Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Pitryx

Proti prvnímu filmu úpadek až na dno. To, že se půlhodiny divák nudí, klidně pominu, v jiných filmech to bývá i déle, ale to, že ho nechají útočníci v klidu telefonovat, no to pardon. A to že bosá rozmazlená dceruška prchne zkušeným zabijákům, to už vůbec nekomentuji. Při akcích samotných je tak pitomá kamera, že v podstatě není vidět, jaký chvat byl použit a způsob likvidace soupeřů je stále týž. Liam se už ani nějak nesnaží hrát, není ani co. Takže pro mne velké zklamání. Zůstává jen plus za akce a to je vše. 8604/9207 ()

curfew77

Černovlasé snědé holoty s vizáží Jirky Pomejeho, Sagvana Tofiho nebo Patrika Hezuckého pobíhá po východní Evropě pořád ještě dost, takže se Luc rozhodl z prvního nečekaně podařeného TAKEN ještě něco vyždímnout. Scénář už sice ani v nejmenším nezastírá svou dokonalou blbost, ale budu trochu smířlivější než většina ostatních recenzentů, protože málo platné, pod Bessonovým dohledem to prostě pořád slušně odsýpá, zbytečné kecy se nevedou a akce má syrovost. Maggie Grace už je na dceru stará, ale díky tomu už aspoň nepatrně sexy, Famke s Liamem na autopilota, což ale na daný žánr v jejich případě postačuje, a neskutečně provařený Šerbedžija musí být obsazený záměrně jako ironický vtip, čemukoliv jinému odmítám uvěřit. Velkoryse dávám 60 %, ale zapřísahám se, že trojku už vidět rozhodně nechci! PS: Kdyby aspoň jedno jediné z těch albánských motovidel, co mají vždycky hlídat dveře, rukojmí nebo auto, nečumělo po ptácích, do kouta nebo na fotbal s cigárem u huby, možná by to bylo ještě o maličký fous napínavější... ()

migele

super. Jako akční večerní popkronák splnuje vše. Není to první díl, kde se jedná o originální drama příběh. Tady je to o boji a akci se super Liamem. ()

Exix

Takhle nereálnou auto honičku jsem dlouho neviděl, naprosto nesmrtelné auto , které po 10 bouračkách vypadá jako by vyjelo z výrobní linky a holka co dělá řidičák najednou řídí lépe než profík. A naprosto stejné pořadí zabíjeni padouchů. Spíše podprůměr. ()

borohub

Nevím no.. Už to nemá takový šmrnc jako jednička. Dějová linie je dosti podobná s jedničkou (aspoň tak se mě to zdálo), žádný nový nápad.. Nvm no.. 60% ()

Brano

Do príchodu bývalej manželky a dcéry do Istanbulu to vyzeralo na výborné a napínavé pokračovanie, čo ale neprišlo. Oproti prvému dielu je to úpadok až na dno. Akčné chovanie dcéry, ktorá vybabre z ozbrojenými zabijakmi už naznačovalo peknú somarinu. Celkový herecký prejav Maggie Grace je dosť umelý a nepresvedčivý. Ďalej zlá kamera, slabé akčné scény, so záverom pri ktorom som už zaspával. Celé je to nudné, teda zbytočné. Jednotka je top a s ňou sa to ani náhodou nedá zrovnávať. Nápad o pomste nebol zlý, len to chcelo nájsť lepšieho režiséra. Pre mňa slabý priemer. /50%/. ()

ac1976

Nudný a hlúpy pokus o priživenie sa na úspechu zaujímavej, parádne akčnej jednotky. Dúfam len, že sa z toho nestane nekonečný seriál, veď albáncov je dosť a stále môže prísť nejaký ďalší pomstiteľ, za ním ďalší a tak donekonečna. Prepáč Liam. ()

quorra

Ne, ne a ne. Tady je snad špatně úplně všechno. Z frajera Neesona se stává extrémně nesympatický stalkující psychopat, co si vzal a rozvedl se s totální krávou a vychoval s ní submisivní pipinu bez špetky sebeúcty. Uff. Postavy na nic, příběh na nic, akční scény na nic, a tentokrát by se Arnold divil, ale dohromady to teda fakt nefunguje. Všechno pak zabíjí střih akčních scén, který je tak absurdně mimo, že a) jsem si toho všimla i já a b) nechápu, jak to mohlo projít přes někoho, kdo má oči. Kdybych na to šla do kina, tak bych chtěla vrátit vstupný, takhle to beru jako velmi krutý trest za to, že jsme si to sehnali na jiných nosičích... ()

Kimkong

Natočené to bylo dobře, ale samotná zápletka je hodně stupidní. Rozhodně slabší jak první díl. A o řidičských schopnostech dcery raději pomlčet. ()

