Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa dubinak k tomuto seriálu (11)

Walking Dead (2010)

Pilot: První díl na mě působil s rozpačitým dojmem. 28 dní poté hadr. Bedlivě jsem přemýšlela, kam tohle může vyústit. Moc jsem nedokázala pochopit, že se dá seriál o zombie apokalypse točit tak dlouho. Já dám ale ráda šanci všemu, tudíž jsem se i přes nesympatie pustila do TWD po hlavě. 1. série se rozjíždí poněkud opatrně, efekty nejsou tak vypracované, postavy silně přibývají a zombies ve městě jsou docela hustý, logicky se ale musíme přesunout na venkov. 2. série: Nevěřila jsem svým očím. S přesunem na farmu jsem hltala díl po dílu, neskutečně se těšila na další nálož, protože akce, napětí a zvraty začínaly nabírat na pěkné rychlosti. Ve 3. sérii pomalu opouštíme farmu a stěhujeme se do vězení. Ne, že by mě opustila chuť seriál sledovat, ale mezi jednotlivými díly jsem dělala čím dál větší pauzy. Taky se mi nelíbilo, že hlavním tématem byly vztahy mezi různými tábory, soustřeďovalo se hlavně na to buď já nebo ty, a zombíci se mlátili jen tak na okraj. Pořád ale měli producenti dost co nabídnout. 4. série: Rozdělení skupiny nadělalo v ději pěknou paseku, epizody začínaly být děsivě nejednotné, zoufalé a prázdné. Neříkám, že některé nebyly vyvedené. Líbily se mi třeba pasáže se dvěma dívkami, jedna trhlejší než druhá. To, z jakého úhlu pohledu se na apokalypsu koukaly ony. Každopádně, od poloviny třetí série to trochu spadlo a přestalo to mít zájem zase se zvednout. Úplně poslední díl byl ale samozřejmě podán s velkou vervou a přesvědčením, takže se nejspíš budu muset k páté sérii zase vrátit. 5. série hodně zamíchala s obsazením. Často se mění místo dění a od nechvalného Terminu se posouváme přes kostel, nemocnici, cestu do Washingtonu, zdemolovanou komunitu až do Alexandrie. Epizody jsou vyváženější než ve čtvrté sérii, skupina je stále na cestě za neviděným cílem a postavy tentokrát drží dost pospolu. Po snové a podezřelé nabídce přidat se k přátelské komunitě, začíná růst podezření, že další díly budou nudné a nemůžu říct, že jsem z toho měla dobrý pocit. Nakonec jsem si ale rychle zvykla a v dalších epizodách se spíše seznamujeme s novými postavami a psychikou hlavních hrdinů. Celkové hodnotím pátou sérii velmi kladně. Během 6. série zůstáváme po většině času v Alexandrii, neprobíhá žádné stěhování, pouze takové ty malé nutné 'mise', máme tu pár vztahových zvratů, jednu invazi zombie, ubývají a zároveň přibývají postavy, dočkáme se několika zranění a také nové, zatím přátelské, komunity a na druhou stranu také absolutně nepřátelské početné komunity, která našim hrdinům do budoucna asi pekelně zavaří. Šestá série mi připadala podobná té paté, možná byla lehce zmatenější, skupina se dost často a vždy jen na krátké úseky rozdělovala a zase shledávala, avšak nepřinesla nic extra nového. Kromě posledního osudového, brutálního dílu, který bez pochyb každého nalákal na sedmou řadu. Uvidíme co nás čeká. Moc růžově to pro Ricka nevypadá. 7. série se probírá po nejvíce šokujícím díle v historii TWD a začíná pěkně bolestně. V této řadě se hlavně seznamujeme s novými komunitami, které jsou stejnými otroky Negana jako Alexandrie. Smrtí přibývá, naděje ubývá a Rick se snaží smlouvat ostatní komunity k boji proti Spasitelům. Proto je tato série opravdu výjimečná hlavně svým čím dál depresivnějším podtónem. Poslední díl byl podle mých představ, ale mohl být trošičku akčnější. Ale jinak spokojenost. 8. série je sice trochu hořké probuzení po neúspěšném zabití Negana, ovšem prvních pár dílů je docela kvalitních a tvůrci se stále snaží držet diváka při smyslech. Pro mě to sice občas byl už trochu zmatek, už se začínám ztrácet ve veškerých těch postavách, které někdy nevím, kam zařadit a čeho je moc, toho je prostě příliš. Několik zápletek nebo scén tu bylo dost zbytečných, protože pak zkrátka vyšumí do prázdna nebo nejsou podstatné. Holt ale musíme skousnout fakt, že Negana dostaneme opět až ve finále, tudíž je ta cesta ještě dost dlouhá. Tím se dostávám k tomu, že finální díl byl neskutečné zklamání a velice smutně musíme přijmout fakt, že tento seriál bude zase vařit z vody v dalších sériích. Myslím, že i ti největší fanoušci by uvítali, kdyby už tento seriál mířil ke zdárnému konci. Po minulé sérii jsem se na 9. sérii už ani nějak moc netěšila, protože mě opravdu naštvala a věděla jsem, že nás čeká další kolovrátek dobře známých scén. První polovina řady se opravdu i tak tvářila a já měla prostě problém se do ní více ponořit. Po odchodu Ricka ale nabral seriál další nečekané obrátky a já zase čumim jak péro z gauče, kde se to v tvůrcích bere a můžu říct, že druhá polovina je zatím po druhé sérii asi to nejlepší, co jsme tu potkali. Oceňuji brutální a originální nápad s novými záporaky a Rudá svatba byla stejně jako v šesté sérii absolutně na špici a brečela jsem u ní jak želva. Zkrátka, jak jsem si u osmé série přála, aby už Walking Dead finišovalo, tak si teď přeju, aby pokračování přišlo co nejrychleji. Hodně dobrý stand up. 10. série je doslovné zmrtvýchvstání celého seriálu Walking Dead. Jak jsem si po 8. sérii přála, aby už skončil a po 9. sérii, aby co nejdříve pokračoval, tak u této série jsem si přála, ať seriál nikdy neskončí. Kvalita, která se linula od druhé poloviny 9. série normálně neztratila dech a ani trochu se teď nepolevuje. Sama tomu pořád nemůžu uvěřit, ale podle mě je tohle fakt série konkurenční k těm nejlepším, co tvůrci nabídli. Nehodlám ani čekat s hodnocením až po posledním díle, který jsme zatím neviděli, protože tohle je prostě potřeba vykřičet do světa. Desátá série je oficiálně skoro to nejlepší, co zatím TWD dokázalo nabídnout. Nové postavy se tu už nehemží jak mravenci, tudíž se krásně můžeme soustředit jen na ty důležité, zvraty jsou tentokrát překvapivé a šokující, protivníci našich hrdinů jsou hustější než kdy dřív a hlavně náznak návratu Ricka visí ve vzduchu. Jsem strášně ráda, že se tento seriál, jako jeden z mála vyhnul zkracování sérií, protože to je trend, který by Walking Dead opravdu neslušel. () (menej) (viac)

