V roce 1931 byl ve svém psychiatrickém ústavu zabit doktor Richard Vannacutt i jeho personál, poté co se týraní pacienti, podrobovaní šíleným experimentům, vzbouřili a ústav podpálili. Od té doby se tradovalo, že jejich duše jsou v bývalé nemocnici uvězněné a čekají na vysvobození. Pověsti se zdály být potvrzeny v roce 1999, kdy miliardář Steven Price uspořádal v renomovaném sídle velkou slavnost, během níž však on i většina hostů zahynula. Ačkoli úřady oficiálně obvinily z masakru miliardáře samotného, Sára Wolfeová, která hrůzu přežila, trvá na tom, že zlo nepocházelo z tohoto světa. O osm let později se neúspěšně pokusí kontaktovat svou sestru Ariel a krátce nato zemře. Ariel nevěří oficiální verzi, že spáchala sebevraždu, zejména poté co dostane poštou deník, který jí sestra poslala těsně před smrtí. Navíc se v jejím bytě setká s jejím přítelem, fotografem Paulem, a s profesorem Richardem Hammerem, který tvrdí, že během pobytu v bývalém psychiatrickém ústavu se Sáře dostal do rukou deník doktora Richarda Vannacutta, s jehož pomocí by mohla být nalezena socha Baphometa, po níž Hammer pátrá. Stejně jako Sára je přesvědčen, že právě socha je zdrojem všeho zla, Ariel však není ochotná vydat se do domu, v němž došlo k tolika děsivým zvěrstvům. Jenže pak je i s Paulem unesena partou lovců pokladů, vedenou Desmondem Nilesem, bývalým Hammerovým žákem, a aniž to tuší, také vrahem její sestry. Také on se svými komplici Rickem, Haruem, Norrisem a Sam se chystá do děsivého domu hledat sochu, na kterou už mají kupce. V ponurém domě se setkají s Hammerem, jeho asistentem Kylem a studentkou Michelle, která je ve skutečnosti Nilesovou přítelkyní a měla od Hammera získat informace, potřebné k nalezení sochy. Každý z nich záhy dostane možnost na vlastní kůži poznat, proč existuje tak málo lidí, kterým se podařilo opustit dům se zdravou kůží. Mechanismy, ukryté v nitru domu, se totiž probudí a zablokují všechny východy včetně oken. Uvěznění se rozhodnou prozkoumat najít sochu i mechanismus, který je uvěznil. Záhy však zjistí, že nejsou tak sami, jak si mysleli, ale také začnou jeden po druhém umírat. Čekají je pasti, vytvořené doktorem Vannacuttem, a také smrtící zjevení a duchové. Pomohou jim přežít vize, které Ariel odhalují děsivé tajemství sanatoria? Nebo duchové Vannacuttových obětí, toužící uniknout z posmrtné pasti? (oficiálny text distribútora)

kingik

Pohledná Amanda Righetti vás provede domem hrůzy. Prohlídka to bude svižná, přímočará a krvavá. Sama herečka bude zbrocená krví tak, jak to v současných hororech mladé a pěkné herečky mají. Oproti předchozímu dílu se ještě zřejmě snížil rozpočet, ale nemyslím, že by to horůrku ubralo na jeho kvalitách. Nástup do hororových ubikací je prakticky bez zdržovaček, ve filmu se pořád něco děje a závěr si to nasazené tempo nepokazil. Hororová jízda, které do plného bodového hodnocení zbývá přece jen nějaký ten moment originálního doražení diváka, ačkoliv tohle bylo svižnější a drsnější než předchozí díl. Nechápu některé uživatele, co za ryzím hororem, hledají smysl světa a hodnotí ho záporně, ale těší mě, že by k němu nebyli schopni natočit ani závěrečné titulky. Mé hodnocení: 80% ()

