Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom. (Continental film)

Ironhead

Dosti jednoduchá až prostoduchá pláštěnková chujovinka, tentokráte pod vodou. A máme tu na dně mořském překvapivě daleko více neonů a světýlek než má celé Las Vegas na Nový rok... skoro až oči krvácely :_) To většinové nadšení z tohohle dílka popravdě nechápu. ()

Chanddra

Jeden odbarvený přerostlý svalovec mi stačil, aby se na to dalo koukat. Mrk mrk. - Jinak mě zaujalo, jak věrohodně působily podvodní scény, dali si s tím spoustu práce. --- Pokud jste si jistí, že vás digitálně omlazená Nikol nebude strašit ve spaní, jako mě, a nevadí vám láva tekoucí pod mořem, tak směle do toho :-D ()

Eaton_Hunt

V jednu dobu DC svýma filmama mělo více příběhu než Marvel díky protáhlým nudným filmům jako je tento. I jako samostatný film to má dlouhý děj a hodně vedlejších příběhových linek. Velké pozitivitum je vizuál, který hezky prezentuje Atlanskou rasu a jejich kulturu. Kdyby Aquaman měl jednoho záporáka místo tří a bylo to jenom o tom jak navrátit krále na trůn tak je to super, ale plete se tu nějaký najemný lovec potom strašlivá příšera, která ti dá op trojzubec, jako WTF. Moc překombinovaný, nevíš čeho se máš bát jako první. Hlavní postavy jsou neoriginální nemají žádnou mojí sympatii. 5/10 ()

gpx

Jen další film o hrdinovi co vlastně není hrdina a potřebuje někoho jiného, aby vše zařídil za něj. Ehm, ehm.... ()

Skylwalker42

Stěží dvě hvězdy! Chtěl jsem dáti jednu! Avšak se to dalo dokoukat. Jen prostě digitální kolosální bordel zas.  Taková rádoby pohádka s hastrmany v potopené Atlantidě. Ale jak se pravilo v sitcomu Teorie velkého třesku ˇAquaman is suckˇ. ()

PTuranyi

Túto rozprávku kazia hlášky hlavného hrdinu a tento superhrdinský film kazia rozprávkové scény. Zjavne sa režisér nevedel rozhodnúť ako má tento film pojať. Začíname rozprávkou o malom Aquamenovi a vzápätí strih Aquamen superhrdinsky zachraňuje posádku ponorky, strih rozprávka v ríši Atlanťanov éterický atlanťania riešia taktickú otázku záchrany ríše pred ľuďmi, strih realita, strih rozprávka, atď. Efekty samozrejme veľkolepé, vojská obrovské až to vyzerá ako vo vojne piatich armád, ale mimo akčných scén sa mi videli herci neistí. Celkovo priemerný, nie veľmi dobre spracovaný príbeh zabalený v efektnom pozlátku. ()

swenyx

Neskutečná blockbusterová akční pecka. Není šance se ani na sekundu začít nudit. Aquaman v podání Jasona Momoa byl skvělej. Podobně jako Avatar to byla neskutečná záležitost v kině. Mega cením vizuál, zpracování Atlantidy, všech příšer, nebo kostýmů, reálně jedno z nejlepších vyobrazení Atlantidy co jsem viděl. Je to moderní komiksovka, takže nesmí chybět humoresky, ale řekl bych že tady jsou zmáknutý fakt kvalitně a nepůsobí tak umělé jako jinde. Asi jediný co by se tomu dalo vytknout je příběh, který je jak tomu u komiksovek bývá ničím extra zajímavý. Prostě lidi jsou špatný, hazí nám bordel do oceánu, jdeme je zabít, ale to je fakt asi jediný. Kromě toho jedna z nejlepších komiksovek co znám. ()

framil

Krásná podvodní fantasia.Všechny slabší chvilky přebila nádherná podvodní akce.I když vlastně vůbec jsem se nenudil.Fajn kino .A jestli stále odkládaný Avatar bude chtít být aspoň jakousi konkurencí,bude se muset setsakramensky snažit. ()