Season 1 (2010) (S01)

Pilot: První díl na mě působil s rozpačitým dojmem. 28 dní poté hadr. Bedlivě jsem přemýšlela, kam tohle může vyústit. Moc jsem nedokázala pochopit, že se dá seriál o zombie apokalypse točit tak dlouho. Já dám ale ráda šanci všemu, tudíž jsem se i přes nesympatie pustila do TWD po hlavě.1. série se rozjíždí poněkud opatrně, efekty nejsou tak vypracované, postavy silně přibývají a zombies ve městě jsou docela hustý, logicky se ale musíme přesunout na venkov. ()

Season 2 (2011) (S02)

2. série: Nevěřila jsem svým očím. S přesunem na farmu jsem hltala díl po dílu, neskutečně se těšila na další nálož, protože akce, napětí a zvraty začínaly nabírat na pěkné rychlosti. ()

Season 3 (2012) (S03)

Ve 3. sérii pomalu opouštíme farmu a stěhujeme se do vězení. Ne, že by mě opustila chuť seriál sledovat, ale mezi jednotlivými díly jsem dělala čím dál větší pauzy. Taky se mi nelíbilo, že hlavním tématem byly vztahy mezi různými tábory, soustřeďovalo se hlavně na to buď já nebo ty, a zombíci se mlátili jen tak na okraj. Pořád ale měli producenti dost co nabídnout. ()

Season 4 (2013) (S04)

4. série: Rozdělení skupiny nadělalo v ději pěknou paseku, epizody začínaly být děsivě nejednotné, zoufalé a prázdné. Neříkám, že některé nebyly vyvedené. Líbily se mi třeba pasáže se dvěma dívkami, jedna trhlejší než druhá. To, z jakého úhlu pohledu se na apokalypsu koukaly ony. Každopádně, od poloviny třetí série to trochu spadlo a přestalo to mít zájem zase se zvednout. Úplně poslední díl byl ale samozřejmě podán s velkou vervou a přesvědčením, takže se nejspíš budu muset k páté sérii zase vrátit. ()

