Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Genero

Když práce, tak na venkově. Když starý dům, tak na blatech. Když děti, tak zavražděné. Kdo by se snad obával, že se bude Harry honit po barabizně s Tím, kdo neměl nikdy projít paní Nakatové přes pysky, ten se šeredně mýlí. Žena v černém je konečně zase ta pravá britská big duchařina, před kterou všichni zasloužilí jakuzové žloutnou závistí. Z večera se bojím velice nerad a nenapadá mě lepší doporučení, než pouze stroze konstatovat pěkně černé na bílém, že jsem se třikrát pochcal, dvakrát posral a v úplném závěru jsem si z té pokažené jalové pointy leknutím vyráchal šourek v horké černé kávě. ()

ScarPoul

Atmosféra by sa dala krájať. Watkins namixoval výbornú žánrovku, ktorej najväčším plusom je, že sa nehrá na nič originálne a len žmýka z diváka všetky tie nepríjemné pocity aké len dokáže. Každá jedna lakačka je akoby kľúčom k odpovedi - čo spraviť aby zabíjanie skončilo. Film sa tak posúva do mierne detektívnej roviny, pretože na základe toho čo vieme - a čo sa dozvieme nepríjemným spôsobom, dokážeme rovnako ako hlavný hrdina vydedukovať, čo sa musí spraviť aby nastal happyend a všetky nepríjemné veci sa uzatvorili. Radcliffe už dlho dokazoval, že je hercom telom i dušou a on spolu s Emmou Watson sa snažia svoj herecký talent ukázať v žánrovo rozdielnych vodách. Tu sa mu to darí znamenite. A nedá sa mi neopomenúť Hindsa, ktorý je ako obvykle perfektný. Žena v čiernom možno neprináša nič nové, ale je zdrojom poctivej filmárčiny a prvkov, ktoré dokáže sprostredkovať len film. Aj keď horor nikdy nebol mojim obľúbeným žánrom, tieto duchárčiny mám kto vie prečo rád. ()

maseer2

z řemeslného hlediska zvládnuté na výbornou, atmosféra tajemna funguje, finále má grády a Radcliffe zde kvalitním hereckým výkonem dokazuje, že se nenarodil jen pro roli Harryho Pottera.. jenže ani všechny tyhle plusy prostě nepřebijí skutečnost, že jsem se během sledování (zejména první poloviny filmu) místy trochu nudil.. a když se k tomu připočte ta tuctovost a profláklost námětu, vychází mi z toho "jen" silné 3*.. ()

Tommassi3

"Vy jste ji viděl, že ano ??" Koho ?? Rowlingovou v černém krajkovém prádle ?? Ale houby !! Ještě větší zlo !! Tahle Žena v černém totiž nekurví představy adolescentů o kvalitní literatuře, ta je totiž zabíjí rovnou.. Nutno dodat, že vůbec ne hezkými způsoby.. Takže zajímá-li vás, zda stále stejně mdlý Daniel Radcliffe, jemuž lekce skutečně velkého herectví udílí naprosto skvostný Ciarán Hinds se samozřejmostí sobě vlastní, dokázal vystoupit ze stínu svého Harryho Pottera, pak tenhle velmi povedený snímek není pro vás, protože Radcliffe zůstává dál mužem, no, vlastně pořád spíš chlapečkem, jedné role, když prostě sice nekazí, ale ani neoslňuje.. Zato režisér James Watkins, který před lety debutoval s vynikajícím Jezerem smrti, dokazuje, že v něm rozhodně třímá obrovský talent, když jako zástupce té nové britské hororové vlny ani s očekávaným projektem rozhodně nezklamal a z předlohy Susan Hill vytvořil dokonalou poctu nejen třeba šedesátkovým poeovským hororům Rogera Cormana, ale i samotnému Studiu Hammer.. Watkins sice pořád není James Wan, a tak si ani omylem netroufá bořit pravidla, nicméně na nic si nehraje, skvěle se orientuje v prostoru a sází spíše na minimalistické prostředky a práci se zvukem při strašení diváka, a tak tahle Žena v černém prostě platí za velmi povedený a především poctivý horůrek s atmosférou tak skvostnou, že mu ji hollywoodští kolegové mohou jen tiše závidět.. ()

st.ranger

Horror v prostředí viktoriánské Anglie má vždy své jedinečné kouzlo. K tomu pomalu se odkrývající příběh, cizinec v nepřátelském městě a děsivá atmosféra činí z Woman in Black jedinečný snímek, který nepotřebuje hektolitry krve, usekané končetiny a silikonové hrudníky, typický rys americké produkce. Nečekejte žádné originální pojetí, příběh je značně strohý a rozuzlení nedostačující, ale atmosférická stránka filmu je dokonalá, zvláště celá noční sekvence v bažinovém sídle. ()

