Walking Dead - Série 7

(séria)
USA, (2016–2017), 12 h 44 min (Minutáž: 44–62 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Steven Yeun, Michael Cudlitz, Norman Reedus, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Christian Serratos (viac)

Rick a spol. byli příliš sebejistí. Teď bezmocně klečí na kolenou a čekají, kdo zemře. Nepřátelští Spasitelé mají výhodu několikanásobně větší přesily. Negan, který je vede, už se rozhodl, koho ubije k smrti hrozivou baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem. Začíná nová kapitola příběhu o Živých mrtvých. Hrdinové se musí vypořádat s další těžkou ztrátou i tím, že teď slouží krutým Spasitelům. Jak se k tomu postaví? Přestože jsou zlomení, v okolním světě objevují nečekaná překvapení. Napětí postupně roste. Připravuje se povstání? (TV Prima Cool)

VanTom

Kola absolutní nenávisti k samolibému Neganovi (v jehož kůži Jeffrey Dean Morgan až sarkasticky exhibuje) se roztáčejí zatraceně zdlouhavě (a na několika frontách), obzvláště příprava, nebo lépe přemlouvání k povstání spojených sil Alexandrie, Hilltopu a Království hraničí s mlácením prázdné slámy. Ani finále se tentokrát nevytáhlo, hlavně po bezkrevné "přestřelkové" stránce. ()

Eleanor05

"Vaříme z vody - 7. série." Walking Dead měli skončit čtvrtou sérií, nejpozději začátkem páté. Scénáristé této show nebyli nikdy talentovaní (kromě Franka Darabonta), to si musíme přiznat, od poloviny páté série ještě ke všemu už ani nevědí, o čem psát. Příchodem Negana se TWD stali sice trochu zábavnějšími, ale pořád to ani zdaleka není ten našlapaný seriál, jaký to byl např. ve 3. sezóně. Dokud budou diváci tleskat naprosto pitomým dialogům ("Dělal jsi ty věci?" - "Všichni musíme dělat ty věci, protože takhle svět teď vypadá"), postavám s nekonstantními vlastnostmi, (Rickovi v pravidelných intervalech "hrabe", a k tomu je vždycky půl série mega drsňák a další půlku série brečí; Carol v jedné sérii upálí lidi kvůli tomu, že měli chřipku, a jindy se zas tváří jako hippie, která nechce zbraň ani vidět) dílům o ničem, které neposouvají děj dopředu a absurdním situacím (nikdo nevidí chodce do doby, než se zakousnou do krku, ačkoli jsou super pomalí a k tomu vydávají zvuky), tvůrci jej budou dál točit. Jenom je celkem škoda, že Andrew Lincoln, jediný z obsazení, který umí hrát, stráví tolik let života s tímto brakem, když by mohl hrát v něčem kvalitnějším. ()

vyfuk

Blbý je, že jak asi kurva máte hodnotit celou sérii nějakýho seriálu, když první díl vyšel už někdy před více jak půlrokem. To prostě skoro nejde. Ale jedno vám můžu říct, jestli TWD mělo někdy potenciál na to se zlepšit tak nyní. Pamatuju si, že poslední dvě jiné série jsem byl v hajzlu z toho, že ten celý seriál vlastně ani nedával smysl. No, a to bych řekl, že mě nyní ani tolik neptrápí. Ano, jsou díly, co jsou totálně o hovně a jsou nudné, ale alespoň to není popelnicová učebnice filozofie a rychlokurz žvanění sraček. Hlavně pokud vím, že první půlka byla skvělá v tom, že se toho dělo hrozně moc a spousta materiálu bylo suprově natočeno a zpracování. Ta druhá půlka je prostě živená jenom z finále. Proto třeba pět nebo i šest dílu z osmi byla totální kravina a nebo nuda. I přesto! To všechno celkově dává smysl a vzniká tak konečně nějaká série Walking Dead, na kterou se dá koukat. Je ještě zajímavý, že jsem na konci čtvrté série vůbec přemýšlel jestli budu v tomto seriálu pokračovat a celé se to takto neslo i ty dejme tomu další dvě. Ale nyní to celá má jiný spád. Dokážu si představit, že bych u tohoto počinu ještě pár let vydržel. No a to je přeci ono! To je i úděl toho celého seriálu! A hlavně víte co je na tom nejlepší? Ta konfrontace. V předchozích sériích jsme furt sledovali nudné osudy pár lidí. Ale tady sledujeme hned několik frakcí a každá má svůj úžasný specifický charakter, popis a mají své zásady. V tom je úžasnost té rozmanitosti. V tom je to celé kouzlo. A proto je to skvělé. ()

kenkaku

Sedmá řada začíná jako artové a konverzační cvičení. Pak následuje rozdělení na pět (???!!!) dějových linek (Daril, Carol, Maggie, Tara a zbytek) a nastává nuda. Ale BRUTÁLNÍ. Kecání, kecání, hra na napětí, kecání... každé lince se věnuje epizoda a i když se některé nakonec spojí, nic to neřeší. Všude se žvaní (každá linka totiž potřebuje prohloubit drama). O zombie prakticky nezavadíte (10-15% děje max).Takový sešup jsem od série prostě nečekal :( ()

