Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

netWoor

Tak trochu mix Zaklínače a Van Helsinga nezačal vůbec špatně, ale postupně mě všechny ty gradující ujetosti přestaly bavit. ()

Ceberus

Krvavá akční vyplachovačka pohybující se někde ve vodách Underworldu, Van Helsinga, Kletby bratří Grimmů či Abrahama Lincolna - lovce upírů. Výkon na slabší tři hvězdy a kdyby to nebyla tak akorát stravitelná 90minutová jednohubka a natahovali by to na delší běh, byly by z toho hvězdy dvě. Můj oblíbený herec záporáků Peter Stormare tady bohužel neměl dostatek prostoru ani kvalitní scénář na to, aby bylo vidět, co dokáže. Ony vůbec všechny postavy byly v podstatě komiksově dvojrozměrné, pouze výkon titulní čarodějky Famke Janssen na mě působil dostatečně seriózně. Jinak netuším, jak moc cool zní v angličtině výkřiky "Hansel!" a "Gretel!", nicméně slyšet v dabingu ty dva drsňáky na sebe pokřikovat "Jeníčku!" a "Mařenko!" byl vcelku prapodivný zážitek, na který jsem si až do konce filmu nemohl zvyknout. :-) ()

Maximilianus

Tak nejako tento film ponúkne to, čo sa od neho dá očakávať. Dosť akcie, aj keď nie zrovna výrazne originálnej, príšery (priemer) v podobe čarodejníc a jedného trolla hlavné postavy ktoré pravdepodobne nebudete nenávidieť, ale tiež sa do nich nezamilujete a jednoduchý dej s nejakým tým rozuzlením. Je to škoda, pretože film mal potenciál, ale nakoniec z toho vyšiel iba priemer. 6,2/10. ()

Karmin

Strašně slibný nápad, ne úplně marný vizuál a tak strašně odbytá řemeslná práce (režie, střih, kamera). Škoda, že to netočil někdo talentovanější, takhle je to dobré tak leda na nedělní odpoledne k žehlení (protže nehrozí, že by vám něco uteklo během skládání košile) ()

Nix

Tohle je sranda, má to spád, vtip a i trochu originální pojetí klasického pohádkového příběhu. Tady se můžou diabetici všem těm čarodějnicím, které je nutili jíst sladký, pomstít. A Jeremy dycky potěší. ()

rublik05

Drsný mix hororu a komedie, s poctivým množstvím krve a brutality, kladoucí si za cíl především diváka pobavit, což se mu daří měrou vrchovatou. Sympatická ústřední dvojice herců zaujme fungující chemií a fungujícími hláškami, ovšem moc mě bavila i Famke Janssen. Masky jsou naprosto geniální, efekty rovněž ujdou, nápady tvůrci opravdu nešetřili. Takhle si představuji příjemnou, zábavnou jednohubku, která se ani nesnaží být něčím víc. V kině to musel být nářez. 8/10. ()

megan017

Ty předělávky pohádek typu Sněhurka a lovec, Červená Karkulka, Beastly a seriál Grimm, už začínají být celkem ohrané. Za chvilku bude masakrovat i Popelka ne?. Film se mi ale celkem líbil, taková řezničina ale vážně v nejlepším přestat. ()

Terka_127

"Hi, my name is Grentel and he is my brother Hansel." Skvělé akční pohádkové béčko! Nic nechybělo a nic nepřetékalo. Ideální stopáž 83 minut, tuny mrtvých čarodějnic, nejlépe zabité vždy jiným a originálním způsobem. Hodně krve a ultradobré béčkové hlášky tipu: "Předávkoval se perníkem," nebo představení obra "Jmenuju se Edward," přičemž se každému divákovi hned zjeví zamilovaný upír:-) Nemám, co bych vytkla. Takové béčko tu dlouho nebylo, tak si ho užívejme. ()

ari1

Není to dlouhý a bavilo mě to dost. Každej od toho filmu dostane co chce. At jsou to dmoucí se bochánky Gemmy, nevypracovanej Jeremy a i pár střev, mozků a samozřejmě moc hezkej pohled na zadek dobré čarodějky. :) ()

snek888

Bohužel jsem od toho díky traileru, anebo spíš kvůli traileru, čekal víc, než jsem dostal. Prvních 10 minut bylo jaksi uspěchaných a rozpačitých, ale zároveň to na mě působilo jako takové nastavení a naladění na styl filmu. Bylo tam pár dobrých hlášek ("Hlavně kurva neloupejte perníček" apod.) a vtipných momentů (př.: čarodějnice narazí do stromu; troll masakruje lidi, ...), avšak scénář je typicky Béčkový. .... Mařenka je sexy a ta zlá čarodějka taky, pokud ovšem zrovna není ve své přirozené podobě :D. Shlédnuto v kině ve 3D a nějak mě to nenadchlo, ale ani neurazilo. ()

venca206

To byla jízda! Konečně jsem zjistil, jak vypadala perníková chaloupka! A že nám z Mařenky vyrosl pěkný kus ženské. Jeníček, který se s tím nemazal! A to vše umocněno prostředím kina! Pět hvězd bez debat! ()