Hwaelos

Kulervoucí atmosférická duchařina, v níž studio Hammer zrecyklovalo jeden ze svých předchozích hororů. Remake je bezpochyby zdařilý i díky velmi přesným hercům, byť žánrově ani tematicky nepřináší vlastně nic nového. A - SPOILER - jakkoli je závěrečná scéna až přespříliš patetická a očekávatelná jako podle kopíráku, je na ní alespoň legrační, že se Harry Potter se už zase ocitá po smrti na nádraží... ()

bouncer

Atmosféra pěkná (především zpracováním exteriérů), ale v jádru jen obyčejná lekačka bez silnějšího motivu. Když se u takového filmu v průběhu přestanete bát a začnete se nudit, tak je něco špatně... ()

Avalon820

Žena v černém je pro mě (bohužel) "jen" dalším průměrným hororem a to ze dvou důvodů. Prvním je rozhodně Daniel Radcliffe v hlavní roli. Nic proti němu, nezaslouženou nálepku "Hraju jenom Harryho Pottera" už v několika filmech odhodit dokázal a tento není výjimkou... I to však nemění nic na skutečnosti, že se do role Arthura Kippse zkrátka nehodil, za což může sekundárně on a primárně casting. Druhým negativem snímku je pojetí - tématicky má tento film na víc, očekával jsem tedy trochu sofistikovanější strašení, ale bohužel - tvůrci se vydali cestou laciných lekaček, které fungují jen chvíli a po půl hodině "nečekaných" se zjevování bubáků za zády začnou jednoduše nudit. Na druhou stranu těch 71% chápu - horory jsou v poslední době hodně špatné a kdyby byl každý z nich průměrný takovým způsobem, jakým je Žena v černém, stal by se tento filmový žánr dost možná jedním z mých oblíbených. ()

Litsarch

I když mi tam Radcliffe ze začátku neseděl, tak vlastně ani nejde o tak jiný snímek, než je Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2. Atmosférou samozřejmě. Od začátku temná a ztísněná atmosféra, která každou minutu houstne a vyvolává v divákovi ten krásný pocit mrazení v zádech, který je u hororů tak hezký a očekávaný. I když místy film sklouzává spíše do krimi thrilleru, tak hned v zápětí dá svou hororovou stránku opět znát. Hodně tomu napomáhá temný a krásný interiér baráku, kde v každém rohu může něco být. Všechny ty obrazky, stohy papírů, starodávný nábytek a v neposlední řadě tolik nepříjemné panenky a hračky jen a jen strašidelné a depresivní atmosféře napomáhají. Daniel to zahrál dobře, přesvědčivě a je vidět, že mu tyto role sedí. Hudební podkres Marca Beltramiho krásně umocňoval už tak krásně nepříjemnou atmosféru. Čím mi ale snímek udělal velkou radost a získal si mé sympatie je fakt, že se obešel, až na jednu menší scénu, naprosto bez krve. Žádný "gore festival" se zde nekoná a vše je založeno na budování atmosféry a dobrém příběhu, kde jsou "lekačky" použité poskrovnu, ale za to účelně. Takových hororů si moc cením a jsem rád, že jsem objevil další takový. Navíc byl zakončen moc dobře a logicky. I když to tak na první pohled třeba nevypadá. I když jsem knižní předlohu od Susan Hill nečetl, tak James Watkins mě po dokonalém Eden Lake opět přesvědčil, že je opravdu dobrý režisér, který ví jak udělat dobrý film. Jen tak dál! ()

Terva

CITÁT - Uvidíme se v pátek......... Navštívíme zde velice zajímavé sídlo, dá se říci, že na konci světa a v něm...... Věříte na spirituální svět? Tak to bude něco pro vás. CITÁT - Nepronásledujte stíny.......... Duchařský příběh, který spoléhá na zvukové lekačky. Lehce nadprůměrný příběh se zvláštním koncem natočený podle románu Susan Hillové. CITÁT - Kdo je ta paní?....... ()

