Legenda o Tarzanovi

• Česko Legenda o Tarzanovi (viac)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú. (Continental film)

whack

(obsahuje SPOILER) Dej nie je príliš presvedčivý a Tarzanove supermanské schopnosti sú trochu sci-fi, ale no a čo, veď to je Hollywood, a odkedy sa pri takýchto filmoch rozmýšľa? Veľkým plusom bolo to, že tvorcovia odmietli predvádzať skutočných zvieracích "hercov", ale všetky boli robené počítačovo. Konečne si aj zábavný priemysel začína uvedomovať nepotrebnosť využívať a trýzniť zvieratá pre svoj biznis. Pralesné prostredie bolo magické, a najviac sa mi páčil záverečný útok zvierat, kde pod kopytami padali otrokári a ich domy. Padlo mi to dobre. ()

Gilmour93

Oběšený David Yates se v mírném vánku houpe v liánové smyčce a dole pod akácií mu do stoličky ještě teď zuřivě kopou blázniví producenti a neschopní scénáristé.. Na druhou dekádu 21.století docela žalostné triky, přeplácanost všemožnými motivy, mdlý Saša, po kterém zůstane jen první stránka časopisu Muscle & Fitness, x-tá kopie padoucha Waltze a trapný závěr, ve kterém úřaduje stejná skupina pakoní, co se přičiněním proradného strýčka Scara proběhla po Mufasovi. Brak mám rád, ale musí sebou nést nadhled. Pokud něco na hollywoodských dobrodružných blockbusterech posledních let nesnáším, tak je to snaha zakrýt digitálním sajrajtem neschopnost vyprávět příběh.. ()

sniper18

Aj keď podobné filmy už dávno nevyhľadávam a navyše tématika Tarzana ma ani nikdy výraznejšie nezaujímala, vďaka hudbe a atmosfére traileru, ale aj schopnému obsadeniu som skúsil dať tejto novej verzii šancu, pričom som určite nečakal nič výnimočné a presne tak to aj dopadlo, celé to na mňa pôsobí až moc rozporuplne. Na jednej strane síce oceňujem, že sa tvorcovia rozhodli o príbehovo niečo odlišné, takže to nie je len nejaký remake remaku, ako je to v súčasnej americkej áčkovej produkcii bežné, ale inak mi to dejovo prišlo dosť nezmyselné a hlavne nefunkčné. Keď už sa chceli venovať Tarzanovi po niekoľkých rokoch, ktorý sa po rokoch strávených v civilizácii musí vrátiť do džungle a využiť všetky svoje schopnosti, mohli vymyslieť niečo aspoň trochu rozumnejšie. Tempo mi tiež prišlo také pomalšie, za čo môže hlavne to množstvo flashbackov v prvej polovici a vôbec sa im nedarí to poriadne vygradovať, ale aspoň som sa nenudil, nie je to zbytočne naťahované a navyše v určitých chvíľach ma to aj celkom bavilo, aj keď ani zďaleka nie tak často, ako by som chcel. Poriadnym sklamaním sú ale postavy, síce prakticky každú dôležitú hrá nejaký môj obľúbenec, ale nikto nevyniká a vlastne ma ani výraznejšie nebavil. Alexander Skarsgård je ako Tarzan aspoň obstojný a Samuel L. Jackson tiež splní ten svoj štandard, aj keď len súčasný, ale Margot Robbie tu ani nepôsobí, ako tá osudová žena, ktorú treba zachrániť, Djimon Hounsou už zbytočnejší byť ani nemohol, aj keď pritom jeho úloha je pre túto podivnú a hlúpu zápletku dôležitá a samostatnou kategóriou je Christoph Waltz, ktorý stvárnil najtrápnejšieho záporáka, akého som videl za dlhé roky. Neskutočné, ako úroveň jeho záporákov za tých pár rokoch od Nehanebných bastardov klesla. A sklamaním je aj akcia, čo ma ale ani neprekvapuje. Je síce zaujímavo natočená a prehľadná, ale jednoducho až príliš digitálna a väčšina z nej ma ani moc nebavila, či už kvôli obsahovej stránke, ktorá mi nesedí, čo sú vlastne všetky scény so zvieratami alebo celkovej prehnanosti, čo zase platí o tých neskutočne dlhých lianách, hlavne pri skoku na vlak, kedy som si nemohol nespomenúť na film George, kráľ džungle, čo bola ale paródia. Ale aspoň finále s Tarzanom bolo celkom slušné a aj nejaké to pobehovanie po stromoch sa mi aspoň po tej vizuálnej stránke páčilo. Režijne je to aj na pomery tohto typu filmu skôr podpriemer, ale vizuálna stránka bola pri zmierení sa s tým, že je to len ďalší digitálny blockbuster celkom kvalitná a tie vzdialené zábery na krajinu sa mi páčili. Ale zase tie časté zábery zblízka do tvárí si určite mohli odpustiť. A páčila sa mi aj hudba, aj keď ani zďaleka tak, ako tá v traileri. Takže keďže som mal práve náladu na nejaký jednoduchý tuctový blockbuster a navyše len nedávno som videl hrozný nový Deň nezávislosti, takže mi stačilo len, aby sa na to dalo aspoň pozerať, tak nie som sklamaný, ale inak to kvôli tým pár pekným záberom, slušnej hudbe a možno dvom obstojnejším akčným scénam ani moc nestojí za pozornosť. 55% () (menej) (viac)