Guran

Skvělé! Lepší než jednička. Velcie se mi pokračování líbilo. Nový děj, nové zvraty, nové postavy, zkrátka výborné! Děj je možná trochu zkrácený, ale na to si zvyknete a opravdu si to užijete! ()

helrohir

Obrovské sklamanie! Po vynikajúcej jednotke som čakal niečo, čo sa aspoň čiastočne priblíži skvelému príbehu a efektnej akcii, ktorá zdobila tento film, avšak miesto toho som bol svedkom otrasného pokusu previesť na plátno ešte otrasnejší scenár, ktorý asi musel pán Besson napísať počas dlhotrvajúcich črevných problémov niekde na latríne. A akcia? Utopená v jednom z najdementnejších strihov za posledné roky. Ani Liam Neeson nie je vždy zárukou kvality, hoci jeho charizma je jedným zo svetlých okamžikov tohto filmu a aspoň zaňho dám nejaký ten bod. A aj za Famke, ktorá skoro v päťdesiatke vyzerá na 35. ()

johnsnow

Tak tohto fotra by som mohol nasrať lebo kým by zareagoval ta je prebodnutý vidlami. Ale 4* dám i napriek veľkému strihu, dobre sa na to pozerá. ()

subic

Jednička je v podstatě nepřetržitá buldočí akce. Dvojka je jen odvar, akční je v podstatě jen poslední třetina. Tentokrát do toho zatáhli krom dcerušky a taťky i mamku. Exteriéry Istanbulu jsou zajímavější než Paříž, tu zná každý. Velké plus je, že délka ani nedosahuje 100 minut, naštěstí. ()

MaxForValue

Megaton vymenil špinavé bočné uličky Paríža za turecký Istanbul a kým jednička bola príjemnou retro-jazdou v štýle filmov Lina Ventury, dvojka je ... ani sám neviem čo, ale za jedničkou to kvalitatívne výrazne zaostáva. Ono spraviť z Neesona hrdinu na štýl Terminátora (nič ma nezraní, zo všetkého sa dostanem, vždy všetko viem) so sebou prináša určité riziká. ()

mrclTV

Už dlho som nevidel tak paličato ťažkopádny a jednoducho predpovedateľný príbeh. Nie je to stav, keď viete čo sa stane o minútu, ale vy už na začiatku viete, čo sa stane na konci! Ale asi by ste to mali čakať, ak ste videli prvý film a od filmu, ktorý ma podtitul Odplata. Nie je to potom zábava. Dokonca v momente, keď v prvom Taken sa film skutočne nakopol (telefonát), tu som sa v rovnakej chvíli iba trpko pousmial. Dôkaz, že dvakrát servírované to isté jedlo nemusí chutiť rovnako. Plus miestami skutočne smiešne správanie - len tak si vyhodím granát z hotelovej izby....len tak si ešte zavolám, i keď na mňa protivník mieri pištoľou...len tak sa prebúram na americkú ambasádu (mimochodom, velitelia by tých vojakov asi nepochválili, nevedia zastaviť jeden taxík, ochrana nič moc...). Horko-ťažko dve hviedzičky za prďácku macgyverovskú drsnosť Liama Neesona, ktorá sa našťastie od minulého filmu nevytratila. ()

Pete

Nejsem zrovna velký příznivce ani prvního Taken, tohle je ale prostě mnohem horší hovadina, o dvě třídy níž. Pomstít smrt svých synů se vydali otcové a bratranci, koho pošlou z Albánie příště, dědy, strýce, tety? Že Liam všechny zabije, a zajde si pak s rodinkou do cukrárny na zmrzlinu, je snad všem jasné. Největší napětí tak spočívá v tom, zda dcerka udělá jízdy, a dokončí konečně tu autoškolu. Odplata selhává v těch dvou zásadních bodech, proč by si k ní vůbec diváci byli mohli najít cestu: akce je díky epileptickému střihu a kameře zoufale nepřehledná, a samotný děda Neeson v badass módu trestuhodně nevyužitý. ()

ostravak30

96 hodin: Odplata je prakticky totéž co první díl. Moc se od sebe oba díly neliší, pouze v detailech. Tentokrát totiž neunesou Kim, ale samotného Bryana Millse a manželku Lenore. A změnilo se i město. Z Paříže jsme přesídlili do Istanbulu. Za mě ale pořád, i přesto všechno, stále fungují honičky v autech a bojové scény. Ostatně, změnil se sice režisér, ale scénáristi zůstali. Pravda, celá zápletka i průběh děje mohli být důmyslnější, ale jestliže divák zůstane u pouhého konstatování, že se jedná o klasický akčňák, který se přeci jen trošku lidí od běžných akčních filmů, pak zklamání nejspíš nedojde. ()

hrumsrt

Důsledky prvního filmu.. S tím, že podobné zápletky se dají s Bryanem Millsem točit tak nějak pořád, jen dokud jim nedojdou lidi. I když Luc Besson zůstal, tak se bohužel upsal k naprosté průměrnosti.. Sequel nikdo nepotřeboval, příběh byl ukončený a přesto to tady máme. Tentokrát se k vrstvě starostlivého otce přihazuje i manžel, když více prostoru dostává Framke Janssen.. Příběh je výrazně jednodušší, a bohužel s docela dlouhým úvodem, ale když se do toho Liam Neeson ponoří, splní snímek očekávání. Jenže sequel postrádá něco nového, akce tentokrát není tak líbivá a to je u akčního filmu problém. Přesto stejně jako v prvním případě telefonování je i tady dosti dobré a právě třeba akce s granáty aspoň přináší něco málo, proč se na film dívat.. Akční béčko a slabší odvar prvního dílu. 55% ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)