Legenda o Tarzanovi

• Česko Legenda o Tarzanovi (viac)

Odkedy sa muž, kedysi známy ako Tarzan (Skarsgård) rozhodol opustiť africkú džungľu a žiť civilizovaný život ako Lord Greystoke (civilným menom John Clayton III), spolu so svojou ženou Jane (Robbie), uplynulo už veľa rokov. Teraz ho parlament vyšle ako obchodného vyslanca do Konga, kde sa stane figúrkou v nebezpečnej hre, dokonale zosnovanej jedným Belgičanom, Kapitánom Leonom Romom (Waltz). Tí čo za vražednými plánmi stoja však netušia, čo svojimi činmi rozpútajú. (Continental film)

Paldiny

Nový Tarzan je exkluzívny čo do hereckého ansáblu, najmä Samuel si svojho dobrodruha užíva a Waltz? Ten už párkrát dokázal a dokazuje aj tu, že má zlosyna v krvi. Dnes mu to tretiu sošku nevynesie, tučné šeky ale chodiť neprestanú. Tučný bol tiež rozpočet a vyžiadala si ho miestna fauna. Tá je najväčším dolárožrútom, zároveň najväčšou devízou súčastného filmu. Neschopnosť zapojiť živé zvieratá a aj toho posledného mravca vypľuť z počítača, mi príde pramálo atraktívne. Príbehovo sa našťastie nový Tarzan neopičí a notoricky známe pripomína iba útržkami, ostatné patrí tomu, čo bolo potom. Tým to ale končí, za originalitu sa ceny rovnako udeľovať nebudú. Aj tu sa k slovu dostávajú otrepané témy tipu chamtivosť, otroctvo, pašeráctvo. Vo veľa ohľadoch mi dej pripomínal 10 000 BC, ale s tým rozdielom, že sa Tarzan nebál odhaliť tiež odľahčenú stránku veci. Komediálnosť raz hrala v jeho prospech, inokedy nie. Najmä, keď sa sám menovaný správa ako Leví kráľ a Noe v jednom, neváhajúc zverbovať všetku divú zver čierneho kontinentu, inokedy je z neho Posledný Samuraj krížený so Supermanom, čo pobije celý vlak vojakov. Ale nevadí, premietanie som prežil v zdraví, nenudil sa a že to bolo komické, prehnané s tým dokážem žiť. Či to profesne prežijú aj tvorcovia, ukážu najbližsie týždne a dni. Predsa len uzávierka v momente, kedy film opustí posledné kino, mi nepríde až tak vzdialená. ()

Lefty86

Dostal jsem víc než jsem čekal, dostal jsem něco jiného než jsem čekal. Několik vtipných momentů, hlášek a gagů S. L. Jacksona. Příběh zajímavý, je to prostě pohádka, nečekal jsem krvavé drama. Strach záporáků z Tarzana gradoval, za pomoci hlášek. Přál jsem si v závěrečné scéně aby přišel bratr a přišel :-) . Je fakt že Waltz hraje už od Hanebných Panchartů dokola stejnou roli. Mě se to líbilo. ()

orkadimenza

Od Legendy o Tarzanovi jsem vůbec nic nečekal. Vlastně má návštěva kina byla tak trochu náhodná, jelikož jsem se po 200 kilometrové cestě ze zbabraného turnaje z Czech Open vrátil domů v 7 hodin večer, a o půl hodiny později jsem seděl ve vyhřátém místečku naproti plátnu a s pytlíkem Bake Rolls v ruce. Nulové očekávání hrálo filmu zřejmě trochu do karet. Ale nebyl to děj jako takový, co mi vadilo. Byly to jednotlivé scény, které navzájem nebyly propojené, jakoby střihač nechával film přehrávat a pak dělal náhodně cut, cut, cut, takže jsem v průběhu celého filmu mohl pozorovat, jak je nějaká postava/zvíře na určitém místě, a vmžiku se objeví někde jinde a jednotlivé události legendy pak působily jako zničená kniha, které chybí nějaké ty útržky i stránky. Naštěstí díky stravitelnému ději, nádhernému prostředí, hudbě a kvalitnímu hereckému obsazení (Waltz si po Panchartech zahrál záporáka, ovšem k vyniknutí mu chybělo více prostoru a Tarantinovské dialogy :-)) nepřešla Legenda do kategorie filmů "ten mě tak sere". Spíš to mělo potenciál, který nebyl zcela využit a mnohými očekávané "Legenda=>vynikající dobrodružná podívaná" bych z mého pohledu přeformuloval na "Pohádka=>nadějný film nedotažený k dokonalosti". Z letošních filmů z přírody o třídu horší než Kniha džunglí, takže je s čím porovnávat a tu hvězdu můžu s klidným svědomím ubrat. 60% ()