drankeryth

Druhe pokracovanie DOMU HROZY ani v najmensom neprekonal svojho starsieho braceka. Co uz, kazdy film nemoze byt na skvelej urovni. Jednotka bola ovela lepsia, ako toto pokracovanie. Tu nic nove nevymysleli a nejako ma to ani moc neoslovilo. Da sa to pozerat a aj masky duchov, ktore su od mrtvych pacientov, ktori boli tyrani v tomto sanatoriu, vyzeraju k svetu, ale ich vycinanie vyzeralo nejako nudne a ani ta atmosfera vo filme nebola bohvieco. Najviac sa vysantili na tom chlapikovi, ktoreho drzali za kazdu koncatinu a tahali ho k sebe. Jeho telo to moc nevydrzalo a odtrhli mu koncatiny od tela. Jedno som, ale nepochopil, preco sa aj zvysne telo rozprsklo niekde do neznama. Zostalo po nom na zemi, len kaluz krvi a telo nebolo nikde. Hmmm, co tam bol Copperfield?:) Zvysny duchovia mi nic nepovedali a len sa motali pod nohami druhym. Pomalicky likvidovali nepozvanych hosti. Dobry bol aj ten duch doktora, ktory len na jednej obeti urobil par tahov skalpelom na tvari. Za okamih ukazali ako sa koza z tvare sklzla na zem. Troska to vyzeralo komedialne, ako aj samotny, fuzkaty doktor:) Na konci filmu, ked zacnu titulky, tak film nevypinajte, pretoze na uplnom konci filmu je kratucke video, ze vsetkemu nie je este koniec. ()

TERRORDROME

Pôvodný Dom Hrôzy mám rád. Pravda, nemyslím ten úúúplne pôvodný kde Vincent Price straší svoju ženu kostrou na špagátoch, ale tú novšiu verziu. U béčkového hororu len blázon čaká na aspoń ako tak slušný scenár, ale to čo predvádzajú tvorcovia tohoto mi už naozaj žralo nervy a to ich mám po rokoch čučania na filmový odpad ako železné drôty. Story o návrate do strašidelného sanatória je vystavaná na chatrných barličkách ktoré ju majú prepojiť s predošlým dielom. Takže sa dozvieme že tá čo minule prežila vzala odniekiaľ z riti denník šialeného chirurga a v ňom je údajne určená poloha vzácnej satanistickej sošky ktorú všetci chcú. Magori teda lozia po baráku a skapíňajú presne podľa plánu. Z vrážd utkvie v pamäti hlavne odrezanie ksichtu a vyberanie mozgu. Roztrhnutie černocha na všetky strany pomocou prestieradiel je zasa podivne odfláknuté a odbité tým, že sa nezmyselne rozprskne a vyparí do vzduchu. Soška vrastená do mäsa je dobrý nápad, ale všetko dobré v tomto filme sú len smietky topiace sa v záplave tradičných hororových klišé a debilností. Fanúšikov samozrejme poteší aj prítomnosť Jeffrey Combsa. ()

zolo23

Priznám sa prvý diel som nevidel, ale keďže sa režisér vo filme vracia úryvkami k predchádzajúcim udalosťiam, ani to veľmi nevadilo. Scenár k filmu je veľmi jednoduchý, predvídateľný a Vám neostáva nič iné ako si predom tipnúť kto "pôjde" prvý a akou hroznou smrťou asi skončí. Veď sa tu vyriekne stará známa veta : Rozdelíme sa :) A to je to jediné čo Vás asi zaujme. Najviac ma však prekvapil (skôr šokoval) fakt, že na výrobe tohto naozaj slabom filme sa podielal tak známy producent akým bezpochyby Joel Silver je. Návrat do domu hrôzy je obyčajným duchárskym hororom, ktorý bohužial ničím neprekvapí a ostáva tak v šedom priemere zabudnuteľných filmov. ()

LIVINGDEAD

Skvělý film, od počátku napětí, sympatičtí herci, dobré triky, rozhodně se mi líbil. Scéna, kde doktor rychlým pohybem skalpelu stáhl ženě kůži z ksichtu byla úchvatná, taktéž scéna, kde byl voják roztržen na kusy.... nebo přimáčknutá hlava ledničkou :-) A nezapomeňte, že za titulkami, film pokračuje :-) ()

• Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Larter. (doktofaust)
  • Bylo naplánované další pokračování, ale film měl tak špatnou prodejnost na DVD, že z těchto plánů nakonec sešlo. (Kudly4)