Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

gezper

Vypněte mozek, přichází dohra rozehrané partie z dětsví (nejen našeho). Jestli jste byli dlouho - desítky let - napnuti, kam se ubírala kariéra Jeníčka a Mařenky z profláklého to dětského hororu o obžerství a problémech dětské obezity, tak nastává pravý čas doplnit si celou skládanku. Netradiční mix akce, hororu, komedie, rozmasakrovaných čarodejnic a dejme tomu i romantiky se servíruje spolu s hláškami v dobrém poměru a vhodně dlouhé stopáži. Zaujmou bezesporu už jen úvodní titulky, které slouží jako jakési rozšíření prologu. O nějakých výraznějších hereckých výkonech nemůže být řeč, ač herecká skvadra je to docela ostřílená, tak alespoň ústřední dvojka je vybrána bezesporu fajn a dává si to přiměřeně dobře. Čarodejnice, kouzla, bitky a triky celkově udělány celkem podmanivě, z těch holek z lese jde opravdu samo o sobě strach. A pokud jste zdravotnicky založeni, tak se velice rádi a záhy dozvíte nepříjemnou dohru pobytu Jeníčka v útrobech perníkové chaloupky. V českém překladu "perník" tomu dává ještě o to větší nechtěné grády. A když vás opět titulky co chvíli častují oslovením "Jeníčku" ve "vážných" chvílích, to se fakt nedá. Film se zkrátka nebere tak moc vážně, což mě mile potěšilo a tak si dělá (úspěšně) srandu sám ze sebe. Ono po pravdě by ani moc nešlo zpracovat tohle příliš vážně, tak, aby se nikdo nechtěně nesmál. Jako oddechovka na odfrknutí či filmek na párty ideální. Určitě se na to ještě někdy nechám přemluvit. Trochu se bojím, že přijde časem dvojka, bude se ždímat co to dá a pohoří na klasickém to syndromu. [70%] ()

TheMatez

Od převedení klasické pohádky na plátno jako celovečerní film jsem si moc nesliboval. Po shlédnutí mám přesně opačný názor. Nejen, že se nejedná o klasickou pohádku, ale film je akční místy až hororový se všemi moderními prvky. Znáte-li pohádku o Jeníčkovi a Mařence jistě Vám vrtalo hlavou, co se s nimi stalo po tom, co upálí ježibabu. Obsadit Gemmu Arterton a Jeremy Rennera do hlavních rolí se ukazuje jako velmi výhodný tah. Herecký výkon Jeremy Rennera je prostě fascinující. ()

Rodriguess

tazko sa mi hodnoti takyto film, bol dost prazdny ale efekty a masky boli na velmi vysokej urovni cize jednorazovo sa na to dalo velmi dobre pozriet bez nejakej ujmy ale inak dost plytke. Tie zbrane mi tam pripadali niekedy az smiesne. ()

suboss

Moje hodnotenie je na hrane medzi 2 a 3 hviezdami. Priklonil som sa ku trom, lebo sa mi veľmi páči scenár.. Škoda tých B-čkových scén s trolom a ani s efektami to režisér zrovna nevyhral. Snáď dvojku viacej prepracujú a bude to trhák :) ()

Roxeet

Zdá se, že tenhle projekt nebyl myšlenej vážně tak jako třeba Snowhite and huntsman. Trošku mě zklamala délka filmu. Vím, že hodina a půl je dneska standart, ale mám takovej pocit, že mohli filmaři zapracovat na širší minulosti Jeníčka a Mařenky, rozvoj jejich charakterů, včetně toho, kde přišli k tak nadupaným zbraním v jinak viditelně středověké době. Ale jak jsem už napsal výše, natočení snímku asi nebylo myšleno moc vážně a divákovi byla naservírována neskutečná akce, plná krve, soubojů (ironií je, že tu nejvíc na držku dostávají hlavní aktéři). Nejvíc vede Gemma Arterton, která je s každým dalším filmem víc a víc krásnější a jeden by neřekl, jak může s rozbitou a zakrvácenou tváří vypadat tak neskutečně sexy :) Palec nahoru pro maskéry a čtyři hvězdičky pro film, kterému, kromě délky, nemám v podstatě nic vytknout. ()

Pawouk123

Povedená taškařice, které nechybí nějaké to like-emo-strašidlo, odlehčená brutalita, fantastické prostředí a porce humoru. Ať už servírovaného přímo, nebo zlehka podsouvaného. Víc takových počinů!!!! ()

rigby

Pohádka pro dospělé. Hordy krvelačných příšer, spousta mlácení a vizuálních efektů. To prázdnotu nepřehluší. Ale věřím, že někomu se takové filmy mohou líbit. Jako bonus křečovitý humor a spousty klišé, kdy přesně víte, co se v daném okamžiku stane. Pro jednou to stačilo. ()

Davemix

Ano, taky mě nejvíc pobavil diabetický Jeníček :-) nicméně celkově fakt neskutečně vtipná jízda plná akce, krve, skvělých hlášek... dávám 3 hvězdy za originalitu a jednu za totální úlet, který hned tak někde jinde neuvidíte... 75% ()

paradoxman

Solidní oddychovka s několika překvapivými momenty a netypickým množstvím krve. Jeremymu ale měli sehnat menší parťačku, vedle Gemmy vypadá trochu zakrsle. ()

Tredi

pohádka o Jeníčkovi a Mařence trochu jinak.. ze začátku jsem z toho měla celkem dost smíšené pocity, ale najednou jsem se přistihla jak moc jsem do děje vtažená. není to klasický "akčňák", je tam napětí, zajímavé efekty a jelikož film nemá dlouhé dvě hodiny, časově to je tak akorát aby to mělo spád. u závěrečných titulků ze mě vypadlo jen "wow, cool movie.." :) ()

kverula

Horor tak pro děti. Pro dospělé spíš akčňák a ještě nudnej. Trochu to zachránil soundtrack, ale i tak bych nedoporučila. Na 99% to bude mít pokračování. Bohužel. Nebo jsem si to měla pustit v 3D? ()

WoodoX

Vypeckovaný akčňák s prevedením ako riadne namakaná video hra. Nebudem tu lúštiť a predierať sa cez kritiku, proste sa mi to páčilo a vyvolalo to vo mne super krvavý pocit. ()

Soth

Jedna * za bezbolestnou, druha * za Trolla Edwarda. Jinak je hanba komentovat - u mne to zapadlo vedle Van Helsinga a Grimmu (neplest se serialem Grimm aka Ja muj kamos werewolf :) ) ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)