti, než sledování Daniela. Lekačky tam byly fakt efektní. A ten konec nakonec vyřešili asi nejlíp, jak jen to šlo. Jen ta poslední věta mi tam přišla až moc navíc, ale to je odpustitelný. ()

MATADOR

Radcliffe odhodil čárymáryfuk hůlku a brýle, snažící se odpoutat od své životní role. Daří se mu to, herec asi přeci jen trochu bude, jen mu pod nohy scénáristé hází prachbídnou adaptaci - nic zajímavého - a tak v bodě, kdy se konečně začíná něco dít, se to utne a už sledujeme jen plahočivé cosi, až do závěrečných titulků! ()

Thomassi

Až po dlouhé době jsem se dostal k tomuto celkem zajímavému hororu, kde hlavní roli ztvárnil Harry Potter. I když ze začátku mi to nepřipadalo nijak zvláštní, kde jsem si říkal, že to bude klasická rutina, postupem času se mi to začalo líbit a hlavně scény z tajemné rezidence byly labužnické. Dokonce jsem nečekal, že tam bude poměrně dost lekaček. Co se týče hlavní role, moc jsem "Harrymu" nevěřil, ze začátku jsem se dokonce pousmál představě, že má dítě. Ale v tu chvíli jsem mu křivdil, protože se ukázalo, že se role zhostil výborně a rozhodně má jeho talent co nabídnout, viz. novější Horns. Sice konec byl znovu typický hororový s otevřeným koncem pro případné pokračování, které je konec konců už na světě, ale to mi celkový dojem nezkazí. 70%. ()

salalala

Parádní a atmosférický horor a hrozně milé překvapení. Žena v černém funguje od začátku do konce a její hlavní devízou je to, že se nesnaží diváka přesvědčovat o své originalitě nebo si na něco hrát. Je celou dobu jasné, že jde o variaci na téma strašidelného domu, ale Watkins se s ní popral naprosto perfektně. Lekaček je tu hodně a většina jich funguje bez problémů. Práce se zvukem a ruchy je skvostná a výtečně dávkovaná, a ač to skutečně není nikterak originální, divák moc netuší, co bude dál a jakou to bude mít vše pointu. Radcliffe svou roli zvládl velmi dobře, možná mohl být trošku výraznější, ale vyděšeného právníka ztvárnil fakt skoro na výbornou. Ciarán Hinds je taky super, ale u něj už je to standard. Konec je sice možná trošku přitažený za vlasy a přehnaný, ale tak nějak je to pořád působivý a zneklidňující. V podstatě tomu není co zasádního vytknout, což je moc dobře. Dlouho jsem v kině nebyl u hororu takhle napjatý a příjemně vylekávaný. 80% ()

dawe04

Hororový mág (ano, neboť bravurně zvládl survival naháněčku a teď zaspoileruju komentář, i temnou duchařinu) James Watkins po výborném Eden Lake vzal průměrnou viktoriánskou báchorku o pomstychtivém duchovi a opět znepokojivě a bez vytáček likviduje děti, tentokrát čistě v roli obětí. Druhořadý příběh a Radcliffe, který se bohužel nezbavil "potterovských" grimas, jsou utopeni v pochmurném a bledém prostředí, kde i to nejnepodstatnější křoví vypadá, že je zralé na antidepresiva. A právě tady zažije hlavní hrdina takový lekací fičák, že hráči obeznámeni hrou typu Amnesia zažijí velice nepříjemné deja vu. Vynikající práce s kamerou, časováním a budováním atmosféry staví Ženu v černém mezi nejlepší horory posledních let. 9/10. ()

FilmFan24

Taková starosvětská duchařina jakých dneska vzniká poskrovnu. Tíživá atmosféra, spousta náznaků a lekaček, které vedou k nevyhnutelnému šokujícímu konci... ()

Falconica

jedna hvězda je za hezký hostorizující prostředí, druhá za konečný "rozuzlení", třetí za to, že bych do Radcliffa neřekla, že umí hrát. Ale nazvat to slušnej horor? No pardon...každou lekačku jsem přesně očekávala aspoň minutu dopředu, kromě toho konce tam nebylo nic aspoň nepatrně překvapujícího. Málem jsem usnula. Nicméně furt lepší než průměrnej horor typu Kruh. Nesnažej se vám tam všechny bubáky co nejvíc ukázat. ()

CageDepp

Začátek filmu takový normální, ale jak se objevila žena v růžové noční košilce s modrýma puntíkama tak to začlo být zajmavý. Nápětí tady vážně nechybí, ale od nových hororů čekám trochu víc. Kdybych se leknul aspoň dvakrát tak dám plný počet hvězd, ale takhle zůstanu u 4. ()