Ufololog

... Nechápu s čím maj ortodoxní kojenci Marvelu problém u DC. Vizuální pecka,vizuální obžerství, triková lavina aka Avatar, LoTR, Valerian, no snad všechno, i ten Matrix, co se týče bitek a jejich přehlednosti. I ta zkáza Atlantidy nemusela být daleko od reality... Možná na to maj zakázáno chodit ultrakorektníci, protože druhej hlavní záporák byl černoch, kterýho fotra zabil Aquaman hned na začátku a potom zachránil posádku ruský ponorky, něco naprosto neuvěřitelného,synka odrovnal později, ale vodníkoj dal počudit teda. Asi to liberální cenzoři pustili do kin díky tomu, že Aquaman je míšenec, který se stane králem... U hlavního záporáka nutno ohodnotit gigantický klad, když nechal oceány a moře vyvrhnout všechny odpadky a bordel včetně lodí, co do nich kdy "suchozemci" vypustili... ()

bigmatko

DC konečne prišlo na to ako urobiť komiksový film a od Nolanového Batmana je Aquaman zatial to najlepšie čo som od DC v kine videl. napriek tomu však poznámka, že stále čakám na poriadne temné spracovanie DC univerza tak ako sa odvíja v predlohách. Aquaman však temný nie je. To rozhodne nie. Je to vizuálne divadlo porovnateľné z Avatarom kedže väčšina príbehu sa odohráva pod morskou hladinou a tam sa tvorcovia skutočne vybláznili. V Imaxe to muselo byť úžasne, ale aj bežné 3D je postačujúce. Lundgrena som tam teda nečakal a o to viac ma prekvapilo ako mu sadla úloha aj keď iba vedlajšia. Momoa bude asi dlho hrať iba Aquamana vzhľadom na jeho výzor a určite mu to pasuje viac ako keď sa snažil napodobniť Conana. Herecké výkony naštastie nahrádza akcia, humor a hlavne a to treba zdôrazniť - vizuál, prostredie, postavy a všelijké tvory pod morskou hladinou. DC má v najbilžšom čase toho v pláne veľa a dúfam že budú držať takúto uspokojivú úroveň. ()

Lubik333

Co jsem očekával, jsem taky dostal, pěknou pohádku o Atlanťanech. DC se už zlepšuje a velké + mají ode mě díky Momoovi, který je můj oblíbený herec z Hvězdný brány a do této role se prostě hodil. Sexy Amber mi taktéž sedla do oka. Efekty byly super, v Justice League je určitá propojenost k tomuto filmu, záporák splnil svou funkci a konec dopadl, tak jak měl. Viděl jsem tam náznak podobnosti k Thorovi, což není nějaký problém, ale spíše mi tam nesedly určité okamžiky, či scény které se mi zdály jaksi nevhodně vymyšlené a divné, každopádně jsem se ani chvilku v kině nenudil. ()

PlaCzech

Šel jsem na Aquamana očekávajíc další temný a vážný film jaký má DC tendenci vypouštět, Musím však říct, že mě tentokrát překvapili. Nejedná se o klasický superhrdinský film, ale spíš je to taková akční pohádka. Největší slabinou celého filmu je nespojitost, V jednu chvíli se film tváří jako epická fantasy, v druhou chvíli si hraje na horror, a to vše prokládá momenty romantické komedie. Všechno to pohromadě ale drží vizuál. Strašně, ale strašně dobře se na to dívá. Atlantida je tak barevná, že si chvilku myslíte že se díváte na Avatara, akční scény přecházejí od jednoho souboje ke druhém v jednom záběru kamery, no prostě slast pro oči. K tomu hraje sice tuctová, ale velmi povedená hudba. Tohle si určitě zaslouží dvojku, už jen aby nám ukázali více z toho fantastické podmořského světa, vždyť toho o oceánech víme tak málo, scénáristé mají tolik možností! Jen tentokrát nechte panu Wanovi víc prostoru, oceán může být ve správném podání pořádně děsivý! A k tomu poprosím trošku víc překrásné Mery v moderním světě, to je nekonečná studnice gagů. Tři hvězdičky za film samotný a čtvrtou za Meru. Nevíte náhodou kde se dají takové sehnat? PS: Poslední věta asi dozrála jako mléko, že? ()

Vsacan

Výborně zpracovaný komix na který se oplatí jít do kina v původním znění. Jason Momoa má užasný hlas, který postavě dává ten správný šmrnc. Grafické zpracování je užasné a podvodní svět tu ještě nikdy nebyl tak výborně ztvárněn. Hvězda navíc za ůžasný zvukový zážitek. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney