Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

EvAnSiT

Aká tenká je hranica medzi humornými scénami a trápnou nelogickosťou ? Celé toto dielko je vlastne hľadanie odpovede na túto (neľahkú) otázku. ()

Vampireman

D'Artagnan ročník '92, steampunk rotačák a plamenomet, obří vzducholodě, obří dekolty, smrtící vlákna a nejobyčenější možný děj se šablonovitými postavami. Je to skutečně čistokrevná debilita, ale tak úžasně to bavi, že jsem to nečekal ani tehdy, když jsem do kina šel za guilty pleasure. Milla Jovovich se předvádí a celkem to i dobře funguje, mrzel mě akorát Waltz, jehož postava (resp. její vystupování) se od Inglorious Basterds prakticky nemění, byť furt stírá lidi dobře. A jen tak btw. ta osoba, která rozesmála polovinu kina Atlas, jsem já. 3,5 ()

Philcze

Ale jo, dejme tomu. Sice abnormálně dementní a plné přiblblých ideí z Andersonovi šílené hlavy, ale překvapivě i sympaticky zábavné a velmi jisté při akčních scénách. Ty vůbec Anderson TÉMĚŘ vždy zvládal, problémem jsou pak scény, kdy Mušketýři zmizí ze scény a vedlejší figurky (charaktery to doopravdy nejsou) jen předčítají veskrze nezajímavé dialogy. V rychlém shrnutí: Waltz poprvé nezajímavý, Jovovich je čím dál starší, Lerman měl být Spiderman, Mikkelsen je i v nudné roli stále největší evropský bad-ass a Til Schweiger vládne i na miniaturním prostoru. A i když mě tam pár věcí neuvěřitelně deptalo, ve finále je to poměrně neškodná akční pitomost (zábavnější než minulá dvě díla pana Baye dohromady), které se dostane zhruba stejné hodnocení jako Dumasově novele v době vzniku... sympatický brak. 6/10 ()

Thomassi

Když si Paul Anderson vezme něco do palice, tak za tím jde za každou cenu. Vždy to ale udělá podle sebe a na nějaké předlohy z vysoka kašle. Tři mušketýři je přesně ten typ filmu, jehož příběh zná snad každý. Ale kdo nezná Andersona, bude mu film připadat jako slátanina, a zároveň si bude klást otázky, proč vůbec takové sračky vznikají. Já jsem naštěstí věděl, že tito mušketýři budou úplně jiní a nebudou závislí na předloze a zároveň budou plní leč pitomé, ale zábavné akce. Proto jsem si film vcelku užil, i když se musím přiznat, že očekávání bylo vetší. Akce, hudba, herci, vše dostačující, přesto některé scény byly i na mně moc, současně jsem se chtěl vyhnout hledání nějakých chyb, ale někdy to prostě bylo bijící do oka a nic jsem s tím nenadělal. Tak proč tedy čtyři hvězdy? Příběh stál sice tak za 2 až 3 hvězdy, ale ta čtvrtá je za Millu Jovovich a její krádežnickou scénu a za velmi dobrý humor, který zde zaručeně funguje. Zároveň to byl můj první film viděný ve 3D (ano, je to neuvěřitelné v dnešní době, ale je to skutečně tak). No a když jsem dal Kovbojům a vetřelcům taktéž čtverec, je i zde na místě, protože se nejedná o horší počin. 70%. ()

Raketka29

Mám menší osobní averzi proti filmovým zpracováním jistých národních klasik od jiných národů. Když to vezmu postupně. Benátčan je ve skutečnosti němec, mušketýři jsou britové a celý "francouzský" ensamble je směs britů, norů, rakušanů aj. Jedniný bod za Orlanda jakožto Buckinghama a skutečného brita ačkoli s velmi nebritským akcentem. Také by mě zajímalo kde se chudý gaskoněc naučil anglicky, ale čert to vem, anglicky se bude mluvit všude ať se mi to líbí nebo ne. Když přikročím k filmu samotnému... Vizuálně velmi působivé. Krásné šaty a celkem povedený výběr herců až na Milu, která mi byla značně protivná. Vzducholodě? Ach prosím, to byl kardinální krok vedle. Stejně tak Milady a její skoky přes žiletkové nítě a slaňování ze střech. Líbí se mi momentální trend, ukazovat klasiky trochu jinak viz Sherlock Holmes, ale co je moc to je moc. V prních okamžicích jsem si říkala, že hudbu k filmu dělal Klaus Badel (Piráti z Karibiku) a poté Hans Zimmer (Sherlock Holmes) ale až tady jsem zjistila, že je Paul Haslinger pouze vykradl. Když to shrnu, film na který se kouknete v osm na Nově, proč ne, ale nevadí mi, že jsem ho neviděla v kině. Ježí se mi chlupy na zádech když si to ještě představím ve 3D. 1/2 bodu za barvy, 1/2 za Orlanda, Logana, Madse a Christopha, 1/2 bodu za Juno (tu holku prostě zbožňuju i když tady se moc neukázala) a 1/2 bodu za jedinou vtipnou scénu a to pád vlajkového stožáru na jednoho z gardistů. Suma sumárum 2 hvězdy. ()

Helo

Blbost, ale dobře obsazená, akčními scénami slušná, hudbou překvapující, 3D efektem oku lahodícím a Millou Jovovich příšerně se šklebící(navíc zřejmě nezapomněla na svoje bojové schopnosti z Resident Evil). A vůbec, nenudilo to, tak proč nedát třeba i 4* ()

salalala

Bohužel se překvapení nekoná. Anderson je rutinér / kýčař a má za manželku Jovovich, podle toho to taky vypadá. Akce je docela fajn a koukatelná a asi jediná drží ten film na nějaké úrovni. Šermířské souboje dobré, přestřelky taky (nesmí se ale přemýšlet, protože jinak to jde do kopru všechno), bitky víceméně taky. Jakmile se má povídat a vyprávět příběh, nastupuje nuda. Dialogové scény absolutně o ničem a jde o regulérní vatu. Tady jsem se fakt hodně nudil. Herecky je to půl na půl. Všichni mušketýři (s čestnou výjimkou Stevensona) mi přišli nevýrazní a necharismatičtí. Nejhůř dopadl asi D´Artagnan, ten byl opravdu místy nesnesitelný. Záporné role jsou na tom mnohem líp. Jednoznačně vede Mikkelsen, který opět nemá oko a je výborný. Bloom ukrutně přehrává, Waltz má málo místa a jede tak nějak na půl plynu, Jovovich docela šla. Logika tu bohužel hapruje, některé scény jsou nechtěně směšné, vtipy na mě nefungovaly a soundtrack vykrádá Piráty z Karibiku, ostatně jako většina filmu. Jen díky solidní akci nejdu pod tři. Ale bylo to jen tak tak. 50% ()

togaf

Trochu mezer v logice děje, divné zpomalené záběry a scény vykradené z jiných filmů. Ale zas tak špatné to nebylo. Bavila jsem se a místy se i smála (občas nechtěný humor, ale i to se počítá). Mluvit o adaptaci by byl výsměch Dumasovi, šlo spíš o inspiraci nebo ukradení hlavních postav. A Milla Jovovich byla divnější než královna. ()

mae-geri

Nejvtipnější scéna ve filmu byla, když se v titulcích objevilo, že film byl natočen dle předlohy Alexandera Dumase. Myslím, že na tom ale pracoval s Julesem Vernem a do bojových scén ze záhrobí občas promluvil Bruce Lee... Na druhou stranu pokud se člověk odprostil od toho, že je nějaká kniha Tři mušketýři, či viděl nějaký starší film, dostal ujetou akční odreagovačku, která sice byla místy úplně blbá, ale naštěstí se tam našlo více vtipných momentů a dialogů... btw. 3D není v tomto filmu úplně nutné a český dabing mě vůbec nenadchl. ()

kajas

Nó... v podstatě se mi to líbilo, čekala jsem větší blbost, ale mám dost výhrad, které mi v lepším hodnocení brání. Vykrádání jiných soundtracků mě iritovalo snad nejvíc (hned v úvodu jsem si myslela, že koukám na "Temného rytíře"), dále mi neseděl až moc mladý Logan, Waltz (kterého jsem si oblíbila v "Panchartech") mě zklamal, královský pár byl nejspíš tragický schválně a některé scény se také vyloženě smály divákům přímo do očí (všude zmiňovaný přístav i Myladiny matrixovské souboje). Na druhou stranu, většina akčních scén byla velmi dobrá (3D musí být fajn, já ho nemůžu hodnotit), Athos, Porthos a Aramis taky bodovali (hlavně Athos), nejlepším článkem ale byl Orlando, velmi mile mě překvapil. Dvojka nemusí být marná, ale k adaptaci z roku 1993 budu mít nejen díky obsazení vždycky blíž. ()

grogodil

Stačilo by pozmeniť dialógy a máme tu celkom slušnú a zábavnú paródiu. V tejto podobe sú však najnovší mušketieri nanajvýš trápny a veľmi smiešny film, ktorého scenár vyzerá, akoby ho Anderson prepisoval a doplňoval niekedy počas hrania Assasins Creed 2, pri ktorom si zapisoval, akú nevkusnú obludnosť by ešte mohol vytasiť. Všetko sklamanie nad prehrávajúcimi, či nevyužitými (Waltz, Mikkelsen) hercami a stupiditou sršiacou z každého políčka korunuje prílet vzducholodí, ktoré mali na mňa rovnaký efekt ako raketové korčule v (rovnako ubohej) Bathoryčke - okamžité vypnutie a snaha o čo najrýchlejšie zabudnutie. ()