3DD!3

To byla volovina. Celá zápletka nedává smysl, triky jsou místy mizerné a divné zpomalovačky kazí veškerou akci. Tarzan působí nevýrazně až nesympaticky, ale není to ani tak Skarsgârdova chyba jako spíš Yatesovo matné vedení, které mu podraží nohy. Divné běhání po stromech je okatě digitální, stejně jako zvířata a bohužel to nezachrání ani Margot Robbie, která zcela nelogicky tráví své dny v Kongu v neprodšných šatech, které ani ve vodě neprosvítají. Waltz jako padouch neuvěřitelně matný. Obávám se že Tarzan je na dlouhou dobu u ledu. ()

NinadeL

Miloučká letní jednohubka. Chemie mezi Skarsgårdem a Robbie funguje, Jackson a Waltz je doplňují ve svých klasických hereckých polohách. Velmi dobrou volbou bylo vyprávět znovu nikoli origin, ale návrat Tarzana do Afriky. Za mne spokojenost (ačkoli jsem nikdy zcela nepropadla žádnému Tarzanovi, včetně sošného Lexe Barkera). Doposud nejlepší Tarzan Lambertův má dobrého nástupce. ()

Spiker01

Dle mého nedoceněná velká pecka v rámci letních blockbusterů a nyní lituji, že jsem na tom nebyl. Nečekal jsem vůbec nic, lépe řečeno mnohokrát propíraný notoricky známý klasický příběh o zrodu Tarzana, díky bohu však tento film jde na věc trošku jinak, ač nabízí flashbacky kdyby někdo náhodou nevěděl všechny souvislostí. Opravdu se mi líbila režie podle mnohým Potterem vyšeptalého Davida Yatese, přičemž udržel mou pozornost po celý film a úvod mi přišel jako vystřižený z chystaného Skull Island. Pokud by však někdo byl zhnusenej naprosto vším, tak je tu ovšem naprosto boží Samuel L. Jackson, který zkrátka nikdy nezklame a trousí hlášky jednu za druhou. A taky Margot Robbie, jejíž star-power letos možná malinko ochřadla, ale věřím, že si pozornost diváků udrží i nadále, protože je radost jí vidět na plátně. Velice příjemné překvapení a takhle moc jsem se s konstatním hodnocením dlouho nerozcházel. 9/10 ()

castor

Z Tarzana je lord, po liánách se nehoupe, Jane už mu dávno zahřívá postel a gorily může vidět tak možná v cirkusu. Scénář je psaný snad na koleně, není nijak zajímavý, je tu prostě jen proto, aby se vrátila postava, která po desetiletí láká filmové fandy k pokladnám kin. Zpět do džungle naše hrdiny vylákají plány jistého elegána, který lidi škrtí svým růžencem (ano, věřte mi), svou roli hrají diamanty i dodržování lidských práv. Leccos spolu neladí, většina linií je divákovi ukradená. Afrika je nicméně dál nebezpečná, zvlášť když v ní pobývají nejrůznější spekulanti (Christoph Waltz se už opakuje a opravdu to není fajn). Občas se flashbacky vrátíme do minulosti, aby byla tahle podívaná pro celou rodinu pochopitelná i pro ty největší tupany, ale dějově tvůrci nijak nepřekvapí. Kvalita digitálních triků je mnohdy kolísavá, jen jsem kroutil hlavou, že to celé opravdu stálo 180 milionů dolarů. Margot Robbie nabídne pár cynických momentů, zdaleka není tak sexy, jak bychom si představovali a přáli, ale jako jedna z mála nezklamala. Třeba takový Samuel L. Jackson je už doslova otravný. A Alexander Skarsgård je takový, jaký je: tedy nijak zvlášť zajímavý. Prostě jsme dali na hromadu velké množství peněz, sehnali na papíře zajímavé herce a atraktivní látku, přesto vzniklo jen nabubřelé a opulentní cosi, trikově mdlé a emočně vesměs prázdné. Postavy nemají žádnou výraznější hloubku, herci si odehráli své, shrábli honoráře a vydali se k další herecké práci, která snad nebude tak zoufale obyčejná. Škoda.. ()

