Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Anderton

V Žene v čiernom je toľko banálnych hororových propriet a klišé, až sa zdá, že sa jedná o paródiu. Ak by bolo na začiatku titulkov uvedené meno Mel Brooks a film by vyzeral rovnako, hodnotil by som určite vyššie. Toto je materiál pre nejakú polhodinovú časť hororovej tv série a na príklade uvediem prečo. Radcliffe uvidí ducha. Ide ho hľadať, nenájde ho a tak si povie veď asi teda nič. Potom zase niečo straší, opäť ide pozrieť že čo je vo veci a...uvidí ducha. Ubehne pomaly 20 minút a ich informačná hodnota je nulová. Scéna vyťahovania auta bude asi už svojou nelogičnosťou legendárna, takže ju rozoberať netreba. No a záver ani netreba v ďaľšom Scary movie parodovať, stačí ho len skopírovať. ()

Frajer42 odpad!

Tak takhle nudná blbost se rozhodně nevidí každý den. Chtěl jsem se na to podívat jeden večer, ale po pěti minutách jsem usnul, takže jsem to doukoukal den příští za světla. Atmosféra zde jakási je. Film vyniká hlavně po zvukové stránce, protože vše ostatní je bída a utrpení. Scénář je totálně dementní. Zdejší hodnocení chápejte jako žert. Pokud se 95 minut nechcete kousat nudou, tak tenhle film opravdu raději vynechte. Žena v černém nefunguje jako horor a ani jako film. Jednoznačný odpad! ()

Dzeyna

Celkem morbidní snímek. Je zde hodně lekavých a napínavých scén, ale jinak nemá moc čím zaujmout. Ovšem prostředí je zde vybráno naprosto ukázkově, hlavně dům, ke kterému se člověk dostane pouze v určitou dobu. Efekty jsou skvělé, jak zvukové tak vizuální, postavy taktéž, výborně zasazené do té doby, ale Radcliffe se mi tam prostě nehodí. ()

MikeCool

Druhá projekce: Po druhé domácí projekci byl zážitek z Ženy v černém samozřejmě o chlup méně intenzivnější. Holt i slabý horor zhlédnutý v kině, může být, co se týče zážitků dobrý horor. Čímž nechci říkat, že jsem na Ženu v černém po druhé projekci nějak zanevřel, ba naopak! Na Ženu v černém jsem se jel podívat do Cinestaru v Hradci Králové a to jen kvůli mému oblíbenému herci - Radcliffovi. Daniel známý jakožto "Harry Potter", zde předvedl naprosto šokující výkon, přišlo mi jako kdyby zde, v tomto filmu změnil úplně své pravé JÁ. Zaujal mě hlavně příběh, myslím si že horory s příběhem jsou to nejlepší co hororový snímek může ukázat a Žena v černém je přímo vzorový příklad. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Velice působivý horor. Sice Daniel Radcliffe je na roli otce trochu mladý, ale co už. Po dlouhé době jsem se u hororu bál. Ale ani ne tak toho, co jsem viděl jako spíš těch zvuků. Ty byly vážně děsivé. Jinak to nebylo špatné. ()

AllShallFall

Žena v černém je horor, který diváka má děsit hlavně díky lekačkám. Ve skrz je zápletka taková už docela ohraná a použitá v několika podobných filmech, kde vždycky někdo zemře tragickou smrtí a pak se mstí. Docela mi to místy připomínalo "Nenávist". Pár podobných scén se tu našlo. Velmi mě ale překvapil konec. Takový "špatný - dobrý " konec. Film se mi i přes velkou podobnost jiným filmům moc líbil. Tenhle žánr u mě se jentak neokouká. 80%. ()

teutates

To je tak když člověk nasere anglickou paničku, i "mdloby na tebe" sou mladému Čaryfukovi k hovnu. Místo tradičného čajíčku dostal šoku trošičku. Watkins je chladný a tajemný co by anglická mlha, kterou rozfouká jedině žena v černém a její chlas, ehm. Uvítací výbor tyhle ženy má každopádně styl, to se musí nechat. 7/10 ()

swamp

Radcliffe mi tam nesedí, viktoriánská Anglie a atmosféra supr, strach skoro žádný. Nezaujalo mě to, raději bych to viděl jako noir detektivku s hororovými prvky, které se na konci racionálně osvětlí. Škoda.. ()