Pink.Panther

Instatní nuda může mít holt i podobu viktoriánské duchařské atmosféry. Chodil, chodil a chodil až Harry Potter splnil odznak 100 jarních kilometrů. Produkce: Cross Creek Pictures ()

moviesfan

Určité nedostatky by se zajisté našly. Mírně mi neseděl např. Radcliffe v roli otce pro svůj věk. Zbytek bych už tolik neřešil, protože jsem s filmem velmi spokojen. Určitě se mi líbila doba ve které se film odehrává, kostýmy, velké plus přikládám hutné atmosféře, lekačkám a samozřejmě Ženě v černém, která uměla postrašit. A docela dost. Celý děj filmu na mě působil s dobře stavěnou atmosférou. Právě (a nejen) kvůli ní a závěru musím dát plný počet hvězd. ()

Chermy

Zajímavý skok v Radcliffově filmografii. Od šestnáctiletého kluka k chlapovi, kterému zemřela žena při porodu. Je ale dobrým znamením, že si Daniel vybral zrovna tenhle film(asi ty scénáře pečlivě čte). Po chvíli jsem si na to jeho mládí zvykl. Ostatně je to dobový horor a tenkrát do toho většinou praštili dřív :). Je zvláštní, jak dobře nakonec vyzní film, ve kterém se hlavní postava prakticky celý film jen mlčky přesouvá z jedné místnosti do druhé. Ale tak už to s duchařinami často bývá a tahle je napsaná a natočená dobře. Mé rýpavé já nemá, co by vytklo :) ()

tibenskym

Lakačky dobré, atmosféra hutná a hračky fakt strašideľné, akurát že Radcliffe bol stále dosť v kľude aj momentoch, kedy by sa normálny človek od strachu posral. ()

Radka_86

Skvělé zpracování, skvělá atmosféra přesto jsem ještě těšně před koncem myslela že nedám více jak tři hvězdy. Bylo to v první hodince značně zdlouhavé, Radcliffe mi tam prostě v té roli "dospěláka" moc neseděl a nezachránilo to ani těch pár chlupů na bradě a ani mi to nepřišlo nijak zvlášť strašidelné, víceméně velmi průměrná podívaná. Ale musím říct že posledních 20 minut a hlavně ten konec moje dojmy značně vylepšily, konec byl vážně výborný takže nakonec teda čtyři :) 70% ()

Beznoh

Je to zajímavý horor a napřiklad moji přitelkyni se vážně líbil. Ale já jsem se nějak vůbec nebál. Navíc konec mě naštval, protože jsem v něm nějak ztratil pointu. Není to špatný, ale u mě to jsou lepší tři. ()

JohnCZ

Na Ženu v černém jsem se poměrně těšil a nakonec jsem poměrně zklamaný. Po scénáristické stránce je to slabota. Prostředí je zvoleno výborně, po technické stránce opravdu není co vytknout. Kamera, filtry, všechno na jedničku. Co už mě ale vadilo, byla mizerná atmosféra. Dan je a vždy byl herecké prkno, i když je to sympaťák. Film se až moc spoléhá na lekačky, kterých je zbytečně moc a po čase začnou nudit. Hlavní postava chodí sem tam, každou chvíli na ní něco za doprovodu hodně hlasitého a nepříjemného zvuku bafne. Místy jsem si až připadal, jak ve strašidelném domě na pouti - lekal jsem se, ale tvůrcům jsem to prostě nežral. Ani závěrečná pointa nijak zvlášť nenadchne. Očekávaná není, ale pointa vlastně ani není pointou a měl jsem pocit, jako kdyby se tvůrci snažili spíše film zajímavě zakončit, což se moc nepovedlo. Slabší 3* ()

Bubble74

Výprava viktoriánské éry je atmosférická a ponurost tajemného domu, vesnice i močálů nahání husí kůži. Nezhltnu však ten ubohý scénář včetně nelogického konce, který spláchl předchozí dění jak nečekaný příliv. To není žádný thriller natož drama a já nepatřím mezi vděčné publikum tuctových duchařských hororů. ()

villon17

Možná s odstupem času ještě upravim na 4, ale zatim dojem spíš na úrovni průměru. Uvidíme, co to ve mně zanechá do budoucna. Moc se mi líbilo zasazení do doby, kde se nedalo vymlouvat na nedostupnost telefonního signálu, dál závěr, protože je vážně ponurej, ale co divák, to názor, jestli to dopadlo špatně nebo vlastně dobře. Jinak jsem se chtěla víc bát a ani by neuškodila trochu sofistikovanější zápletka. Často byl v záběru mluvící pták, ale že by hrál nějakou roli? to nečekejte. Radcliffovi bych nic nevyčetla, ale na druhou stranu, tohle by asi zvládnul zahrát každej. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)