Season 5 (2014) (S05)

5. série hodně zamíchala s obsazením. Často se mění místo dění a od nechvalného Terminu se posouváme přes kostel, nemocnici, cestu do Washingtonu, zdemolovanou komunitu až do Alexandrie. Epizody jsou vyváženější než ve čtvrté sérii, skupina je stále na cestě za neviděným cílem a postavy tentokrát drží dost pospolu. Po snové a podezřelé nabídce přidat se k přátelské komunitě, začíná růst podezření, že další díly budou nudné a nemůžu říct, že jsem z toho měla dobrý pocit. Nakonec jsem si ale rychle zvykla a v dalších epizodách se spíše seznamujeme s novými postavami a psychikou hlavních hrdinů. Celkové hodnotím pátou sérii velmi kladně. ()

Season 6 (2015) (S06)

Během 6. série zůstáváme po většině času v Alexandrii, neprobíhá žádné stěhování, pouze takové ty malé nutné 'mise', máme tu pár vztahových zvratů, jednu invazi zombie, ubývají a zároveň přibývají postavy, dočkáme se několika zranění a také nové, zatím přátelské, komunity a na druhou stranu také absolutně nepřátelské početné komunity, která našim hrdinům do budoucna asi pekelně zavaří. Šestá série mi připadala podobná té paté, možná byla lehce zmatenější, skupina se dost často a vždy jen na krátké úseky rozdělovala a zase shledávala, avšak nepřinesla nic extra nového. Kromě posledního osudového, brutálního dílu, který bez pochyb každého nalákal na sedmou řadu. Uvidíme co nás čeká. Moc růžově to pro Ricka nevypadá. ()

Season 7 (2016) (S07)

7. série se probírá po nejvíce šokujícím díle v historii TWD a začíná pěkně bolestně. V této řadě se hlavně seznamujeme s novými komunitami, které jsou stejnými otroky Negana jako Alexandrie. Smrtí přibývá, naděje ubývá a Rick se snaží smlouvat ostatní komunity k boji proti Spasitelům. Proto je tato série opravdu výjimečná hlavně svým čím dál depresivnějším podtónem. Poslední díl byl podle mých představ, ale mohl být trošičku akčnější. Ale jinak spokojenost. ()

Season 8 (2017) (S08)

8. série je sice trochu hořké probuzení po neúspěšném zabití Negana, ovšem prvních pár dílů je docela kvalitních a tvůrci se stále snaží držet diváka při smyslech. Pro mě to sice občas byl už trochu zmatek, už se začínám ztrácet ve veškerých těch postavách, které někdy nevím, kam zařadit a čeho je moc, toho je prostě příliš. Několik zápletek nebo scén tu bylo dost zbytečných, protože pak zkrátka vyšumí do prázdna nebo nejsou podstatné. Holt ale musíme skousnout fakt, že Negana dostaneme opět až ve finále, tudíž je ta cesta ještě dost dlouhá. Tím se dostávám k tomu, že finální díl byl neskutečné zklamání a velice smutně musíme přijmout fakt, že tento seriál bude zase vařit z vody v dalších sériích. Myslím, že i ti největší fanoušci by uvítali, kdyby už tento seriál mířil ke zdárnému konci. ()

Season 9 (2018) (S09)

Po minulé sérii jsem se na 9. sérii už ani nějak moc netěšila, protože mě opravdu naštvala a věděla jsem, že nás čeká další kolovrátek dobře známých scén. První polovina řady se opravdu i tak tvářila a já měla prostě problém se do ní více ponořit. Po odchodu Ricka ale nabral seriál další nečekané obrátky a já zase čumim jak péro z gauče, kde se to v tvůrcích bere a můžu říct, že druhá polovina je zatím po druhé sérii asi to nejlepší, co jsme tu potkali. Oceňuji brutální a originální nápad s novými záporaky a Rudá svatba byla stejně jako v šesté sérii absolutně na špici a brečela jsem u ní jak želva. Zkrátka, jak jsem si u osmé série přála, aby už Walking Dead finišovalo, tak si teď přeju, aby pokračování přišlo co nejrychleji. Hodně dobrý stand up. ()

Season 10 (2019) (S10)

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021