Renfield

Série, která nepřekoná svoji první epizodu, za to "původní" neoblíbené, ale i ty oblíbené postavy překoná jediná nová, trefně obsazená, Negan. Kvalita epizod klesá a stoupá právě s jeho účasti v nich, proto mezi nejlepší epizody patří návštěvy v Alexandrii, či dění v novém a zajímavém místě, Svatyni. Ovšem úvodní prakticky zničení a naprosté podřízení Rickovi skupiny nebylo překonáno ani finální epizodou, spíše naopak, závěr lehce zklamal. Rozšíření děje do nových kolonií je zajímavé, nabízí se díky tomu více možností příběhu. Žel z nich zaujalo snad jen Království a to také ne nijak mnoho... Svatyně hold opět vede. Navíc je tu i kolonie, která nezaujala vůbec, samozřejmě Přímořští a Tara, ten nejslabší díl vůbec. Postava Tary měla ve své první sérii slušný potenciál, ten je dnes už kdesi v nedohlednu. Sestupná tendence kvality sérií se tu žel projevila naplno. 70% ()

Gulde

Po několika sériovém tápání se konečně seriál uchytil jak má. Z čista jasna se z dějové vyprázdněnosti vše najednou změnilo na napínavou podívanou. Podařilo se vytvořit takovýho záporáka, kterýho může závidět pomalu každý seriál, a i napětí je cítit veskrze v každém díle. Dokonce prakticky vymizely ony "vycpávkové" díly, které děj nikam neposunuly, ani neobjasnily, což je dobře. Řekl bych, že s Neganem teď celý seriál stojí a padá. Tak sem s osmičkou! ()

Toka

|| 7. série – 70% Ach jo... Na začátek musím narovinu zmínint, že Negan je to nejlepší, co TWD mohlo potkat. Neskutečně charmismatická postava se skvělými dialogy a také konečně postava, která se nebojí konat a je důstojným soupeřem. Negan se objevuje zhruba v každém druhém díle a to je jediný důvod, proč tato série neskončila úplným průserem. Tato sezóna je totiž první, kde vůbec nebyl zvládnutý vývoj postav. Jejich problémy byly uměle vytvořené a postavám nebyl dán pořádný vývoj před tím, než jim byla věnována celá epizoda. Pro mě osobně jsou prostě Sasha, Rosita a Tara naprosto nevýrazné postavy a velmi snadno zmaněnitelné. Když tyto postavy nemají v předešlých dílech pořádné interakce, samostatné episody prostě budou nudit. Tady by si mělo TWD vzít velký, velký příklad z Game of Thrones. Další faktor, který nemůžu opominout, jsou velmi prosťoučké záplaetky a nekompetentní, nelogické, vyloženě hloupé chování některých členů – za což lze vinit pouze scénáristy. Ti mají na triku i překvapivě příšerné finále plné Deus Ex Machina a bohužel to odnesl i Negan některými cringe gagy, které mě uprostřed akce regulérně vytrhly z pozornosti a vložili mi hlavu do dlaní. Přes všechny tyto zápory jsem hodnotil tuto sérii relativně nadprůměrně a to opravdu jenom díky Neganovi a zajímavé první třetině sezóny. Musím říct, že sledovat Kingdom, Hilltop a Oceanside samo o sobě bylo zajímavé a lákavé na další episody. ()

Najt

7 série je jednoznačně zatím nejslabší. Seriál se hodně změnil. Na scéně se objevil Negan, který mě akorát vytáčí, zombie šly do pozadí a rozjela se hra na pána a jeho otroky. Změna nastala v tom, že tvůrci udělali ze zombií jen clonu která vyplňuje prázdná místa a už to není to největší nebezpečí. Něco se dít musí, ale v tomhle případě mě to trochu vadilo. Ale stále se jedná o skvělou podívanou a stále je toto můj jeden z top seriálů. ()

Catella

Pustit si první díl 7. série jsem se odhodlávala snad 3 týdny, hlavně proto, že jsem byla rozhodnutá, že jestli Negan zabije Derila, tak s Walking dead končim. No naštěstí se tak nestalo, tak jedu dál :-). Sedmá série je za mě zatím nejlepší ze všech, dokonale napínavá, dokonale depresivní, objevuje se spousta nových postav a na druhý straně spousta hlavních hrdinů umírá. Alexandrie se spojuje v boji proti Neganovi s Hilltopem a Královstvím a všechno vypadá nadějně, ale snad každýmu muselo bejt jasný, že se něco posere a zase tak jednoduchý porazit Negana nebude. A za zmínku stojí určitě i samotnej Negan, kterej se v téhle sérii dostává do popředí. Negana jsem nejdřív doslova nesnášela, ale nakonec musím uznat, že celý seriál krásně oživil a vlastně se dá říct, že je to dokonalej záporák. .sice umí zničeho nic povraždit hromadu lidí, ale taky se umí slitovat a podle toho, jak se chová, to asi není žádnej blbej blbec :-) ()

HennessyVSOP

No, po asi dvou letech jsem našel odvahu v tomhle seriálu pokračovat. Negan je poměrně dobrá postava a přidala tomu trochu nový rozměr, jinak je to ale naprosto strašidelný. Čím dál víc keců o ničem a chodících Hamletů ve světě, kde i horda zombies hraje jenom křoví a přestřelky jsou někde na úrovni tréninku stormtrooperu z hvězdných válek. Nejhorším zůstává fakt, že všechny postavy diváka serou, takže člověk vlastně vezme zavděk i naprosto vyšinutým záporákem... Hořký kalich se musí vypít do dna, takže hurá na osmou serii... ()