Ignus.cz

Dobře, moje první hodnocení bylo 3 hvězdy, ale po 30 minutovém rozmyšlení jsem musel snížit hodnocení. Anderson opět předvedl, že nemá žádné nápady ani fantasii. Vykradačky z Matrixu, bojové zpomalené scény z 300 a vrcholem je vykradení vlastního Resident Evilu (scéna se sejfem a laserama) a ani nemluvím o germánské architektuře, kterou situoval do Paříže a tradičně otřesného hereckého výkonu Milly Jovovich, která si role vydupává, protože by jinak byla nezaměstnaná. Cílem bylo vytěžit něco z rádoby úspěchu moderně zpracovaného Sherlocka Holmese obohatit to o pár slow-mo efekty. ()

hygienik

Ani vo sne ma nenapadlo, že to bude také zlé - bezduché. Ak vezmem do úvahy slušné herecké obsadenie a remeselné skúsenosti pána režiséra, musím zaviesť nový termínus technicus: RETARDÁCIA KINEMATOGRAFIE. Ak by som toto videl v kine, asi odtiaľ odídem. Jediným pozitívom je pekný vizuál. ()

higuain

Fajn hudba, slušný hlášky, ujetá akce, která jede hodně přes míru únosnosti, ale v některých momentech nemám výhrady - například když se d'Artagnan na začátku vrhne do souboje se 40 gardisty a mušketýři ho následují. Veskrze jsem spokojen i s castingem, snad poprvé od Borderieho mušketýrů mi vyhovují jak Athos, tak Porthos i Aramis. ()

Vědma

Tak jako jo, točit nové klasické zpracování už stokrát zpracovaného asi fakt nemá cenu. Ale na to natočit historický film s krásnými kostýmy a horou nesmyslů a slavnými (tím neříkám dobrými) herci určitě není nutné používat název Tři mušketýři. Mohli to být třeba Čtyři mušketýři. Chudák Dumas. Ale ten D´Artagnan se jim poved. ()

kinderman

Když budu zvědavý na vzducholodě, dám raději přednost Hindenburgu nebo Karlu Zemanovi. Ale fakt je, že mě akční scény (tedy pokud v nich zrovna nefigurovaly ty zatracené vzducholodě) bavily o něco víc než u jiných letošních 3-D trotlovin (Drive Angry nebo Barbar Conan, třeba) a že jsem (myslím) poznal několik bavorských lokací, jež jsem navštívil coby studentík v polovině 90.let. ()

Linda.csfd

Pro mě nejlepší zpracování tří mušketýrů. :) Postavy a herci jsou natolik výrazní, že jsem se POPRVÉ neztrácela v tom kdo je kdo. Má to vtip, rychle to ubíhá, nenudí. Úplně do kolen mě dostal nejvíc sexy hlas na světě - Matthew MacFayden!!! Freddie Fox a Juno Temple byli fakt sladcí a celou dobu jsem jim strašně fandila. D'Artagnan byl docela přidrzlej malej spratek, ale docela to tam oživoval. No super! :) ()

GILLWANDER

Tak to by sme aj mali. Nový Traja mušketieri nie sú žiadnym historickým prínosom ani s takým hereckým obsadením akým disponovali. A predovšetkým ľutujem Christopha Waltza, ktorý vzal takúto bezduchú rolu a takpovediac s neho urobila priemerného herca, ktorý už dnes vlastní dvoch Oscarov. Dejovo je film strašne zdĺhavý, ani raz neponúkne konzumnú scénu, pri ktorej by ste od nedočkavosti stískali vankúš k svojej hrudi. Miestami mi to príde ako ohraná detská rozprávočka akože s hrdinskými postavami, ktoré sú len štýlovo namakeupované a herecky otrávené. Scenár je vyšlahaný ako riť čerstvej šesťdesiatničky a tak tupý, že sa mi z toho hlava enormne rýchlo prekrvuje. Hudba je vhodná do dobrodružného filmu no nie do detského ako to je v tomto žalostnom prípade. Réžia je obrovský skok dozadu a technicky patrí medzi najhoršie aspekty filmu. The Three Musketeers je právom označený ako debakel roku 2011 a celkový knockout pre históriu o troch mušketieroch. Aspoň, že sa to skončilo ako som v úvode dúfal a to na hovno. Zbytočnosť. 20% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)