D.Moore

Pravda, nijak převratné dobrodružství to není, ale až tak přísnou kritiku si podle mě nezaslouží. Film kazí hlavně to, že tvůrci opět neznali míru a za každou cenu potřebovali natočit například naskakování na vlak nebo finále se stádem digitálních zvířat... Jenže je asi ani nenapadlo, že víc než o takové zbytečné a navíc ne moc dobře udělané scény by divák stál třeba o alespoň trochu napínavý závěrečný souboj muže proti muži, při němž by se mohl třeba jen maličko bát o hlavního hrdinu nebo o jeho dámu v nesnázích. No co. Alespoň že první hodina se mi sledovala vcelku dobře, prkenný představitel Tarzana byl vlastně sympatický, Samuel L. Jackson mě tu a tam pobavil a Gregson-Williamsova hudba mile překvapila. ()

kulyk

To vám je ale blbost, až se i saharské duny zelenají. Ovšem se spoustou přírody a dráždičem klitorín, který sebou na každé liáně mrská jako jojo, což zjevně k zisku stačí. Hvězda navíc za nepominutí faktu, že opičáček je silově vybavenější lidáčka. ()

tahit

Jsou zde slabší i lepší momenty a trochu nevýrazný děj. Nicméně technicky dokonalejší než předešlé verze. Slušné triky a dech beroucí scenérie. A v neposlední řadě skvělé herecké obsazení. Vždyť vlastně od pohádky jsem neočekával nic jiného. ()

Wacoslav1

Podle očekávání řádná vocasárna, který nakonec ty nejslabší možný 3* dám, ale mám u toho zkřížený prsty. Takže takhle hodně lidí tu nadává na vizuál a efekty ty byli dle mýho názoru v normálu, ani se nebudu rozepisovat o hloupým scénáři, je to letní popcornovka těžko čekat něco sofistikovanýho. Problém mám spíš s tím, že mě tu žádná z postav nedokázala dostatečně zaujmout a žádná scéna vyloženě strhnout. Kazí to i špatná kamera která se snaží bejt akční za každou cenu a tak snímá všechno hrozně zblízka díky čemuž je v akci a bitkách píču vidět. Tarzan takový nevýrazný (Toho by si Lex Barker dal k snídani) a Waltz už je taky obehraný. Pokud někomu stačí ty jeho voyerský pohledy a jak koulí očima tak cajk, ale mě už to nudí. Takže neříkám, že by mě ten film nějak urazil na vypnutí mozku je to ok, ale znova už na něj asi nekouknu.50% ()

Davies182

Zlatou malinu na tenhle démonicky sestříhanej film plnej nebetyčnejch zhovadilostí (kilometrový liány, lékařští mravenci, sebevražedný buvoli)! Waltz už je únavnej svojí repetitivní škálou hereckejch grimas a úšklebků, a i v tomhle dobrodružným failu bez jediný výrazný akční scény pořád předvádí toho stejnýho tarantinova Němce. Už mě to fakt neba. Vastně nic mě na tomhle paskvilu nebavilo, snad kromě přehršlu wallpejprovejch obrázků z džungle a jejího okolí. A to je hodně málo. ()

gogo76

Nový Tarzan bol jeden z mojich top filmov na ktoré som sa tešil. Trailer vyzeral lákavo, triky sú dnes na špičkovej úrovni a opice vyzerajú skutočne ako živé, tak si hovorím super, konečne dostane Tarzan spoločnosť, ktorá nebude na smiech a zvieratá budú na nerozoznanie od živých. Už len ten príbeh a neposrať to..., lenže už prvé recenzie boli dosť biedne a do kina som nakoniec nevyrazil. Pozrel som to a musím priznať sklamanie. Chcel som vidieť Tarzana -zrod legendy, teda všetko od začiatku, to, čo robí Tarzana Tarzanom. Ako sa v lese ocitol, ako vyrastal, ako prežil, prípadne ako sa tam dostali jeho rodičia a tak. proste klasika , ktorú niečím oživím, hlavne teda dokonalými trikmi, prípadne nejakou zaujímavou dejovou linkou navyše. Tento príbeh, kde Tarzan už v civilizácii žije, je dokonca ženatý! a musí sa vrátiť tam, kde vyrastal ma až tak nezaujal. Máme tu pekné obrázky, prírodu, kvalitných hercov, no napriek tomu filmu chýba tá magická prísada, pre ktorú je film viac ako priemerný. 60%. ()

