Napínavý příběh se točí kolem temného domu s tajuplnou a temnou historií, který stojí uprostřed Seattlu. Už při jeho stavbě přišlo o život několik dělníků a během posledních sta let v něm za záhadných okolností zemřelo pět mužů a zmizelo beze stopy osmnáct žen. Navíc se zdá, že dům žije vlastním životem a podle vlastní vůle mění své uspořádání i počet pokojů. Od roku 1995 už však dům údajně nejeví žádné známky svého neobvyklého života. Jeho majitelem je v současné době poslední žijící potomek rodu Rimbauerů, Steve Rimbauer, jehož přítelkyně, profesorka Joyce Reardon je domem doslova posedlá a snaží se odhalit jeho tajemství. Navíc potřebuje úspěch při pátrání po tajemství domu pro záchranu své kariéry, ohrožené nenávistí a zlobou profesora Carla Millera, který se postaral o to, že ji na katedře psychologie hodlají zbavit funkce. Dává tedy dohromady skupinu šesti lidí, z nichž každý je nejen ztroskotanec, který nemá co ztratit, ale také je vybaven nějakým druhem nadpřirozené vlastnosti. Za honorář pěti tisíc dolarů se mají podílet na její snaze odhalit tajemství domu a záhadných událostí. Věří, že v domě řádí a vraždí duch Ellen Rimbauerové, šílené manželky architekta, který dům navrhl a postavil. Skupinu vedle Joyce a Steva tvoří starý jasnovidec Viktor Kandinsky, usměvavá starší dáma Cathy Kramer, která ovládá automatické psaní pomocí spiritistických tabulek, obtloustlý třicátník Emery Waterman, který dokáže vidět do minulosti a také vidí duchy, pohledná blondýnka Pam Asbury, která má vidiny když se něčeho dotkne, sympatický telepat Nick Hardaway, který čte myšlenky a je až nezdravě veselý a nakonec Rachel Wheaton a její sestra Annie, patnáctiletá autistická dívka, která je nadaná nejen schopností telepatie, ale také telekineze a zdá, že pro Joyce a zkoumání domu bude tou nejdůležitější osobou. Mimo těchto šest odvážlivců se však do domu tajně vetře také mladý fotograf Kevin Bollinger, kterého poslal profesor Miller s úmyslem profesorku Reardonovou pomocí fotografií ze seancí diskreditovat a zesměšnit před odborníky i veřejností. Místo skandálních záběrů však fotografa čeká záhy smrt a tak se Kevin stal po letech klidu první obětí a další paranormální jevy na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže Joyce to nestačí, potřebuje opravdu nezpochybnitelný důkaz a to čeho se dočká je mnohem víc než doufala a bohužel mnohem víc než si přála. Kevin je totiž první, ale zdaleka ne poslední obětí domu, který neustále sílí a roste. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

Nejúžasnější filmové zpracování mého nejoblíbenějšího spisovatele (snad jen s výjimkou Mlhy, Zelené míle a možná i Jízdy na Střele). Po zhlédnutí prvního dílu, který diváka stylově uvede do děje, jsem byla velmi mile překvapena a napjatě jsem očekávala jeho pokračování. Druhý díl je mnohem tajemnější a naplno se projevuje Kingova pověstná psycho atmosféra. Ve třetím díle dochází - jak taky jinak - k mistrovskému vyvrcholení, neboli k totální destrukci či masakru většiny hlavních postav.;-) ()

uiu

1. díl - Obří průměr, až podprůměr. Celý první díl (hodina a půl) je věnovaná čistě postavám. Je nám zevrubně vysvětleno, co se ve strašidelném domě děje, ale v popředí děje je profesorka Joyce, její přítel Steve a další ze skupinky jasnovidců, médií a paranormálních výzkumníků. Děj hodně nudí, nic se vlastně neděje ani nic strašidelného (možná jen 2 scénky v kuchyni). 2. díl - Taky naprostá tuctovka, pozornost drží jen procházení domu, různé zajímavé pokoje s tajnými dveřmi a funkcemi. Strašení je pomálu. Malá telekinetická Annie působí jako pěst na oko. Některé postavy umírají, což je jen další hororové klišé. 3. díl - Čekala jsem nějaké vyvrcholení, mega strašení a ono nic. Příběh pořád jede po stejné linii nezajímavého průměru. Velké zklamání. PS: Fanoušky Stephena Kinga potěší jeho cameo ve druhém dílu v pozici poslíčka s pizzou. ()

Ryuuhei

Tuto filmovou sérii si pamatuju ze svých mladších let jako něco temného, hrůzného a prostě až téměř odporného. Po dlouhé době, co jsem to měl tu možnost vidět celé, jsem si udělal svůj konečný názor. A ten je takový, že potenciál to mělo obrovský. První díly, ve kterých se vesměs skoro nic nedělo, dokázaly i tak navodit parádní atmosféru a vůbec, ten pocit jistého skrytého zla dokázal účinně člověka uchytit. Poslední, třetí část, na kterou jsem se osobně těšil nejvíc, protože i konec jsem dopředu věděl, mě bohužel dost zklamala. Celkově, film byl spíš o zmateném pobíhání, o tom, jak se některé postavy chovaly naprosto debilně a o až příliš urychleném závěru, kdy se člověk nenadál a bylo po všem. Stephena Kinga znám jen jako uznávaného autora, knihy nečtu a tudíž ani jeho literární tvorbu blíže neznám. Ale od tohoto jsem osobně čekal trochu víc. ()

obitus

Skvele napsana a zrucne natocena ducharina, ktera v ramci subzanru (strasidelne domy) patri rozhodne k tomu nejlepsimu. Mam moc rad vetsinu televiznich adaptaci kingovych knih, delsi stopaz a mene znami herci vetsinou lepe pomahaji vystihnout klasickou "kingovskou" atmosferu. Rose Red je toho idealni pripad, kdyby to melo hodinu a pul, tak by to bylo nekoukatelne asi jako Zamek hruzy, ale kdyz se necha pribeh klidne plynout a postavy se dostatecne vykresli je to o necem jinem. Pomerne casto mi film pripominal skvelou knizni serii Hodina carodejnic, kterou bych rad videl zfilmovanou v podobnem, nebo jeste delsim formatu. Musela by to byt nadhera. Posledni plus putuje smerem k hercum, predevsim Julian Sands v kladne roli mile prekvapil. ()

kosta73

Příjemná záležitost. Některé herecké projevy, které jsem zkraje obtížněji skousával díky příšernému přehrávání se v průběhu série až nečekaně vyrovnaly a zklidnily. K jednoznačným kladům patří velmi pěkná vizuální stránka ( triky na TV úrovni, ale buďme shovívaví ), pomalá, ale o to účinější gradace příběhu, Sandsův umírněný výkon a pochopitelně Kingova minirolička poslíčka pizzy. Spokojenost. ()

• Stephen King si zahrál ve druhém díle poslíčka s pizzou. (HappySmile)
  • Matt Ross musel pro svou roli Emeryho přibrat, i tak ale ještě musel nosit kostým, aby byl tlustší. (HappySmile)
  • Herci museli navštěvovat taneční hodiny v Blue Skies Studios v Seattlu. (HappySmile)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno