Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

GILLWANDER

Radclife nie je herec, ktorého by som nejak obľuboval, v Harryho Potterovi bol seriózny, dával do toho možno všetko, ale i tak to nebol výkon pozoruhodný. Ale tu, klobúk dole, Daniel podal znamenitý výkon. A nie hocaký. Páčil sa mi, bol zvláštny, iný od svojich predošlých nie veľmi vydarených rol. Dával do toho potrebne herecké srdce a film sa tak stal spolu s podmanivou atmosférou nadpriemerný. Spomínaná atmosféra...Bál som sa. Je to tak. Dlho som sa tak nebál. Bola...taká vygradovaná, vedela ma uväzniť a tak si ma na dlhšiu dobu podmaniť. V závere som bol milo prekvapený, že horor, pre niekoho vlažný zanechal na mne obdivuhodný dojem. Vrelo odporúčam. 80% ()

Martpod

Nechutně děsivý hejbací vopičky, hnusný panenky a všemožná strašidelná verbež v atmosférovém hororu, kde Radcliffe příjemně překvapuje nečekaným hereckým umem. ()

OG_Swifty

Po shlédnutí jsem musel jít na internet dohledat, co to vlastně mělo být.. typicky jsem horor nepochopil - že umřel, jsem si snad ještě domyslel, ale proč teda lovil mrtvolu z bahna a dělal divadýlko, když ona "nikdy nezapomene" mi zůstalo už záhadou.. Líbilo se mi dobové zasazení a krátká stopáž, nicméně film ale neumí moc budovat atmosféru - furt se tam něco děje, divák nemá čas se oklepat a už je tam další "lekačka", že už to bylo ke konci nudný a nejvíc se leknul, když byl Radcliffe po požáru v baráku u Sama a zaťukali mu na dveře, že už se teda jde... Radcliffe ale jinak dobrej, měl celkem koule - kdybych viděl venku ženskou, šel ven a pak jí zase viděl v baráku, začalo se samovolně houpat křeslo a pak se otevíraly dveře jen tak hala bala, tak bych se na to už dávno vysral :) ()

berusche

Má to znaky klasické hororové pointy: duch je zlej, je třeba přijít na to proč a pak ho (i sebe) osvobodit. Logika tomu neschází. Neschází tomu ani trumf v podobě vražd dětí, které vždycky na diváky působí hororově lépe než vraždy dospělých. Scénografie je vskutku vydařená a HP se docela snažil. Problém asi je, že do 45 minuty se neděje prakticky nic, po 45 minutě můžete čekat pár předem jasně nalajnovaných lekaček, kterých ale zas není tolik v takové podobě, abyste museli schovat hlavu pod peřinu (chápejte, je divný, že já totiž neměla chuť to udělat ani jednou). Vlastně jsem si vzpomněla na video, které kolovalo netem: dívej se do rohu, jinak ji neuvidíš, dej si repráky nahlas, jinak ji neuslyšíš, pojď blíž k obrazovce a pak: baf, bum, prásk, řev! Přesto vás to trochu v některých momentech zlomí a za podívání to stojí. Bohužel, jen v tom průměru. Atmosféra vlastně předčila vše ostatní. ()

j.bena

Mám prostě ráda tyhle strašidelné filmy ze starých domů, kde je to samý stín, kde jsou nepoužívané místnosti s nábytkem pokoje které strachem překypují, kde se ozývají divné zvuky, zatímco venku zuří bouře či vše obklopuje mlha. Podobných duchařských příběhů je sice mnoho, ale tady napětí ve starém anglickém stylu jen čiší. Daniel Radcliffe mě příjemně ve filmu překvapil, ani jsem ho ze začátku bez jeho slavných brýlí nepoznala, šikovný herec! ()

maverick10

Daniel vypada vedle sveho syna spise jako starsi bracha, rozhodne ne jako otec :-) To me velice pobavilo. Hutna atmosfera je velmi dobra a herci podavaji bezchybny vykon. Nicmene kostra pribehu je dokola stejna. Nic noveho pod sluncem, resp v mlze. ()

Katarine

Přestože si myslím, že je Radcliffovo herectví pro diváky až zbytečně příliš poznamenáno filmy o Harrym Potterovi, tohle mu vyloženě sedlo. Úplně ho teď vidím v podobných rolích detektivů ze starého Londýna á la Johnny Depp a jeho Z pekla. Celkově na mě příběh zanechal velký dojem, hudba film skvěle hororově doplňovala a to, že jsem se skoro až bála zajít si poté na záchod, o něčem svědčí :) Výborně, Dane, jen tak dál a snad se jednou opravdu zbavíš nálepky brýlatého kouzelnického hrdiny. ()