DwayneJohnson

Proč ne, řekl si Daniel a po Harry Potterovi si střihnul hlavní roli v tomhle celkem povedeném hororu, kde se jako právník vydává do odlehlé vesnice vyřešit záležitosti, týkající se jednoho opuštěného domu. Po příjezdu však začíná zjišťovat, že tahle opuštěná usedlost má mnohá temná tajemství, o nichž se ani místním obyvatelům vůbec nechce mluvit...a později zjišťuje, že vše souvisí s jednou tragickou událostí, která se odehrála před jeho příjezdem. Vydařená podívaná, s možná překvapivým koncem a několika scénami, při kterých jsem se opravdu k smrti vyděsil, takže další lekací horor se odkládá na neurčito:-) ()

pm

Atmosféra a výprava výborné, Ciarán Hinds jakbysmet. Dokonce ani herecky naprosto dřevěný Daniel Radcliffe mi nevadil, neviděla jsem Harryho, ale postavu, kterou hrál... uvěřit mu čtyřletého syna je ale nemožné. Vizuálně je "Žena v černém" o třídu výš nežli tv verze z roku 1989, přesto jde stále jen o film s chabým a předvídatelným příběhem a laciným závěrem. ()

Campbell

Příjemné podívání. Hammer dokazuje že má co nabídnout a hlavně dokáže udělat strach díky atmosféře a ne díky digitálním bubákům. Což je příjemné. Bál jsem se strašně když jsem věděl že ve filmu hraje Harry po.... Pardon Radcliffe. Jeho film Legenda o mém synovi mě totiž utvrdila v tom že on hrát neumí. Ale tady ukazuje že umí. Jen si musí vybrat dobrou roli. A tahle mu sedla dokonale. Kipps je sympaťák. A celkově všichni herci se mi zdály v pohodě. Hudba od Beltramiho je parádní jako vždy, tenhle chlápek umí udělat něco epického(Dont be afraid of the dark) až po atmosférickou hudbu jako tady. S originálem bych to moc nesrovnával, i když v mnoha scénách si to je podobný. Watkins ví co musí nabídnout, a to je strach a proto lekaček je v druhé půlce požehnaně, což originál nemá(Dřív se na to nesázelo). LEkačky jsou správně načasované a není to nic ve stylu "Baf" 2 minuty nic a pak zase "Baf". Ke strachu dopomáhá taky parádní atmosféra která nemá místama chybu. Dost jsem přemýšlel dát 5* nebo 4*. Ale z nějakého důvodu musím dávat 4*. Ale jedná se rozhodně o překvapení. ()

Mariin

Velmi pomalé tempo, plno vizuálních a zvukových efektů (nutno uznat kvalitních) a zvrácená pointa. Ty tři hvězdičky jsou pouze za tu estetickou složku, ostatní je podle mne v mínusu. ()

predators

V průběhu sledování jsem měl z Ženy v černém dobrý pocit. Tím pocitem chápejte to, že jako hororová postava plnila svůj účel. ALE! Když se na celou záležitost sebevražedných dětí podívám podrobněji, zjistím, že na nás někdo zkouší nějaké čáry! r o v n á s e kde je pointa?! Dobře, nějaký ten zlomový závěr se dal čekat, ale co nám zbylo z Harryho, nechci ani pomyslet. A když pujdete ještě více do hloubky, dojde vám další fůra nalinkovaných hříček obalených ve strašidelném chlupatém bramborovém knedlíku. 65% ()