Hamaradža

Nebyť populárneho (hoci skvelého) Radcliffa, by sa behom pár mesiacov po tejto vizuálne príjemnej no inak scenáristicky gýčovej a zbytočnej duchárine plnej lacných ľakačiek zľahla zem. ()

dom156

Horor, který člověka nestrhne zaplavou lekaček a tajemných bytostí, ale ta atmosféra vás nadchne. Ta tajemná atmosféra je alfou i omegou tohoto filmu. I Harry Potter (Radcliffe) se docela hodil do role otce na konci 19.století. Jako nevšední horor doporučuji. ()

grogodil

Veľké prekvapenie. Síce na spočítanie filmov, ktoré sa vám pri sledovaní pripomenú možno budete potrebovať obe ruky, ale aj tak poctivá hororová záležitosť v osvedčených kulisách jedného naozaj slušne tajomného vŕzgajúceho domu uprostred zahmlených bažín. Neustále vŕzgavé zvuky a naznačovanie prítomnosti niekoho, alebo niečoho skrytého má na svedomí intenzívnu atmosféru , pomalé plíženie kamery skrz tmavé ponuré chodby solídne šponuje a poväčšina ľakačiek je fakt na novú plienku. Nakoniec jediným menším problémom je v podstate žiadna šokujúca pointa, žiadny poriadny zvrat, či nejaké aspoň odvážnejšie alebo menej predvídateľné finále a mladý Radcliffe, ktorý sa síce snaží, no neustále mi pri pohľade na neho chýbali na jeho nose tie "potterovské lenonky". Ešte to asi bude chcieť pár filmov, kým si ho odškatuľkujem :-) ()

TominoLa

Velké zklamání. Od režiséra Eden Lake jsem čekal jiné kafe. Atmosféra tomu nelze upřít, ale chybí tomu nějaký nápad a tak chození Harryho Pottera po baráku začne pomalu, ale jistě trochu nudit. Žena v černém je bohužel jen průměrným pokusem, který příště raději vyměním za jiný duchařský horor, který je kvalitou o velký kus dál. Ti druzí můžu jen doporučit. Tohle je za 5/10. ()

Skip

Starý dům na opuštěném místě, v němž se něco hrozného stalo (popř. v jeho okolí), a tak se tam zjevují různí duchové...to už je tak hrozně ohrané, že přijít s něčím novým by bylo velmi překvapivé. Překvapení se tentokrát nekonalo, navíc se nepodařilo ani navodit pořádnou atmosféru a nezafungovala na mě ani jedna lekačka. A k tomu ještě velmi špatný Daniel Radcliffe v hlavní roli. ()

Patw

Film se mi líbil. nedostatky ovšem vidím v otevřeném a nevysvětleném konci. Film má skvělou atmosféru a povedené 'lekačky'. Ale - pro mě - je to film na který se podívám jen jednou. Nenadchne ani neurazí, ale víckrát ho vidět nemusím. 3* ()

L_O_U_S

Chvíli to trvá, než si zvyknete na to, že Daniel Radcliffe už není Harry Potter a že jako advokát působí poněkud mladě. Pak se ale jedná o příjemnou hororovou podívanou, kde není o husí kůži rozhodně nouze. Sympatické prostředí, děsivá historka a skvělé provedení s důrazem na detail. (1 061.) ()

fmash

Kdo by snad čekal „duchaplnou“ viktoriánskou duchařinu, bude zklamán, protože duchů si sice užije dost, ale styl je krapítek jiný... Přes všechen ten mráz, co mi ho (nemálo) přeběhlo po zádech, jsem nedokázal zapomenout na skutečnost, že sedím v kině. U každé lekačky s přehulenou hlasitostí jsem si řekl „do hajzlu, co blbnou“, hyperstrašidelné dětské hračky a přepavučinovaný „manor“ působily přehnaně... ale co je nejhorší, celkově jsem postrádal jakousi vnitřní logiku a především pointu. Nebo, což nevylučuji, mám o pointě odlišnou představu. Abych nezapomněl: musím utrousit nějaké to moudro na téma Radcliffe. Inu, vypadá jako skřepaslík, jak se tam tak motá v těch botách na podpatku, s velkou dětskou hlavou plnou těch modrých kukadel. To tam zrovna mohli šoupnout Froda — a nejspíš by udělali líp. A ano, všechny ty vláčky, jak jedou nocí do Bradavic, obrazy na schodech a mlžná setkání duchů na nádraží mi dost připomínaly HP. Jestli to byl filmařský žertík, nebo přání otcem myšlenky na mé straně, je mi celkem fuk, já si nic takového nepřál.            Sem s nějakým závěrem, ať moc nekecám: skvělé lokace, které by samy o sobě utáhly polovinu filmu (což jim ostatně bylo souzeno), přehnaně pohádkové kulisy a sklony k primitivním lekačkám, obstojně hustá atmosféra (chvílemi jsem se, buď jak buď, bál jako svině), „nepadnoucí“ (až je mi ho líto) Radcliffe... možná, kdybych byl fanoušek žánru, dal bych čtyřku, ale tohle má být subjektivní hodnocení a já na to prostě nejsem. Nejsa fanoušek, musel bych v tom dostat zabaleno něco navíc — a to jsem tam bohužel nenašel. ()

Vessper

Konečně! Za poslední dobu hororů, kde létá krev všemi směry a končetiny lidí se všude povalují, přišel mně neznámý režisér James Watkins s Ženou v černém a musím říct, že mě velmi potěšil. Opravdu povedený horor, plný napětí a skvělého prostředí. ()

dee-key

Dokonale atmosférické, fantasticky spirituální, neskutečné děsivé. Do háje s paranormálníma aktivitama, tohle mě děsila pí na pátou krát tolik. Přiznávám, že nejsem žádný hrdina a horory mě zrovna dvakrát netankují, možná to je ten důvod, proč jsem se mu pokálel až za ušima. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)