Oko III

• Česko Oko 3 (viac)

O našom svete existuje mnoho teórií. Napríklad, že rozhodne nie je jediný. Že naše existencia je iba križovatka pre množstvo ďalších dimenzií známych i neznámych. Pospevujeme si melódie, ktoré sme nikdy nepočuli. Vidíme veci, ktoré nie sú ostatným viditeľné. Väčšina z nás to ignoruje. Ale stále sú medzi nami tí, ktorí sú trochu rozdielni reagujú na tieto podnety riskujú všetko, i svoj život, aby našli pravdu. Zažívajú to mohutné vzrušenie v možnosti nahliadnuť na druhú stranu. Aspoň raz (oficiálny text distribútora)

LaciLC

Toto bolo všetko len nie horor, Oko 3 neuspeje ani ako hororová komédia a na komédiu je zas málo vtipná. Takže o čom je vlastne Oko 3? O ničom. Nejaký dej tu síce je, ale to nestojí za reč, vlastne sa mi na tom nepáčilo nič, ale stále mi niečo hovorí, že musím dať **. Musím sa na to pozrieť druhýkrát, bo to bolo fakt divné. ()

Ruut

Tak tentokrát snad ani nemusím moc rozepisovat svoje pocity. Uplně přesně to za mě udělal už uživatel Adrian. Snad jenom dodám že je blbost míchat dohromady prvky hororu a parodie. Paradoxně tyto hororové sekvence jsou to nejlepší na Oku 3. A konec? Hodně zmatený, natahovaný a nesmyslný. Nejlepší a zároveň nejvtipnější i nejstrašidelnější scéna filmu bylo přivolávání duchů pomocí bušení hulčiček do rýžových misek. ()

VanTom

10 způsobů, jak uvidět ducha, začne jen tak z plezíru zkoušet pětice přátel, aby po pár pokusech jejich snaha přinesla nechtěné ovoce. Tentokrát to klipové "3. až 10. oko" do záhrobí pojímají bratři Pangové spíše parodicky se záměrným infantilním humorem (smrtící prdy), ovšem zároveň chtějí i postrašit, což se jim v rámci bizarní báchorky vůbec nedaří. Děsy se totiž plíží buď zdlouhavě, anebo směšně (případně obojí, zlověstný poskakující míč (!) mi evokoval pronásledování polymorfem v Červeném trpaslíkovi :-)). ()

iamek

Z dalšího pokračování Oka si i bratři Pangové dělají legraci. Jinač si neumím vysvětlit co Oko 3 má znamenat. První půlka je příručka jak vyvolávat duchy všemi možnými způsoby a v další polovině snímku se řeší jak se všech duchů zbavit a neumřít. Druhý díl Oka měl aspoň trošku hororovou atmosféru, ale závěrečné pokračování nemělo atmosféru žádnou a komediální prvky působily směšně. ()

demented

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :) ()

• Natáčení filmu probíhalo v Thajsku. (GASTON73)