lucijelucije

Je mi to líto, možná jsem přecenila hodnocení z nostalgie, ale tenhle Tarzan není dobrá podívaná. Je to jakási splácanina, která nemá ani pořádný příběh, efekty jsou dost na tenké hranici, a vůbec je to celé špatně sestavené. Čím víc se film blíží k závěru, tím je to všechno ještě horší. A já jsem se tak těšila. 2.5 hvězd. ()

MatoFILM

Uf. Rozhodne najväčšia sračka tohto leta a dosť možne najväčší blockbusterový fail vôbec. Nemá význam sa o tom rozpisovať, toto proste nemalo vzniknúť. ()

Prochy38

Přišla mi volba A. Skarsgård docela dobrá a ve filmu potvrdil. Na roli Tarzana se hodil skvěle. Zbytečně toho nenamluvil a fyzicky na to má. M. Robbie jako Jane peckovní. Herecky tedy super. Upřímně jsem myslel, že půjde o klasický remake, že se akorát s novými obličeji lepšími efekty setkáme s malým klukem vyrůstajícím mezi gorilami. Že to takto nebude jsme zjistili během 10ti minut filmu a mě to nevadilo. Hodně dobré tak nějak pokračování s lehkým ekologickým poselstvím. Super jako fakt super. ()

Magika82

Zda-li je stopáž 90 minutová nebo 180 minutová, je pro mne podružné - s výhradou: Dějová linie musí mít co vyprávět, vést nepřerušeně a vyprávět srozumitelně, jasně, a tak, aby divák neměl chuť vstát od filmu bez stisku tlačítka Pauza na ovladači, či PC. Zde se penězi nešetřilo. Ovšem na úkor prostoru pro plynulost děje, a jeho moci vtáhnout diváka do sebe. Což je nejpodstatnější. A pro filmaře by tento nejzásadnější úkol měl být snazší, než-li pro nás spisovatele a autory... Mnohé ze scén by snímek mohl postrádat. Jiné mu chybí. Herecké výkony jsou průměrné. Scény z minulosti postav, tzv. "flashbacky", jsou rušivé, a ne zcela vše objasňující. Trikové efekty by také mohly být více dopilovány. Ale budiž. Jiné pojetí Tarzana, jiný způsob vyprávění příběhu... Leč po stránce dějové, emoční a herecky lépe vše podané ve spořádaném ději starší verze Tarzana, s Christopherem Lambertem v hlavní roli, toto nové zpracování za ním silně pokulhává. Za reálie, dobové kostýmy a výpravu: 50% a tedy horší 3 hvězdy. ()

Oňďo

Až na tie efekty v pár scénach je Tarzan celkom super filmový zážitok. Snáď sa dočkáme aj ďalšieho dielu (najlepšie prequelu) pretože tie flashbacky do minulosti hlavných postáv ma dostali asi najviac. ()

mira007

To byla nudná bída, disneyovská forma, kdy z Tarzana dělají Spidermana. Hrozně nudné rozvláčné se spoustou filozofujících dialogů a každou chvíli emoční ždímačka, aby divákovi vytryskly slzy. Akce je na dlouhou stopáž málo a je naprosto impotentní a to nemluvím o tom, že pochybuji, že by štáb kdy zavítal do Afriky, protože všechno je dělané počítačem a je to pro oči naprosto nepřirozené. Nápad vrátit s k džunglové legendě byl dobrý, ale provedení hrozný a nezachrání to ani Margotka Robbie. ()