boo-boo

Srdcovka od prvej minúty. Tu sa niekto strašne moc odviazal, dostal k dispozícii R-kový rating, voľnú ruku pri písaní scenára a k tomu partiu hercov, ktorí si to celé náramne užili. Od začiatku do konca až neskutočne banálne, no majster Wirkola si dobre uvedomuje, že potenciál filmu sa skrýva v akčných scénach, nie v šanci na zmysluplný príbeh. Čo na tom, že sa to celé odohrá v jednom lese, keď sa nestihnete nudiť? DON'T EAT THE FUCKIN' CANDY!!! ()

altaica

PRO MUŽE:Babice, jež za mlada bývala kráskou, spatřila Jeníčka, hned vzplála láskou. Jeníčku, miláčku, slez z půdy dolů, koupím ti prstýnek, žít budem spolu. Láskou snad uhořím, I love you, je t'aime... Na to ti neskočim, copak jsem kterén?! Odvětil Jeníček a vysypal do babizny celej zásobník. Možná i dva. Ze dvou sirotečků se stal základ spolku přátel žehu a stařenky mají rázem na rozžhaveném uhlí a praskajících polenech ustláno. Akční, přiměřeně pitomé, brutální a bez hluchých míst. Zpestření příběhu o Trola, který vypadá jak kombinace Peterky a Srstky po steroidové kůře unlimited taky není na škodu a jen přidalo grády a humor. Žádné umění, ale skvěle jsem se bavil.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ať si matka slzy utírá, ať si Grimmové v hrobě rotují jak na plný pecky puštěný ventilátor, marná sláva dnešní adaptace pohádek přitvrdily a podle mého sebestředného názoru se konečně začínají přibližovat původní lidové slovesnosti, ve které byl žánr vyprávěných hororových povídek populární dávno před Hitchcockem, Poem, Lovecraftem i Kingem. Svět byl středověce svinsky krutý a nebyl důvod obzvláště za dlouhých zimních večerů přelakovávat realitu na růžovo. (Mocné lobbistické organizace gayů byly v plenkách a ještě v nich strachem z inkvizice měly kvalitně nasráno strachy.) Moderní tvůrci to konečně pochopili a přes nesouhlasné hýkání artových výpotků řitních žláz inteleguáních ptakopysků o prznění klasických pohádek, se vlastně, madame, novodobí filmaři jen a jen vrací ke kořenům znásilněným jemnocitem bratří Grimmů, kteří obrousili hororové hrany a občas dosadili i happyend. Dnes si říkám, zda to při té dávce jenmocitu byli vůbec bratři a zda náhodou také nebrousil jeden druhého. Nechme Cobwi – veselá složenina jmen Jácob a Wilhelm – hezky trouchnivět a užijme si pohádkového odkazu ve formě moderního hororu.          HLÁŠKA:Odnesli jsme si dvě ponaučení. První: Vyhni se domům z perníku. Druhé: Pokud chceš zabít čarodějnici, spal jí na popel. ()

dj.coffee

Tento Tommyho kousek jsem si tedy opravdu užil! Samozřejmě že nelze očekávat příliš intelektuální zážitek, ale kdo by na J&M šel se záměrem zažít ducha povznášející a morálně vysoko hodnocené filmové drama, sám by zasloužil spíš léčebnu :-). Menší četnost hlášek s potenciálem stát se kultovní klasikou citovanou na večírcích s přáteli plně nahrazuje větší počet rozmanitých bojových chvilek - aneb jak zabít čarodějnici na sto různých způsobů. K tomu přihoďte klasické dětské postavičky s image jezdců na chopperech, vybavených jako Van Helsing nebo Ichabod Crane a dílo jest dokonáno. Pihla Viitala to ale odnést nemusela :-). ()

dannyd14

Perfektný film s perfektnými hercami a ešte perfektnejším dejom. Chýbali mi sexistické čarodejnice, ale nevadí film naberá na obrátky, gore efekty slušné a už len čakať na ďalší skvelý diel. ()

Mijagi

Konečně verze Jeníčka a Mařenky blížící se drsností původní předloze od bratří Grimmů. Ideální pohádka do vánočního programu ČT, nejlépe od 20 h na Štědrý den:-) Dost bylo princezen populisticky bydlících místo na zámcích ve mlýnech, vodníků ulítajících na sladkém pečivu a zakomplexovaných čertů povyšujících šikovnost nad velikost. Jednoduchý příběh založený spíše na hláškách, přehlídce všech možných způsobů zlikvidování čarodějnic a záběrů uplácaných ze směsi hektolitrů krve, rozsekaných mozků a utrhaných kusů těl čehokoliv, co se po nocích potuluje v lese a dokáže létat na koštěti. Tomu všemu nahrává přiměřená stopáž, díky které se divák nestihne začít nudit. S případným dalším dílem to budou mít tvůrci těžší, jednička mě jako odpočinkový film po práci pobavila. Popadněte své ratolesti a hurá do kina :-) ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)