Fíla

Je mně z toho filmu smutně a jsem velice rozpačitý. Celým filmem vámi bude procházet určité napětí. Napětí nikam nevybočuje, zůstává stále na stejné vlně. Vy čekáte až přijde nějaké vyvrcholení. Čekáte, ale marně. Stejná vlna napětí se odráží ve výsledku mého hodnocení. Daniel Radcliffe zahrál co mohl, tam nevidím žádnou výtku. Ani bych nijak zvlášť neřekl, že by mně to nesedlo. Stejně jako je temná Žena v černém, tak možná zůstane temné a ledové moje hodnocení. 7/10 ()

Jigy

Velmi povedený horor s elektrizující atmosférou a velmi pěkným hudebním doprovodem. Mám rád tu atmosféru špinavé a zamlžené anglie přelomu století a ty hnusné a nepříjemné hračky a panenky, které nahánějí husí kůži samy o sobě. Obojího bylo v tomto filmu dostatek. Člověk se lekal tam kde měl a husil se jak se patří. Škoda jen, že herecký výkon Radsliffa nebyl tak přesvědčivý jak by se vlastně od one man show očekávalo. Přesto velmi nadprůměrný horor a asi nejlepší co jsem od sirodčince viděl. ()

easaque

duchařský příběh, který sice nenabízí extra nic nového, ale tísnivé strašidelné atmosféry je tam dost a lekačky si taky užijete. Dobová stylizace působí věrně a ani herci nekazí příznivý dojem z filmu. Prostě standardní 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Nechápu, nechápu, nechápu...tak by se dal charakterizovat můj pohled na tento film, nevím, co víc bych k němu napsala, nelíbil se mi. Nedoporučuju. ()

ilemas

Po předchozích Watkinsových dvou naprosto skvělých filmech Jezeru a Bastile jsem chtěl vidět další jeho tvorbu a jakožto mě duchařiny naprost nezajímají, risknul jsem to, jak si s tím poradí. Skvělou ponurou atmosféru v mlhách a bažinách zabíjí (ne)herecký výkon Radcliffa, jehož nemám rád ani jako Harryho Pottera., Pár lekaček, strašidelný barák a ponuré okolí zabil naprosto dementní konec. ()

M.i.k.e

takhle se těží z minima maximum.Jakkoliv není příběh ničím objevný,všechny body tentokrát sbírá za zpracování.Už dlouho jsem neviděl horor s takhle hutnou atmosférou ze které mrazí a funkčními (byť někdy očekávanými) lekačkami.Na Radcliffa jsem si sice zpočátku musel zvyknout,ale nakonec obstál se ctí.Velmi příjemné překvapení,kterému s čistým svědomím nandám na plný počet...90% ()

Jonash87

Pro mě osobně zklamání. Film, který nemá špatnou atmosféru a naopak má slušně hrajícího D. Radcliffa, doplácí na slabý scénář. Nic moc originálního, navíc poměrně nedotaženého, přičemž se vám po celou stopáž objevují v hlavně otázky Proč? Proč se děje tohle a proč tamto, nic není pořádně vysvětleno. (Někomu umřelo dítě, a proto zabíjí děti jiným? Slabota...) A i lekací scény nejsou tak dobré, jako tomu je u jiných snímků. Více originální je snad jen závěr - i když pořád mi chybí nějaký hlubší význam. Takže suma sumarum: čistý průměr, fanoušci hororů mají na výběr spoustu lepších počinů. Třeba Ti druzí nebo Šestý smysl. ()

rakovnik

Vynikající horror, který zaujme svou skvělou atmosférou ponurého anglického venkova. Mlhy nad bažinou, opuštěný dům, pověrčiví vesničané...to celé rámováno skvělou hudební kulisou, ze které samotné mrazí, i když se nic nestane. Dlouho jsem se divil, že pan Kipps (Daniel Redcliffe) je tak klidný, já být jím, dávno jsem zpět v Londýně. Trošku mě zklamal závěr filmu, který byl sice horrorový, ale s ohledem na dusnou atmosféru celého filmu jsem čekal více šokující rozuzlení. ()

Chen

Klasický problém, začátek a prostředek bezva, atmosférický, pár fungujících lekaček a pak finále, které vyzní do prázdna. 7/10 ()

Hees

Ťažko hodnotiť tento film. Je v ňom vidieť plno dobrej práce. Treba tiež povedať, že nejako extra strašidelný nie je a horory majú byť strašidelné. Teda ja som si myslel, že toto je primárne horor. Zakončenie sa mi páčilo lebo malo niečo do seba a teda film celkovo vyznieva dobre.(Hodnotenie 3,5) ()

SallyZen

Určitě dobrej horror s parádním hereckým výkonem Harryho, napáditou a výbornou britskou atmosférou s plno mlhama, bažinama, starejma domama a temným počasím. Pobavil jsem se, akorát ten konec chtělo udělat napínavější a zajímavější. Bylo to trochu klišé. 75% ()

kaposlav

Pekne natočená kok**ina. Nudné a deprimujúce. Film je vhodný pre ľudí trpiacich nespavostou. Takúto blbosť nevytrhne ani nazvučenie, kamera, strih a herecké výkony. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)