pepo

Hlavne v prvej polovici to má fajn atmosféru. Pulpová štylizácia pripomajúca Deň nezávislosti, Jacksonovho King Konga alebo Indyho ma tiež veľmi bavila, ale Yates s ňou nevie narábať a dodáva obrázky, ktoré sa hodia k vážnemu poňatiu legendy. A hrozne sa to bije. Rovnako tak nezvláda akčné scény. Posledná tretina je potom už vyložene matná a sťahuje to do vôd podpriemeru. Má to svoje momenty, imax tomu dosť pomáha, ale inak čistý priemer. Je toho škoda pretože koncept to má veľmi fajn a kľudne by som si pozrel dvojku v hravejšom podaní. Po technickej stránke až na niektoré triky je to samozrejme špička. Slabších 6/10 ()

Xmilden

Kde začít? Jedinými scénami, které fungují jsou opičí flashbacky. Potom tady máme nejslaběji hrajicícho Samuela. Waltze bych taky nechal chvilku od záporáků odpočinout, přestože tady určitě nezklamal. Pokud mě něco ovšem vyloženě sere, tak pohled na svět v roce 2016 aplikovaný na příběh z 19. století. Ta politika propašovaná do podobných příběhů je neskutečně otravná. Doprdele to si Samuel nemohl ty hlášky o vymlácení indiánů, sloužení v Mexiku a můry z občanské války odpustit? Zajímá tohle vůbec někoho když jde divák na Tarzana? Ten příběh je vůbec celý nějak pofiderní. Závěrečný zvířecí nálet na město už snad ani nemůže překvapit. Tarzan dostává podle mě taky dost často na kasu. A za nejlepší jeho scénu bych označil vlakovou mlátičku. Chris Waltz si mě zase získal tím jak dbá na správnou etiketu u stolu. 50% PS: Tarzan byl v dětství mou nejoblíbenější četbou a dodnes mám doba všechny knížky, které o něm vyšly. Tenhle příběh ale stojí za starou bačkoru. PS2: Druhý nedostatek vidím rovněž v době, ve které film vzniká. Tohle jít na svět před 20 lety, divák by koukal. Jenže svou koncepcí je tohle hodně blízké komiksu a jak známo těch vzniká v současnosti asi 10 do roka. Koho tedy potom zaujme takový chlápek, který se dokáže mlátit s gorilami. ()

-bad-mad-wolf-

Skarsgård plus mínus OK, Jackson si vedlejší roličku komického souputníka vychutnal, Waltz si jede svůj spolehlivý standart a Margotka s Djimonem přinejmenším vizuálně potěšili (heh). Škoda, že na tu CGI sebranku afrických živočichů už tak radostný pohled není. Absolutní brakovost chvílemi nádherně evokuje atmosféru naivních dobrodružných románů z minulého století, nicméně je pravda, že minimálně na pěti místech jsem se uchechtával věcem, kterým jsem se určitě uchechtávat neměl. I když, kdo ví... nejsem si úplně jistý, že jde o brakovost přiznanou. ()

Ampi

Možná mám od dětských let pro Tarzana slabost a proto dávám 4 hvězdy, ale i tak se mi tento film zdá u některých popcornožravců podhodnocen. Kouzlo Afriky má. Má i romantické kouzlo Verneovek také (vím, že to napsal Burroughs). A taky se ve filmu objeví 4 hvězdy: hrdinný a atletický Alexander Skarsgård, sličná Margot Robbie, charismatický a trochu démonický Chistofer Waltz a pak taková drobná hvězdička snaživě humorný Samuel L. Jackson. ()

cheyene

Pro mě je toto zpracování obyčejný průměr, který zapadne do šedi všech tarzanovských počinů podobné úrovně. Tarzan s Lambertem zůstává nepřekonaný a jediné, co Yatesův snímek dokáže nabídnout, jsou herci zvučných jmen a zdařilé zpracování. ()

Shakers

Je fajn, že Disney oživuje svoje animované hity, ale toto sa fakt nepodarilo. Nemuselo by to byt úplne zlé, celkový nástrel deja sa mi páčil, tak isto Jane (Robbie) a zvyšok hereckého osadenstva. Ale celkovo to mdlé a miestami až nezáživné podanie Tarzanovi podrážajú nohy. A akcia to tiež nevylepší. Tarzan proste nemá čím zaujať, prekvapiť alebo strhnúť a tak sa dobrodružná jazda mení na nudnú prechádzku džungľou. Ani hudba Ruperta Gregson-Williamsa film nezachráni, ale aspoň trošku vylepšuje dojem. Oblúbený soundtrack: The Legend Of Tarzan. 70% - 3* ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (viac)

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (viac)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (viac)