PetrPan

Otřelá duchařina s dospěle se tvářícím Radcliffem bez brýlí a hůlky, ale ten harryovskej kukuč si z tváře nevymazal, jenže přes tu zjevnou neoriginalitu, na niž zvysoka kašlu, u těchto filmů mi jde většinou o formu podání a tady byla mňamózně zdařilá, je Woman in Black ( a téměř po celou stopáž ) naplněná dobře budovaným napětím, zdařilými lekačkami i hutnou atmosférou a to je přesně to, co od kvalitní duchařiny očekávám a proto i krapet nadhodnotím a napálím černé lady plný počet. ()

cukorek

Daniel Radcliffe veľmi na iného koňa nepresedlal, keďže sa pohyboval v dosť podobnom období ako v kino hite Harry Potter, kde bol obkolesení starými budovami a inak nebolo tomu ani teraz, keď sa so svojou rolou musel stotožniť v starom Anglicku na jednom vidieckom opustenom dome. Práve starý, opustený dom zakrytý tajomnou hmlou a naplnený tajuplnou tmou navodili tú správnu desivú atmosféru, ktorá spolu s niektorými nečakanými momentami zaujala, ale jeho dlhé motanice a večné neúspešne hľadanie ducha čiernej vdovy, postupne začali byť nezaujímavé. Dlho ostala utajená myšlienka ako čiernu vdovu eliminovať a chýbalo mi tam viac odhalenia vzájomnej väzby medzi ľudmi z dediny a zosnulou vdovou, či hlbšie pátranie v tom starom dome po dôkazoch a veciach, ktoré by príbeh mohli ešte viac zamotať. Nedomyslená, alebo aspoň pre mňa nedostatočná bola aj udalosť nechať pricestovať svojho syna do tušiacej záhuby. Tieto "duchárské zápalky" vo mne extra strach nezapálili, takže 40%. ()

nash.

Dějově sice poněkud schematická, ale zato vizuálně dokonalá podívaná s velmi působivou atmosférou. I když toho chození po strašidelném domě sem a tam bylo chvílemi až moc, stále to mělo tu správnou mrazivě děsivou náladu, která mi nedovolila vydechnout. Radcliffe sice není bůhvíjaký herec, ale v příběhu nijak výrazně nepřekážel a roli se snažil uchopit příjemně civilním způsobem. Intro bylo silné a děsivé, příběh typicky hammerovsky přímočarý, atmosféra houstla jak londýnská mlha a modrý filtr tomu dával dokonale padnoucí chlad. Takže ve výsledku spokojenost, i když to nejspíš nebude nic, co bych si chtěl v dohledné době zopakovat. ()

Slarque

Hammer se sice snažil navázat na klasickou poetiku svých filmů, ale nějak to nezafungovalo. Roztahaný příběh jen spojoval očekávané motivy, lokace i rekvizity vypadaly stylově, ale strach nevzbuzovaly. Sem tam zazněla divná hudba a na očekávaných místech byla lekačka (což tedy nakonec taky moc nefungovalo). Film sice zaznamenal komerční úspěch, ale pro mne je jen synonymem průměrnosti (50%). ()

Arsenal83

Má to niečo do seba, ale super horor to nie je. Ľakačky sa vydarili celkom dobre, výborne je zapracovaná hudba, dobrá kamera. Máme tu celkom dosť napínavých scén a strašidelné kulisy, vrátane nábytku a bábik. Priemerný je ale predĺžený úvod, Radcliffe tak trochu drevený a záver ničím výnimočný. ()

LoLaa

Za mě slabší 4* ... Podle reakcí ostatních jsem čekala horor, při kterém se po dlouhé době zase budu pořádně bát, ale nic moc teda. Pár lekacích scén sice bylo, ale těch opravdu strašidelných, při kterých leze mráz po zádech, kůže se vzpřimuje a člověk nemůže spát, jsem se opravdu nedočkala.. Nicméně Daniel Radcliffe pro mě od teď už není jen Harry Potter, pravda, že byl na roli otce možná trochu mladý, myslím ale, že se předvedl v nejlepším světle. Také celkový ráz filmu, zajímavá myšlenka, prostředí a pointa se mi líbily. Ne, že bych byla celá žhavá si to pustit hned znova, ale třeba jednou se na to ještě někdy kouknu.. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)