Zombi

Lepší 2 hvězdy. A to jsem od zfilmování Tarzana s Lambertem (líbil se, ale taky to není ono) doufal, že se jednou dočkám parádního dobrodružství, tak jak si ho pamatuju z knížek. Bohužel, ani s pořádným rozpočtem a dobou pokročilých triků, se nepovedlo vzkřísit toho borce s ocelově šedýma očima, který dokáže na férovku porazit gorilu. Největším problémem je scénář, který postrádá smysl a dělá z dobrodružné podívané nostalgickou zívačku, režije, která zabíjí spoustu scén a nedokáže film pořádně vygradovat a digitální bordel, který je občas koukatelný, ale dost často bije do očí. Stále doufám v pořádný film o Tarzanovi. ()

Dunadan

Žiaľ, najnovší Tarzan dieru do sveta rozhodne neurobil, no na strane druhej, odpisovať ho na celej čiare by tiež nebolo úplne fér. Úvod a vlastne celá prvá tretina snímky vrátane príchodu do Afriky pôsobila veľmi dobrým dojmom, pričom svojou atmosférou a prísľubom niečoho veľkého musela navnadiť snáď každého. Tú smutnú správu však predstavuje skutočnosť, že nič ohromujúce, úžasné, ba ani napínavé nakoniec neprišlo, takže udalosti odohrávajúce sa na plátne jednoducho nemali čím prekvapiť či strhnúť. Áno, niekoľko málo silných a emotívnych momentov sa síce našlo (za zmienku určite stojí napríklad stretnutie so slonmi), no bolo ich ako šafranu, a to nestačí ani zďaleka. Celkový dojem navyše nezlepšili ani zvučné herecké mená. Obecenstvo si k ich postavám vytvorí bližší vzťah iba ťažko, čo sa logicky odzrkadlilo aj na absencii strachu o ich osudy. Alexander Skarsgård je čoby Tarzan absolútne nezaujímavý a nepresvedčivý, úloha krásnej Margot Robbie ostala nevyužitá a záporák Christoph Waltz sa po bondovke Spectre ani teraz neukázal v tom najlepšom svetle. Všetky sympatie tak zhrabol Samuel L. Jackson, ktorý do príbehu vnášal aspoň pravidelnú dávku humoru. Ako som už ale spomínal vyššie, Legenda o Tarzanovi disponuje aj svetlými stránkami, medzi ktorými bezpochyby kraľuje hlavne vizuál. Panoramatické zábery krajiny a okolitého prostredia vyrážali dych, pričom často využívaný tón pozostávajúci z chladných farebných odtieňov som si okamžite zamiloval. Čo sa digitálne vytvorených zvierat týka, tie pôsobia naozaj vierohodne a počítačové oddelenie si dalo na kvalite očividne záležať. Pri snímke tohto typu ide o nesmierne dôležitý aspekt, takže bolo už od začiatku jasné, kam väčšina peňazí poputuje. Trochu slabšie triky síce badať predovšetkým pri akčne ladených scénach, to už ale hovoríme iba o drobnom kozmetickom nedostatku. No pochvalu si v neposlednom rade zaslúži aj skladateľ Rupert Gregson-Williams (mladší brat slávnejšieho Harryho), ktorý pri zhudobnení Tarzanovho dobrodružstva odviedol skutočne solídnu prácu. Jeho soundtrack dokonca v pohode funguje aj mimo kinosál a počúva sa veľmi dobre aj z pohodlia domova. Snímka The Legend of Tarzan sa stala ďalším z rady ukážkových príkladov toho, ako môže blockbuster s potenciálom zlyhať aj napriek všetkým esám v rukáve a ocitnúť sa v hlbokých vodách priemeru. Takmer dvojhodinová stopáž síce vyslovene nenudí, vyrozpráva však žalostne obyčajný a emočne vyprahnutý príbeh, ktorý neponúkne takmer nič zapamätania hodné. 2,5/5 ()

kristynca

Překvapivě to byla zvěř, která působila reálněji... Ale stejně by mě zajímalo, jak se ten Saša s takovým vrškem udržel vůbec na nohou?! ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)

Warneři zbožňují Margot Robbie

Warneři zbožňují Margot Robbie

24.01.2015

Takový vzestup tu nebyl snad od... Megan Fox v Transformers? Blonďatá kráska Margot Robbie nabrala díky Vlkovi z Wall Street armádu fanoušků a studio Warner Bros. to dobře ví. Přihrává jí proto samé… (viac)

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (viac)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (viac)